Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 338 | 31.97 | 1:04.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 327 | 31.48 | 1:05.20 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asger Hartvig | 2002 | 280 | 33.37 | 1:08.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 267 | 33.11 | 1:09.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sebastian M. Staal | 2002 | 222 | 35.25 | 1:14.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mattias Houen | 2002 | 210 | 37.08 | 1:15.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 206 | 36.78 | 1:16.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 191 | 36.60 | 1:17.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 185 | 36.82 | 1:18.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | 184 | 37.56 | 1:18.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Grunnet | 2002 | 178 | 37.56 | 1:19.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | 170 | 38.94 | 1:21.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 170 | 38.04 | 1:21.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 167 | 38.35 | 1:21.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 159 | 39.89 | 1:22.83 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Stærkær | 2002 | 156 | 41.30 | 1:23.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thor B. Jeppesen | 2002 | 153 | 40.70 | 1:23.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Christian Lund Bie | 2002 | 140 | 41.98 | 1:26.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Mathias Kleffel | 2002 | 138 | 41.67 | 1:26.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Filip Bruhn | 2003 | 116 | 43.24 | 1:32.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Malde Tesch Busse | 2003 | 115 | 43.31 | 1:32.37 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Carl-Emil Echart | 2005 | 105 | 44.07 | 1:35.12 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | 104 | 47.30 | 1:35.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marius Wanscher | 2002 | 100 | 45.47 | 1:36.58 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oscar Jensen | 2003 | 95 | 45.11 | 1:38.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 95 | 45.77 | 1:38.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christian Q. Vestergaard | 2004 | 66 | 55.16 | 1:50.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lucas Burmester | 2002 | DNF | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 428 | 28.91 | 59.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jakob Baktoft | 2000 | 376 | 30.07 | 1:02.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 376 | 30.04 | 1:02.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 353 | 30.77 | 1:03.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 343 | 31.23 | 1:04.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 342 | 31.03 | 1:04.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Schwab | 2000 | 338 | 31.16 | 1:04.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | 334 | 31.26 | 1:04.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 331 | 31.35 | 1:04.92 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Jakob Forsberg | 2000 | 312 | 32.35 | 1:06.22 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Andreas Gram Peters | 2001 | 306 | 31.80 | 1:06.68 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 298 | 32.18 | 1:07.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Kristian Torp | 2000 | 293 | 32.20 | 1:07.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | 287 | 32.70 | 1:08.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 285 | 32.87 | 1:08.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Anton Asmind Andersen | 2000 | 273 | 33.31 | 1:09.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 265 | 33.19 | 1:09.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 261 | 34.42 | 1:10.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathias Holm | 2001 | 260 | 34.12 | 1:10.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Bornemann | 2001 | 241 | 34.42 | 1:12.13 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oskar Vårdal | 2001 | 241 | 34.17 | 1:12.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Valdemar Solok | 2001 | 237 | 34.57 | 1:12.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Heilmann | 2000 | 214 | 35.62 | 1:15.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thor Klysner | 2001 | 212 | 36.24 | 1:15.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Daniel Johansen | 2000 | 211 | 35.64 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Jannick Lind | 2001 | 206 | 36.70 | 1:16.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Nørskov | 2001 | 184 | 37.84 | 1:18.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 183 | 37.60 | 1:19.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laurids Holme | 2000 | 181 | 38.81 | 1:19.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Nordly | 2001 | 163 | 38.52 | 1:22.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 158 | 39.66 | 1:23.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Søren Ulka | 2000 | 153 | 40.17 | 1:23.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Jacob No Nørgaard | 2000 | 148 | 39.63 | 1:24.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 522 | 26.81 | 55.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | 514 | 26.93 | 56.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | 506 | 27.27 | 56.39 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 478 | 27.43 | 57.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 462 | 27.61 | 58.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Lilleøre | 1998 | 412 | 28.56 | 1:00.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Yousefi Jensen | 1999 | 405 | 29.09 | 1:00.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 404 | 29.55 | 1:00.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 403 | 30.02 | 1:00.84 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | 396 | 30.26 | 1:01.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Jeppsson | 1999 | 381 | 29.99 | 1:01.97 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 339 | 30.65 | 1:04.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Harrison Johnson | 1998 | 338 | 30.85 | 1:04.49 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Alexander Mogensen | 1999 | 293 | 32.58 | 1:07.63 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Pirow Andersson | 1998 | 240 | 34.03 | 1:12.31 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Tobias Svensson | 1998 | 179 | 36.99 | 1:19.63 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias M. Jensen | 1996 | 452 | 28.25 | 58.52 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Joachim Frimann | 1997 | 408 | 29.27 | 1:00.56 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 620 | 25.24 | 52.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 560 | 26.15 | 54.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Rasmus Burlev | 1995 | 513 | 26.68 | 56.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Christoffer R. Jensen | 1993 | 318 | 30.39 | 1:05.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Kasper Madsen | 1993 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |