Resultat för TYR Sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 01 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2014 |
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Lakso | 2004 | Piteå Sim | 54.56 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 55.26 | ||||||
3 | Emmy Kärrlander | 2005 | Umeå Simsällskap | 1:03.75 | ||||||
4 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 1:03.95 | ||||||
5 | Marilyn Devismes | 2006 | Bureå Simsällskap | 1:06.44 | ||||||
6 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 1:13.62 | ||||||
7 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 1:13.75 | ||||||
8 | Linn Lundmark | 2004 | Bureå Simsällskap | 1:17.15 | ||||||
9 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:24.40 | ||||||
- | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 44.68 | ||||||
2 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.55 | ||||||
3 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.73 | ||||||
4 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.19 | ||||||
5 | Emma Ståhlberg | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.86 | ||||||
6 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 48.16 | ||||||
7 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 50.35 | ||||||
8 | Saga Evander | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.14 | ||||||
9 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.64 | ||||||
10 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 53.64 | ||||||
11 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 53.76 | ||||||
12 | Anna Brännström | 2003 | Luleå Simsällskap | 54.88 | ||||||
13 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 56.10 | ||||||
14 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 56.71 | ||||||
15 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 56.84 | ||||||
16 | Frida Utterström | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 58.80 | ||||||
17 | Othilia Broman | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.79 | ||||||
18 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 1:00.34 | ||||||
19 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 1:00.48 | ||||||
20 | Nicolle Nygren | 2003 | Hörnefors Idrottsförening | 1:10.86 | ||||||
- | Alva Semb | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | DSQ | ||||||
- | Saga Lundmark | 2003 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.54 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.91 | ||||||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.04 | ||||||
4 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 42.36 | ||||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.10 | ||||||
6 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 45.90 | ||||||
7 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 46.76 | ||||||
8 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 46.82 | ||||||
9 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 47.19 | ||||||
10 | Sara Bonnedahl | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.39 | ||||||
11 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 48.53 | ||||||
12 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.87 | ||||||
13 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 51.00 | ||||||
14 | Lova Lindvall | 2000 | Luleå Simsällskap | 51.80 | ||||||
15 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 52.17 | ||||||
16 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 54.70 | ||||||
17 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.51 | ||||||
- | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 39.00 | ||||||
2 | Leila Khasjimdsjanov | 1998 | Umeå Simsällskap | 40.61 | ||||||
3 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 43.85 | ||||||
4 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 46.15 | ||||||
5 | Julia Larsson | 1999 | Luleå Simsällskap | 47.19 | ||||||
6 | Emmy Johanssen | 1999 | Byske Simklubb | 52.72 | ||||||
7 | Elin Bäcklund | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 56.42 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.38 | ||||||
2 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.44 | ||||||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.30 | ||||||
4 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.47 | ||||||
5 | Matilda Nyström | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.19 | ||||||
6 | Angelina Isaksson | 1997 | Byske Simklubb | 44.97 | ||||||
7 | Irma Renström | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.24 | ||||||
8 | Jennifer Dahlberg | 1997 | Byske Simklubb | 50.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 01 februari 2014 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 15:19 |