Results for Kronborg Open Lang 20014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:38 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 473 | 37.87 | 1:18.06 | 1:59.05 | 2:39.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anna Graffe | 2002 | 404 | 38.54 | 1:21.50 | 2:47.75 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 377 | 41.13 | 1:06.95 | 1:24.51 | 2:51.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 331 | 42.07 | 1:27.60 | 2:13.86 | 2:59.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 323 | 43.12 | 1:28.79 | 3:00.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 317 | 42.21 | 1:27.54 | 2:14.83 | 3:01.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne B. Hansen | 2002 | 311 | 42.50 | 1:28.25 | 2:16.41 | 3:03.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 300 | 42.19 | 1:29.73 | 2:17.71 | 3:05.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 297 | 42.35 | 1:30.02 | 2:17.41 | 3:05.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 296 | 42.82 | 1:29.43 | 2:17.55 | 3:06.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 267 | 45.79 | 1:34.84 | 2:24.62 | 3:12.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 265 | 45.91 | 1:35.18 | 2:24.49 | 3:12.93 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 259 | 45.03 | 1:34.58 | 2:24.99 | 3:14.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | 252 | 44.86 | 1:34.52 | 2:25.17 | 3:16.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | 250 | 46.36 | 1:37.76 | 2:28.13 | 3:16.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nora Hertel | 2003 | 242 | 48.14 | 1:38.75 | 2:28.18 | 3:19.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | 241 | 48.40 | 1:39.28 | 2:29.63 | 3:19.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Mia Lindberg | 2003 | 228 | 47.87 | 1:40.14 | 2:32.60 | 3:22.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thea Pedersen | 2003 | 199 | 50.52 | 1:45.77 | 2:39.10 | 3:32.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 198 | 51.50 | 1:46.10 | 2:40.08 | 3:32.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 192 | 49.55 | 1:45.57 | 2:40.01 | 3:34.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 184 | 50.27 | 1:46.11 | 2:42.74 | 3:38.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 177 | 1:49.11 | 3:40.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Holm | 2003 | 176 | 52.91 | 1:51.70 | 3:41.24 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 174 | 50.39 | 1:49.39 | 2:47.46 | 3:41.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kaya Rolin | 2003 | 171 | 1:50.65 | 3:43.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 155 | 53.03 | 2:51.91 | 3:50.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Silke Larsen | 2003 | 138 | 56.22 | 1:59.63 | 3:59.67 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Frisch Hoff | 2002 | DSQ | Svøm på mave fø 150m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 433 | 38.91 | 1:20.67 | 2:03.47 | 2:43.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Aanestad | 2000 | 412 | 1:21.46 | 2:46.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 412 | 39.08 | 1:21.26 | 2:04.51 | 2:46.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lea Joensen | 2001 | 361 | 41.88 | 1:25.88 | 2:10.67 | 2:54.23 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 338 | 41.88 | 1:27.61 | 2:14.07 | 2:57.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 333 | 39.69 | 1:25.49 | 2:12.14 | 2:58.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Nielsson | 2000 | 322 | 42.26 | 1:28.68 | 2:15.08 | 3:00.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 268 | 46.11 | 1:35.66 | 2:25.08 | 3:12.39 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | DSQ | Ej forsat bev. v.150 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 461 | 37.52 | 1:18.40 | 2:00.44 | 2:40.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 455 | 36.81 | 1:18.23 | 1:59.90 | 2:41.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 426 | 38.55 | 1:20.86 | 2:03.76 | 2:44.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nathalie Lindh | 1998 | 397 | 39.61 | 1:22.53 | 2:05.66 | 2:48.75 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Hanna Liljegren | 1998 | 394 | 38.04 | 1:20.01 | 2:04.36 | 2:49.18 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 370 | 1:25.36 | 2:52.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Linnéa Högberg | 1999 | 332 | 40.07 | 1:25.05 | 2:11.47 | 2:59.05 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Sofie Schmidt | 1998 | 322 | 1:27.06 | 2:14.05 | 3:00.98 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Buch | 1999 | 290 | 42.87 | 1:30.35 | 2:19.46 | 3:07.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jenny Thalin | 1997 | 493 | 36.13 | 1:16.44 | 1:57.24 | 2:37.03 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 713 | 1:07.35 | 2:18.81 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:38 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 460 | 34.87 | 1:11.78 | 1:48.65 | 2:24.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 414 | 35.77 | 1:13.98 | 1:52.13 | 2:30.12 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 353 | 36.01 | 1:17.52 | 1:58.41 | 2:38.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johan Theis Møller | 2000 | 352 | 36.81 | 1:17.07 | 1:58.11 | 2:38.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 329 | 38.56 | 1:19.62 | 2:01.56 | 2:42.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 327 | 36.11 | 1:16.79 | 1:59.47 | 2:42.34 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | 317 | 38.52 | 1:20.56 | 2:02.68 | 2:44.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 301 | 40.07 | 1:22.94 | 2:05.21 | 2:46.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Baktoft | 2000 | 274 | 40.99 | 1:25.52 | 2:10.30 | 2:52.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Christian Crone | 2001 | 271 | 39.48 | 1:23.65 | 2:08.15 | 2:52.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 269 | 41.06 | 1:26.45 | 2:11.36 | 2:53.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Torp | 2000 | 264 | 40.68 | 1:25.21 | 2:54.40 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Johansen | 2000 | 246 | 43.06 | 1:28.79 | 2:13.74 | 2:58.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | August Weilguny | 2001 | 245 | 40.72 | 1:26.35 | 2:13.02 | 2:58.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 231 | 42.68 | 1:28.88 | 2:15.99 | 3:02.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 229 | 44.54 | 1:31.24 | 2:17.45 | 3:02.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Holm | 2001 | 223 | 44.61 | 1:33.25 | 2:19.64 | 3:04.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Klysner | 2001 | 211 | 44.14 | 1:33.19 | 2:22.11 | 3:07.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 415 | 35.16 | 1:12.79 | 1:51.07 | 2:29.95 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Engdal | 1998 | 394 | 35.52 | 1:13.58 | 1:53.40 | 2:32.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 387 | 36.46 | 1:15.31 | 2:33.46 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | 384 | 35.60 | 1:15.11 | 1:55.78 | 2:33.88 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Alexander Trudov | 1999 | 373 | 35.79 | 1:15.55 | 1:56.20 | 2:35.35 | |||
S71 | ||||||||||
6 | David Yousefi Jensen | 1999 | 368 | 36.77 | 1:16.65 | 1:56.51 | 2:36.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Philip Schiøtz | 1999 | 352 | 36.94 | 1:17.48 | 1:58.13 | 2:38.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Kasper Jeppsson | 1999 | 332 | 37.48 | 1:18.89 | 2:00.29 | 2:41.54 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Kvistbo | 1999 | 219 | 43.59 | 1:30.38 | 2:18.39 | 3:05.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 476 | 35.28 | 1:12.87 | 2:23.25 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 34.76 | 1:14.12 | 1:54.09 | 2:32.12 | EXTRA | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:49 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 461 | 40.59 | 1:25.95 | 2:13.59 | 3:00.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 399 | 44.46 | 1:32.74 | 2:21.79 | 3:09.47 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 396 | 44.14 | 1:32.21 | 2:21.04 | 3:09.95 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 357 | 45.04 | 1:35.00 | 2:27.03 | 3:16.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 349 | 45.05 | 1:34.51 | 2:25.89 | 3:18.11 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 337 | 46.00 | 1:38.43 | 2:30.06 | 3:20.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 296 | 49.21 | 1:43.86 | 2:37.06 | 3:29.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silke Siff Larsson | 2002 | 295 | 48.81 | 1:41.43 | 2:37.07 | 3:29.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 291 | 49.42 | 1:42.49 | 2:36.59 | 3:30.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 273 | 50.75 | 1:44.69 | 2:40.43 | 3:35.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nora Nesvik | 2002 | 256 | 49.83 | 1:44.23 | 2:42.08 | 3:39.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 247 | 51.51 | 1:48.84 | 2:45.85 | 3:42.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 243 | 51.62 | 1:49.31 | 2:45.40 | 3:43.46 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Rygaard | 2003 | 232 | 2:24.89 | 2:49.24 | 3:47.10 | 3:47.10 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 230 | 57.41 | 1:53.94 | 2:54.11 | 3:47.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 227 | 52.84 | 1:51.33 | 2:50.09 | 3:48.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Schou | 2003 | 223 | 52.26 | 1:50.88 | 2:51.50 | 3:50.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | 222 | 52.36 | 1:52.07 | 2:52.92 | 3:50.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 219 | 54.86 | 1:54.45 | 2:53.60 | 3:51.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 215 | 51.95 | 1:52.38 | 2:52.21 | 3:52.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 211 | 51.99 | 1:51.81 | 2:52.52 | 3:54.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Alberte Vallentin | 2003 | 208 | 54.96 | 1:54.57 | 2:56.63 | 3:55.58 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hannah Höesch | 2003 | 203 | 53.51 | 1:53.81 | 2:56.16 | 3:57.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 191 | 53.84 | 1:55.79 | 2:57.98 | 4:02.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 188 | 56.19 | 1:58.23 | 3:01.16 | 4:03.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie K Rose | 2003 | 187 | 2:30.12 | 2:59.68 | 4:03.88 | 4:03.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nora Hertel | 2003 | 186 | 59.21 | 2:00.99 | 3:02.95 | 4:04.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 174 | 59.05 | 2:02.30 | 3:06.81 | 4:09.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 465 | 41.16 | 1:26.29 | 2:12.85 | 3:00.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 442 | 41.11 | 1:26.93 | 2:15.29 | 3:03.18 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 435 | 41.13 | 1:27.55 | 2:16.02 | 3:04.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | 410 | 43.30 | 1:30.07 | 2:18.70 | 3:07.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 390 | 42.84 | 1:31.82 | 2:21.18 | 3:10.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Meyn | 2000 | 372 | 44.09 | 1:33.84 | 2:24.50 | 3:13.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 370 | 43.97 | 1:33.27 | 2:24.78 | 3:14.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 356 | 44.35 | 1:34.35 | 2:25.00 | 3:16.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | 352 | 45.84 | 1:37.43 | 2:28.99 | 3:17.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | 344 | 46.64 | 1:37.38 | 2:28.81 | 3:19.10 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | 332 | 45.13 | 1:36.65 | 2:29.50 | 3:21.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 330 | 46.59 | 1:38.14 | 2:30.61 | 3:21.91 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 298 | 45.78 | 1:38.74 | 2:32.77 | 3:28.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Maria Louise Ryle | 2000 | 297 | 46.18 | 1:38.51 | 2:34.19 | 3:29.17 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Hanna Svensson | 2000 | 275 | 45.04 | 1:38.79 | 2:36.41 | 3:34.51 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 238 | 52.53 | 1:49.85 | 2:48.14 | 3:44.94 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ellen Alvemalm | 2001 | 236 | 52.07 | 1:49.96 | 2:48.71 | 3:45.83 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Silje Thramkrongart | 2001 | 235 | 51.69 | 1:48.45 | 2:48.53 | 3:46.09 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Skjærbæk | 2000 | 199 | 49.47 | 1:49.18 | 2:54.17 | 3:59.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maiken Jakobsen | 1999 | 391 | 42.79 | 1:31.09 | 2:20.78 | 3:10.88 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 384 | 43.66 | 1:31.58 | 2:22.26 | 3:12.00 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | 360 | 43.73 | 1:33.79 | 2:24.53 | 3:16.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 539 | 1:23.34 | 2:51.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | 462 | 40.51 | 1:26.13 | 2:13.14 | 3:00.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Maja Duveborn | 1995 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 448 | 37.80 | 1:19.49 | 2:03.01 | 2:45.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | 407 | 40.21 | 1:23.94 | 2:08.03 | 2:51.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | 366 | 40.17 | 1:25.64 | 2:12.56 | 2:57.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 364 | 40.74 | 1:26.67 | 2:13.15 | 2:57.85 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 316 | 1:30.42 | 3:06.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rune Hartvig | 2000 | 308 | 44.09 | 1:33.32 | 2:21.09 | 3:08.06 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Jakob Forsberg | 2000 | 283 | 43.90 | 1:33.36 | 2:23.36 | 3:13.24 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Martin Holst | 2000 | 282 | 43.93 | 1:33.62 | 2:23.75 | 3:13.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 281 | 45.67 | 1:35.45 | 2:25.05 | 3:13.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Frederik Røginnd | 2001 | 278 | 41.60 | 1:32.01 | 2:23.66 | 3:14.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Nielsen | 2001 | 259 | 45.50 | 1:36.31 | 2:28.29 | 3:19.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Bornemann | 2001 | 233 | 47.90 | 1:40.65 | 2:36.00 | 3:26.38 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 188 | 50.79 | 1:47.80 | 2:44.79 | 3:41.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 182 | 47.97 | 1:46.06 | 2:45.06 | 3:43.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Kim Jonsson | 2000 | 110 | 56.54 | 2:03.74 | 3:14.72 | 4:24.36 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 478 | 38.20 | 1:19.75 | 2:02.02 | 2:42.40 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Phillip Tran | 1999 | 414 | 38.56 | 1:21.22 | 2:05.93 | 2:50.33 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Alexander Sejthen | 1999 | 370 | 39.35 | 1:24.98 | 2:11.46 | 2:56.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 359 | 40.83 | 1:26.49 | 2:13.52 | 2:58.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 162 | 50.75 | 1:51.91 | 2:54.70 | 3:52.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 521 | 35.52 | 1:15.60 | 1:56.23 | 2:37.81 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Peter Forsberg | 1997 | 399 | 38.97 | 1:22.83 | 2:07.64 | 2:52.52 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1993 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | 516 | 35.45 | 1:17.33 | 1:59.10 | 2:38.31 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 405 | 33.49 | 1:11.77 | 1:52.63 | 2:32.59 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 395 | 1:13.85 | 1:54.42 | 2:33.87 | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Graffe | 2002 | 391 | 34.88 | 1:15.62 | 1:55.18 | 2:34.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 374 | 36.02 | 1:16.10 | 1:58.08 | 2:36.81 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 353 | 37.48 | 1:19.37 | 2:01.16 | 2:39.78 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Annie Johansson | 2002 | 350 | 35.50 | 1:16.46 | 1:59.20 | 2:40.30 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | 335 | 37.52 | 1:19.10 | 2:01.48 | 2:42.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Weibel | 2002 | 332 | 35.50 | 1:16.65 | 2:00.40 | 2:43.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Janner | 2002 | 328 | 37.41 | 1:19.64 | 2:04.14 | 2:43.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 318 | 38.23 | 1:20.45 | 2:02.87 | 2:45.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | 311 | 38.29 | 1:21.43 | 2:06.02 | 2:46.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 308 | 38.59 | 1:21.40 | 2:03.99 | 2:47.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 307 | 39.09 | 1:21.59 | 2:06.26 | 2:47.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 298 | 37.96 | 1:22.32 | 2:06.44 | 2:49.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Slotved | 2002 | 292 | 37.65 | 1:21.26 | 2:07.00 | 2:50.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 290 | 38.60 | 1:21.91 | 2:07.12 | 2:50.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Natasha Laigaard | 2002 | 284 | 35.76 | 1:19.37 | 2:05.49 | 2:51.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mia Lindberg | 2003 | 280 | 37.77 | 1:21.89 | 2:09.04 | 2:52.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 275 | 39.85 | 1:23.81 | 2:09.41 | 2:53.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 272 | 39.42 | 1:24.35 | 2:09.61 | 2:54.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amanda Hietala | 2002 | 271 | 38.72 | 1:23.30 | 2:09.93 | 2:54.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 270 | 39.76 | 1:25.39 | 2:10.77 | 2:54.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Lund | 2003 | 263 | 39.26 | 1:24.04 | 2:10.94 | 2:56.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 260 | 1:24.82 | 2:56.99 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 236 | 42.30 | 1:28.57 | 2:16.09 | 3:02.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Mille Pedersen | 2003 | 225 | 39.48 | 1:27.19 | 2:16.92 | 3:05.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Jensen | 2002 | 222 | 1:29.16 | 2:18.61 | 3:06.57 | ||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
28 | Sofie Nielsen | 2003 | 219 | 41.41 | 1:29.78 | 2:18.17 | 3:07.27 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thea Pedersen | 2003 | 207 | 43.73 | 1:33.16 | 2:24.06 | 3:10.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Karlsson | 2002 | 204 | 42.95 | 1:32.31 | 2:23.73 | 3:11.78 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
31 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 203 | 44.61 | 1:34.66 | 2:24.74 | 3:12.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 201 | 44.20 | 1:32.42 | 2:23.72 | 3:12.68 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Silke Larsen | 2003 | 189 | 45.18 | 1:35.85 | 2:28.13 | 3:16.80 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 187 | 46.24 | 1:37.85 | 2:29.11 | 3:17.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 182 | 43.45 | 1:35.14 | 2:27.44 | 3:19.27 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 179 | 46.69 | 1:38.90 | 2:32.55 | 3:20.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 174 | 47.12 | 1:39.68 | 2:33.92 | 3:22.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 170 | 1:37.19 | 3:23.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nora Hertel | 2003 | 168 | 45.15 | 1:37.72 | 2:32.03 | 3:24.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linnea Ulka | 2003 | 159 | 46.74 | 1:40.35 | 2:33.51 | 3:28.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 152 | 46.55 | 1:40.97 | 2:38.49 | 3:31.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Thea Tengius | 2003 | 151 | 48.52 | 1:42.08 | 2:39.86 | 3:32.00 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
43 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 139 | 1:45.15 | 3:38.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Hannah Höesch | 2003 | 129 | 48.70 | 1:47.33 | 2:45.97 | 3:43.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | 128 | 50.26 | 1:48.12 | 2:45.70 | 3:44.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | 102 | 54.42 | 1:57.29 | 3:00.23 | 4:01.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Mimmi Andersson | 2003 | 98 | 49.97 | 1:52.41 | 3:01.71 | 4:04.50 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | 532 | 32.53 | 1:07.76 | 1:44.21 | 2:19.36 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 488 | 33.55 | 1:09.58 | 1:46.61 | 2:23.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Natasja Kepp | 2000 | 483 | 33.60 | 1:10.26 | 1:47.88 | 2:23.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 473 | 33.26 | 1:10.44 | 1:48.43 | 2:24.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Caroline Schwenger | 2000 | 468 | 33.58 | 1:10.38 | 1:48.04 | 2:25.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 463 | 1:11.01 | 2:25.97 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alice Gantriis | 2000 | 433 | 34.80 | 1:13.26 | 1:53.08 | 2:29.31 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 426 | 34.88 | 1:13.76 | 1:53.67 | 2:30.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 419 | 33.48 | 1:11.52 | 1:51.03 | 2:30.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karina Garne Larsen | 2000 | 415 | 35.08 | 1:13.66 | 1:53.72 | 2:31.46 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Jeppesen | 2000 | 408 | 34.96 | 1:14.15 | 1:54.60 | 2:32.26 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | 400 | 32.98 | 1:11.73 | 1:52.89 | 2:33.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Strandby | 2001 | 375 | 36.02 | 1:16.24 | 1:56.63 | 2:36.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 368 | 36.13 | 1:16.90 | 1:58.22 | 2:37.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 366 | 34.81 | 1:14.54 | 1:56.09 | 2:37.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 360 | 36.16 | 1:16.58 | 1:58.20 | 2:38.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Anna Fiedler | 2001 | 357 | 34.78 | 1:16.19 | 1:57.98 | 2:39.17 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Christina Christensen | 2001 | 349 | 35.49 | 1:16.79 | 1:59.12 | 2:40.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Anna Lindholm | 2001 | 317 | 36.09 | 1:18.38 | 2:02.41 | 2:45.67 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Fischer | 2001 | 306 | 36.89 | 1:19.83 | 2:03.98 | 2:47.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 297 | 39.62 | 1:22.58 | 2:06.13 | 2:49.32 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 291 | 38.69 | 1:23.01 | 2:08.09 | 2:50.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 286 | 36.97 | 1:19.88 | 2:05.88 | 2:51.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 279 | 38.54 | 1:22.80 | 2:08.22 | 2:52.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Annabella B. Wammen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Arentoft | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Wolsted | 1998 | 548 | 31.87 | 1:07.13 | 1:43.33 | 2:18.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 509 | 31.91 | 1:08.51 | 1:46.08 | 2:21.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silje Krarup | 1998 | 460 | 34.03 | 1:11.43 | 1:49.67 | 2:26.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elin Nilsson | 1999 | 437 | 32.55 | 1:08.87 | 1:49.26 | 2:28.80 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | 421 | 33.92 | 1:11.78 | 1:51.06 | 2:30.65 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Hanna Olsson | 1999 | 411 | 1:11.41 | 2:31.91 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Caroline Johansen | 1999 | 382 | 34.14 | 1:14.84 | 1:55.80 | 2:35.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | 347 | 36.92 | 1:18.58 | 1:59.79 | 2:40.66 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 324 | 37.44 | 1:19.05 | 2:02.29 | 2:44.49 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Buch | 1999 | 279 | 38.46 | 1:21.73 | 2:07.37 | 2:52.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 602 | 30.84 | 1:04.73 | 1:39.65 | 2:13.75 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 538 | 32.19 | 1:07.41 | 1:43.33 | 2:18.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 535 | 32.63 | 1:07.40 | 2:19.14 | 2:19.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 456 | 32.96 | 1:09.62 | 1:48.21 | 2:26.72 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Duveborn | 1995 | 541 | 32.67 | 1:07.34 | 1:43.52 | 2:18.63 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Mette Karlsson | 1995 | 499 | 32.59 | 1:08.22 | 1:45.71 | 2:22.37 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kolberg | 2000 | 408 | 31.87 | 1:06.76 | 1:42.54 | 2:17.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 380 | 32.29 | 1:08.98 | 1:45.52 | 2:20.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | William Houen | 2001 | 367 | 31.91 | 1:07.83 | 1:45.73 | 2:22.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 358 | 32.37 | 1:08.96 | 1:46.58 | 2:23.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | 348 | 32.73 | 1:08.17 | 1:46.37 | 2:24.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Jakob Baktoft | 2000 | 328 | 33.31 | 1:11.79 | 1:51.52 | 2:27.77 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | August Weilguny | 2001 | 319 | 33.84 | 1:11.21 | 1:51.11 | 2:29.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 311 | 34.84 | 1:13.87 | 1:53.46 | 2:30.48 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Christoffersen | 2001 | 303 | 33.11 | 1:12.13 | 1:52.19 | 2:31.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | 302 | 34.29 | 1:14.08 | 1:53.93 | 2:32.00 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rune Hartvig | 2000 | 298 | 35.29 | 1:13.84 | 1:53.67 | 2:32.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | 286 | 34.70 | 1:15.13 | 1:56.57 | 2:34.78 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | 282 | 35.75 | 1:15.38 | 1:56.37 | 2:35.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | 281 | 34.50 | 1:14.03 | 1:54.76 | 2:35.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 270 | 35.54 | 1:16.92 | 1:59.47 | 2:37.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 269 | 36.21 | 1:16.27 | 1:58.13 | 2:37.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Valdemar Solok | 2001 | 266 | 35.82 | 1:16.18 | 1:57.86 | 2:38.47 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 263 | 36.01 | 1:16.40 | 1:57.84 | 2:39.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 258 | 1:17.41 | 1:59.35 | 2:40.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Brogaard | 2001 | 248 | 33.72 | 1:14.96 | 1:59.23 | 2:42.30 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Schiøtz | 2001 | 241 | 35.25 | 1:16.44 | 2:00.35 | 2:43.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Oskar Vårdal | 2001 | 235 | 34.13 | 1:15.89 | 2:00.23 | 2:45.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Edwin Marjanovic | 2001 | 231 | 35.41 | 1:18.70 | 2:03.88 | 2:46.05 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 229 | 38.41 | 1:22.63 | 2:06.07 | 2:46.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 222 | 35.65 | 1:18.32 | 2:04.45 | 2:48.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 216 | 38.83 | 1:22.36 | 2:07.02 | 2:49.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Nørskov | 2001 | 171 | 40.35 | 1:28.57 | 2:18.26 | 3:03.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | 162 | 40.78 | 1:29.12 | 2:19.79 | 3:06.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 135 | 41.62 | 1:32.03 | 2:25.48 | 3:18.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | William Schwab | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Klindt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 533 | 30.16 | 1:01.58 | 1:33.69 | 2:05.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | William Lindblom | 1998 | 498 | 29.85 | 1:02.28 | 1:35.53 | 2:08.62 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 486 | 28.84 | 1:00.98 | 1:35.30 | 2:09.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 471 | 28.39 | 1:02.29 | 1:37.30 | 2:11.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | 455 | 1:04.01 | 2:12.52 | 2:12.52 | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 454 | 30.58 | 1:04.16 | 1:38.89 | 2:12.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 429 | 30.83 | 1:05.33 | 1:40.77 | 2:15.17 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Alexander Sejthen | 1999 | 400 | 31.05 | 1:06.82 | 1:43.31 | 2:18.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Frederik Weibel | 1999 | 384 | 29.34 | 1:04.61 | 1:42.90 | 2:20.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 373 | 31.15 | 1:08.36 | 1:48.22 | 2:21.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | David Yousefi Jensen | 1999 | 370 | 31.32 | 1:07.42 | 1:45.41 | 2:22.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 367 | 1:08.62 | 2:22.34 | 2:22.34 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Alexander Mogensen | 1999 | 330 | 33.39 | 1:10.31 | 1:48.90 | 2:27.50 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 274 | 34.63 | 1:14.31 | 1:55.33 | 2:36.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 262 | 34.53 | 1:15.38 | 1:57.99 | 2:39.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | 535 | 28.26 | 1:00.32 | 1:33.07 | 2:05.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 506 | 28.57 | 1:01.06 | 1:34.93 | 2:07.94 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | 505 | 30.61 | 1:02.77 | 1:35.36 | 2:08.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Martin Zillmer | 1996 | 480 | 29.22 | 1:02.79 | 1:37.03 | 2:10.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Joachim Frimann | 1997 | 458 | 29.96 | 1:03.87 | 1:39.14 | 2:12.24 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Tobias M. Jensen | 1996 | 451 | 30.67 | 1:05.31 | 1:40.09 | 2:12.96 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Jonas Hansson | 1996 | 420 | 30.17 | 1:04.92 | 1:41.42 | 2:16.14 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Mathias Marsengo | 1997 | 409 | 29.98 | 1:05.01 | 1:41.93 | 2:17.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1994-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 601 | 28.37 | 58.73 | 1:29.99 | 2:00.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Munk | 1995 | 473 | 1:01.35 | 1:36.21 | 2:10.85 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Nilsson | 1994 | 386 | 31.60 | 1:07.45 | 1:44.06 | 2:20.07 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 316 | 38.82 | 1:24.08 | 2:10.82 | 2:58.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 306 | 39.85 | 1:22.39 | 3:00.67 | 3:00.67 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 277 | 40.48 | 1:25.71 | 2:14.15 | 3:06.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 250 | 42.65 | 1:32.92 | 2:21.94 | 3:13.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 214 | 42.87 | 1:35.64 | 2:29.65 | 3:23.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 209 | 43.04 | 1:36.06 | 2:30.97 | 3:25.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Victoria Leth | 2002 | 206 | 44.73 | 1:37.35 | 2:31.53 | 3:25.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 200 | 41.35 | 1:35.58 | 2:32.69 | 3:28.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Silke Siff Larsson | 2002 | 141 | 52.59 | 1:50.99 | 2:52.93 | 3:53.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 361 | 33.24 | 1:14.45 | 2:01.22 | 2:50.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 282 | 40.84 | 1:28.97 | 2:17.91 | 3:05.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 270 | 1:26.54 | 2:16.86 | 3:08.38 | 3:08.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Meyn | 2000 | 239 | 39.98 | 1:30.40 | 2:25.07 | 3:16.14 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 206 | 43.20 | 1:36.02 | 2:31.80 | 3:26.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | DNF | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 581 | 1:08.79 | 2:25.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 281 | 36.06 | 1:18.88 | 2:04.55 | 2:50.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jakob Kolberg | 2000 | 274 | 37.99 | 1:23.66 | 2:09.62 | 2:51.51 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 255 | 37.11 | 1:21.47 | 2:08.20 | 2:55.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Johan Theis Møller | 2000 | 227 | 37.66 | 1:22.71 | 2:13.07 | 3:02.63 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 216 | 1:28.72 | 3:05.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 475 | 31.49 | 1:08.49 | 1:44.90 | 2:22.90 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 455 | 32.19 | 1:09.11 | 1:46.23 | 2:24.90 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Burmester | 1999 | 363 | 32.30 | 1:11.44 | 1:52.46 | 2:36.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 334 | 34.50 | 1:14.43 | 1:57.34 | 2:40.61 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 279 | 35.85 | 1:18.37 | 2:03.93 | 2:50.65 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | 255 | 36.48 | 1:21.59 | 2:08.50 | 2:55.73 | |||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 182 | 47.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Linnea Andersson | 2004 | 141 | 51.89 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 124 | 54.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | 80 | 1:02.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 372 | 37.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 349 | 38.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 346 | 38.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 313 | 39.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida W. Hall | 2002 | 309 | 40.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | 286 | 41.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | 264 | 42.13 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 264 | 42.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebecca Lawætz | 2002 | 259 | 42.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 232 | 44.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 218 | 44.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 216 | 45.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 192 | 46.84 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 180 | 47.92 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Isabelle Erneland | 2002 | 161 | 49.71 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Ida Karlsson | 2002 | 153 | 50.54 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Mimmi Andersson | 2003 | 114 | 55.67 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Freja Hallberg | 2003 | 112 | 56.07 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Stampe | 2000 | 494 | 34.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | 476 | 34.65 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 421 | 36.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Taylor | 2000 | 412 | 36.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 404 | 36.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 389 | 37.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilie Aanestad | 2000 | 377 | 37.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Mammen | 2001 | 349 | 38.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 335 | 38.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja A. Skov | 2000 | 329 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 325 | 39.35 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 321 | 39.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 319 | 39.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 252 | 42.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 179 | 47.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Ellen Alvemalm | 2001 | 143 | 51.68 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Nellie Briskog | 2001 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 555 | 32.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Nislev | 1998 | 480 | 34.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Grahovac | 1999 | 448 | 35.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 443 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 440 | 35.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | 425 | 35.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Hanna Liljegren | 1998 | 419 | 36.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Rikke Knudsen | 1998 | 412 | 36.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Elin Nilsson | 1999 | 381 | 37.32 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Sofie Schmidt | 1998 | 375 | 37.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 340 | 38.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 323 | 39.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 764 | 29.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jenny Thalin | 1997 | 533 | 33.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 469 | 34.82 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 454 | 35.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Engström | 1996 | 282 | 41.22 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | 296 | 36.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 258 | 37.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 210 | 40.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 207 | 40.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 195 | 41.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 194 | 41.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 180 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | 172 | 43.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Thorsson | 2002 | 159 | 44.32 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 154 | 44.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 128 | 47.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 122 | 48.41 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Daniel Vedin | 2004 | 105 | 50.87 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Jonathan Arrenäs | 2002 | 93 | 52.94 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 418 | 32.13 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 395 | 32.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 297 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 240 | 38.68 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | 237 | 38.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 231 | 39.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 199 | 41.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elias Feuk | 2001 | 190 | 41.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Ulka | 2000 | 102 | 51.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Kim Jonsson | 2000 | 59 | 1:01.48 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 441 | 31.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sten Ludvigsson | 1998 | 439 | 31.61 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 345 | 34.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 341 | 34.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Lilleøre | 1998 | 307 | 35.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Svensson | 1998 | 155 | 44.72 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 372 | 33.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 652 | 27.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 543 | 29.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Gustav Hellqvist | 1995 | 528 | 29.73 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Selma Kobberø | 2004 | 168 | 53.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Linnea Andersson | 2004 | 123 | 59.88 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 419 | 39.82 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 388 | 40.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 294 | 44.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | 278 | 45.63 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 234 | 48.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 229 | 48.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 218 | 49.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Thea Tengius | 2003 | 200 | 50.91 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Sofie Nielsen | 2003 | 195 | 51.34 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Fast | 2003 | 175 | 53.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | 174 | 53.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Isabelle Erneland | 2002 | 149 | 56.13 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Maja Olsson | 2003 | 149 | 56.13 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 137 | 57.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Freja Hallberg | 2003 | 132 | 58.42 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | 94 | 1:05.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 453 | 38.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 368 | 41.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 344 | 42.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 332 | 43.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Nielsson | 2000 | 310 | 44.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Louise Ryle | 2000 | 286 | 45.19 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Hanna Svensson | 2000 | 283 | 45.34 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Anna Lindholm | 2001 | 268 | 46.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luna Green-Birch | 2001 | 243 | 47.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 228 | 48.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 222 | 49.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Vanja Marjanovic | 2001 | 200 | 50.90 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Annabella B. Wammen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Eja Andersson | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 415 | 39.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 406 | 40.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | 377 | 41.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maiken Jakobsen | 1999 | 356 | 42.04 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Camilla Feldmann | 1999 | 333 | 42.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 270 | 46.06 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 269 | 46.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Buch | 1999 | 257 | 46.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 586 | 35.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | 532 | 36.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Agerlin | 1997 | 434 | 39.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 424 | 39.65 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Annika Lundh | 1997 | 412 | 40.04 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hanna Nilsson | 1996 | 390 | 40.77 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Annelie Månsson | 1996 | 317 | 43.69 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | 311 | 39.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 275 | 41.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Bevréus | 2003 | 200 | 45.56 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | 148 | 50.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Galsøe | 2002 | 142 | 51.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 116 | 54.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 109 | 55.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carl-Emil Echart | 2005 | 99 | 57.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Daniel Vedin | 2004 | 87 | 1:00.14 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 390 | 36.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 383 | 36.72 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Martin Holst | 2000 | 306 | 39.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | 278 | 40.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 244 | 42.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | 197 | 45.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 169 | 48.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 167 | 48.42 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 163 | 48.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 148 | 50.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 125 | 53.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 500 | 33.60 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | 427 | 35.39 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Phillip Tran | 1999 | 418 | 35.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 416 | 35.70 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 408 | 35.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 406 | 35.99 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Viktor Hansson | 1998 | 351 | 37.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 350 | 37.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 448 | 34.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Dragomir Petrov | 1996 | 390 | 36.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | 696 | 30.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Persson | 1994 | 576 | 32.05 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 197 | 40.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Ulrika Paaske | 2004 | 108 | 49.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 417 | 31.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 408 | 31.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fanny Lindfors | 2002 | 368 | 33.09 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 360 | 33.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 358 | 33.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | 352 | 33.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Annie Johansson | 2002 | 351 | 33.64 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 341 | 33.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nora Nesvik | 2002 | 334 | 34.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 334 | 34.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 315 | 34.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | 313 | 34.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 313 | 34.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natasha Laigaard | 2002 | 311 | 35.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 280 | 36.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 277 | 36.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rebecca Lawætz | 2002 | 272 | 36.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | 271 | 36.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 269 | 36.76 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Mia Lindberg | 2003 | 256 | 37.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Jensen | 2002 | 252 | 37.55 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 250 | 37.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | 249 | 37.69 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Olivia Mammen | 2003 | 247 | 37.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 246 | 37.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Fast | 2003 | 239 | 38.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thea Pedersen | 2003 | 230 | 38.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 202 | 40.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Julie K Rose | 2003 | 200 | 40.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte Vallentin | 2003 | 199 | 40.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Schou | 2003 | 194 | 40.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Asta Rygaard | 2003 | 192 | 41.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 176 | 42.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Hannah Höesch | 2003 | 173 | 42.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Holm | 2003 | 173 | 42.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Linnea Ulka | 2003 | 164 | 43.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Kaya Rolin | 2003 | 131 | 46.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 130 | 46.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | My Weitling | 2000 | 487 | 30.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 470 | 30.50 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alice Gantriis | 2000 | 467 | 30.57 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Caroline Schwenger | 2000 | 459 | 30.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 424 | 31.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Iben Jeppesen | 2000 | 414 | 31.82 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 411 | 31.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Bengtsson | 2000 | 410 | 31.94 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 407 | 32.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederikke Petri | 2001 | 405 | 32.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 402 | 32.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karina Garne Larsen | 2000 | 400 | 32.18 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 397 | 32.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karla Louise Balle | 2001 | 382 | 32.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 369 | 33.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Meyn | 2000 | 358 | 33.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Nellie Briskog | 2001 | 350 | 33.65 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Caroline Nørby | 2001 | 336 | 34.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | 285 | 36.02 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Silje Thramkrongart | 2001 | 276 | 36.41 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Vanja Marjanovic | 2001 | 259 | 37.22 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 252 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Eja Andersson | 2000 | 236 | 38.35 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 232 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 216 | 39.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie W. Krattet | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 580 | 28.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 533 | 29.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina F. Eriksen | 1999 | 501 | 29.87 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | 494 | 30.01 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | 470 | 30.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 469 | 30.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elin Nilsson | 1999 | 467 | 30.57 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | 430 | 31.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Silje Krarup | 1998 | 426 | 31.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 425 | 31.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linnéa Högberg | 1999 | 401 | 32.16 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 385 | 32.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Ringbæk | 1998 | 347 | 33.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Holm | 1999 | 310 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 292 | 35.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mathilda Edlund | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 603 | 28.08 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 540 | 29.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | 511 | 29.68 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Hannah Skog | 1997 | 504 | 29.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mette Karlsson | 1995 | 463 | 30.66 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 445 | 31.08 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Hanna Nilsson | 1996 | 436 | 31.29 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Anna Engström | 1996 | 402 | 32.15 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Annelie Månsson | 1996 | 375 | 32.89 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 281 | 31.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 226 | 34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 221 | 34.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Weiss | 2002 | 213 | 35.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 212 | 35.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 211 | 35.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mattias Houen | 2002 | 202 | 35.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frede Meincke | 2002 | 198 | 35.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Grunnet | 2002 | 196 | 35.97 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lucas Burmester | 2002 | 180 | 37.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 161 | 38.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 156 | 38.81 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Theodor Olsson | 2004 | 122 | 42.14 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Jonathan Arrenäs | 2002 | 88 | 46.98 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Asger Hartvig | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Lucas Thorsson | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Maigaard | 2000 | 379 | 28.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | William Christoffersen | 2001 | 363 | 29.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 359 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 340 | 29.94 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 335 | 30.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | 333 | 30.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 324 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | 321 | 30.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | 320 | 30.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Houen | 2001 | 317 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Weilguny | 2001 | 316 | 30.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 303 | 31.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Crone | 2001 | 297 | 31.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Jakob Forsberg | 2000 | 294 | 31.43 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 282 | 31.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Frederik Presskorn | 2000 | 273 | 32.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Villads Krarup | 2000 | 272 | 32.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian K. Jensen | 2000 | 270 | 32.33 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oskar Vårdal | 2001 | 262 | 32.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Jesper Schiødt | 2001 | 252 | 33.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alfred August Grubert | 2001 | 251 | 33.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Mathias Holm | 2001 | 242 | 33.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Heilmann | 2000 | 239 | 33.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jannick Hansen | 2001 | 234 | 33.91 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Clausen | 2001 | 231 | 34.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Valdemar Solok | 2001 | 225 | 34.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thor Klysner | 2001 | 219 | 34.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Oliver Klindt | 2000 | 211 | 35.12 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mathias Nørskov | 2001 | 193 | 36.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 191 | 36.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 173 | 37.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Søren Ulka | 2000 | 167 | 37.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Elias Feuk | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 526 | 25.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 467 | 26.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | 460 | 27.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 453 | 27.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Trudov | 1999 | 434 | 27.61 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Phillip Tran | 1999 | 425 | 27.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Anton Junker Neldeberg | 1998 | 383 | 28.79 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Viktor Hansson | 1998 | 379 | 28.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Harrison Johnson | 1998 | 340 | 29.95 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 335 | 30.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 296 | 31.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 289 | 31.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Phillip Jeppesen | 1999 | 286 | 31.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Mogensen | 1999 | 280 | 31.96 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Pirow Andersson | 1998 | 276 | 32.11 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 209 | 35.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Tobias Svensson | 1998 | 208 | 35.25 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 555 | 25.44 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mathias Marsengo | 1997 | 470 | 26.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Jensen | 1996 | 434 | 27.61 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Dragomir Petrov | 1996 | 369 | 29.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | 344 | 29.83 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 571 | 25.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Hellqvist | 1995 | 468 | 26.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | 363 | 35.12 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 357 | 35.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 341 | 35.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 326 | 36.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 241 | 40.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | 230 | 40.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 219 | 41.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | 195 | 43.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 194 | 43.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 163 | 45.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 145 | 47.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 139 | 48.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Mille Pedersen | 2003 | 113 | 51.82 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | 108 | 52.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 85 | 56.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 76 | 59.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 507 | 31.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 478 | 32.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 464 | 32.38 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Stampe Meier | 2001 | 452 | 32.66 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 435 | 33.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 394 | 34.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 386 | 34.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natasja Kepp | 2000 | 369 | 34.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Jensen | 2000 | 305 | 37.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Katrine Nielsson | 2000 | 265 | 38.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vanja Marjanovic | 2001 | 191 | 43.49 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Line Strandby | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 560 | 30.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 489 | 31.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | 436 | 33.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 423 | 33.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elin Nilsson | 1999 | 399 | 34.05 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Caroline Johansen | 1999 | 329 | 36.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | 307 | 37.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 291 | 37.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 164 | 45.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 603 | 29.66 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 592 | 29.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 471 | 32.22 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebekka Gustafson | 1997 | 426 | 33.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hanna Erléus | 1997 | 419 | 33.48 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 393 | 34.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 258 | 35.21 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 199 | 38.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Hove | 2002 | 165 | 40.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 145 | 42.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | 136 | 43.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 136 | 43.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 116 | 45.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Theodor Olsson | 2004 | 114 | 46.23 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | 65 | 55.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 458 | 29.09 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 425 | 29.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 407 | 30.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 313 | 33.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Frederik Røginnd | 2001 | 281 | 34.24 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 266 | 34.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 259 | 35.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Torp | 2000 | 244 | 35.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Brogaard | 2001 | 224 | 36.93 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Gram Peters | 2001 | 182 | 39.53 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Rune Hartvig | 2000 | 169 | 40.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 156 | 41.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | 83 | 51.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Yousefi Jensen | 1999 | 400 | 30.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Kasper Jeppsson | 1999 | 371 | 31.21 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 352 | 31.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 324 | 32.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 323 | 32.68 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | 576 | 26.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Zillmer | 1996 | 468 | 28.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 417 | 30.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Hansson | 1996 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 584 | 26.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Munk | 1995 | 489 | 28.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Nilsson | 1994 | 402 | 30.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 150 | 55.60 | 1:49.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | 134 | 55.30 | 1:53.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 112 | 58.60 | 2:00.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 344 | 41.33 | 1:22.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | 340 | 40.83 | 1:23.25 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 335 | 40.67 | 1:23.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 319 | 42.24 | 1:25.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 302 | 42.54 | 1:26.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Janner | 2002 | 293 | 41.87 | 1:27.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Charlotte Malberg | 2002 | 284 | 43.23 | 1:28.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Hietala | 2002 | 273 | 43.07 | 1:29.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mille Pedersen | 2003 | 221 | 46.23 | 1:36.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nora Hertel | 2003 | 204 | 48.94 | 1:38.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 192 | 49.44 | 1:40.60 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 189 | 48.60 | 1:41.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 160 | 50.90 | 1:46.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 146 | 53.68 | 1:50.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie K Rose | 2003 | 139 | 53.11 | 1:51.95 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asta Rygaard | 2003 | 133 | 55.77 | 1:53.74 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | 110 | 1:00.68 | 2:01.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Taylor | 2000 | 397 | 37.91 | 1:19.05 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Aanestad | 2000 | 383 | 39.16 | 1:20.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie W. Krattet | 2000 | 344 | 40.24 | 1:22.93 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 343 | 41.24 | 1:23.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Karla Louise Balle | 2001 | 341 | 41.03 | 1:23.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 327 | 41.22 | 1:24.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 323 | 41.68 | 1:24.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Freja A. Skov | 2000 | 314 | 41.32 | 1:25.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 308 | 42.25 | 1:26.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | 307 | 42.62 | 1:26.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Caroline Nørby | 2001 | 269 | 43.69 | 1:30.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 260 | 43.93 | 1:31.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emilie Fischer | 2001 | 238 | 45.88 | 1:33.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Nislev | 1998 | 471 | 36.62 | 1:14.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 457 | 36.81 | 1:15.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | 420 | 37.56 | 1:17.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 410 | 38.50 | 1:18.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nathalie Lindh | 1998 | 391 | 38.49 | 1:19.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Camilla Feldmann | 1999 | 349 | 39.44 | 1:22.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 324 | 40.33 | 1:24.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | 222 | 47.70 | 1:35.97 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 692 | 31.90 | 1:05.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jenny Thalin | 1997 | 505 | 35.20 | 1:12.95 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mette Karlsson | 1995 | 474 | 35.83 | 1:14.52 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 403 | 33.56 | 1:10.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 301 | 38.25 | 1:17.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Bevréus | 2003 | 287 | 38.69 | 1:18.70 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | 274 | 39.09 | 1:19.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 215 | 42.03 | 1:26.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asger Hartvig | 2002 | 207 | 43.11 | 1:27.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 191 | 45.11 | 1:30.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 191 | 44.60 | 1:30.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2002 | 179 | 44.49 | 1:32.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 178 | 46.57 | 1:32.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | 172 | 46.87 | 1:33.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 171 | 46.34 | 1:33.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | 171 | 46.04 | 1:33.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Grunnet | 2002 | 164 | 47.48 | 1:34.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 152 | 47.02 | 1:37.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 143 | 47.12 | 1:39.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 132 | 49.33 | 1:41.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 122 | 50.79 | 1:44.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Carl-Emil Echart | 2005 | 83 | 1:59.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Joensen | 2000 | 371 | 34.57 | 1:12.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 327 | 36.02 | 1:15.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | William Houen | 2001 | 293 | 38.36 | 1:18.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 274 | 38.73 | 1:19.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 259 | 39.86 | 1:21.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | 251 | 39.34 | 1:22.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 251 | 40.69 | 1:22.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 235 | 42.07 | 1:24.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Valdemar Solok | 2001 | 211 | 42.47 | 1:27.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Clausen | 2001 | 208 | 43.12 | 1:27.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Nørskov | 2001 | 135 | 50.01 | 1:41.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 500 | 31.13 | 1:05.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Felix Burmester | 1999 | 428 | 33.82 | 1:08.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 425 | 33.41 | 1:09.05 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | 413 | 33.70 | 1:09.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sten Ludvigsson | 1998 | 369 | 35.58 | 1:12.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | 352 | 35.39 | 1:13.51 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Alexander Sejthen | 1999 | 334 | 36.54 | 1:14.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 333 | 36.22 | 1:14.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Harrison Johnson | 1998 | 294 | 38.26 | 1:18.08 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | 218 | 42.21 | 1:26.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Eric Hinderup | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Hellqvist | 1995 | 549 | 30.69 | 1:03.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 160 | 55.79 | 1:58.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 351 | 43.95 | 1:31.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 347 | 44.56 | 1:31.69 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 292 | 46.39 | 1:37.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 281 | 46.23 | 1:38.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | 264 | 47.22 | 1:40.41 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Silke Siff Larsson | 2002 | 255 | 48.96 | 1:41.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | 236 | 49.23 | 1:44.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 221 | 50.90 | 1:46.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Anna Graffe | 2002 | 221 | 50.67 | 1:46.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie Slotved | 2002 | 216 | 50.81 | 1:47.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Caroline Meyer | 2002 | 210 | 50.91 | 1:48.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | 209 | 52.08 | 1:48.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 196 | 51.43 | 1:50.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 185 | 53.41 | 1:52.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 167 | 54.80 | 1:57.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Kaya Rolin | 2003 | 141 | 57.64 | 2:03.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 132 | 57.37 | 2:06.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | 488 | 38.59 | 1:21.86 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 453 | 40.09 | 1:23.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 411 | 40.31 | 1:26.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | 403 | 41.10 | 1:27.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karina Garne Larsen | 2000 | 394 | 41.82 | 1:27.91 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 385 | 41.85 | 1:28.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Brandt | 2001 | 366 | 43.36 | 1:30.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Line Strandby | 2001 | 359 | 43.19 | 1:30.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 359 | 42.65 | 1:30.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 355 | 43.55 | 1:31.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Josefine Bengtsson | 2000 | 313 | 45.36 | 1:34.85 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Katrine Nielsson | 2000 | 310 | 44.80 | 1:35.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 278 | 45.56 | 1:38.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Christina Christensen | 2001 | 275 | 46.89 | 1:39.09 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Silje Thramkrongart | 2001 | 259 | 48.46 | 1:41.06 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | 244 | 50.14 | 1:43.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Anna Lindholm | 2001 | 243 | 48.85 | 1:43.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 161 | 56.82 | 1:58.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | DSQ | Flyben und. svømning | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Voss Thorsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kitty Thai | 1998 | 376 | 41.74 | 1:29.25 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Maiken Jakobsen | 1999 | 353 | 42.71 | 1:31.13 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | 293 | 45.04 | 1:36.93 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Louise Holm | 1999 | 214 | 49.78 | 1:47.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Duveborn | 1995 | 410 | 40.84 | 1:26.72 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Annika Lundh | 1997 | 402 | 41.02 | 1:27.31 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 370 | 41.52 | 1:29.76 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 277 | 42.48 | 1:29.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | 264 | 42.95 | 1:31.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Asger Hartvig | 2002 | 263 | 44.74 | 1:31.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 259 | 43.98 | 1:31.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 190 | 48.72 | 1:41.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 162 | 51.29 | 1:47.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer Hove | 2002 | 154 | 52.32 | 1:48.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 148 | 53.31 | 1:50.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 144 | 52.98 | 1:51.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 112 | 58.80 | 2:01.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 378 | 38.26 | 1:20.81 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 368 | 38.30 | 1:21.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | 338 | 40.36 | 1:23.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Holst | 2000 | 299 | 39.93 | 1:27.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | 260 | 43.28 | 1:31.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | 255 | 44.58 | 1:32.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Jannick Lind | 2001 | 249 | 44.34 | 1:32.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | 209 | 45.63 | 1:38.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Edwin Marjanovic | 2001 | 165 | 49.63 | 1:46.38 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Phillip Tran | 1999 | 397 | 37.56 | 1:19.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 384 | 38.45 | 1:20.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 351 | 39.49 | 1:22.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 345 | 39.35 | 1:23.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Yousefi Jensen | 1999 | 344 | 39.87 | 1:23.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 488 | 34.88 | 1:14.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | 595 | 32.99 | 1:09.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Persson | 1994 | 552 | 34.10 | 1:11.26 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 189 | 44.11 | 1:30.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | 161 | 45.11 | 1:35.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Linnea Andersson | 2004 | 155 | 44.55 | 1:36.85 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | 89 | 53.58 | 1:56.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Asta Palmund | 2005 | 83 | 55.36 | 1:58.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 435 | 32.65 | 1:08.71 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 404 | 33.82 | 1:10.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Annie Johansson | 2002 | 362 | 36.17 | 1:13.04 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 356 | 34.88 | 1:13.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | 349 | 35.65 | 1:13.94 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | 322 | 36.11 | 1:15.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nora Nesvik | 2002 | 295 | 37.86 | 1:18.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | 290 | 37.40 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Rebecca Lawætz | 2002 | 284 | 37.85 | 1:19.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 277 | 37.32 | 1:19.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 266 | 38.93 | 1:20.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 266 | 40.38 | 1:20.92 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 259 | 40.23 | 1:21.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Maria Lund | 2003 | 256 | 39.85 | 1:21.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 228 | 41.91 | 1:25.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Ida Karlsson | 2002 | 207 | 40.33 | 1:27.97 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Amalie Schou | 2003 | 205 | 42.64 | 1:28.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 202 | 42.42 | 1:28.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Elena Westmark Holm | 2003 | 196 | 39.81 | 1:29.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 174 | 44.83 | 1:33.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Thea Tengius | 2003 | 165 | 45.25 | 1:34.88 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Isabelle Erneland | 2002 | 163 | 44.62 | 1:35.17 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 158 | 44.86 | 1:36.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Maja Olsson | 2003 | 127 | 47.69 | 1:43.38 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Mimmi Andersson | 2003 | 89 | 52.22 | 1:56.20 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
26 | Freja Hallberg | 2003 | 73 | 58.33 | 2:04.15 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 502 | 31.38 | 1:05.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 457 | 31.79 | 1:07.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 452 | 32.50 | 1:07.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 439 | 33.04 | 1:08.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lea Joensen | 2001 | 430 | 33.69 | 1:08.95 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 427 | 32.89 | 1:09.10 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Brogaard | 2001 | 425 | 33.61 | 1:09.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 412 | 34.29 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Josefine Bengtsson | 2000 | 412 | 34.19 | 1:09.96 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 411 | 32.99 | 1:10.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 386 | 34.07 | 1:11.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | 377 | 33.93 | 1:12.04 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 371 | 34.37 | 1:12.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Cecilie Meyn | 2000 | 362 | 35.09 | 1:13.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Nellie Briskog | 2001 | 357 | 35.22 | 1:13.37 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 350 | 36.13 | 1:13.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 318 | 37.13 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Hanna Svensson | 2000 | 301 | 36.27 | 1:17.67 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
19 | Luna Green-Birch | 2001 | 294 | 37.06 | 1:18.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 262 | 38.61 | 1:21.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Runa Worsaae Rask | 2000 | 260 | 39.04 | 1:21.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Skjærbæk | 2000 | 247 | 39.98 | 1:22.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 232 | 39.01 | 1:24.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Eja Andersson | 2000 | 216 | 39.45 | 1:26.66 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 196 | 40.93 | 1:29.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 179 | 43.35 | 1:32.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ellen Alvemalm | 2001 | 116 | 49.42 | 1:46.61 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Annabella B. Wammen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 606 | 29.69 | 1:01.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Stinna Schnabl | 1999 | 526 | 30.75 | 1:04.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 506 | 30.97 | 1:05.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | 484 | 31.68 | 1:06.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rikke Knudsen | 1998 | 479 | 32.39 | 1:06.51 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 453 | 32.51 | 1:07.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 448 | 32.55 | 1:08.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elin Nilsson | 1999 | 448 | 32.09 | 1:08.05 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Linnéa Högberg | 1999 | 419 | 33.10 | 1:09.54 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Caroline Johansen | 1999 | 353 | 34.98 | 1:13.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 335 | 36.17 | 1:14.90 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 307 | 37.98 | 1:17.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 234 | 40.19 | 1:24.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilda Edlund | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 595 | 29.85 | 1:01.88 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Hannah Skog | 1997 | 547 | 30.89 | 1:03.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | 525 | 31.18 | 1:04.52 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 470 | 32.91 | 1:06.97 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Pernille Agerlin | 1997 | 459 | 33.15 | 1:07.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Karlsson | 1995 | 449 | 32.77 | 1:07.95 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Annika Lundh | 1997 | 444 | 32.08 | 1:08.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anna Engström | 1996 | 435 | 32.82 | 1:08.68 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Hanna Nilsson | 1996 | 369 | 34.06 | 1:12.55 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Annelie Månsson | 1996 | 340 | 34.74 | 1:14.56 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 276 | 34.10 | 1:12.03 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 267 | 34.85 | 1:12.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 240 | 35.70 | 1:15.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Hove | 2002 | 229 | 36.95 | 1:16.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 224 | 37.48 | 1:17.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | 221 | 37.03 | 1:17.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mattias Houen | 2002 | 218 | 37.23 | 1:17.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | 211 | 37.86 | 1:18.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 208 | 37.63 | 1:19.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christian Galsøe | 2002 | 207 | 37.47 | 1:19.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | 206 | 37.73 | 1:19.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christoffer Weiss | 2002 | 203 | 38.82 | 1:19.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | 188 | 38.92 | 1:21.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 184 | 39.44 | 1:22.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 183 | 40.19 | 1:22.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Noah Kofoed Weiss | 2003 | 177 | 39.72 | 1:23.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 172 | 40.71 | 1:24.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 172 | 40.85 | 1:24.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Blidarevic | 2002 | 170 | 39.96 | 1:24.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lucas Burmester | 2002 | 160 | 40.43 | 1:26.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 153 | 41.53 | 1:27.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 136 | 41.62 | 1:31.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Daniel Vedin | 2004 | 105 | 45.72 | 1:39.13 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Carl-Emil Echart | 2005 | 96 | 46.40 | 1:42.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Theodor Olsson | 2004 | 93 | 44.78 | 1:43.23 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
26 | Jonathan Arrenäs | 2002 | 93 | 49.64 | 1:43.24 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 473 | 28.72 | 1:00.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 410 | 30.32 | 1:03.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Baktoft | 2000 | 381 | 31.10 | 1:04.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | 379 | 30.69 | 1:04.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 360 | 31.48 | 1:05.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Christian Crone | 2001 | 326 | 32.65 | 1:08.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 298 | 33.27 | 1:10.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 297 | 34.06 | 1:10.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Røginnd | 2001 | 296 | 34.58 | 1:10.36 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 293 | 34.13 | 1:10.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Nielsen | 2001 | 277 | 34.04 | 1:11.90 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rune Hartvig | 2000 | 275 | 35.57 | 1:12.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Villads Krarup | 2000 | 274 | 34.36 | 1:12.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 266 | 35.79 | 1:12.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 259 | 34.44 | 1:13.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Jesper Schiødt | 2001 | 236 | 36.68 | 1:15.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 235 | 35.94 | 1:15.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 229 | 36.13 | 1:16.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Heilmann | 2000 | 227 | 36.87 | 1:16.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Klindt | 2000 | 189 | 39.18 | 1:21.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Søren Ulka | 2000 | 175 | 39.84 | 1:23.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 167 | 40.81 | 1:25.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 136 | 41.70 | 1:31.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Kim Jonsson | 2000 | 88 | 47.92 | 1:45.33 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 619 | 27.01 | 55.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 511 | 28.19 | 58.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | 494 | 28.50 | 59.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 490 | 28.63 | 59.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Lilleøre | 1998 | 465 | 29.31 | 1:00.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Sejthen | 1999 | 449 | 29.49 | 1:01.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Anton Junker Neldeberg | 1998 | 445 | 29.91 | 1:01.44 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Alexander Trudov | 1999 | 434 | 29.83 | 1:01.92 | |||||
S71 | ||||||||||
9 | Christian Andersen | 1999 | 410 | 30.56 | 1:03.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 392 | 30.99 | 1:04.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Eggers | 1999 | 385 | 32.24 | 1:04.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 381 | 32.23 | 1:04.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Philip Agerskov | 1998 | 380 | 31.98 | 1:04.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 326 | 33.29 | 1:08.11 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Phillip Jeppesen | 1999 | 296 | 33.22 | 1:10.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 273 | 34.47 | 1:12.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Emil Kvistbo | 1999 | 234 | 36.52 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 217 | 37.03 | 1:18.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Tobias Svensson | 1998 | 200 | 37.93 | 1:20.20 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Pirow Andersson | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 583 | 27.38 | 56.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Stefan Blidarevic | 1996 | 540 | 27.63 | 57.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Zillmer | 1996 | 501 | 28.25 | 59.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Marsengo | 1997 | 493 | 29.71 | 59.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Andersson | 1997 | 472 | 29.74 | 1:00.23 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Jonas Hansson | 1996 | 447 | 29.14 | 1:01.34 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Dragomir Petrov | 1996 | 374 | 31.10 | 1:05.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Munk | 1995 | 508 | 28.52 | 58.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 334 | 37.87 | 1:20.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | 327 | 37.36 | 1:21.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Graffe | 2002 | 252 | 39.73 | 1:28.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 245 | 41.20 | 1:29.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 245 | 40.76 | 1:29.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 179 | 45.90 | 1:39.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Fiona Burmester | 2003 | 169 | 47.28 | 1:41.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 149 | 48.30 | 1:45.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 147 | 49.67 | 1:45.85 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 102 | 54.93 | 1:59.61 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Schwenger | 2000 | 365 | 35.28 | 1:18.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | 327 | 34.74 | 1:21.22 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camille Erichsen | 2001 | 293 | 37.79 | 1:24.23 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 292 | 41.14 | 1:24.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Christina Christensen | 2001 | 234 | 42.15 | 1:30.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 211 | 42.41 | 1:33.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 332 | 36.69 | 1:20.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 600 | 31.22 | 1:06.36 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 447 | 33.83 | 1:13.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 344 | 36.21 | 1:19.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 371 | 32.60 | 1:09.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Hartvig | 2002 | 161 | 41.08 | 1:31.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 109 | 46.42 | 1:44.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 336 | 32.59 | 1:11.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 261 | 35.49 | 1:17.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johan Theis Møller | 2000 | 260 | 36.08 | 1:17.96 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Alexander Schiøtz | 2001 | 178 | 39.87 | 1:28.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Christian K. Jensen | 2000 | 172 | 40.08 | 1:29.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannick Hansen | 2001 | 141 | 44.46 | 1:35.55 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Johansen | 2000 | 137 | 43.96 | 1:36.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Oskar Vårdal | 2001 | 132 | 43.09 | 1:37.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | William Schwab | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 475 | 29.65 | 1:03.85 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 454 | 30.54 | 1:04.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 400 | 31.12 | 1:07.58 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 372 | 31.10 | 1:09.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Karlsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Nilsson | 1994 | 399 | 31.84 | 1:07.67 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | 425 | 35.33 | 1:19.99 | 2:09.22 | 2:47.71 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 421 | 38.05 | 1:19.86 | 2:12.36 | 2:48.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 416 | 38.21 | 1:23.63 | 2:12.75 | 2:48.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 406 | 40.03 | 1:23.29 | 2:11.56 | 2:50.29 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 360 | 38.39 | 1:25.71 | 2:20.20 | 2:57.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | 356 | 37.39 | 1:22.75 | 2:17.75 | 2:57.84 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 351 | 40.94 | 1:26.36 | 2:19.13 | 2:58.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Villum Færch | 2002 | 350 | 37.51 | 1:25.21 | 2:13.69 | 2:58.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Graffe | 2002 | 346 | 39.85 | 1:25.60 | 2:20.37 | 2:59.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 338 | 40.99 | 1:26.29 | 2:20.56 | 3:01.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | 331 | 44.54 | 1:32.04 | 2:21.92 | 3:02.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 317 | 42.26 | 1:30.27 | 2:24.96 | 3:04.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Janner | 2002 | 316 | 42.23 | 1:31.71 | 2:23.65 | 3:05.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 306 | 43.37 | 1:34.42 | 2:26.55 | 3:07.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 287 | 44.84 | 1:36.82 | 2:29.23 | 3:11.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fanny Lindfors | 2002 | 260 | 48.14 | 1:38.85 | 2:37.80 | 3:17.52 | |||
S71 | ||||||||||
17 | Cecilie Porsdal | 2002 | 259 | 48.50 | 1:36.46 | 2:35.39 | 3:17.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 257 | 46.10 | 1:39.11 | 2:34.27 | 3:18.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | 251 | 44.65 | 1:36.65 | 2:33.07 | 3:19.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | 239 | 45.98 | 1:34.90 | 2:39.75 | 3:23.25 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Silke Siff Larsson | 2002 | 238 | 47.73 | 1:42.68 | 2:36.89 | 3:23.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 237 | 47.66 | 1:41.21 | 2:41.75 | 3:23.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | 234 | 45.74 | 1:35.31 | 2:40.16 | 3:24.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 227 | 49.62 | 1:40.24 | 2:40.63 | 3:26.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 222 | 52.13 | 1:40.52 | 2:43.12 | 3:28.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mia Lindberg | 2003 | 216 | 54.60 | 1:47.46 | 2:45.27 | 3:30.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Nielsen | 2003 | 207 | 52.31 | 1:46.42 | 2:46.24 | 3:32.98 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 204 | 49.50 | 1:44.34 | 2:45.88 | 3:34.29 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte Vallentin | 2003 | 198 | 53.57 | 1:46.29 | 2:48.62 | 3:36.30 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Silke Larsen | 2003 | 195 | 50.29 | 1:52.64 | 2:50.10 | 3:37.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 195 | 50.67 | 1:46.01 | 2:49.91 | 3:37.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 178 | 58.20 | 1:56.36 | 2:53.39 | 3:43.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 175 | 54.15 | 1:48.11 | 2:53.04 | 3:45.17 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thea Pedersen | 2003 | 174 | 58.18 | 1:55.68 | 2:58.93 | 3:45.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Holm | 2003 | 172 | 1:02.78 | 2:00.10 | 2:57.97 | 3:46.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Hannah Höesch | 2003 | 160 | 54.09 | 1:56.50 | 2:56.44 | 3:51.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | 137 | 57.22 | 2:01.20 | 3:10.17 | 4:04.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 136 | 1:05.97 | 2:03.51 | 3:08.73 | 4:04.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 133 | 1:00.64 | 2:02.71 | 3:10.02 | 4:06.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linnea Ulka | 2003 | 130 | 54.61 | 1:56.71 | 3:13.40 | 4:08.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | 519 | 33.92 | 1:14.63 | 2:01.31 | 2:36.95 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Natasja Kepp | 2000 | 461 | 36.35 | 1:19.60 | 2:07.28 | 2:43.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | 457 | 33.47 | 1:14.68 | 2:04.35 | 2:43.69 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 445 | 37.43 | 1:22.56 | 2:06.95 | 2:45.22 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Brandt | 2001 | 439 | 36.59 | 1:22.08 | 2:07.76 | 2:45.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | My Weitling | 2000 | 417 | 35.97 | 1:17.25 | 2:08.98 | 2:48.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 416 | 37.15 | 1:20.27 | 2:11.10 | 2:48.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Schwenger | 2000 | 408 | 35.89 | 1:23.16 | 2:11.68 | 2:49.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emma Brogaard | 2001 | 404 | 39.29 | 1:22.58 | 2:14.48 | 2:50.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 396 | 35.73 | 1:21.66 | 2:11.35 | 2:51.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Arentoft | 2000 | 395 | 38.58 | 1:20.71 | 2:12.44 | 2:51.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 391 | 37.54 | 1:25.48 | 2:13.51 | 2:52.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | 374 | 40.29 | 1:23.16 | 2:17.38 | 2:55.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 373 | 38.55 | 1:24.81 | 2:16.24 | 2:55.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 367 | 35.91 | 1:22.73 | 2:15.46 | 2:56.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alberte Mammen | 2001 | 366 | 40.38 | 1:26.90 | 2:14.56 | 2:56.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Cecilie Meyn | 2000 | 359 | 38.89 | 1:27.54 | 2:16.54 | 2:57.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 340 | 42.06 | 1:29.35 | 2:19.97 | 3:00.74 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 335 | 40.81 | 1:29.00 | 2:20.00 | 3:01.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Anna Fiedler | 2001 | 331 | 40.73 | 1:31.82 | 2:20.18 | 3:02.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 315 | 41.39 | 1:27.16 | 2:25.30 | 3:05.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 312 | 39.28 | 1:29.02 | 2:24.57 | 3:05.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Nyegaard | 2001 | 285 | 43.95 | 1:33.76 | 2:25.56 | 3:11.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 274 | 41.80 | 1:34.23 | 2:29.91 | 3:14.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 259 | 41.66 | 1:32.37 | 2:27.88 | 3:17.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Emilie Fischer | 2001 | 248 | 51.79 | 1:42.26 | 2:39.08 | 3:20.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 246 | 47.04 | 1:38.17 | 2:35.79 | 3:21.08 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Helena Hvid Hansen | 2001 | DSQ | Flyben i bryst u.løb | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Schulze | 1998 | 478 | 35.40 | 1:18.76 | 2:02.85 | 2:41.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 435 | 36.92 | 1:20.19 | 2:07.99 | 2:46.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silje Krarup | 1998 | 419 | 36.83 | 1:21.96 | 2:11.48 | 2:48.55 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 413 | 35.67 | 1:19.76 | 2:11.55 | 2:49.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 288 | 46.37 | 1:31.20 | 2:28.58 | 3:10.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 278 | 43.78 | 1:35.30 | 2:30.41 | 3:13.08 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1999 | 228 | 44.76 | 1:38.48 | 2:38.46 | 3:26.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 673 | 30.91 | 1:09.86 | 1:51.12 | 2:23.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 513 | 34.71 | 1:16.73 | 2:00.39 | 2:37.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 509 | 33.39 | 1:13.96 | 2:01.91 | 2:37.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Duveborn | 1995 | 431 | 36.10 | 1:22.18 | 2:08.95 | 2:46.89 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 476 | 30.86 | 1:09.78 | 1:53.40 | 2:25.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 452 | 32.73 | 1:12.70 | 1:55.42 | 2:28.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 440 | 31.73 | 1:12.07 | 1:54.14 | 2:29.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Julius Thielst | 2000 | 403 | 31.97 | 1:12.14 | 1:59.43 | 2:34.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 315 | 36.99 | 1:20.98 | 2:07.29 | 2:47.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Kolberg | 2000 | 315 | 36.01 | 1:21.16 | 2:12.45 | 2:47.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 313 | 35.18 | 1:18.45 | 2:10.18 | 2:47.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | August Weilguny | 2001 | 292 | 36.76 | 1:23.49 | 2:13.72 | 2:51.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | 289 | 38.22 | 1:23.87 | 2:13.78 | 2:52.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | 274 | 38.51 | 1:24.23 | 2:18.82 | 2:55.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 272 | 36.77 | 1:19.60 | 2:15.61 | 2:55.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 271 | 38.72 | 1:25.47 | 2:17.01 | 2:55.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | William Christoffersen | 2001 | 269 | 35.23 | 1:22.18 | 2:15.65 | 2:56.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | 254 | 40.99 | 1:27.14 | 2:22.71 | 2:59.86 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Hartvig | 2000 | 249 | 43.12 | 1:31.69 | 2:22.33 | 3:01.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 245 | 39.17 | 1:26.56 | 2:23.74 | 3:02.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Holm | 2001 | 219 | 41.09 | 1:30.73 | 2:27.82 | 3:08.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Brogaard | 2001 | 209 | 39.89 | 1:30.21 | 2:29.73 | 3:12.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Klindt | 2000 | 198 | 43.46 | 1:35.48 | 2:34.32 | 3:15.56 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 197 | 47.50 | 1:34.00 | 2:31.81 | 3:15.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 190 | 48.78 | 1:37.00 | 2:37.93 | 3:18.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Edwin Marjanovic | 2001 | 184 | 48.82 | 1:37.15 | 2:37.68 | 3:20.28 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
23 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | 128 | 53.49 | 1:51.72 | 2:59.51 | 3:46.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | DSQ | 1 hånd v.150m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 486 | 29.84 | 1:09.97 | 1:51.64 | 2:24.94 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | William Lindblom | 1998 | 465 | 30.78 | 1:09.93 | 1:52.99 | 2:27.07 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | 462 | 31.11 | 1:11.75 | 1:54.83 | 2:27.46 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 432 | 31.57 | 1:10.03 | 1:56.82 | 2:30.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Philip Schiøtz | 1999 | 396 | 32.83 | 1:14.81 | 1:58.72 | 2:35.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Frederik Weibel | 1999 | 394 | 32.61 | 1:11.70 | 2:01.12 | 2:35.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Engdal | 1998 | 389 | 33.73 | 1:13.80 | 1:59.52 | 2:36.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Yousefi Jensen | 1999 | 370 | 34.45 | 1:16.38 | 2:02.57 | 2:38.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Alexander Sejthen | 1999 | 367 | 33.57 | 1:16.47 | 2:03.53 | 2:39.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Kasper Jeppsson | 1999 | 328 | 33.36 | 1:17.36 | 2:08.84 | 2:45.15 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Trudov | 1999 | DSQ | 2 flyben efter 100m | ||||||
S71 | ||||||||||
- | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | DSQ | 2 flyben efter 100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Frimann | 1997 | 425 | 31.50 | 1:15.06 | 1:57.94 | 2:31.56 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Anton Andersson | 1997 | DSQ | ej samt berør v.150 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 594 | 28.50 | 1:02.64 | 1:43.51 | 2:15.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 465 | 28.25 | 1:06.60 | 1:53.46 | 2:27.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Andreas Myhrberg | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hørsholm Damer | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:14.39 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 29.45 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 30.41 | 1:03.93 | 2:04.27 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 32.19 | 1:08.34 | 3:12.61 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 29.32 | 1:01.78 | 4:14.39 | ||||||
2 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 4:17.98 | ||||||
Annie Lindström | 1996 | 29.47 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Elin Nilsson | 1999 | 30.31 | 1:06.55 | 2:07.60 | ||||||
Maja Duveborn | 1995 | 31.40 | 1:05.79 | 3:13.39 | ||||||
Mette Karlsson | 1995 | 30.39 | 1:04.59 | 4:17.98 | ||||||
3 | Sigma Piger 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:22.05 | ||||||
Simone Kronborg Riis | 1997 | 30.24 | 1:01.48 | 1:01.48 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.28 | 1:07.92 | 2:09.40 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 30.91 | 1:05.57 | 3:14.97 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 32.08 | 1:07.08 | 4:22.05 | ||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:25.97 | ||||||
Silje Krarup | 1998 | 33.15 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 30.16 | 1:05.06 | 2:12.65 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 31.47 | 1:05.68 | 3:18.33 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 32.55 | 1:07.64 | 4:25.97 | ||||||
5 | Hils Damer 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:31.18 | ||||||
Pernille Nislev | 1998 | 32.51 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Emma Brogaard | 2001 | 32.58 | 1:09.45 | 2:16.81 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 31.58 | 1:08.97 | 3:25.78 | ||||||
My Weitling | 2000 | 31.02 | 1:05.40 | 4:31.18 | ||||||
6 | Hils Damer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:31.33 | ||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 32.41 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 33.39 | 1:12.30 | 2:19.12 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 32.10 | 1:07.38 | 3:26.50 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 30.60 | 1:04.83 | 4:31.33 | ||||||
7 | Søllerød Girls | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:34.38 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 32.62 | 1:08.00 | 1:08.00 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 34.09 | 1:13.29 | 2:21.29 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 32.68 | 1:08.84 | 3:30.13 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 30.74 | 1:04.25 | 4:34.38 | ||||||
8 | Triton Piger 1.hold | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.67 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 33.13 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 32.55 | 1:07.05 | 2:16.37 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 34.72 | 1:12.20 | 3:28.57 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 31.81 | 1:06.10 | 4:34.67 | ||||||
9 | Karlshamns Lag 1 | 0 | Karlshamns Simklubb | 4:36.11 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 31.52 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 31.13 | 1:06.29 | 2:11.32 | ||||||
Linn Rosenius | 2002 | 32.56 | 1:09.89 | 3:21.21 | ||||||
Annelie Månsson | 1996 | 33.34 | 1:14.90 | 4:36.11 | ||||||
10 | Sigma Piger 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:36.73 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 32.63 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 32.94 | 1:10.05 | 2:18.04 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 34.22 | 1:11.50 | 3:29.54 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 31.92 | 1:07.19 | 4:36.73 | ||||||
11 | Helsingør Piger | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:38.75 | ||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 32.43 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Klara Lea Haugegaard | 2000 | 34.13 | 1:11.03 | 2:18.80 | ||||||
Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 34.58 | 1:10.76 | 3:29.56 | ||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.26 | 1:09.19 | 4:38.75 | ||||||
12 | Helsingør Piger 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:41.28 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 34.02 | 1:10.66 | 1:10.66 | ||||||
Emilie Aanestad | 2000 | 33.11 | 1:09.81 | 2:20.47 | ||||||
Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 33.31 | 1:09.68 | 3:30.15 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 33.20 | 1:11.13 | 4:41.28 | ||||||
13 | Hs Piger 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:45.93 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 32.19 | 1:06.93 | 1:06.93 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 34.94 | 1:12.90 | 2:19.83 | ||||||
Anna Graffe | 2002 | 34.53 | 1:13.36 | 3:33.19 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 34.25 | 1:12.74 | 4:45.93 | ||||||
14 | Sigma Piger 3 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:49.65 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 33.06 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 33.67 | 1:10.69 | 2:19.46 | ||||||
Silje Thramkrongart | 2001 | 39.18 | 1:20.99 | 3:40.45 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 32.63 | 1:09.20 | 4:49.65 | ||||||
15 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.60 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 35.32 | 1:13.84 | 1:13.84 | ||||||
Lea Overgård Olesen | 2002 | 38.88 | 1:23.14 | 2:36.98 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 32.99 | 1:10.21 | 3:47.19 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 34.24 | 1:11.41 | 4:58.60 | ||||||
16 | Hs Piger 2 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:59.03 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 34.25 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Anna Fiedler | 2001 | 36.10 | 1:17.15 | 2:28.14 | ||||||
Cecilie Meyn | 2000 | 35.85 | 1:15.63 | 3:43.77 | ||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 35.37 | 1:15.26 | 4:59.03 | ||||||
17 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:04.29 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 36.95 | 1:17.10 | 1:17.10 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 36.14 | 1:17.19 | 2:34.29 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 34.66 | 1:16.18 | 3:50.47 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 34.12 | 1:13.82 | 5:04.29 | ||||||
18 | Talent Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:09.98 | ||||||
Emilie Fischer | 2001 | 36.95 | 1:17.59 | 1:17.59 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 35.99 | 1:15.44 | 2:33.03 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 37.14 | 1:18.89 | 3:51.92 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 37.04 | 1:18.06 | 5:09.98 | ||||||
19 | Karlshamns Lag 2 | 0 | Karlshamns Simklubb | 5:11.72 | ||||||
Annie Johansson | 2002 | 36.18 | 1:15.50 | 1:15.50 | ||||||
Hanna Svensson | 2000 | 36.66 | 1:19.04 | 2:34.54 | ||||||
Nellie Briskog | 2001 | 35.40 | 1:15.63 | 3:50.17 | ||||||
Vanja Marjanovic | 2001 | 36.97 | 1:21.55 | 5:11.72 | ||||||
20 | Piger Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 5:12.63 | ||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 36.49 | 1:16.63 | 1:16.63 | ||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 35.10 | 1:14.39 | 2:31.02 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 37.95 | 1:20.45 | 3:51.47 | ||||||
Katrine Nielsson | 2000 | 38.21 | 1:21.16 | 5:12.63 | ||||||
21 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:13.90 | ||||||
Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 37.98 | 1:19.31 | 1:19.31 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 37.44 | 1:19.96 | 2:39.27 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 37.52 | 1:19.77 | 3:59.04 | ||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 35.84 | 1:14.86 | 5:13.90 | ||||||
22 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.33 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 38.43 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 36.16 | 1:16.74 | 2:39.58 | ||||||
Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 38.44 | 1:19.88 | 3:59.46 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 38.11 | 1:21.87 | 5:21.33 | ||||||
23 | Talent Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:32.03 | ||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 38.84 | 1:25.07 | 1:25.07 | ||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 35.66 | 1:19.75 | 2:44.82 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 41.56 | 1:28.00 | 4:12.82 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 37.51 | 1:19.21 | 5:32.03 | ||||||
24 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:38.25 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 36.98 | 1:19.09 | 1:19.09 | ||||||
Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 41.53 | 1:29.77 | 2:48.86 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.88 | 1:26.29 | 4:15.15 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 39.09 | 1:23.10 | 5:38.25 | ||||||
25 | Allerød Piger 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 5:47.91 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 44.63 | 1:37.99 | 1:37.99 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 33.99 | 1:14.06 | 2:52.05 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 42.96 | 1:31.20 | 4:23.25 | ||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 39.74 | 1:24.66 | 5:47.91 | ||||||
26 | Gsc Piger 4 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:05.27 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 41.27 | 1:27.99 | 1:27.99 | ||||||
Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 43.00 | 1:33.33 | 3:01.32 | ||||||
Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 43.99 | 1:31.62 | 4:32.94 | ||||||
Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 43.89 | 1:32.33 | 6:05.27 | ||||||
27 | Allerød Piger 2 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 6:11.15 | ||||||
Asta Rygaard | 2003 | 43.38 | 1:32.02 | 1:32.02 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 42.10 | 1:32.35 | 3:04.37 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 40.40 | 1:28.04 | 4:32.41 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 44.00 | 1:38.74 | 6:11.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 3:49.56 | ||||||
Alexander Mundt | 1994 | 27.24 | 55.79 | 55.79 | ||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 28.26 | 58.08 | 1:53.87 | ||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 27.53 | 58.15 | 2:52.02 | ||||||
Martin Zillmer | 1996 | 27.60 | 57.54 | 3:49.56 | ||||||
2 | Hils Herrer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 3:49.71 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 27.17 | 56.03 | 56.03 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 27.55 | 57.43 | 1:53.46 | ||||||
Thomas Engdal | 1998 | 28.60 | 1:00.50 | 2:53.96 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 26.07 | 55.75 | 3:49.71 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 3:53.49 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.82 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 27.90 | 59.24 | 1:56.94 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 27.57 | 58.69 | 2:55.63 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.89 | 57.86 | 3:53.49 | ||||||
4 | Hs Drenge 1 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 4:00.39 | ||||||
Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 27.00 | 56.82 | 56.82 | ||||||
David Yousefi Jensen | 1999 | 30.15 | 1:03.27 | 2:00.09 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 29.70 | 1:01.58 | 3:01.67 | ||||||
Rasmus Burlev | 1995 | 27.38 | 58.72 | 4:00.39 | ||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:05.52 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.86 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Bertil Binau-Uldal | 1998 | 27.83 | 59.84 | 1:59.92 | ||||||
Oskar Lilleøre | 1998 | 29.61 | 1:02.16 | 3:02.08 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 29.83 | 1:03.44 | 4:05.52 | ||||||
6 | Drenge Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:14.37 | ||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 28.69 | 59.69 | 59.69 | ||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 31.08 | 1:05.18 | 2:04.87 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 32.38 | 1:09.23 | 3:14.10 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 28.82 | 1:00.27 | 4:14.37 | ||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:14.46 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 29.94 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 30.50 | 1:05.36 | 2:08.34 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 30.70 | 1:06.62 | 3:14.96 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 27.77 | 59.50 | 4:14.46 | ||||||
8 | Helsingør Drenge 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:21.19 | ||||||
William Houen | 2001 | 31.84 | 1:06.61 | 1:06.61 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 30.31 | 1:02.47 | 2:09.08 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 31.16 | 1:06.58 | 3:15.66 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 31.16 | 1:05.53 | 4:21.19 | ||||||
9 | Triton Drenge 1.hold | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.15 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 30.94 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.69 | 1:04.16 | 2:08.65 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 31.80 | 1:06.95 | 3:15.60 | ||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 32.90 | 1:09.55 | 4:25.15 | ||||||
10 | Hs Drenge 2 | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 4:30.48 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 31.66 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 30.07 | 1:02.71 | 2:08.62 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 33.29 | 1:09.92 | 3:18.54 | ||||||
Asger Hartvig | 2002 | 34.10 | 1:11.94 | 4:30.48 | ||||||
11 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:39.98 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 34.41 | 1:12.22 | 1:12.22 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 33.46 | 1:11.04 | 2:23.26 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 29.41 | 1:04.72 | 3:27.98 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 34.39 | 1:12.00 | 4:39.98 | ||||||
12 | Hovedstaden Drenge 1 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.08 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 35.23 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 33.76 | 1:11.77 | 2:25.37 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.59 | 1:13.04 | 3:38.41 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 32.09 | 1:07.67 | 4:46.08 | ||||||
13 | Karlshamn Herrar | 0 | Karlshamns Simklubb | 4:50.08 | ||||||
Jonas Hansson | 1996 | 29.60 | 1:02.47 | 1:02.47 | ||||||
Tobias Svensson | 1998 | 37.15 | 1:21.53 | 2:24.00 | ||||||
Pirow Andersson | 1998 | 33.80 | 1:14.53 | 3:38.53 | ||||||
Edwin Marjanovic | 2001 | 33.02 | 1:11.55 | 4:50.08 | ||||||
14 | Allerød Drenge 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 4:52.70 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 35.38 | 1:14.38 | 1:14.38 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 35.10 | 1:13.02 | 2:27.40 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 35.03 | 1:12.99 | 3:40.39 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 35.19 | 1:12.31 | 4:52.70 | ||||||
15 | Talent Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:52.77 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 33.64 | 1:12.37 | 1:12.37 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.19 | 1:09.39 | 2:21.76 | ||||||
Daniel Johansen | 2000 | 36.59 | 1:19.06 | 3:40.82 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 33.52 | 1:11.95 | 4:52.77 | ||||||
16 | Gsc Drenge 3 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:05.85 | ||||||
Alexander Bendix Gosden | 2000 | 37.14 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 34.44 | 1:15.93 | 2:32.59 | ||||||
Martin Holst | 2000 | 35.41 | 1:18.24 | 3:50.83 | ||||||
Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 35.00 | 1:15.02 | 5:05.85 | ||||||
17 | Hovedstaden Drenge 2 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.91 | ||||||
Jens Bomgaard Madsen | 2002 | 37.27 | 1:17.85 | 1:17.85 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 37.86 | 1:19.20 | 2:37.05 | ||||||
Frede Meincke | 2002 | 39.13 | 1:23.18 | 4:00.23 | ||||||
Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 39.76 | 1:20.68 | 5:20.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |