Results for Kronborg Open Lang 20014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 276 | 34.10 | 1:12.03 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 267 | 34.85 | 1:12.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 240 | 35.70 | 1:15.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Hove | 2002 | 229 | 36.95 | 1:16.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 224 | 37.48 | 1:17.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | 221 | 37.03 | 1:17.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mattias Houen | 2002 | 218 | 37.23 | 1:17.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 211 | 37.86 | 1:18.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 208 | 37.63 | 1:19.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christian Galsøe | 2002 | 207 | 37.47 | 1:19.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | 206 | 37.73 | 1:19.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christoffer Weiss | 2002 | 203 | 38.82 | 1:19.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | 188 | 38.92 | 1:21.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 184 | 39.44 | 1:22.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 183 | 40.19 | 1:22.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | 177 | 39.72 | 1:23.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 172 | 40.71 | 1:24.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 172 | 40.85 | 1:24.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Blidarevic | 2002 | 170 | 39.96 | 1:24.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lucas Burmester | 2002 | 160 | 40.43 | 1:26.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 153 | 41.53 | 1:27.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 136 | 41.62 | 1:31.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Daniel Vedin | 2004 | 105 | 45.72 | 1:39.13 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Carl-Emil Echart | 2005 | 96 | 46.40 | 1:42.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Theodor Olsson | 2004 | 93 | 44.78 | 1:43.23 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
26 | Jonathan Arrenäs | 2002 | 93 | 49.64 | 1:43.24 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 473 | 28.72 | 1:00.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 410 | 30.32 | 1:03.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Baktoft | 2000 | 381 | 31.10 | 1:04.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | 379 | 30.69 | 1:04.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 360 | 31.48 | 1:05.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Christian Crone | 2001 | 326 | 32.65 | 1:08.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 298 | 33.27 | 1:10.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 297 | 34.06 | 1:10.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Røginnd | 2001 | 296 | 34.58 | 1:10.36 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 293 | 34.13 | 1:10.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Nielsen | 2001 | 277 | 34.04 | 1:11.90 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rune Hartvig | 2000 | 275 | 35.57 | 1:12.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Villads Krarup | 2000 | 274 | 34.36 | 1:12.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 266 | 35.79 | 1:12.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 259 | 34.44 | 1:13.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Jesper Schiødt | 2001 | 236 | 36.68 | 1:15.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 235 | 35.94 | 1:15.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 229 | 36.13 | 1:16.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Heilmann | 2000 | 227 | 36.87 | 1:16.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Klindt | 2000 | 189 | 39.18 | 1:21.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Søren Ulka | 2000 | 175 | 39.84 | 1:23.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 167 | 40.81 | 1:25.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 136 | 41.70 | 1:31.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Kim Jonsson | 2000 | 88 | 47.92 | 1:45.33 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 619 | 27.01 | 55.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 511 | 28.19 | 58.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | 494 | 28.50 | 59.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 490 | 28.63 | 59.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Lilleøre | 1998 | 465 | 29.31 | 1:00.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Sejthen | 1999 | 449 | 29.49 | 1:01.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Anton Junker Neldeberg | 1998 | 445 | 29.91 | 1:01.44 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Alexander Trudov | 1999 | 434 | 29.83 | 1:01.92 | |||||
S71 | ||||||||||
9 | Christian Andersen | 1999 | 410 | 30.56 | 1:03.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 392 | 30.99 | 1:04.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | 385 | 32.24 | 1:04.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 381 | 32.23 | 1:04.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Philip Agerskov | 1998 | 380 | 31.98 | 1:04.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 326 | 33.29 | 1:08.11 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Phillip Jeppesen | 1999 | 296 | 33.22 | 1:10.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 273 | 34.47 | 1:12.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Emil Kvistbo | 1999 | 234 | 36.52 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 217 | 37.03 | 1:18.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Tobias Svensson | 1998 | 200 | 37.93 | 1:20.20 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Pirow Andersson | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 583 | 27.38 | 56.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Stefan Blidarevic | 1996 | 540 | 27.63 | 57.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Zillmer | 1996 | 501 | 28.25 | 59.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Marsengo | 1997 | 493 | 29.71 | 59.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Andersson | 1997 | 472 | 29.74 | 1:00.23 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Jonas Hansson | 1996 | 447 | 29.14 | 1:01.34 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Dragomir Petrov | 1996 | 374 | 31.10 | 1:05.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Munk | 1995 | 508 | 28.52 | 58.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |