Resultater for DM-H Ã…rgangsklassen - Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 586 | 25.96 | 53.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 562 | 26.65 | 54.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | 530 | 27.04 | 55.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Korsgaard | 1999 | 505 | 27.13 | 56.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 436 | 28.01 | 59.26 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 426 | 29.02 | 59.70 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Carl-Christian Tversted | 2000 | 337 | 30.45 | 1:04.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 285 | 32.01 | 1:08.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 597 | 29.14 | 1:00.56 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 562 | 30.24 | 1:01.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 532 | 30.84 | 1:02.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 525 | 30.88 | 1:03.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 513 | 30.06 | 1:03.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 491 | 30.17 | 1:04.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2001 | 429 | 31.98 | 1:07.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 404 | 32.73 | 1:08.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 579 | 29.43 | 1:02.33 | 1:41.65 | 2:13.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 515 | 30.50 | 1:05.30 | 1:45.10 | 2:19.10 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | 500 | 30.50 | 1:07.00 | 1:47.29 | 2:20.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 472 | 30.97 | 1:07.48 | 1:50.48 | 2:23.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 447 | 31.72 | 1:09.13 | 1:51.30 | 2:25.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 417 | 34.10 | 1:10.43 | 1:54.27 | 2:29.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Anders S. Andreasen | 1998 | 355 | 33.17 | 1:10.65 | 1:58.36 | 2:37.49 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Hartelius | 2000 | 296 | 35.98 | 1:20.02 | 2:09.02 | 2:47.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 611 | 31.91 | 1:09.63 | 1:53.20 | 2:26.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 518 | 34.12 | 1:12.69 | 1:57.81 | 2:35.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 507 | 34.27 | 1:15.09 | 1:58.94 | 2:36.21 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 493 | 33.50 | 1:14.18 | 2:00.22 | 2:37.66 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 463 | 33.92 | 1:15.89 | 2:03.17 | 2:41.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 461 | 34.78 | 1:16.24 | 2:04.73 | 2:41.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 429 | 37.20 | 1:17.24 | 2:08.26 | 2:45.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Karoline Kjær | 2000 | 383 | 36.58 | 1:18.76 | 2:12.86 | 2:51.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 24.06 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | 409 | 30.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | 401 | 30.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | 391 | 30.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Troels D. Essendrop | 1999 | 386 | 31.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 383 | 31.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 368 | 31.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Johan Vitus Tversted | 2000 | 270 | 34.94 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | 250 | 35.85 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.47 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 494 | 32.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Walter | 2000 | 475 | 32.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Andersen | 2001 | 460 | 33.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 458 | 33.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 446 | 33.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 392 | 35.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Madeleine Thornsen | 2001 | 347 | 36.54 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
8 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 317 | 37.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 614 | 59.95 | 2:04.01 | 3:07.15 | 4:10.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 494 | 1:02.01 | 2:11.06 | 3:20.89 | 4:29.02 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 487 | 1:02.67 | 2:12.06 | 3:21.24 | 4:30.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 473 | 1:04.59 | 2:13.96 | 3:23.57 | 4:32.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 413 | 1:05.22 | 2:17.77 | 3:32.46 | 4:45.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | 377 | 1:06.54 | 2:19.54 | 3:36.13 | 4:54.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Bitzer | 2000 | 341 | 1:10.04 | 2:27.20 | 3:45.53 | 5:04.27 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
- | Martin Bruun Andersen | 1998 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 580 | 1:06.79 | 2:18.13 | 3:30.73 | 4:41.66 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 561 | 1:09.11 | 2:22.45 | 3:34.68 | 4:44.80 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 546 | 1:25.84 | 2:21.59 | 3:34.86 | 4:47.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 526 | 1:08.95 | 2:22.60 | 3:38.32 | 4:50.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 496 | 1:08.88 | 2:23.08 | 3:39.77 | 4:56.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 488 | 1:10.60 | 2:27.04 | 3:43.52 | 4:58.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 484 | 1:10.75 | 2:27.19 | 3:43.30 | 4:59.11 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Pedersen | 2000 | 445 | 1:11.64 | 2:29.04 | 3:48.34 | 5:07.52 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Drenge | 1998 | 504 | 4:10.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 31.65 | 1:05.01 | 1:05.01 | ||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 32.43 | 1:08.68 | 2:13.69 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.57 | 1:00.06 | 3:13.75 | ||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 26.25 | 56.44 | 4:10.19 | ||||||
2 | Lyngby Drenge | 0 | 483 | 4:13.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 29.57 | 1:00.33 | 1:00.33 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 32.60 | 1:09.93 | 2:10.26 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 28.48 | 1:02.85 | 3:13.11 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 28.61 | 1:00.68 | 4:13.79 | ||||||
3 | Køge Drenge | 1998 | 432 | 4:23.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 34.34 | 1:10.67 | 1:10.67 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 32.91 | 1:11.09 | 2:21.76 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 29.72 | 1:04.43 | 3:26.19 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 26.71 | 57.07 | 4:23.26 | ||||||
4 | Rsk Junior Drenge | 0 | 388 | 4:32.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 34.46 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 37.33 | 1:21.39 | 2:32.30 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 29.14 | 1:03.84 | 3:36.14 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 26.98 | 56.77 | 4:32.91 | ||||||
5 | Vest Tågehorn | 1998 | 387 | 4:33.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.15 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 36.18 | 1:19.25 | 2:27.41 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 31.03 | 1:06.90 | 3:34.31 | ||||||
Martin W. Wifstrand | 1998 | 28.32 | 58.93 | 4:33.24 | ||||||
6 | Stv Drenge | 0 | 374 | 4:36.24 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 32.24 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 36.23 | 1:17.34 | 2:23.17 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 33.36 | 1:14.13 | 3:37.30 | ||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 27.66 | 58.94 | 4:36.24 | ||||||
7 | Nyborg Drenge | 0 | 363 | 4:39.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 32.19 | 1:06.91 | 1:06.91 | ||||||
Jonas Ejby | 2000 | 40.41 | 1:25.39 | 2:32.30 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 30.63 | 1:05.61 | 3:37.91 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 28.95 | 1:01.27 | 4:39.18 | ||||||
- | Søllerød Boys | 2001 | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Søllerød Boys - Diskløb | 1900 | DSQ | Flyben under bryst | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Johan Vitus Tversted | 2000 | 37.07 | 1:16.59 | 1:16.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 07:50 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:00.21 2013-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | 544 | 4:39.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.86 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 37.02 | 1:19.55 | 2:29.35 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 32.14 | 1:09.08 | 3:38.43 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.31 | 1:00.68 | 4:39.11 | ||||||
2 | Lyngby Piger | 0 | 489 | 4:49.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 34.73 | 1:12.09 | 1:12.09 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.93 | 1:17.95 | 2:30.04 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.52 | 1:14.08 | 3:44.12 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 30.33 | 1:05.07 | 4:49.19 | ||||||
3 | Køge Piger | 2000 | 471 | 4:52.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anna Andersen | 2001 | 35.14 | 1:12.17 | 1:12.17 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 39.41 | 1:23.83 | 2:36.00 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 33.84 | 1:14.10 | 3:50.10 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 29.74 | 1:02.89 | 4:52.99 | ||||||
4 | Vest Darlings | 2000 | 442 | 4:59.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.08 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 42.34 | 1:27.14 | 2:38.29 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 32.98 | 1:10.82 | 3:49.11 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.79 | 1:10.15 | 4:59.26 | ||||||
5 | Stv Piger - Diskløb | 1900 | 423 | 5:03.59 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 36.01 | 1:14.43 | 1:14.43 | ||||||
Helena Larsen | 2000 | 40.06 | 1:25.17 | 2:39.60 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 35.22 | 1:15.11 | 3:54.71 | ||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 32.48 | 1:08.88 | 5:03.59 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 0 | 414 | 5:05.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 36.07 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 37.52 | 1:21.08 | 2:35.17 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 38.33 | 1:54.36 | 4:29.53 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 36.14 | 5:05.67 | |||||||
7 | Rsk Junior Piger | 0 | 411 | 5:06.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Karoline Kjær | 2001 | 36.61 | 1:16.33 | 1:16.33 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 37.24 | 1:20.18 | 2:36.51 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 36.33 | 1:18.45 | 3:54.96 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 34.82 | 1:11.56 | 5:06.52 | ||||||
8 | Søllerød Girls | 2001 | 373 | 5:16.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 38.82 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 40.86 | 1:29.60 | 2:49.32 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 35.66 | 1:18.79 | 4:08.11 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 31.62 | 1:08.46 | 5:16.57 | ||||||
- | Stv Piger | 0 | DSQ | Tyvstart 4 svømmer | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 562 | 28.69 | 59.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 432 | 31.72 | 1:04.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 429 | 31.39 | 1:04.86 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
4 | August Korsgaard | 1999 | 425 | 31.54 | 1:05.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Troels D. Essendrop | 1999 | 393 | 32.05 | 1:06.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | 386 | 34.09 | 1:07.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 382 | 32.35 | 1:07.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Vitus Tversted | 2000 | 267 | 36.27 | 1:15.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 496 | 33.62 | 1:09.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 490 | 34.51 | 1:10.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mia Walter | 2000 | 455 | 34.54 | 1:11.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 447 | 34.95 | 1:12.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 442 | 35.24 | 1:12.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 407 | 36.09 | 1:14.49 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2001 | 393 | 36.33 | 1:15.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederikke Petri | 2001 | 322 | 38.79 | 1:20.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Holdrup | 1999 | 521 | 33.75 | 1:12.09 | 1:50.59 | 2:29.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Wilquin | 1998 | 448 | 35.10 | 1:13.99 | 1:55.02 | 2:37.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 380 | 38.19 | 1:20.95 | 2:04.09 | 2:46.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 371 | 37.87 | 1:20.51 | 2:04.08 | 2:47.81 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 363 | 38.43 | 1:21.27 | 2:05.01 | 2:49.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 345 | 38.83 | 1:23.06 | 2:07.82 | 2:51.97 | Diskløb | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Larsen | 1998 | 316 | 39.16 | 1:23.53 | 2:10.10 | 2:57.07 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | 277 | 41.99 | 1:28.92 | 2:16.87 | 3:04.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Holm | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 553 | 37.23 | 1:18.39 | 2:00.77 | 2:43.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 501 | 39.01 | 1:22.80 | 2:06.78 | 2:49.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 468 | 38.93 | 1:22.67 | 2:08.12 | 2:53.30 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mette Hegelund | 2000 | 446 | 39.90 | 1:24.40 | 2:09.77 | 2:56.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Larsen | 2000 | 405 | 41.33 | 1:26.85 | 2:13.18 | 3:01.84 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 362 | 43.41 | 1:31.22 | 2:20.58 | 3:08.73 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Julie Ejby | 2002 | 264 | 46.21 | 1:39.22 | 2:34.29 | 3:29.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 240 | 49.33 | 1:44.52 | 2:40.90 | 3:36.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 518 | 27.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | 446 | 28.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 411 | 29.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 365 | 30.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 331 | 31.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 299 | 32.57 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | 272 | 33.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Vitus Tversted | 2000 | 231 | 35.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.87 2013-08-08 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 467 | 31.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 461 | 31.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 426 | 32.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 411 | 32.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 404 | 32.97 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | 344 | 34.77 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Josefine Sørensen | 2000 | 328 | 35.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 307 | 36.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 630 | 27.29 | 57.05 | 1:26.41 | 1:55.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 629 | 26.69 | 56.11 | 1:25.86 | 1:55.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | 573 | 27.84 | 57.93 | 1:28.34 | 1:59.62 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Korsgaard | 1999 | 471 | 28.62 | 1:00.42 | 1:34.38 | 2:07.63 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 443 | 29.73 | 1:02.80 | 1:36.59 | 2:10.33 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 433 | 30.79 | 1:04.32 | 1:37.71 | 2:11.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 285 | 34.00 | 1:12.36 | 1:52.27 | 2:30.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Solok | 2001 | 236 | 35.37 | 1:16.11 | 1:59.38 | 2:40.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 605 | 30.16 | 1:03.44 | 1:37.92 | 2:11.41 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 543 | 31.57 | 1:06.62 | 1:41.94 | 2:16.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 533 | 31.66 | 1:07.04 | 1:41.98 | 2:17.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 506 | 31.79 | 1:07.47 | 1:43.72 | 2:19.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 441 | 32.80 | 1:10.48 | 1:48.79 | 2:25.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 398 | 35.84 | 1:15.27 | 1:53.13 | 2:31.07 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2001 | 386 | 34.16 | 1:12.97 | 1:53.57 | 2:32.56 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 349 | 36.91 | 1:17.06 | 2:09.43 | 2:37.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | 470 | 30.33 | 1:05.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 464 | 30.09 | 1:05.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 459 | 30.74 | 1:05.79 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 445 | 31.68 | 1:06.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 400 | 31.34 | 1:08.84 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 377 | 33.57 | 1:10.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 354 | 32.00 | 1:11.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Hartelius | 2000 | 263 | 37.16 | 1:19.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 591 | 32.37 | 1:08.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Pedersen | 2000 | 493 | 35.71 | 1:13.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 463 | 35.10 | 1:14.63 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 426 | 35.54 | 1:16.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 415 | 35.04 | 1:17.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 404 | 35.17 | 1:18.10 | Diskløb | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 364 | 36.70 | 1:20.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 339 | 38.22 | 1:22.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | DSQ | Aflutning på mave 50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 51.57 2008-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 518 | 28.05 | 1:00.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 464 | 28.83 | 1:02.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | 464 | 28.88 | 1:02.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 365 | 31.35 | 1:07.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 350 | 30.41 | 1:08.75 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 296 | 34.07 | 1:12.74 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | 274 | 35.62 | 1:14.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Hartelius | 2000 | 220 | 37.30 | 1:20.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 506 | 33.11 | 1:09.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 475 | 33.50 | 1:10.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 470 | 33.15 | 1:10.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 445 | 33.67 | 1:12.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Pedersen | 2000 | 389 | 34.81 | 1:15.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 379 | 34.79 | 1:16.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 316 | 35.88 | 1:20.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Madeleine Thornsen | 2001 | 284 | 37.03 | 1:23.68 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 605 | 1:00.25 | 2:08.80 | 3:34.27 | 4:40.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 516 | 1:09.59 | 2:23.66 | 3:45.84 | 4:55.63 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 492 | 1:09.00 | 2:25.13 | 3:51.74 | 5:00.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 490 | 1:08.76 | 2:23.75 | 3:51.51 | 5:00.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 485 | 1:09.19 | 2:24.94 | 3:53.47 | 5:01.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 432 | 1:13.13 | 2:33.66 | 4:01.45 | 5:13.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 422 | 1:13.30 | 2:31.31 | 4:02.10 | 5:16.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 356 | 1:15.74 | 2:39.84 | 4:17.57 | 5:34.62 | Diskløb | ||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Grønnegaard | 2000 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 605 | 1:09.91 | 2:29.27 | 3:57.38 | 5:08.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 507 | 1:15.59 | 2:37.67 | 4:10.49 | 5:27.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natasja Kepp | 2000 | 477 | 1:18.23 | 2:45.50 | 4:20.93 | 5:33.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 457 | 1:22.06 | 2:48.72 | 4:21.43 | 5:38.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 452 | 1:17.46 | 2:42.05 | 4:16.91 | 5:39.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 438 | 1:25.90 | 2:48.78 | 4:28.10 | 5:43.51 | Diskløb | ||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 430 | 1:18.71 | 2:43.04 | 4:24.49 | 5:45.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Camille Hertzog | 2001 | 281 | 1:35.26 | 3:10.14 | 5:05.33 | 6:38.53 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniella Thea Johansen | 2000 | DSQ | Svøm p/ maven v/175m | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 27.55 2013-11-16 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Holdrup | 1999 | 458 | 32.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 457 | 32.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Wilquin | 1998 | 455 | 32.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Frederik Larsen | 1998 | 337 | 36.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 328 | 36.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | 324 | 36.73 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Jonas Ejby | 2000 | 241 | 40.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carl-Christian Tversted | 2000 | 239 | 40.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 31.75 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 534 | 35.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 530 | 35.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 493 | 36.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Helena Larsen | 2000 | 384 | 39.60 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 384 | 39.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 375 | 39.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | 328 | 41.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Julie Ejby | 2002 | 279 | 44.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 573 | 30.58 | 1:03.15 | 1:35.81 | 2:07.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 418 | 32.27 | 1:08.17 | 1:45.16 | 2:21.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Troels D. Essendrop | 1999 | 402 | 33.86 | 1:10.69 | 1:46.91 | 2:23.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | 393 | 33.54 | 1:10.61 | 2:24.84 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 364 | 34.21 | 1:11.02 | 1:49.46 | 2:28.58 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 354 | 34.69 | 1:12.14 | 1:51.39 | 2:29.97 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 334 | 35.10 | 1:13.45 | 1:53.13 | 2:32.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Holm | 2000 | 323 | 36.74 | 1:16.68 | 1:55.99 | 2:34.59 | Diskløb | ||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | EFB v/175m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 520 | 34.73 | 1:12.96 | 1:51.62 | 2:29.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 493 | 36.32 | 1:15.11 | 1:54.12 | 2:32.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Anna Andersen | 2001 | 490 | 35.74 | 1:13.34 | 1:52.41 | 2:32.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 489 | 36.55 | 1:15.43 | 1:54.13 | 2:32.50 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
5 | Mia Walter | 2000 | 461 | 35.64 | 1:15.24 | 1:55.84 | 2:35.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 380 | 39.40 | 1:21.23 | 2:03.46 | 2:45.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 329 | 41.36 | 1:26.90 | 2:12.23 | 2:53.96 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 269 | 44.20 | 1:31.95 | 2:20.03 | 3:06.15 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Drenge | 0 | 569 | 8:15.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 55.81 | 1:56.50 | 1:56.50 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 58.75 | 2:06.84 | 4:03.34 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 57.84 | 2:03.02 | 6:06.36 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 1:01.88 | 2:09.41 | 8:15.77 | ||||||
2 | Hovedstaden Drenge | 1998 | 551 | 8:21.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 1:02.54 | 2:08.71 | 2:08.71 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 55.63 | 1:55.10 | 4:03.81 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 1:01.01 | 2:08.66 | 6:12.47 | ||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 1:01.10 | 2:08.71 | 8:21.18 | ||||||
3 | Køge Drenge | 1998 | 538 | 8:25.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 1:00.95 | 2:07.48 | 2:07.48 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 1:02.85 | 2:10.45 | 4:17.93 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 1:00.50 | 2:08.59 | 6:26.52 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 58.56 | 1:58.79 | 8:25.31 | ||||||
4 | Rsk Junior Drenge | 0 | 460 | 8:52.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Broholm | 1999 | 1:01.13 | 2:06.03 | 2:06.03 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 57.84 | 2:04.79 | 4:10.82 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 1:06.35 | 2:21.20 | 6:32.02 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 1:07.18 | 2:20.42 | 8:52.44 | ||||||
5 | Vest Tågehorn | 1998 | 451 | 8:55.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 1:06.80 | 2:19.18 | 2:19.18 | ||||||
Martin W. Wifstrand | 1998 | 1:03.28 | 2:10.58 | 4:29.76 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 1:03.66 | 2:16.01 | 6:45.77 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 1:02.84 | 2:10.14 | 8:55.91 | ||||||
6 | Stv Drenge | 0 | 428 | 9:05.21 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:04.17 | 2:12.27 | 2:12.27 | ||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 1:02.31 | 2:11.79 | 4:24.06 | ||||||
Mads Ottsen | 1999 | 1:05.29 | 2:18.68 | 6:42.74 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 1:07.65 | 2:22.47 | 9:05.21 | ||||||
7 | Nyborg Drenge | 0 | 420 | 9:08.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 1:01.08 | 2:08.27 | 2:08.27 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 1:04.72 | 2:14.91 | 4:23.18 | ||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 1:02.85 | 2:12.05 | 6:35.23 | ||||||
Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 1:10.80 | 2:33.39 | 9:08.62 | ||||||
8 | Søllerød Boys - Diskløb | 1900 | 332 | 9:53.38 | Diskløb | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 1:03.02 | 2:12.26 | 2:12.26 | ||||||
Johan Vitus Tversted | 2000 | 1:13.13 | 2:31.56 | 4:43.82 | ||||||
Carl-Christian Tversted | 2000 | 1:10.17 | 2:27.53 | 7:11.35 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 1:16.97 | 2:42.03 | 9:53.38 | ||||||
- | Søllerød Boys | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 1:04.30 | 2:13.97 | 2:13.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | 598 | 9:04.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:06.21 | 2:16.55 | 2:16.55 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 1:07.94 | 2:18.78 | 4:35.33 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:03.85 | 2:12.67 | 6:48.00 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:06.10 | 2:16.42 | 9:04.42 | ||||||
2 | Lyngby Piger | 0 | 536 | 9:24.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:06.66 | 2:19.66 | 2:19.66 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:05.97 | 2:17.65 | 4:37.31 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 1:08.13 | 2:23.21 | 7:00.52 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 1:07.74 | 2:24.33 | 9:24.85 | ||||||
3 | Stv Piger | 0 | 500 | 9:37.99 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 1:04.92 | 2:13.68 | 2:13.68 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 1:10.82 | 2:24.79 | 4:38.47 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 1:09.68 | 2:27.51 | 7:05.98 | ||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 1:12.01 | 2:32.01 | 9:37.99 | ||||||
4 | Søllerød Girls | 2001 | 492 | 9:40.98 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Natasja Kepp | 2000 | 1:10.88 | 2:24.68 | 2:24.68 | ||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 1:10.75 | 2:29.64 | 4:54.32 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 1:10.29 | 2:29.80 | 7:24.12 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 1:06.30 | 2:16.86 | 9:40.98 | ||||||
5 | Vest Darlings | 2000 | 491 | 9:41.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 1:12.63 | 2:28.49 | 2:28.49 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 1:05.52 | 2:14.39 | 4:42.88 | ||||||
Amalie K. Jacobsen | 2000 | 1:14.96 | 2:36.14 | 7:19.02 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 1:08.93 | 2:22.33 | 9:41.35 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 0 | 490 | 9:41.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Iben Bak | 2001 | 1:11.44 | 2:26.93 | 2:26.93 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:07.85 | 2:21.17 | 4:48.10 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 1:11.39 | 2:31.90 | 7:20.00 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 1:07.64 | 2:21.80 | 9:41.80 | ||||||
7 | Rsk Junior Piger | 0 | 426 | 10:09.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 1:11.26 | 2:27.22 | 2:27.22 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 1:09.84 | 2:25.73 | 4:52.95 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 1:10.75 | 2:32.90 | 7:25.85 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 1:20.22 | 2:43.76 | 10:09.61 | ||||||
8 | Køge Piger | 2000 | 420 | 10:12.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mette Hegelund | 2000 | 1:10.97 | 2:29.67 | 2:29.67 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 1:11.69 | 2:29.46 | 4:59.13 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 1:13.26 | 2:32.64 | 7:31.77 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 1:17.15 | 2:40.93 | 10:12.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:00.48 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 518 | 32.95 | 1:09.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | 484 | 33.45 | 1:10.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Wilquin | 1998 | 466 | 33.85 | 1:11.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 387 | 35.37 | 1:16.29 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 356 | 37.41 | 1:18.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 347 | 37.08 | 1:19.07 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Larsen | 1998 | 332 | 37.70 | 1:20.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jonas Ejby | 2000 | 261 | 41.18 | 1:26.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 474 | 37.81 | 1:20.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 473 | 37.46 | 1:20.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 442 | 38.95 | 1:22.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Hegelund | 2000 | 434 | 39.21 | 1:22.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 424 | 39.12 | 1:23.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Larsen | 2000 | 377 | 41.66 | 1:26.77 | |||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
7 | Emma Mikkelsen | 2001 | 334 | 43.11 | 1:30.32 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Josephine Kruse | 2002 | 331 | 42.14 | 1:30.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:53.37 2013-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 651 | 28.39 | 1:00.72 | 1:33.25 | 2:05.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Korsgaard | 1999 | 360 | 32.63 | 1:10.67 | 1:51.17 | 2:33.33 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 354 | 34.18 | 1:13.77 | 1:53.98 | 2:34.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 347 | 33.69 | 1:13.34 | 1:54.42 | 2:35.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 344 | 33.19 | 1:13.57 | 1:54.69 | 2:35.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | 329 | 35.12 | 1:15.46 | 1:57.00 | 2:38.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 311 | 35.85 | 1:19.28 | 1:59.82 | 2:41.01 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
8 | Peter Hartelius | 2000 | 247 | 38.99 | 1:23.31 | 2:09.04 | 2:53.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 597 | 33.40 | 1:09.75 | 1:46.46 | 2:23.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 478 | 34.98 | 1:14.07 | 1:54.81 | 2:34.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 399 | 35.47 | 1:16.27 | 1:59.64 | 2:43.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Pedersen | 2000 | 388 | 36.76 | 1:18.77 | 2:02.33 | 2:45.51 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 369 | 36.52 | 1:19.14 | 2:04.06 | 2:48.39 | |||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Natasja Kepp | 2000 | 365 | 37.52 | 1:20.20 | 2:05.29 | 2:48.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 357 | 36.70 | 1:19.02 | 2:04.26 | 2:50.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Kjær | 2000 | 283 | 37.90 | 1:24.42 | 2:13.90 | 3:03.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 524 | 25.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | 485 | 25.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | 463 | 26.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 461 | 26.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 425 | 27.00 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 339 | 29.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 275 | 31.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Solok | 2001 | 221 | 33.55 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.88 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 579 | 27.89 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 561 | 28.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 532 | 28.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 506 | 29.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 453 | 30.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Frederikke Petri | 2001 | 426 | 30.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2001 | 409 | 31.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 390 | 31.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 602 | 1:03.87 | 2:09.39 | 3:15.10 | 4:21.95 | 16:46.28 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.29 | 6:36.24 | 7:43.87 | 8:51.37 | ||||||
9:58.92 | 11:07.12 | 12:14.74 | 13:22.72 | |||||||
14:30.57 | 15:39.36 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 559 | 1:04.94 | 2:13.40 | 3:22.64 | 4:32.49 | 17:11.75 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:41.56 | 6:51.13 | 8:00.84 | 9:10.43 | ||||||
10:19.49 | 11:28.89 | 12:38.39 | 13:47.32 | |||||||
14:56.69 | 16:05.49 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 472 | 1:09.36 | 2:22.62 | 3:35.99 | 4:49.56 | 18:11.33 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:01.77 | 7:14.81 | 8:27.76 | 9:41.48 | ||||||
10:54.32 | 12:07.77 | 14:34.05 | ||||||||
15:46.92 | 16:59.75 | |||||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | 459 | 1:07.76 | 2:20.37 | 3:33.87 | 4:47.41 | 18:21.73 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:01.06 | 7:15.42 | 8:28.55 | 9:42.77 | ||||||
10:57.11 | 12:11.63 | 13:26.23 | 14:40.49 | |||||||
15:55.61 | 17:10.02 | |||||||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 448 | 1:09.23 | 2:25.43 | 3:39.64 | 4:55.00 | 18:30.96 | ||
Vest-Brøndby | 6:10.70 | 7:25.79 | 8:40.53 | 9:55.27 | ||||||
11:10.06 | 12:24.60 | 13:38.36 | 14:53.05 | |||||||
16:07.38 | 17:20.81 | |||||||||
6 | Thor B. Hansen | 2000 | 422 | 1:10.66 | 2:26.31 | 3:41.55 | 4:57.29 | 18:52.54 | ||
Køge Svømmeklub | 6:13.03 | 7:28.64 | 8:44.15 | 9:59.84 | ||||||
11:15.53 | 12:31.88 | 13:47.87 | 15:04.36 | |||||||
16:21.34 | 17:38.87 | |||||||||
7 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 359 | 1:13.58 | 2:34.51 | 3:55.55 | 5:17.73 | 19:56.01 | ||
Ringe Svømme Klub | 6:38.85 | 7:59.34 | 9:18.98 | 10:39.06 | ||||||
11:57.36 | 13:17.67 | 14:37.67 | 15:58.07 | |||||||
17:19.17 | 18:39.05 | |||||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | 344 | 1:14.14 | 2:35.98 | 3:58.09 | 5:19.95 | 20:12.70 | ||
Swim Team Vestsjælland | 6:41.43 | 8:03.05 | 9:23.93 | 10:45.50 | ||||||
12:07.42 | 13:29.73 | 14:52.32 | 16:13.56 | |||||||
17:34.90 | 18:55.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 570 | 1:09.62 | 2:25.34 | 3:40.04 | 4:53.65 | 9:44.25 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:07.54 | 7:20.89 | 8:33.75 | |||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 535 | 1:10.28 | 2:25.52 | 3:41.49 | 4:57.98 | 9:56.82 | ||
Søllerød Svømmeklub | 6:14.01 | 7:30.51 | 8:45.80 | |||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 512 | 1:11.79 | 2:28.81 | 3:46.36 | 5:03.67 | 10:05.56 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:21.04 | 7:37.08 | 8:52.43 | |||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 508 | 1:13.18 | 2:29.46 | 3:45.69 | 5:02.61 | 10:06.98 | ||
Køge Svømmeklub | 6:20.09 | 7:36.21 | 8:52.01 | |||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | 501 | 1:12.45 | 2:29.29 | 3:47.21 | 5:04.80 | 10:09.98 | ||
Swim Team Vestsjælland | 6:22.11 | 7:39.73 | 8:56.93 | |||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 460 | 1:16.47 | 2:36.92 | 3:56.56 | 5:16.36 | 10:27.66 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:34.68 | 7:53.54 | 9:10.96 | |||||||
7 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 374 | 1:18.86 | 2:44.64 | 4:12.22 | 5:38.15 | 11:12.47 | ||
Vest-Brøndby | 7:02.06 | 8:25.34 | 9:49.40 | |||||||
8 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 324 | 1:21.93 | 2:51.52 | 4:21.36 | 5:52.03 | 11:44.88 | ||
Ringe Svømme Klub | 7:22.80 | 8:52.28 | 10:22.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Drenge | 0 | 533 | 3:46.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.01 | 53.68 | 53.68 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.17 | 54.98 | 1:48.66 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 26.80 | 55.55 | 2:44.21 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 29.13 | 1:01.84 | 3:46.05 | ||||||
2 | Hovedstaden Drenge | 1998 | 510 | 3:49.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 27.98 | 58.44 | 58.44 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 25.96 | 54.70 | 1:53.14 | ||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 27.38 | 58.84 | 2:51.98 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 27.43 | 57.32 | 3:49.30 | ||||||
3 | Køge Drenge | 1998 | 507 | 3:49.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.62 | 54.45 | 54.45 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 27.31 | 57.55 | 1:52.00 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.66 | 1:00.45 | 2:52.45 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 27.40 | 57.33 | 3:49.78 | ||||||
4 | Rsk Junior Drenge | 0 | 448 | 3:59.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Broholm | 1999 | 27.30 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 28.25 | 1:00.27 | 1:56.96 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.07 | 56.64 | 2:53.60 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 30.70 | 1:05.84 | 3:59.44 | ||||||
5 | Vest Tågehorn | 1998 | 414 | 4:05.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 29.61 | 1:00.47 | 1:00.47 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 28.96 | 1:00.97 | 2:01.44 | ||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 30.78 | 1:04.31 | 3:05.75 | ||||||
Martin W. Wifstrand | 1998 | 28.69 | 1:00.17 | 4:05.92 | ||||||
6 | Stv Drenge | 0 | 397 | 4:09.29 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 29.05 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 28.40 | 59.82 | 2:00.98 | ||||||
Mads Ottsen | 1999 | 29.38 | 1:01.93 | 3:02.91 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 31.12 | 1:06.38 | 4:09.29 | ||||||
7 | Nyborg Drenge | 0 | 390 | 4:10.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 28.96 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 28.86 | 1:00.48 | 2:00.21 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 27.61 | 58.88 | 2:59.09 | ||||||
Jonas Ejby | 2000 | 34.37 | 1:11.71 | 4:10.80 | ||||||
8 | Søllerød Boys | 2001 | 343 | 4:21.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 29.81 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Carl-Christian Tversted | 2000 | 31.20 | 1:06.31 | 2:08.33 | ||||||
Johan Vitus Tversted | 2000 | 32.43 | 1:09.59 | 3:17.92 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 30.50 | 1:03.86 | 4:21.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 3:42.40 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | 561 | 4:12.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.50 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 30.44 | 1:03.90 | 2:04.58 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 30.57 | 1:03.67 | 3:08.25 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 30.99 | 1:04.14 | 4:12.39 | ||||||
2 | Lyngby Piger | 0 | 510 | 4:20.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 30.68 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 30.43 | 1:05.58 | 2:10.34 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 31.21 | 1:06.10 | 3:16.44 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 30.25 | 1:04.07 | 4:20.51 | ||||||
3 | Stv Piger | 0 | 505 | 4:21.45 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 28.91 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.83 | 1:06.96 | 2:07.40 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 31.37 | 1:06.19 | 3:13.59 | ||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 32.69 | 1:07.86 | 4:21.45 | ||||||
4 | Nyborg Piger | 0 | 488 | 4:24.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 31.60 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 29.56 | 1:02.54 | 2:07.59 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 32.96 | 1:07.76 | 3:15.35 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 32.34 | 1:09.05 | 4:24.40 | ||||||
5 | Køge Piger | 2000 | 478 | 4:26.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.53 | 1:03.59 | 1:03.59 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.15 | 1:06.72 | 2:10.31 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 31.90 | 1:06.82 | 3:17.13 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 32.24 | 1:09.06 | 4:26.19 | ||||||
6 | Vest Darlings | 2000 | 471 | 4:27.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 34.43 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.08 | 1:05.12 | 2:16.74 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.16 | 1:08.60 | 3:25.34 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 30.49 | 1:02.12 | 4:27.46 | ||||||
7 | Rsk Junior Piger | 0 | 456 | 4:30.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 30.95 | 1:03.80 | 1:03.80 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 31.36 | 1:06.01 | 2:09.81 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 31.59 | 1:07.58 | 3:17.39 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 34.65 | 1:12.96 | 4:30.35 | ||||||
8 | Søllerød Girls | 2001 | 431 | 4:35.53 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Petri | 2001 | 32.52 | 1:10.01 | 1:10.01 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 32.22 | 1:07.38 | 2:17.39 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 33.91 | 1:12.63 | 3:30.02 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 30.60 | 1:05.51 | 4:35.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |