Resultat för Arena USO 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2014 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 september 2014 |
Gren 19, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 27.24 | 56.18 | |||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Uddevalla Sim | 27.87 | 57.19 | |||||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 29.41 | 59.56 | |||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 29.47 | 1:00.20 | |||||
5 | Alexander Dimcevski | 1995 | Simklubben S 02 | 29.05 | 1:00.51 | Deltar ej i final | ||||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 30.71 | 1:03.27 | |||||
7 | Johann Gaupen Berg | 1997 | Haldens Svømmeklub | 33.31 | 1:10.13 | Deltar ej i final | ||||
- | Fredrich Risebrandt | 1992 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 29.61 | 1:01.38 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.98 | 1:03.90 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 31.00 | 1:04.09 | |||||
4 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.05 | 1:06.58 | |||||
5 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 32.84 | 1:07.10 | |||||
6 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 32.75 | 1:08.24 | |||||
7 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 33.93 | 1:09.22 | |||||
8 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 34.22 | 1:11.46 | |||||
9 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 34.97 | 1:12.53 | |||||
10 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 35.62 | 1:13.31 | |||||
11 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.10 | 1:16.52 | |||||
12 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.41 | 1:18.41 | |||||
13 | Herman Törnvall | 1999 | Örebro Simallians | 38.88 | 1:19.60 | |||||
14 | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 41.70 | 1:25.56 | |||||
15 | Ole Morten Aasum | 1999 | Haldens Svømmeklub | 41.98 | 1:26.35 | |||||
Gren 19, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.70 | 1:04.67 | |||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.20 | 1:06.57 | |||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.14 | 1:06.93 | |||||
4 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 33.34 | 1:07.90 | |||||
5 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 33.31 | 1:09.03 | |||||
6 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 34.25 | 1:11.04 | |||||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.64 | 1:13.28 | |||||
8 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 36.17 | 1:14.33 | |||||
9 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 36.05 | 1:14.63 | |||||
10 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.54 | 1:15.54 | |||||
11 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.43 | 1:16.33 | |||||
12 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 37.74 | 1:16.76 | |||||
13 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.23 | 1:16.90 | |||||
14 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 38.14 | 1:17.52 | |||||
15 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.32 | 1:18.65 | |||||
16 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 38.17 | 1:18.95 | |||||
17 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 38.88 | 1:19.02 | |||||
18 | Isak Vaide | 2001 | Simklubben Laxen | 39.47 | 1:21.31 | |||||
19 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.10 | 1:21.58 | |||||
20 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 40.76 | 1:24.26 | |||||
21 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 40.58 | 1:25.43 | |||||
22 | Nam Do | 2001 | Simklubben Laxen | 43.97 | 1:27.81 | |||||
23 | Pontus Hake | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 43.51 | 1:27.90 | |||||
24 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.72 | 1:28.53 | |||||
25 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 45.33 | 1:34.06 | |||||
26 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 51.60 | 1:42.74 | |||||
- | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Ryggsim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 35.40 | 1:13.06 | |||||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 37.55 | 1:16.10 | |||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 38.32 | 1:18.61 | |||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 39.69 | 1:20.38 | |||||
5 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 41.43 | 1:24.36 | |||||
6 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 43.40 | 1:26.48 | |||||
7 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 41.97 | 1:27.19 | |||||
8 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.85 | 1:28.61 | |||||
9 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 43.25 | 1:28.75 | |||||
10 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 43.50 | 1:29.25 | |||||
11 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 43.83 | 1:29.48 | |||||
12 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 43.66 | 1:30.32 | |||||
13 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.25 | 1:30.80 | |||||
14 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 45.69 | 1:31.80 | |||||
15 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 45.39 | 1:32.22 | |||||
16 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.14 | 1:32.45 | |||||
17 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 46.02 | 1:32.67 | |||||
18 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 45.01 | 1:33.15 | |||||
19 | Eskil Hansson | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 45.82 | 1:34.35 | |||||
20 | Fredrik Börjesson | 2002 | Uddevalla Sim | 44.69 | 1:36.50 | |||||
21 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 48.36 | 1:38.73 | |||||
22 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 50.18 | 1:43.58 | |||||
23 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.94 | 1:45.73 | |||||
24 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 53.73 | 1:49.67 | |||||
25 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 54.54 | 1:51.58 | |||||
26 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 54.89 | 1:52.26 | |||||
27 | Sigge Larsson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 55.97 | 1:53.83 | |||||
28 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 1:00.03 | 2:04.56 | |||||
- | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Eric Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Håkan Hekmati | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:31 |