Results for Kronborg Open Lang 20014
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 182 | 47.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Linnea Andersson | 2004 | 141 | 51.89 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 124 | 54.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | 80 | 1:02.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 372 | 37.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 349 | 38.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 346 | 38.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 313 | 39.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida W. Hall | 2002 | 309 | 40.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | 286 | 41.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | 264 | 42.13 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 264 | 42.18 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebecca Lawætz | 2002 | 259 | 42.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 232 | 44.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 218 | 44.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 216 | 45.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 192 | 46.84 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 180 | 47.92 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Isabelle Erneland | 2002 | 161 | 49.71 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Ida Karlsson | 2002 | 153 | 50.54 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Mimmi Andersson | 2003 | 114 | 55.67 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Freja Hallberg | 2003 | 112 | 56.07 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Stampe | 2000 | 494 | 34.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | 476 | 34.65 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 421 | 36.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Taylor | 2000 | 412 | 36.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 404 | 36.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 389 | 37.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emilie Aanestad | 2000 | 377 | 37.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Mammen | 2001 | 349 | 38.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 335 | 38.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja A. Skov | 2000 | 329 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 325 | 39.35 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 321 | 39.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 319 | 39.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 252 | 42.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 179 | 47.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Ellen Alvemalm | 2001 | 143 | 51.68 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Nellie Briskog | 2001 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 555 | 32.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Nislev | 1998 | 480 | 34.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Grahovac | 1999 | 448 | 35.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 443 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 440 | 35.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | 425 | 35.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Hanna Liljegren | 1998 | 419 | 36.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Rikke Knudsen | 1998 | 412 | 36.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Elin Nilsson | 1999 | 381 | 37.32 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Sofie Schmidt | 1998 | 375 | 37.51 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 340 | 38.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 323 | 39.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 764 | 29.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jenny Thalin | 1997 | 533 | 33.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 469 | 34.82 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 454 | 35.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Engström | 1996 | 282 | 41.22 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |