Resultat för Nokian Junnumestaruus-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantai
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Junnumestaruus-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 30 marraskuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 marraskuu 2013 |
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 149 | 47.62 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Roope Ollikainen | 2004 | 129 | 49.97 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Mitja Vaikkola | 2004 | 111 | 52.49 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Sebastian von Bagh | 2004 | 107 | 53.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Samuel Sainio | 2005 | 107 | 53.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Lassi Niemi | 2004 | 99 | 54.48 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Akseli Kotti | 2004 | 98 | 54.75 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Joona Saloniemi | 2004 | 92 | 55.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Santtu Koskimaa | 2005 | 85 | 57.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Eero Leino | 2004 | 82 | 57.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Saku Vehmas | 2005 | 80 | 58.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Otto Kuusisto | 2004 | 79 | 58.66 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Daniel Kontula | 2005 | 77 | 59.32 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Mikael Tuohioja | 2005 | 76 | 59.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Riccardo Castagno | 2004 | 75 | 59.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Onni Mäkimartti | 2004 | 71 | 1:00.78 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Visa Pasanen | 2005 | 68 | 1:01.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Topias Kupiainen | 2004 | 61 | 1:03.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Oskar Tuominen | 2004 | 57 | 1:05.29 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Tomi Halonen | 2004 | 25 | 1:26.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Aku Rauska | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Antti Lepola | 2006 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Pajumäki | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petr Pankratov | 2002 | 187 | 44.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Dmitry Larchenko | 2003 | 178 | 44.82 | ||||||
Swimming Club Ekran | ||||||||||
3 | Jami Ihalainen | 2003 | 154 | 47.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Joona Kortteinen | 2003 | 147 | 47.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Niclas Viitasalo | 2002 | 144 | 48.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Teemu Nurminen | 2003 | 140 | 48.60 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Marcus Forsel | 2003 | 137 | 48.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Jere Broman | 2002 | 134 | 49.33 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Matias Sainio | 2003 | 126 | 50.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Visa Kotiniitty | 2003 | 101 | 54.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Urho Lyytinen | 2003 | 95 | 55.23 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Miko Vaikkola | 2003 | 85 | 57.32 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Miika Nummela | 2003 | 81 | 58.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Santeri Mönkkönen | 2003 | 78 | 58.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Karri Korhonen | 2002 | 69 | 1:01.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Frans Yli-Äyhö | 2003 | 69 | 1:01.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Jaakko Virtanen | 2003 | 67 | 1:01.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Aleksi Vuorio | 2002 | 65 | 1:02.79 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
19 | Ville Viikki | 2002 | 38 | 1:14.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Dan Lampinen | 2003 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Henri Naarajärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Ilja Esolainen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskar Bärlund | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Reko Kemppainen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 4, 50m RU P-9,-11,-13, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Kuronen | 2000 | 287 | 38.25 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 252 | 39.95 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Roope Aro | 2000 | 239 | 40.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Pekka Vilmunen | 2001 | 236 | 40.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Sami Kukkonen | 2000 | 211 | 42.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 207 | 42.62 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Veeti Raivio | 2000 | 183 | 44.41 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksi Turkkila | 2000 | 160 | 46.50 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
9 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 153 | 47.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Aapo Puikkonen | 2001 | 147 | 47.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 141 | 48.45 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Saku Kovanen | 2001 | 131 | 49.66 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Iiro Kuusela | 2001 | 116 | 51.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Juuso Kemppainen | 2001 | 103 | 53.81 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Lasse Harju | 2001 | 91 | 56.12 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
15 | Niko Järvinen | 2001 | 91 | 56.12 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Valtteri Länsipuro | 2000 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 30 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:03 |