Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 37.76 | 1:17.63 | |||||
2 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.63 | 1:20.51 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.05 | 1:21.28 | |||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:21.70 | 1:21.70 | |||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.93 | 1:23.05 | |||||
6 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 40.80 | 1:23.34 | |||||
7 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.01 | 1:23.48 | |||||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.22 | 1:23.64 | |||||
9 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.96 | 1:23.77 | |||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 41.10 | 1:24.08 | |||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 40.59 | 1:24.45 | |||||
12 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.70 | 1:25.57 | |||||
13 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.69 | 1:28.87 | |||||
14 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder IGF | 43.59 | 1:29.72 | |||||
15 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.86 | 1:30.04 | |||||
- | Carli Mark | 2002 | Durup IF | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 40.84 | 1:24.19 | |||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.81 | 1:25.15 | |||||
3 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.09 | 1:26.94 | |||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 43.12 | 1:29.29 | |||||
5 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 44.14 | 1:29.62 | |||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.61 | 1:29.98 | |||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.83 | 1:30.12 | |||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:30.89 | ||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.89 | 1:31.25 | |||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.57 | 1:32.93 | |||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.19 | 1:33.35 | |||||
12 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.36 | 1:33.60 | |||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 45.77 | 1:34.01 | |||||
14 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:35.68 | 1:35.68 | |||||
15 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.75 | 1:46.20 | |||||
- | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |