Results for Vestdanske Langbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 09.30
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Sponsor: Catering Engro |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.19 2013-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 721 | 29.85 | 1:02.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 667 | 30.06 | 1:04.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 657 | 30.13 | 1:04.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 652 | 30.98 | 1:04.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 636 | 30.39 | 1:05.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 626 | 30.37 | 1:05.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Tolstrup | 1995 | 625 | 30.95 | 1:05.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 611 | 31.32 | 1:06.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 607 | 30.74 | 1:06.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helle Dohn | 1998 | 603 | 30.80 | 1:06.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Lisa Schøn | 1999 | 601 | 31.61 | 1:06.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 596 | 31.64 | 1:06.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Cecilie Hansen | 1995 | 593 | 31.14 | 1:06.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 575 | 31.17 | 1:07.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 554 | 32.11 | 1:08.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Stinne Sørensen | 1999 | 538 | 31.99 | 1:08.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ditte V. Hansen | 1997 | 532 | 32.27 | 1:09.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 529 | 33.14 | 1:09.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Thea Lund Petersen | 1998 | 523 | 32.11 | 1:09.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Merete Toft Jensen | 1999 | 522 | 32.37 | 1:09.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Mia Jensen | 1998 | 520 | 32.12 | 1:09.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Mia Kynde | 1994 | 512 | 31.78 | 1:10.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Mia Seehausen | 2001 | 511 | 32.97 | 1:10.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Stine Mary Vissing | 1997 | 506 | 32.61 | 1:10.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 494 | 32.57 | 1:10.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Astrid Koch | 1994 | 492 | 33.15 | 1:10.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 491 | 32.73 | 1:11.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Asta Blanch | 1996 | 465 | 33.51 | 1:12.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 445 | 34.91 | 1:13.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Laura Blendstrup | 1999 | 441 | 34.12 | 1:13.65 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 436 | 34.70 | 1:13.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 432 | 34.54 | 1:14.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Ida Kusk | 1999 | 420 | 33.50 | 1:14.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Anna Bonde | 1999 | 416 | 35.09 | 1:15.04 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 415 | 33.32 | 1:15.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
36 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 410 | 33.42 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
37 | Helena V. Ellling | 2000 | 405 | 34.70 | 1:15.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 399 | 34.00 | 1:16.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Nikoline Østerberg | 2000 | 383 | 35.70 | 1:17.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Frida Frydendal | 1999 | 378 | 35.07 | 1:17.51 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Clara Franck | 1999 | 352 | 35.31 | 1:19.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 339 | 35.57 | 1:20.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Silke Meyer | 1998 | OD akut syg | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |