Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 109 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 30 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:35 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 109, 8X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stavanger Sc J2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 3:35.18 | ||||||
Amalie B. Erfjord | 1995 | |||||||||
Sondre Møll | 1996 | |||||||||
Ruth Marieke de Vries | 1995 | |||||||||
Vetle Håland | 1995 | |||||||||
Lotte Stang Aune | 1996 | |||||||||
Henrik Knudsen | 1994 | |||||||||
Maren Lootz Aarthun | 1995 | |||||||||
Olav Ravndal Skjølingstad | 1995 | 3:35.18 | 3:35.18 | |||||||
2 | Agf-1 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:39.92 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | |||||||||
Ruben Arent | 1989 | 54.48 | 54.48 | |||||||
Simone Friis | 1991 | |||||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 1:49.28 | 1:49.28 | |||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | |||||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 2:44.75 | 2:44.75 | |||||||
Josephina Bartela | 1994 | |||||||||
Simon Skærbæk | 1990 | 3:39.92 | 3:39.92 | |||||||
3 | Stavanger Sc G1 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 3:47.14 | ||||||
Karoline Eriksen | 1992 | |||||||||
Per Øystein Turøy | 1992 | |||||||||
Karoline Sørbø | 1990 | |||||||||
Christian Nikolaisen Juvi | 1993 | |||||||||
Hege Elisabeth Harestad | 1992 | |||||||||
Hans Bratland Østerdal | 1993 | |||||||||
Caroline Marki Mork | 1993 | |||||||||
Jørn Nygård | 1992 | 3:47.14 | 3:47.14 | |||||||
4 | Kristiansand Sa Mix 1 Jr | 1992 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:53.34 | ||||||
Sondre Thygesen | 1992 | |||||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 57.19 | 57.19 | |||||||
Håkon Andersen | 1992 | |||||||||
Hilde Kringlen | 1991 | 1:57.28 | 1:57.28 | |||||||
Maria Gullvåg Aasen | 1992 | |||||||||
Daniel Skauge | 1993 | 2:56.07 | 2:56.07 | |||||||
Ida Christine Lundevold | 1991 | |||||||||
Kristian Evensen | 1990 | 3:53.34 | 3:53.34 | |||||||
5 | Århusmix 1 | 1992 | Swimteam Aarhus | 3:56.79 | ||||||
Charlotte Thor | 1995 | |||||||||
Andreas Rosendahl | 1990 | 57.76 | 57.76 | |||||||
Mia Lundkvist | 1986 | |||||||||
Peter Tramm | 1992 | 1:55.89 | 1:55.89 | |||||||
Camilla Gaarsdal | 1991 | |||||||||
Anton Sørensen | 1993 | 2:59.61 | 2:59.61 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | |||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 3:56.79 | 3:56.79 | |||||||
6 | Agf-2 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 3:58.89 | ||||||
Katja Holm | 1994 | |||||||||
Søren Dahl | 1993 | 58.51 | 58.51 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | |||||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 1:59.44 | 1:59.44 | |||||||
Line Aamann | 1993 | |||||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 2:57.77 | 2:57.77 | |||||||
Maria Bodin | 1994 | |||||||||
David Jakobsen | 1990 | 3:58.89 | 3:58.89 | |||||||
7 | Stavanger Sc G2 Jr. | 1992 | Stavanger Svømme Club | 4:02.42 | ||||||
Signe Aarthun Lootz | 1993 | |||||||||
Erik Vassøy Olsen | 1991 | |||||||||
Rebekka Andersen | 1993 | |||||||||
Alexander Marki Mork | 1995 | |||||||||
Emilie Knutsen Hegdal | 1996 | |||||||||
Fredrik Knutsen Hegdal | 1994 | |||||||||
Ane Nygård | 1995 | |||||||||
Henning Skare Pryde | 1992 | 4:02.42 | 4:02.42 | |||||||
8 | Tempo 1 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 4:13.41 | ||||||
Vicky Larsson | 1995 | |||||||||
Jesper Madsen | 1993 | 59.92 | 59.92 | |||||||
Christina Lund | 1993 | |||||||||
Esben Brigsted | 1993 | 2:02.84 | 2:02.84 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | |||||||||
Patrick Rohde | 1994 | 3:07.24 | 3:07.24 | |||||||
Helene Kristensen | 1992 | |||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 4:13.41 | 4:13.41 | |||||||
9 | Agf-3 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:13.89 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | |||||||||
Jesper Gemke | 1993 | 2:10.27 | 2:10.27 | |||||||
Line Bundgaard | 1994 | |||||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 3:11.33 | 3:11.33 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | |||||||||
Rudi Reinholt | 1988 | 4:14.88 | 4:14.88 | |||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | |||||||||
Mik Birk | 1991 | 4:13.89 | 4:13.89 | |||||||
10 | 1900 Power Team | 1982 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 4:30.58 | ||||||
Jannie Krog | 1986 | |||||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | |||||||||
Helene Franz Sørensen | 1995 | |||||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | |||||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | |||||||||
Johan Christensen | 1996 | |||||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | |||||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 4:30.58 | 4:30.58 | |||||||
11 | Århusmix 2 | 1995 | Swimteam Aarhus | 4:32.14 | ||||||
Signe Kragelund | 1994 | |||||||||
Christian Thor | 1992 | 1:03.54 | 1:03.54 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | |||||||||
Kristian Broløs | 1995 | 2:15.00 | 2:15.00 | |||||||
Trine Dahl Kristensen | 1996 | |||||||||
Sebastian Friis | 1995 | 3:25.15 | 3:25.15 | |||||||
Anna T. Kristensen | 1994 | |||||||||
Magnus Kross | 1993 | 4:32.14 | 4:32.14 | |||||||
12 | Agf-4 | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 4:52.66 | ||||||
Sandra Bram | 1995 | |||||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 1:12.31 | 1:12.31 | |||||||
Nikoline Hansen | 1995 | |||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 2:23.48 | 2:23.48 | |||||||
Katrine Brandt Alsner | 1997 | |||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 3:40.00 | 3:40.00 | |||||||
Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | |||||||||
Kasper Møller | 1994 | 4:52.66 | 4:52.66 | |||||||
13 | Tempo 2 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 5:20.18 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | |||||||||
Marcus Nilson | 1995 | |||||||||
Mai Laurberg | 1996 | |||||||||
Casper Mortensen | 1995 | |||||||||
Simone Larsen | 1996 | |||||||||
Tom Heilmann | 1997 | |||||||||
Maria Nielsen | 1991 | |||||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 5:20.18 | 5:20.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |