Results for Vestkyst Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 2/11-2013
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2013 |
Sponsor: Mou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vejles Mini Piger 1 | 2001 | 397 | 2:19.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 39.92 | 1:15.04 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 31.47 | 1:46.51 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 33.10 | 2:19.61 | |||||||
2 | Esbjerg Piger 1 | 2001 | 349 | 2:25.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 39.36 | 1:17.20 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 36.02 | 1:53.22 | |||||||
Laura Mathilde Hansen | 2001 | 32.54 | 2:25.76 | |||||||
3 | Vejles Mini Piger 2 | 2001 | 229 | 2:47.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 47.57 | 1:28.36 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 42.05 | 2:10.41 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 37.40 | 2:47.81 | |||||||
4 | Tempo Piger 1 | 2001 | 225 | 2:48.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Maja Johansen | 2002 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 44.70 | 1:26.16 | |||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 44.13 | 2:10.29 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 38.44 | 2:48.73 | |||||||
5 | Vejles Mini Piger 3 | 2001 | 210 | 2:52.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Clara B. Tolstrup | 2001 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Emilie Eriksen | 2002 | 47.24 | 1:28.47 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 44.88 | 2:13.35 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 39.24 | 2:52.59 | |||||||
6 | Ringsted Piger 1 | 2001 | 178 | 3:02.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Maria Szokody | 2002 | 48.71 | 48.71 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 50.08 | 1:38.79 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 37.39 | 2:16.18 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 46.24 | 3:02.42 | |||||||
7 | Esbjerg Piger 3 | 2001 | 177 | 3:02.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Carina Bro | 2001 | 47.07 | 47.07 | |||||||
Lise Fjord Hounisen | 2002 | 49.11 | 1:36.18 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 48.65 | 2:24.83 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 37.88 | 3:02.71 | |||||||
8 | Esbjerg Piger 5 | 2001 | 174 | 3:03.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Tenna Knigge | 2001 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Lea Brink Strandmark | 2002 | 53.69 | 1:38.64 | |||||||
Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 43.20 | 2:21.84 | |||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 42.07 | 3:03.91 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 4 | 2001 | 152 | 3:12.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Bang | 2003 | 51.20 | 51.20 | |||||||
Søs Freund | 2004 | 57.06 | 1:48.26 | |||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 47.44 | 2:35.70 | |||||||
Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 36.49 | 3:12.19 | |||||||
10 | Tempo Piger 2 | 2002 | 142 | 3:16.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Lisa Frost Rainer | 2002 | 50.50 | 50.50 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 55.75 | 1:46.25 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 51.90 | 2:38.15 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 38.28 | 3:16.43 | |||||||
11 | Vejen Piger | 2001 | 132 | 3:21.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Freja Sande | 2001 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 56.97 | 1:42.32 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 48.32 | 2:30.64 | |||||||
Malene Kargo-Petersen | 2003 | 50.80 | 3:21.44 | |||||||
12 | Esbjerg Piger 6 | 2001 | 99 | 3:41.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Karen Haahr | 2003 | 52.53 | 52.53 | |||||||
Signe Holm Timmermand | 2004 | 1:04.55 | 1:57.08 | |||||||
Jasmina K. Jacobsen | 2003 | |||||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 3:41.28 | 3:41.28 | |||||||
13 | Ringsted Piger 2 | 2001 | 95 | 3:44.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 52.71 | 52.71 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 1:08.21 | 2:00.92 | |||||||
Norie Glitten | 2002 | 54.91 | 2:55.83 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 48.64 | 3:44.47 | |||||||
- | Esbjerg Piger 2 | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Møller Schjøtt | 2001 | |||||||||
Ester Helth Møller | 2001 | |||||||||
Thilde Timmermand | 2002 | |||||||||
Jasmin Lykke | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |