Tulokset Kronborg Open Kort 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Mix 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 1:55.44 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 35.66 | 1:02.24 | |||||||
Alexander Mundt | 1994 | 25.56 | 1:27.80 | |||||||
Alberte Breum | 1995 | 27.64 | 1:55.44 | |||||||
2 | Hs Supermix | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 1:57.56 | ||||||
Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Rasmus Burlev | 1995 | 32.66 | 1:01.32 | |||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 29.32 | 1:30.64 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 26.92 | 1:57.56 | |||||||
3 | Hils Mix 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.62 | ||||||
Frederik Weibel | 1999 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 38.35 | 1:06.71 | |||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 30.92 | 1:37.63 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 24.99 | 2:02.62 | |||||||
4 | Sigma Mix 1 | 0 | SIGMA Nordsjælland | 2:02.94 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 34.09 | 1:06.87 | |||||||
Lea Joensen | 2001 | 31.38 | 1:38.25 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 24.69 | 2:02.94 | |||||||
5 | Helsingør Træner | 1900 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.13 | ||||||
Josephine Grønning | 1991 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 38.39 | 1:08.88 | |||||||
Christian Nielsen | 1975 | 27.81 | 1:36.69 | |||||||
Peter Færch | 1973 | 26.44 | 2:03.13 | |||||||
6 | Helsingør Mix 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.94 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 37.88 | 1:06.95 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 28.84 | 1:35.79 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.15 | 2:03.94 | |||||||
7 | Hørsholm Mix 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:04.87 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 36.03 | 1:07.09 | |||||||
David Yousefi Jensen | 1999 | 30.70 | 1:37.79 | |||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 27.08 | 2:04.87 | |||||||
8 | Triton Mix 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.43 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 33.86 | 1:09.70 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 29.28 | 1:38.98 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 28.45 | 2:07.43 | |||||||
9 | Frederikssund Mix 1 | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 2:09.65 | ||||||
Sofie Schmidt | 1998 | 35.69 | 35.69 | |||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 35.25 | 1:10.94 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.95 | 1:38.89 | |||||||
Thea Lund | 1999 | 30.76 | 2:09.65 | |||||||
10 | Helsingør Mix 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.76 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 37.17 | 1:08.94 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 29.50 | 1:38.44 | |||||||
Klara Lea Haugegaard | 2000 | 31.32 | 2:09.76 | |||||||
11 | Karlshamn Mix 1 | 0 | Karlshamns Simklubb | 2:11.74 | ||||||
Hanna Erléus | 1997 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Ida Rosenius | 2000 | 36.93 | 1:11.03 | |||||||
Jonas Hansson | 1996 | 29.74 | 1:40.77 | |||||||
Pirow Andersson | 1998 | 30.97 | 2:11.74 | |||||||
12 | Gsc 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.16 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 33.26 | 1:11.00 | |||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 34.36 | 1:45.36 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.80 | 2:12.16 | |||||||
13 | Hørsholm Mix 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:12.25 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 34.16 | 1:08.97 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 34.07 | 1:43.04 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 29.21 | 2:12.25 | |||||||
14 | Triton Mix 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.51 | ||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 39.70 | 1:12.72 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 34.47 | 1:47.19 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 29.32 | 2:16.51 | |||||||
15 | Gsc 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.26 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 42.47 | 1:14.96 | |||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 35.43 | 1:50.39 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.87 | 2:18.26 | |||||||
16 | Hørsholm Mix 3 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:18.31 | ||||||
Anna Graffe | 2002 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Asger Hartvig | 2002 | 39.85 | 1:14.25 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 33.22 | 1:47.47 | |||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 30.84 | 2:18.31 | |||||||
17 | Triton Mix 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.31 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Emil Kvistbo | 1999 | 40.09 | 1:15.11 | |||||||
Ida Sund | 2000 | 38.61 | 1:53.72 | |||||||
Jens Gustav Nielson | 1999 | 30.59 | 2:24.31 | |||||||
18 | Helsingør K3 Mix | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.87 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 39.57 | 1:17.54 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 35.60 | 1:53.14 | |||||||
Villads Krarup | 2000 | 31.73 | 2:24.87 | |||||||
19 | Triton Talent Mix1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.11 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 43.67 | 1:19.50 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 34.31 | 1:53.81 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 31.30 | 2:25.11 | |||||||
20 | Hørsholm Mix 4 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:25.83 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Rune Hartvig | 2000 | 39.56 | 1:17.38 | |||||||
Cecilie Meyn | 2000 | 35.47 | 1:52.85 | |||||||
Alexander Schiøtz | 2001 | 32.98 | 2:25.83 | |||||||
21 | Hils 3 Mix | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.31 | ||||||
Frederik Clausen | 2001 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 37.65 | 1:18.88 | |||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 34.92 | 1:53.80 | |||||||
Matilde Weibel | 2002 | 32.51 | 2:26.31 | |||||||
22 | Triton Talent Mix2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.00 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Daniel Johansen | 2000 | 43.96 | 1:23.25 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 33.66 | 1:56.91 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 34.09 | 2:31.00 | |||||||
23 | Frederikssund Mix 2 | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 2:35.69 | ||||||
Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Mathilde Ploug Højer | 2001 | 46.83 | 1:25.62 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 34.86 | 2:00.48 | |||||||
Oliver Klindt | 2000 | 35.21 | 2:35.69 | |||||||
- | Helsingør Mix 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev. 25 m | |||||
- | Helsingør Talent Mix | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 45.52 | 1:25.62 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 40.65 | 2:06.27 | |||||||
- | Hils 3 Mix 2 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Asyn arme i fly | |||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 41.61 | 41.61 | |||||||
Ida W. Hall | 2002 | 45.45 | 1:27.06 | |||||||
- | Hils Mix 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | 2 flyben eft 75 m | |||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 31.81 | 31.81 | |||||||
- | Karlshamn Mix 2 | 0 | Karlshamns Simklubb | DSQ | Ej Berør v. 25 m | |||||
- | U.s.g | 0 | U.S.G | DSQ | Tyvstart | |||||
Sylvia Yang | 1986 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |