Resultater for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.30
Resultat Løb 33 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:11.64 | 1:52.32 | 2:25.80 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:10.48 | 1:53.24 | 2:27.42 | |||
3 | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | 1:12.96 | 1:55.10 | 2:27.54 | |||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.70 | 1:07.95 | 1:55.30 | 2:30.17 | |||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | 1:11.72 | 1:57.34 | 2:33.09 | |||
6 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.27 | 1:13.24 | 1:59.20 | 2:34.88 | |||
7 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:13.83 | 2:01.20 | 2:35.61 | |||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | 1:12.42 | 1:59.30 | 2:35.84 | |||
9 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | 1:15.86 | 1:59.54 | 2:36.00 | |||
10 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:15.28 | 2:01.18 | 2:36.39 | |||
11 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 34.15 | 1:12.88 | 2:00.98 | 2:36.80 | |||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:13.30 | 2:01.82 | 2:36.86 | |||
13 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 36.08 | 1:15.27 | 2:02.30 | 2:37.47 | |||
14 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.95 | 1:13.74 | 2:01.62 | 2:37.99 | |||
14 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.80 | 1:16.98 | 2:01.12 | 2:37.99 | |||
16 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.09 | 1:14.35 | 2:02.96 | 2:38.22 | |||
17 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.03 | 1:16.87 | 2:01.28 | 2:38.31 | |||
18 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.28 | 1:17.70 | 2:04.40 | 2:39.56 | |||
19 | Josefine Pedersen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 35.93 | 1:19.76 | 2:02.20 | 2:39.69 | |||
20 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:18.54 | 2:01.77 | 2:40.05 | |||
21 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.86 | 1:17.81 | 2:03.95 | 2:40.82 | |||
22 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:16.99 | 2:05.51 | 2:40.85 | |||
23 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:19.24 | 2:04.83 | 2:41.41 | |||
24 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.88 | 1:16.18 | 2:03.54 | 2:42.40 | |||
25 | Maja Østergaard | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 34.80 | 1:15.45 | 2:05.62 | 2:42.87 | |||
26 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.62 | 1:20.20 | 2:06.96 | 2:43.25 | |||
27 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.66 | 1:18.13 | 2:06.46 | 2:43.79 | |||
28 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.88 | 1:19.50 | 2:06.53 | 2:45.39 | |||
29 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:24.79 | 2:11.96 | 2:46.43 | |||
30 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.91 | 1:16.87 | 2:06.10 | 2:48.60 | |||
31 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.31 | 1:24.82 | 2:12.33 | 2:51.85 | |||
32 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.61 | 1:21.01 | 2:10.45 | 2:53.14 | |||
- | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afs. ryg på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:44 |