Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
15.12. Su aamu
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2013 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 joulukuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Hämeenlinna |
|
Tulostusaika |
13:45 |
|
|
Järjestäjä |
HäUS |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
13 joulukuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 200m Sekauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
9 |
536 |
29.90 |
1:04.93 |
1:43.33 |
|
2:14.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Allar Lihtsa |
1999 |
7 |
504 |
29.56 |
1:06.11 |
1:45.68 |
|
2:17.67 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Rannikko |
1999 |
6 |
501 |
29.69 |
1:06.41 |
1:47.72 |
|
2:18.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Kallinen |
1999 |
5 |
495 |
29.21 |
1:04.27 |
1:45.06 |
|
2:18.58 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
4 |
493 |
30.27 |
1:04.70 |
1:46.50 |
|
2:18.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
3 |
484 |
32.19 |
1:07.15 |
1:47.92 |
|
2:19.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonni Aho |
1999 |
2 |
471 |
31.01 |
1:07.37 |
1:48.34 |
|
2:20.82 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Nurmi |
1999 |
1 |
456 |
30.21 |
1:06.79 |
1:48.40 |
|
2:22.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
453 |
30.73 |
1:10.13 |
1:49.32 |
|
2:22.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
423 |
30.93 |
1:08.72 |
1:51.80 |
|
2:26.03 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Ojakippola |
1999 |
|
415 |
32.01 |
1:09.51 |
1:53.92 |
|
2:26.87 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
414 |
31.31 |
1:09.11 |
1:53.45 |
|
2:27.00 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
393 |
31.34 |
1:08.59 |
1:55.15 |
|
2:29.57 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Patrik Jantunen |
1999 |
|
393 |
32.21 |
1:11.66 |
1:53.80 |
|
2:29.58 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
391 |
32.21 |
1:08.97 |
1:53.89 |
|
2:29.87 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Antti Myllynen |
1999 |
|
365 |
33.53 |
1:10.16 |
1:57.49 |
|
2:33.38 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 |
Tulostuspäivämäärä |
19 joulukuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:45 |
|