Resultater for Kronborg Open Lang 20014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Selma Kobberø | 2004 | 168 | 53.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Linnea Andersson | 2004 | 123 | 59.88 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 419 | 39.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 388 | 40.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 294 | 44.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 278 | 45.63 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 234 | 48.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 229 | 48.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 218 | 49.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Thea Tengius | 2003 | 200 | 50.91 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Sofie Nielsen | 2003 | 195 | 51.34 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Fast | 2003 | 175 | 53.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | 174 | 53.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Isabelle Erneland | 2002 | 149 | 56.13 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Maja Olsson | 2003 | 149 | 56.13 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 137 | 57.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Freja Hallberg | 2003 | 132 | 58.42 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | 94 | 1:05.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 453 | 38.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 368 | 41.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 344 | 42.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 332 | 43.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Nielsson | 2000 | 310 | 44.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Louise Ryle | 2000 | 286 | 45.19 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Hanna Svensson | 2000 | 283 | 45.34 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Anna Lindholm | 2001 | 268 | 46.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luna Green-Birch | 2001 | 243 | 47.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 228 | 48.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 222 | 49.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Vanja Marjanovic | 2001 | 200 | 50.90 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Annabella B. Wammen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Eja Andersson | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 415 | 39.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 406 | 40.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | 377 | 41.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maiken Jakobsen | 1999 | 356 | 42.04 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Camilla Feldmann | 1999 | 333 | 42.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 270 | 46.06 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 269 | 46.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Buch | 1999 | 257 | 46.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 586 | 35.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | 532 | 36.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Agerlin | 1997 | 434 | 39.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 424 | 39.65 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Annika Lundh | 1997 | 412 | 40.04 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hanna Nilsson | 1996 | 390 | 40.77 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Annelie Månsson | 1996 | 317 | 43.69 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |