Results for FÃ…M 2014 - Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 35.29 | 1:14.71 | |||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.83 | 1:24.02 | |||||
3 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 41.59 | 1:28.56 | |||||
4 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 45.83 | 1:33.58 | |||||
5 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.41 | 1:40.81 | |||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.71 | 1:34.00 | |||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 45.37 | 1:34.31 | |||||
3 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 47.04 | 1:39.10 | |||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 47.66 | 1:39.13 | |||||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 49.17 | 1:39.95 | |||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.23 | 1:41.41 | |||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 54.48 | 1:54.68 | |||||
8 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 55.81 | 2:00.10 | |||||
9 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 56.59 | 2:05.23 | |||||
10 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 59.32 | 2:05.68 | |||||
11 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:00.59 | 2:06.10 | |||||
12 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 1:10.54 | 2:26.52 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | ej. samt. berør. 75m | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | async. arm 20m | |||||
- | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej. samt. berør. 50m | |||||
- | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej. samt. berør. 50m | |||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |