Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
|
592 |
33.69 |
1:11.12 |
1:48.30 |
|
2:25.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Olsen |
2000 |
|
536 |
33.54 |
1:11.87 |
1:51.30 |
|
2:29.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Duus |
2000 |
|
534 |
34.17 |
1:13.25 |
1:52.30 |
|
2:30.06 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
513 |
36.27 |
1:16.05 |
1:54.57 |
|
2:32.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
477 |
33.97 |
1:13.02 |
1:54.12 |
|
2:35.89 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Olsen |
2000 |
|
468 |
33.96 |
1:15.07 |
1:55.74 |
|
2:36.88 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Stampe |
2000 |
|
461 |
34.91 |
1:14.90 |
1:55.83 |
|
2:37.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mira Mass |
2000 |
|
444 |
36.04 |
1:14.89 |
1:56.64 |
|
2:39.58 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
427 |
35.26 |
1:15.91 |
1:58.06 |
|
2:41.75 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
|
408 |
36.47 |
1:18.66 |
2:00.96 |
|
2:44.22 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
|
406 |
35.83 |
1:18.99 |
2:01.25 |
|
2:44.44 |
|
|
Vat Copenhagen/mk31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
375 |
35.85 |
1:18.94 |
2:04.12 |
|
2:48.88 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sif Bjørk Pedersen |
2000 |
|
374 |
36.18 |
1:19.80 |
2:04.44 |
|
2:49.06 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natasja Kepp |
2000 |
|
365 |
35.30 |
1:19.11 |
2:04.41 |
|
2:50.34 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nana Hansen |
2000 |
|
355 |
36.76 |
1:19.92 |
2:05.36 |
|
2:51.95 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
354 |
37.89 |
1:20.95 |
2:07.00 |
|
2:52.08 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Meyn |
2000 |
|
310 |
40.56 |
1:27.96 |
2:15.21 |
|
2:59.86 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
|
300 |
38.92 |
1:23.69 |
2:11.88 |
|
3:01.94 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniella Thea Johansen |
2000 |
|
282 |
42.27 |
1:27.64 |
2:17.83 |
|
3:05.62 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
274 |
38.48 |
1:26.59 |
2:16.50 |
|
3:07.48 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|