Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 499 | 1:07.90 | 2:21.37 | 3:50.20 | 4:56.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 468 | 1:08.98 | 2:29.87 | 3:59.14 | 5:03.17 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Casper Christiansen | 2000 | 464 | 1:09.11 | 2:26.18 | 3:55.44 | 5:04.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 457 | 1:15.07 | 2:32.62 | 3:59.87 | 5:05.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | 446 | 1:12.63 | 2:31.15 | 3:56.72 | 5:08.22 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | 423 | 1:12.14 | 2:31.56 | 4:00.86 | 5:13.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 409 | 1:07.10 | 2:26.12 | 4:02.92 | 5:17.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mads Sørensen | 2000 | 399 | 1:14.60 | 2:38.07 | 4:12.85 | 5:19.76 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 396 | 1:11.83 | 2:47.58 | 4:05.17 | 5:20.59 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Malthe Burgaard | 2000 | 382 | 1:13.29 | 2:40.54 | 4:14.12 | 5:24.33 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rune Nørgaard | 2000 | 371 | 1:12.80 | 2:38.38 | 4:15.40 | 5:27.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Rasmussen | 2000 | 370 | 1:17.37 | 2:42.40 | 4:18.13 | 5:27.83 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | 360 | 1:12.15 | 2:37.13 | 4:13.89 | 5:30.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jens Riisgaard | 2000 | 350 | 1:16.14 | 2:38.97 | 4:23.00 | 5:33.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 347 | 1:22.22 | 2:47.61 | 4:24.71 | 5:34.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marcus Pedersen | 2000 | 340 | 1:17.82 | 2:42.29 | 4:22.26 | 5:37.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 329 | 1:21.92 | 2:43.26 | 4:25.41 | 5:40.87 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 324 | 1:18.04 | 2:42.49 | 4:25.21 | 5:42.63 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Mads L. Werther | 2000 | 322 | 1:23.02 | 2:53.40 | 4:26.40 | 5:43.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Karl-Emil Späth | 2000 | 317 | 1:24.24 | 2:49.78 | 4:28.96 | 5:45.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Havemann | 2000 | 315 | 1:24.48 | 2:49.47 | 4:31.70 | 5:46.07 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Magnus Gertz | 2000 | 281 | 1:22.24 | 2:57.61 | 4:33.56 | 5:59.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2000 | DSQ | Ej samtidig ber. 300 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Gustav Yde | 2000 | DSQ | Ej Samt. Berør 250m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Kasper Jørgensen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend 300m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | DSQ | Bryst tag v 75m fly | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 435 | 1:11.20 | 2:32.83 | 3:57.32 | 5:10.61 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 412 | 1:11.06 | 2:34.42 | 4:08.11 | 5:16.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 387 | 1:17.42 | 2:42.15 | 4:14.82 | 5:23.13 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | 385 | 1:13.53 | 2:39.40 | 4:15.35 | 5:23.69 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 346 | 1:21.05 | 2:40.48 | 4:19.89 | 5:35.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | 344 | 1:20.65 | 2:47.93 | 4:22.48 | 5:35.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Stær | 2001 | 344 | 1:17.63 | 2:43.23 | 4:20.46 | 5:36.01 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 342 | 1:17.89 | 2:41.70 | 4:18.70 | 5:36.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Rasmussen | 2001 | 330 | 1:18.37 | 2:43.02 | 4:24.18 | 5:40.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 322 | 1:31.60 | 2:56.37 | 4:29.18 | 5:43.49 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 314 | 1:20.93 | 2:47.38 | 4:27.40 | 5:46.21 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 308 | 1:23.03 | 2:51.43 | 4:32.93 | 5:48.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benjamin Rohde | 2001 | 299 | 1:22.04 | 2:52.57 | 4:32.41 | 5:51.85 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 299 | 1:31.09 | 2:58.44 | 4:35.51 | 5:52.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Frølund | 2001 | 298 | 1:25.72 | 2:56.12 | 4:36.28 | 5:52.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 292 | 1:23.60 | 2:54.67 | 4:34.77 | 5:54.88 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 283 | 1:30.31 | 3:02.01 | 4:38.78 | 5:58.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Gustav Stahl | 2002 | 278 | 1:37.04 | 3:04.45 | 4:43.26 | 6:00.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 276 | 1:30.41 | 2:58.59 | 4:42.32 | 6:01.50 | |||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Christian Ottosen | 2002 | 272 | 1:32.50 | 3:02.47 | 4:43.37 | 6:03.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Magnus V. Ancker | 2001 | 272 | 1:37.17 | 3:04.00 | 4:44.89 | 6:03.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Chris Rasmussen | 2001 | 265 | 1:28.08 | 3:01.08 | 4:44.14 | 6:06.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Hovmark | 2001 | 264 | 1:28.30 | 3:08.23 | 4:47.00 | 6:06.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 256 | 1:35.83 | 3:10.00 | 4:49.32 | 6:10.52 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 251 | 1:23.35 | 2:52.09 | 4:48.32 | 6:13.18 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 221 | 1:35.80 | 3:11.19 | 5:04.07 | 6:29.29 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian L. H. Frederiks | 2001 | DSQ | Skiftende ben 60-78m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:31 |