Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag kl 17.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.15 | ||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.88 | ||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 28.45 | ||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.81 | ||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.40 | ||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 29.45 | ||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.53 | ||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.54 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.66 | ||||||
11 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 29.71 | ||||||
12 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.84 | ||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.85 | ||||||
14 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.89 | ||||||
15 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.96 | ||||||
16 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.13 | ||||||
17 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | ||||||
18 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.52 | ||||||
19 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 30.60 | ||||||
20 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 30.61 | ||||||
21 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
22 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.78 | ||||||
23 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 30.86 | ||||||
24 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
25 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
26 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.06 | ||||||
27 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.46 | ||||||
28 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.59 | ||||||
29 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.58 | ||||||
30 | Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.76 | ||||||
31 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.87 | ||||||
32 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.94 | ||||||
33 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.05 | ||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.60 | ||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.04 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.07 | ||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 29.20 | ||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 29.24 | ||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 29.24 | ||||||
7 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 29.36 | ||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | ||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.42 | ||||||
10 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.45 | ||||||
11 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.62 | ||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
13 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.72 | ||||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.77 | ||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 30.92 | ||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | ||||||
17 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.08 | ||||||
18 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.09 | ||||||
19 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | ||||||
20 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 31.29 | ||||||
21 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
22 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 31.50 | ||||||
23 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
24 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 31.70 | ||||||
25 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.74 | ||||||
26 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 31.77 | ||||||
27 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.80 | ||||||
28 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 31.87 | ||||||
29 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.97 | ||||||
30 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 32.01 | ||||||
31 | Helena Aviaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.04 | ||||||
32 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 32.19 | ||||||
33 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.25 | ||||||
34 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.58 | ||||||
35 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.69 | ||||||
36 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 33.17 | ||||||
37 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.28 | ||||||
38 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.30 | ||||||
39 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
40 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 34.18 | ||||||
- | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |