Resultater for Vestkyst Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 475 | 32.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 434 | 33.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 390 | 34.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 379 | 34.89 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Kenneth Aaberg | 1995 | 373 | 35.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Sigurd Kehlet | 1993 | 367 | 35.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 347 | 35.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 328 | 36.58 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 313 | 37.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 291 | 38.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Mads Juul | 1997 | 279 | 38.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 276 | 38.75 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 257 | 39.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Jonas Mathiesen | 1998 | 256 | 39.75 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Martin Lønstrup | 1993 | 208 | 42.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 155 | 46.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter van Aken | 1998 | 112 | 52.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anders Juul Rasmussen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Joachim Erlandsen | 1998 | DSQ | 1 hånd v vending 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Martin Kollerup | 1995 | DSQ | Afsl 1 hånd v 50m | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 487 | 32.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 393 | 34.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 363 | 35.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 358 | 35.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 317 | 37.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 286 | 38.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 280 | 38.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | 258 | 39.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 254 | 39.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 234 | 40.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | 212 | 42.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 211 | 42.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 199 | 43.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | 195 | 43.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Oliver Frøsig | 2000 | 190 | 43.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Brink Thomasen | 2000 | 180 | 44.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Ravnborg | 1999 | 169 | 45.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Schytte | 2000 | 164 | 46.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Steenhold | 2000 | 161 | 46.32 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Casper Ramsdahl | 2000 | 144 | 48.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob B. Lund | 1999 | 138 | 48.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Bernhard Andersen | 2000 | 126 | 50.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Lund Kühne | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | 259 | 39.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 234 | 40.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 225 | 41.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Anders Eenberg | 2001 | 198 | 43.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Mølby | 2001 | 191 | 43.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 179 | 44.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 169 | 45.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | August Sparre Hangel | 2001 | 164 | 46.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 140 | 48.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 118 | 51.35 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victor Sande | 2001 | 116 | 51.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Luis Veldsquez | 2001 | 113 | 52.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Heide Nielsen | 2002 | 113 | 52.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | 107 | 53.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Niclas Stølegaard | 2001 | 104 | 53.60 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Kobberø | 2001 | 100 | 54.26 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | 93 | 55.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 89 | 56.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Morten Kaul | 2002 | 89 | 56.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Brix Dall | 2001 | 82 | 58.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Carstensen | 2002 | 75 | 59.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonas Ussing | 2002 | 75 | 59.84 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 39 | 1:14.08 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jytzler | 2002 | DSQ | Asym ben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jessen | 2002 | DSQ | En hånd v afslut | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 175 | 45.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 116 | 51.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 69 | 1:01.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Bladt | 2004 | DSQ | Crawl i start 5m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |