Resultater for Vestkyst Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: CS Electric |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Monkeyboys | 2001 | 294 | 2:01.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 30.66 | 1:01.27 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 31.25 | 1:32.52 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 28.89 | 2:01.41 | |||||||
2 | Vejles Mini Drenge 1 | 2001 | 273 | 2:04.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 30.25 | 1:00.16 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 31.39 | 1:31.55 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 32.89 | 2:04.44 | |||||||
3 | Esbjerg Drenge 1 | 2001 | 256 | 2:07.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 30.60 | 1:01.33 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 31.12 | 1:32.45 | |||||||
Morten Kaul | 2002 | 34.64 | 2:07.09 | |||||||
4 | Esbjerg Drenge 2 | 2001 | 170 | 2:25.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Parsa Hosini | 2001 | 35.77 | 1:11.17 | |||||||
Anders Eenberg | 2001 | 35.50 | 1:46.67 | |||||||
Christian Heide Nielsen | 2002 | 39.10 | 2:25.77 | |||||||
5 | Mini Guns | 2001 | 165 | 2:27.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 36.90 | 1:13.78 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 39.87 | 1:53.65 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 33.49 | 2:27.14 | |||||||
6 | Vejles Mini Drenge 2 | 2001 | 164 | 2:27.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Emil Kragh | 2001 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 37.54 | 1:12.97 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 37.60 | 1:50.57 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 36.70 | 2:27.27 | |||||||
7 | Vejen Mix 1 | 2001 | 105 | 2:50.68 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 50.98 | 1:33.66 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 43.51 | 2:17.17 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 33.51 | 2:50.68 | |||||||
8 | Esbjerg Drenge 4 | 2001 | 105 | 2:50.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Oprescu | 2004 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 45.60 | 1:27.02 | |||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 44.89 | 2:11.91 | |||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 39.07 | 2:50.98 | |||||||
- | Masterholdet | 2001 | 1:45.60 | EXTRA | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Sigurd Kehlet | 1993 | 26.72 | 53.41 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 27.17 | 1:20.58 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.02 | 1:45.60 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 3 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Anders Mose | 2004 | |||||||||
Luis Veldsquez | 2001 | |||||||||
Erik Nørgård Boysen | 2001 | |||||||||
Alexander Poulsen | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |