Resultater for Vestkyst Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Jensen | 1998 | 489 | 30.93 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 466 | 31.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 464 | 31.49 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Karina Sørensen | 1995 | 442 | 31.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 432 | 32.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 411 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | 402 | 33.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 401 | 33.05 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Emilie Steffensen | 1997 | 392 | 33.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 363 | 34.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Elena Furman | 1994 | 296 | 36.56 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
12 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 294 | 36.65 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Camilla M Kristensen | 1998 | 279 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Breum | 1997 | 274 | 37.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Simone Larsen | 1996 | 273 | 37.55 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 263 | 38.04 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Kannika N. Christensen | 1998 | 207 | 41.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Christine Larsen | 1998 | 198 | 41.81 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Vicki Jensen | 1998 | 176 | 43.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ani Frøslev Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 381 | 33.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 380 | 33.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 374 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Sofie West | 2000 | 353 | 34.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 342 | 34.86 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | 333 | 35.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vicky Rohde | 1999 | 331 | 35.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 314 | 35.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Maack Lykke | 2000 | 299 | 36.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Olesen | 2000 | 298 | 36.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 277 | 37.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | 272 | 37.61 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Melissa Furman | 1999 | 270 | 37.68 | ||||||
Swim Team Djursland | ||||||||||
14 | Mai Heilmann | 2000 | 265 | 37.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 257 | 38.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Henriksen | 2000 | 251 | 38.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Nielsen | 1999 | 243 | 39.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sandra Kristensen | 1999 | 240 | 39.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Victoria Lysholm Bach | 1999 | 228 | 39.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Lykke Holm | 2000 | 222 | 40.21 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | 206 | 41.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 193 | 42.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | 187 | 42.59 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 163 | 44.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Camilla Veile | 2000 | 142 | 46.68 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
26 | Line Bæk Thulin | 2000 | 138 | 47.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie K. Svane | 2000 | 137 | 47.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 122 | 49.04 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Thea Laugesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 438 | 32.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 300 | 36.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ester Helth Møller | 2001 | 271 | 37.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karla Sejling | 2001 | 270 | 37.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 240 | 39.23 | ||||||
Egvad Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 231 | 39.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Naja Holmgaard | 2001 | 205 | 41.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Sande | 2001 | 192 | 42.21 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thilde Timmermand | 2002 | 190 | 42.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Jørgensen | 2001 | 190 | 42.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 184 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 157 | 45.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 155 | 45.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Harbo | 2001 | 149 | 45.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lise Fjord Hounisen | 2002 | 149 | 45.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tenna Knigge | 2001 | 146 | 46.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carina Bro | 2001 | 144 | 46.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Janni S Hansen | 2001 | 133 | 47.68 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Astrid Nielsen | 2002 | 128 | 48.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carli Mark | 2002 | 126 | 48.55 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 117 | 49.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Christensen | 2002 | 114 | 50.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Norie Glitten | 2002 | 97 | 53.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josephine Lindeberg | 2002 | 94 | 53.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria Andersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Szokody | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2013 |
Sponsor: Saxo Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 205 | 41.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 159 | 44.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 150 | 45.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 149 | 45.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 142 | 46.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 116 | 49.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sif Salskov Iversen | 2003 | 111 | 50.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 100 | 52.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 92 | 53.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Lea Pedersen | 2003 | 89 | 54.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 84 | 55.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 80 | 56.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Søs Freund | 2004 | 70 | 58.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabell Nielsen | 2005 | 67 | 59.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |