Tulokset XXXI Oskarin uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXXI Oskarin uinnit | Tulostuspäivämäärä | 22 helmikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 17:28 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä ry. | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 helmikuu 2014 |
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 228 | 41.61 | 1:24.98 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 227 | 41.81 | 1:25.05 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Niklas Laine | 2002 | 205 | 43.03 | 1:28.02 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Akseli Kontiainen | 2002 | 199 | 43.49 | 1:28.95 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Uosukainen | 2002 | 196 | 43.99 | 1:29.37 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 195 | 43.75 | 1:29.54 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Joonatan Lekander | 2002 | 194 | 44.47 | 1:29.68 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Petr Pankratov | 2002 | 186 | 44.17 | 1:30.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Ville Hämäläinen | 2002 | 181 | 44.72 | 1:31.71 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Axel Olander | 2002 | 178 | 45.36 | 1:32.29 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Mio Harju | 2002 | 167 | 46.31 | 1:34.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Teemu Turunen | 2002 | 166 | 46.98 | 1:34.49 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Elias Saarinen | 2002 | 153 | 48.48 | 1:36.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Olli Elo | 2002 | 151 | 47.84 | 1:37.40 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Julius Nyberg | 2002 | 147 | 47.29 | 1:38.37 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Luukas Hätinen | 2002 | 138 | 47.71 | 1:40.34 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Juhani Tapio | 2002 | 138 | 48.96 | 1:40.47 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Jere Broman | 2002 | 131 | 51.03 | 1:42.15 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Santeri Mönkkönen | 2003 | 130 | 49.78 | 1:42.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Aleksi Panu | 2002 | 110 | 51.20 | 1:48.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 390 | 35.01 | 1:11.04 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 362 | 34.88 | 1:12.87 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Tuukka Holopainen | 2000 | 341 | 36.21 | 1:14.28 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Väinö Koponen | 2001 | 332 | 36.34 | 1:14.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Niklas Uitto | 2000 | 328 | 36.50 | 1:15.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Jakob Sievers | 2000 | 318 | 37.24 | 1:16.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Claes Fjellström | 2001 | 318 | 36.64 | 1:16.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Samuli Halme | 2000 | 304 | 37.23 | 1:17.17 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Harry Zimmermann | 2001 | 303 | 37.23 | 1:17.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Mika Palovuori | 2000 | 299 | 37.54 | 1:17.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Atte Pennanen | 2001 | 273 | 39.05 | 1:20.00 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Ossi Kleimola | 2001 | 265 | 40.02 | 1:20.80 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Jiri Järvinen | 2001 | 261 | 39.81 | 1:21.22 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Pirkka Perkola | 2001 | 259 | 39.15 | 1:21.44 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Tuomas Saraneva | 2000 | 256 | 40.21 | 1:21.72 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Onni Kuronen | 2000 | 254 | 39.53 | 1:21.98 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Aleksi Helminen | 2001 | 242 | 40.59 | 1:23.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 240 | 39.17 | 1:23.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Joonas Mustonen | 2001 | 237 | 40.16 | 1:23.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Kasper Määttä | 2000 | 227 | 41.40 | 1:25.05 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
21 | Veeti Veijonen | 2001 | 227 | 42.11 | 1:25.10 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Vilho Laukkarinen | 2000 | 226 | 41.49 | 1:25.26 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Perttu Mikkola | 2001 | 225 | 41.46 | 1:25.30 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Saku Romo | 2000 | 224 | 41.54 | 1:25.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 223 | 41.35 | 1:25.53 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Ville Särkkä | 2000 | 223 | 41.04 | 1:25.59 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Veeti Joenranta | 2001 | 223 | 40.99 | 1:25.64 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Karl Ladva | 2000 | 215 | 43.64 | 1:26.63 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
29 | Veeti Kupari | 2000 | 204 | 43.45 | 1:28.15 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Elias Nurmi | 2001 | 203 | 43.89 | 1:28.37 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
31 | Atte Lindholm | 2001 | 202 | 42.97 | 1:28.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 198 | 42.95 | 1:29.03 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 192 | 44.86 | 1:29.96 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Tommy Iivanainen | 2000 | 191 | 43.46 | 1:30.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Julius Auvinen | 2001 | 172 | 45.93 | 1:33.23 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 161 | 46.98 | 1:35.39 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Eemil Pynnönen | 2001 | 158 | 46.40 | 1:35.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Vertti Vuori | 2000 | 158 | 46.86 | 1:36.05 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
39 | Eemeli Puhakka | 2001 | 153 | 47.45 | 1:36.93 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Maxim Kolomainen | 2001 | 150 | 47.89 | 1:37.54 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Markus Hagström | 2000 | 145 | 48.70 | 1:38.80 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Aapo Puikkonen | 2001 | 145 | 48.95 | 1:38.85 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Riku Leino | 2001 | 142 | 48.91 | 1:39.46 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 140 | 50.32 | 1:39.90 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Reko Ojalainen | 2001 | 135 | 48.71 | 1:41.10 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
46 | Tuomas Vihtori Jylhä | 2001 | 121 | 49.37 | 1:44.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Juuso Kemppainen | 2001 | DNF | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Miiro Vartiainen | 2001 | DNF | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Jeremia Sidoroff | 2001 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 662 | 29.41 | 59.57 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Janne Markkanen | 1994 | 652 | 29.13 | 59.89 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Alexei Mokichev | 1994 | 610 | 29.93 | 1:01.22 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Andreas Niemi | 1996 | 600 | 30.17 | 1:01.58 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Ville Ihalainen | 1996 | 569 | 30.97 | 1:02.68 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Matti Myllyaho | 1995 | 500 | 32.17 | 1:05.44 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Oskari Lammi | 1991 | 461 | 32.66 | 1:07.20 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Teemu Aleksi Vihervaara | 1998 | 437 | 33.30 | 1:08.44 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
9 | Atte Kansanaho | 1998 | 424 | 34.28 | 1:09.12 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Jere Turunen | 1997 | 423 | 34.03 | 1:09.16 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Deny Belaic | 1998 | 404 | 32.89 | 1:10.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Tuomas Luukinen | 1996 | 344 | 35.52 | 1:14.12 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
13 | Juho Hakala | 1998 | 342 | 36.72 | 1:14.22 | |||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
14 | Aapo Eerola | 1999 | 338 | 35.60 | 1:14.53 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 293 | 36.44 | 1:18.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Oskari Valkonen | 1999 | 280 | 39.53 | 1:19.31 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Miika Pänttönen | 1999 | 280 | 38.55 | 1:19.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Patrik Suslov | 1999 | 278 | 38.57 | 1:19.49 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Miska Kurvinen | 1999 | 277 | 39.19 | 1:19.62 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Lauri Koskela | 1999 | 272 | 39.14 | 1:20.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Werner Heräjärvi | 1999 | 271 | 39.32 | 1:20.19 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
22 | William Stender | 1999 | 266 | 39.70 | 1:20.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Tatu Paasikallio | 1999 | 262 | 39.37 | 1:21.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Matias Auvinen | 1998 | 234 | 40.93 | 1:24.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Santeri Siurola | 1999 | 234 | 40.00 | 1:24.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
26 | Leo Rytövuori | 1999 | 198 | 44.24 | 1:29.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Nikita Puustinen | 1999 | 186 | 44.81 | 1:30.96 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Kevin Lokkila | 1999 | 185 | 44.02 | 1:31.03 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 22 helmikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 17:28 |