Resultat för FÅM 2014 - Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Grp. 2 Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | 2:22.54 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 39.57 | 1:14.93 | |||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 34.27 | 1:49.20 | |||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 33.34 | 2:22.54 | |||||||
2 | Sto Piger 3 | 2002 | Swim Team Odense | 2:27.88 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 36.23 | 1:12.55 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 1:15.33 | 2:27.88 | |||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 2:27.88 | ||||||||
3 | Svendborg Piger | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:30.40 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 1:19.96 | 1:55.24 | |||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | 35.16 | 2:30.40 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 2:30.40 | ||||||||
4 | Sto Piger 2 | 2002 | Swim Team Odense | 2:31.03 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Nanna Sofie Kralund | 2003 | 42.92 | 1:18.93 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 36.46 | 1:55.39 | |||||||
Nanna Funch Martens | 2002 | 35.64 | 2:31.03 | |||||||
5 | Frem Piger Gr 2 | 2002 | Frem Odense | 2:44.09 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.73 | 1:15.71 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 44.35 | 2:00.06 | |||||||
Alina Thyregod | 2003 | 44.03 | 2:44.09 | |||||||
6 | Sto Piger 1 | 2002 | Swim Team Odense | 2:46.40 | ||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 37.96 | 1:17.77 | |||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 43.95 | 2:01.72 | |||||||
Mia Andersen | 2002 | 44.68 | 2:46.40 | |||||||
7 | Nyborg Piger | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 2:50.11 | ||||||
Helga Bak | 2004 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 36.78 | 1:20.95 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 48.02 | 2:08.97 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 41.14 | 2:50.11 | |||||||
- | Sto Piger 4 | 2002 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Drenge 1 | 2000 | Swim Team Odense | 1:51.20 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 26.79 | 55.11 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.50 | 1:23.61 | |||||||
Jacob De Lisser | 2001 | 27.59 | 1:51.20 | |||||||
2 | Sto Drenge 2 | 2000 | Swim Team Odense | 1:52.57 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 26.32 | 55.63 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 29.20 | 1:24.83 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 27.74 | 1:52.57 | |||||||
3 | Sto Drenge 3 | 2000 | Swim Team Odense | 2:16.86 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 35.52 | 1:07.59 | |||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 36.12 | 1:43.71 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 33.15 | 2:16.86 | |||||||
4 | Frem Drenge Gr 2 | 2000 | Frem Odense | 2:25.31 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 1:16.27 | 1:52.22 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 33.09 | 2:25.31 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 2:25.31 | ||||||||
5 | Nyborg Drenge | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.66 | ||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 37.03 | 1:11.83 | |||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 39.11 | 1:50.94 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 35.72 | 2:26.66 | |||||||
- | Rsk Grp. 2 Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sto Drenge 4 | 2000 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Svendborg Drenge | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 1:48.52 | 3:26.70 | 5:20.18 | 6:53.85 | |||
2 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:50.34 | 3:37.09 | 5:32.05 | 7:04.21 | |||
3 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 1:53.31 | 4:41.55 | 7:19.25 | 7:19.25 | |||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 3:12.68 | 5:27.30 | 7:34.58 | 8:27.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:11.67 | 2:31.70 | 4:07.47 | 5:22.86 | |||
2 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 1:15.68 | 2:39.41 | 4:18.10 | 5:35.01 | |||
- | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | DSQ | 1 hånd ved vend 225m | |||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.60 | 3:28.60 | 5:17.17 | 6:50.10 | |||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:56.51 | 3:30.78 | 5:27.19 | 7:04.88 | |||
3 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:49.92 | 4:47.12 | 6:46.29 | 7:32.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.47 | 1:12.52 | |||||
2 | Anna Broe | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 1:15.21 | 1:15.21 | |||||
3 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.46 | 1:16.91 | |||||
4 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.13 | 1:17.96 | |||||
5 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 36.95 | 1:18.38 | |||||
6 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.20 | 1:18.87 | |||||
7 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 38.10 | 1:20.61 | |||||
8 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.97 | 1:21.23 | |||||
9 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.78 | 1:24.50 | |||||
10 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.26 | 1:29.55 | |||||
11 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.30 | 1:29.97 | |||||
12 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 43.20 | 1:33.54 | |||||
13 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 50.58 | 1:46.84 | |||||
- | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.38 | 1:18.23 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 38.02 | 1:19.54 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.60 | 1:21.43 | |||||
4 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 40.64 | 1:25.13 | |||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.25 | 1:28.50 | |||||
6 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.77 | 1:31.50 | |||||
7 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 42.52 | 1:31.71 | |||||
8 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.99 | 1:32.62 | |||||
9 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 43.18 | 1:33.21 | |||||
10 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 44.36 | 1:34.68 | |||||
11 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 44.68 | 1:35.05 | |||||
12 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 45.51 | 1:36.31 | |||||
13 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 47.39 | 1:36.42 | |||||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 1:37.10 | ||||||
15 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.42 | 1:40.14 | |||||
16 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.62 | 1:40.32 | |||||
17 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:41.81 | ||||||
18 | Alina Thyregod | 2003 | Frem Odense | 1:43.54 | ||||||
19 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:45.81 | ||||||
20 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.34 | 1:48.34 | |||||
- | Freja Kathrine Borup | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 57.61 | 57.61 | |||||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 59.38 | 59.38 | |||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:01.44 | 1:01.44 | |||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:02.43 | 1:02.43 | |||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:02.43 | 1:02.43 | |||||
6 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 34.31 | 1:11.88 | |||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.43 | 1:14.90 | |||||
8 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.42 | 1:22.08 | |||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.84 | 1:01.73 | |||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.18 | 1:05.75 | |||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.03 | 1:08.33 | |||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.62 | 1:09.58 | |||||
5 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.50 | 1:11.32 | |||||
6 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 34.58 | 1:11.50 | |||||
7 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.83 | 1:13.69 | |||||
8 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.68 | 1:14.02 | |||||
9 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.64 | 1:14.28 | |||||
10 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 36.01 | 1:14.51 | |||||
11 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 34.95 | 1:15.37 | |||||
12 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.95 | 1:19.82 | |||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.20 | 1:20.36 | |||||
14 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 39.46 | 1:21.15 | |||||
15 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 41.31 | 1:24.36 | |||||
16 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.68 | 1:27.32 | |||||
17 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 41.63 | 1:27.92 | |||||
18 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 42.94 | 1:28.71 | |||||
19 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.90 | 1:30.43 | |||||
20 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.90 | 1:33.53 | |||||
21 | Frederik Viggo Borum | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.46 | 1:38.29 | |||||
22 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 44.99 | 1:38.84 | |||||
23 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 49.61 | 1:45.03 | |||||
24 | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 50.54 | 1:45.05 | |||||
25 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 49.48 | 1:45.23 | |||||
26 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 47.95 | 1:45.73 | |||||
27 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 50.46 | 1:46.59 | |||||
28 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 52.32 | 1:48.08 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.24 | 1:24.12 | 2:09.04 | 2:53.13 | |||
2 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 3:01.35 | 3:01.35 | |||||
3 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.46 | 2:20.37 | 3:06.80 | 3:06.80 | |||
4 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.98 | 1:33.58 | 2:21.47 | 3:08.51 | |||
5 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 45.83 | 1:35.75 | 2:24.63 | 3:11.15 | |||
6 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.50 | 1:34.13 | 2:24.62 | 3:11.83 | |||
7 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 48.39 | 1:40.01 | 2:32.86 | 3:23.82 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 1:52.16 | 3:45.34 | 3:45.34 | ||||
- | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.82 | 1:10.78 | 1:48.35 | 2:25.53 | |||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.12 | 1:11.17 | 1:49.93 | 2:27.23 | |||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 34.79 | 1:14.20 | 1:55.42 | 2:35.21 | |||
4 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 36.70 | 1:16.47 | 1:57.51 | 2:38.05 | |||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 38.35 | 1:18.18 | 1:59.21 | 2:39.61 | |||
6 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 36.22 | 1:16.40 | 1:59.22 | 2:40.33 | |||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 43.26 | 1:29.08 | 2:16.98 | 3:03.00 | |||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:24.62 | 2:08.34 | 2:48.92 | 2:48.92 | |||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.65 | 1:31.70 | 2:19.60 | 3:06.32 | |||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.09 | 1:33.09 | 2:21.12 | 3:07.43 | |||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 46.03 | 1:34.66 | 2:23.35 | 3:07.79 | |||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 3:09.69 | 3:09.69 | |||||
6 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.92 | 1:34.45 | 2:23.74 | 3:11.12 | |||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 46.75 | 1:38.02 | 2:29.55 | 3:16.25 | |||
8 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 1:55.36 | 2:51.84 | 3:46.65 | 3:46.65 | |||
9 | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 58.42 | 2:01.40 | 3:04.16 | 4:03.78 | |||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. 100m | |||||
- | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 175m | |||||
- | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej.fortsat bev. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 2:58.42 | 6:04.00 | |||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 1:29.51 | 3:04.15 | 4:39.08 | 6:04.16 | |||
3 | Anna Broe | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 6:11.80 | 6:11.80 | |||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 1:34.68 | 3:14.93 | 4:52.19 | 6:20.61 | |||
2 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:41.61 | 3:31.37 | 5:21.15 | 7:06.10 | |||
- | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:08.11 | 2:19.48 | 3:30.82 | 4:39.46 | |||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:08.62 | 2:19.70 | 3:30.90 | 4:40.81 | |||
2 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:08.41 | 2:23.52 | 3:39.79 | 4:51.75 | |||
3 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:17.92 | 2:44.25 | 4:12.07 | 5:37.41 | |||
4 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:20.50 | 3:35.29 | 5:07.86 | 5:52.71 | |||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 1:22.04 | 2:54.11 | 4:26.25 | 5:55.87 | |||
6 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:30.96 | 4:05.11 | 6:34.53 | 6:34.53 | |||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.82 | 3:26.78 | 5:18.82 | 7:04.88 | |||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.02 | 1:35.48 | |||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 47.16 | 1:37.02 | |||||
3 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 47.92 | 1:39.09 | |||||
4 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 47.75 | 1:39.40 | |||||
5 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 51.22 | 1:46.89 | |||||
6 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 52.43 | 1:48.17 | |||||
7 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.51 | 1:51.96 | |||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 52.84 | 1:52.67 | |||||
9 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 56.41 | 1:59.14 | |||||
10 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 56.66 | 2:01.69 | |||||
11 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:09.52 | 2:26.63 | |||||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asym. ben | |||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.09 | 1:37.53 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.59 | 1:39.06 | |||||
3 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 53.24 | 1:51.65 | |||||
4 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.19 | 1:53.57 | |||||
5 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.13 | 1:55.04 | |||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.00 | 2:03.36 | |||||
7 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 58.89 | 2:03.65 | |||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.67 | 2:04.62 | |||||
9 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:01.30 | 2:07.02 | |||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:00.18 | 2:08.11 | |||||
11 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:02.55 | 2:10.60 | |||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:02.02 | 2:11.04 | |||||
13 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.57 | 2:21.08 | |||||
14 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:08.34 | 2:21.50 | |||||
- | Freja Kathrine Borup | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Alina Thyregod | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | DSQ | flyben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 35.29 | 1:14.71 | |||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.83 | 1:24.02 | |||||
3 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 41.59 | 1:28.56 | |||||
4 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 45.83 | 1:33.58 | |||||
5 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.41 | 1:40.81 | |||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.71 | 1:34.00 | |||||
2 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 45.37 | 1:34.31 | |||||
3 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 47.04 | 1:39.10 | |||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 47.66 | 1:39.13 | |||||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 49.17 | 1:39.95 | |||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.23 | 1:41.41 | |||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 54.48 | 1:54.68 | |||||
8 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 55.81 | 2:00.10 | |||||
9 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 56.59 | 2:05.23 | |||||
10 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 59.32 | 2:05.68 | |||||
11 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:00.59 | 2:06.10 | |||||
12 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 1:10.54 | 2:26.52 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | ej. samt. berør. 75m | |||||
- | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | async. arm 20m | |||||
- | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej. samt. berør. 50m | |||||
- | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej. samt. berør. 50m | |||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.31 | 1:31.23 | 2:30.03 | 3:14.08 | |||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 47.18 | 1:37.93 | 2:37.73 | 3:18.15 | |||
3 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 49.68 | 1:39.18 | 2:37.08 | 3:19.82 | |||
4 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:34.86 | 2:35.05 | 3:21.29 | 3:21.29 | |||
5 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 50.47 | 1:47.06 | 2:41.67 | 3:30.13 | |||
6 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 51.97 | 1:51.23 | 2:56.03 | 3:45.59 | |||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.96 | 1:29.62 | 2:23.15 | 3:07.82 | |||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 45.00 | 1:36.09 | 2:33.40 | 3:15.69 | |||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:43.13 | 2:38.86 | 3:24.54 | 3:24.54 | |||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 51.60 | 1:50.25 | 2:56.65 | 3:43.12 | |||
5 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 52.96 | 1:49.30 | 2:56.06 | 3:48.58 | |||
6 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 56.30 | 1:57.90 | 3:05.16 | 3:54.70 | |||
7 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 56.89 | 1:58.27 | 3:04.22 | 3:55.34 | |||
8 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 57.76 | 3:12.85 | 4:05.72 | 4:05.72 | |||
- | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | crawltag i bryst 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.46 | 1:15.76 | 2:00.30 | 2:34.12 | |||
2 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 33.68 | 1:13.36 | 2:02.38 | 2:37.78 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 35.31 | 1:21.57 | 2:07.77 | 2:41.62 | |||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 46.77 | 1:35.65 | 2:34.02 | 3:18.22 | |||
5 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 48.39 | 1:43.44 | 2:41.44 | 3:30.07 | |||
- | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.05 | 1:14.60 | 2:00.89 | 2:35.50 | |||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.94 | 1:21.02 | 2:11.36 | 2:50.38 | |||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.08 | 1:26.04 | 2:19.74 | 2:59.83 | |||
4 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 47.53 | 1:30.71 | 2:29.35 | 3:07.66 | |||
5 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 43.25 | 1:31.53 | 2:28.16 | 3:11.14 | |||
6 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 44.41 | 1:34.86 | 2:29.67 | 3:11.62 | |||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 46.54 | 1:33.61 | 2:33.39 | 3:12.83 | |||
8 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 44.48 | 1:31.61 | 2:31.28 | 3:13.83 | |||
9 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 47.88 | 1:38.40 | 2:34.47 | 3:14.69 | |||
10 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 47.13 | 1:36.89 | 2:32.23 | 3:16.42 | |||
11 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 52.86 | 1:55.64 | 2:58.67 | 3:44.45 | |||
12 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 54.39 | 1:48.90 | 3:05.22 | 3:51.24 | |||
13 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:05.47 | 2:09.82 | 4:13.08 | 4:13.08 | |||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | 1 hånd ved 25m | |||||
- | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 tag u. vand ef. st | |||||
- | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | på mave 70m | |||||
- | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.76 | 1:44.11 | 2:49.35 | 3:54.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.13 | 1:15.52 | 1:59.33 | 2:40.35 | |||
2 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 43.62 | 1:41.61 | 2:47.05 | 3:53.65 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.06 | 1:21.54 | 2:08.98 | 2:54.16 | |||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 44.39 | 1:42.41 | 2:41.61 | 3:41.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Rsk Grp. 2 Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | 5:58.19 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 40.20 | 1:21.97 | 1:21.97 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 46.71 | 1:39.30 | 3:01.27 | ||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 43.94 | 1:36.83 | 4:38.10 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 38.30 | 1:20.09 | 5:58.19 | ||||||
2 | Sto Piger 1 | 2002 | Swim Team Odense | 6:22.82 | ||||||
Nanna Funch Martens | 2002 | 1:26.23 | 1:26.23 | 1:26.23 | ||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 1:46.26 | 2:30.62 | 3:56.85 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 54.10 | 2:25.97 | 6:22.82 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 6:22.82 | ||||||||
3 | Sto Piger 2 | 2002 | Swim Team Odense | 6:24.48 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 45.08 | 1:30.34 | 1:30.34 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:45.05 | 2:36.31 | 4:06.65 | ||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 59.70 | 1:36.77 | 5:43.42 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 41.06 | 41.06 | 6:24.48 | ||||||
4 | Frem Piger Gr 2 | 2002 | Frem Odense | 7:37.91 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 2:03.90 | 2:03.90 | 2:03.90 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 1:46.45 | 2:39.67 | 4:43.57 | ||||||
Alina Thyregod | 2003 | 1:16.02 | 2:00.47 | 6:44.04 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 53.87 | 53.87 | 7:37.91 | ||||||
5 | Sto Piger 3 | 2002 | Swim Team Odense | 7:48.20 | ||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 54.07 | 1:54.21 | 1:54.21 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 1:00.37 | 2:07.01 | 4:01.22 | ||||||
Nanna Sofie Kralund | 2003 | 54.30 | 1:59.26 | 6:00.48 | ||||||
Mia Andersen | 2002 | 50.01 | 1:47.72 | 7:48.20 | ||||||
- | Nyborg Piger | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sto Piger 4 | 2002 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Rsk Talent Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | async. ben 225m | |||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 57.15 | 1:52.33 | 1:52.33 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 3:46.35 | ||||||||
- | Svendborg Piger | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | på mave v. 70m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto Drenge 1 | 2000 | Swim Team Odense | 4:39.57 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 34.50 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 36.33 | 1:18.99 | 2:31.70 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 30.40 | 1:05.93 | 3:37.63 | ||||||
Jacob De Lisser | 2001 | 29.96 | 1:01.94 | 4:39.57 | ||||||
2 | Sto Drenge 2 | 2000 | Swim Team Odense | 4:54.11 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 34.55 | 1:11.73 | 1:11.73 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 37.59 | 1:19.75 | 2:31.48 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 34.89 | 1:17.80 | 3:49.28 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 30.92 | 1:04.83 | 4:54.11 | ||||||
3 | Rsk Grp. 2 Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | 5:05.50 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 34.38 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 45.19 | 1:34.85 | 2:45.18 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 32.10 | 1:10.19 | 3:55.37 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 33.24 | 1:10.13 | 5:05.50 | ||||||
4 | Sto Drenge 3 | 2000 | Swim Team Odense | 5:54.62 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 38.77 | 1:19.67 | 1:19.67 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 48.52 | 1:42.69 | 3:02.36 | ||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 42.10 | 1:33.17 | 4:35.53 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 38.35 | 1:19.09 | 5:54.62 | ||||||
5 | Nyborg Drenge | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 6:15.52 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 43.66 | 1:29.16 | 1:29.16 | ||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 48.66 | 1:41.45 | 3:10.61 | ||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 45.67 | 1:38.67 | 4:49.28 | ||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 41.22 | 1:26.24 | 6:15.52 | ||||||
6 | Svendborg Drenge | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 6:32.51 | ||||||
Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 40.66 | 1:25.38 | 1:25.38 | ||||||
Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | 56.00 | 2:02.96 | 3:28.34 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 1:19.31 | 2:08.23 | 5:36.57 | ||||||
Emil Aabo Andreasen | 2001 | 55.94 | 55.94 | 6:32.51 | ||||||
- | Sto 5 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sto 6 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sto Drenge 4 | 2000 | Swim Team Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Frem Drenge Gr 2 | 2002 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 1:33.46 | 1:33.46 | 1:33.46 | ||||||
Christoffer Hald | 2003 | 2:08.50 | 4:28.03 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 6:01.21 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Grp. 2 Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | 2:38.95 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 2:38.95 | 2:38.95 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | |||||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | |||||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 2:38.95 | 2:38.95 | |||||||
2 | Sto Piger 1 | 2002 | Swim Team Odense | 2:52.28 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Nanna Funch Martens | 2002 | 45.43 | 1:26.92 | |||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 46.27 | 2:13.19 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 39.09 | 2:52.28 | |||||||
3 | Sto Piger 3 | 2002 | Swim Team Odense | 3:03.06 | ||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 49.79 | 49.79 | |||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 50.15 | 1:39.94 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 44.15 | 2:24.09 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 38.97 | 3:03.06 | |||||||
4 | Sto Piger 2 | 2002 | Swim Team Odense | 3:06.75 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 43.56 | 43.56 | |||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 47.35 | 1:30.91 | |||||||
Nanna Sofie Kralund | 2003 | 51.43 | 2:22.34 | |||||||
Mia Andersen | 2002 | 44.41 | 3:06.75 | |||||||
5 | Frem Piger Gr 2 | 2002 | Frem Odense | 3:16.98 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 56.67 | 56.67 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 47.33 | 1:44.00 | |||||||
Alina Thyregod | 2003 | 51.09 | 2:35.09 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 41.89 | 3:16.98 | |||||||
- | Svendborg Piger | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Liva Busk | 2003 | |||||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | |||||||||
Katarina Holse | 2002 | |||||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto 5 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | 2:04.96 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 36.64 | 1:08.75 | |||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 29.85 | 1:38.60 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 26.36 | 2:04.96 | |||||||
2 | Sto 6 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | 2:11.07 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Jacob De Lisser | 2001 | 36.30 | 1:10.04 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 32.60 | 1:42.64 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.43 | 2:11.07 | |||||||
3 | Rsk Grp. 2 Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:16.13 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Markus Simonsen | 2001 | 43.21 | 1:14.69 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 30.25 | 1:44.94 | |||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 31.19 | 2:16.13 | |||||||
4 | Sto Drenge 4 | 2000 | Swim Team Odense | 2:38.91 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 46.39 | 1:22.20 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 42.16 | 2:04.36 | |||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 34.55 | 2:38.91 | |||||||
5 | Svendborg Drenge | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:40.65 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 43.95 | 43.95 | |||||||
Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 45.18 | 1:29.13 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 31.69 | 2:00.82 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 39.83 | 2:40.65 | |||||||
- | Frem Drenge Gr 2 | 2002 | Frem Odense | DSQ | ej adskildt. h. 150m | |||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 59.29 | 1:41.78 | |||||||
- | Nyborg Drenge | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 45.26 | 1:24.74 | |||||||
- | Sto Drenge 3 | 2000 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 48.31 | 48.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.11 | ||||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 33.14 | ||||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.56 | ||||||
4 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.19 | ||||||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.33 | ||||||
6 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.66 | ||||||
7 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.25 | ||||||
8 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 37.30 | ||||||
9 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.48 | ||||||
10 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 39.61 | ||||||
11 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 40.03 | ||||||
12 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 47.29 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.77 | ||||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 35.84 | ||||||
3 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 36.86 | ||||||
4 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 39.64 | ||||||
5 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 39.80 | ||||||
6 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.51 | ||||||
7 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 40.74 | ||||||
8 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.39 | ||||||
9 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.74 | ||||||
10 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.95 | ||||||
11 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 43.40 | ||||||
12 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 43.91 | ||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 45.04 | ||||||
14 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.70 | ||||||
15 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.74 | ||||||
16 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 53.28 | ||||||
- | Freja Kathrine Borup | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Alina Thyregod | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 27.12 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.02 | ||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.21 | ||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.38 | ||||||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 28.93 | ||||||
6 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 31.80 | ||||||
- | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.51 | ||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.35 | ||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 30.06 | ||||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.87 | ||||||
5 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.99 | ||||||
6 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 32.49 | ||||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.99 | ||||||
8 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 33.23 | ||||||
9 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.85 | ||||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.65 | ||||||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.92 | ||||||
12 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.99 | ||||||
13 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.33 | ||||||
14 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
15 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 38.68 | ||||||
16 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.87 | ||||||
17 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.20 | ||||||
18 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 40.22 | ||||||
19 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 41.69 | ||||||
20 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.96 | ||||||
21 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 43.00 | ||||||
22 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.50 | ||||||
23 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 45.95 | ||||||
24 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.30 | ||||||
25 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 47.46 | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 1:19.55 | 1:19.55 | |||||
2 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.49 | 1:24.54 | |||||
3 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.49 | 1:25.83 | |||||
4 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 41.63 | 1:26.08 | |||||
5 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 43.33 | 1:27.71 | |||||
6 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.55 | 1:30.72 | |||||
7 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.41 | 1:30.97 | |||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 45.65 | 1:32.14 | |||||
9 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.02 | 1:34.88 | |||||
10 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:41.80 | 1:41.80 | |||||
11 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 51.05 | 1:45.03 | |||||
12 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 50.91 | 1:48.28 | |||||
- | Anna Broe | 2002 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.01 | 1:25.67 | |||||
2 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 49.76 | 1:40.83 | |||||
3 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.11 | 1:42.02 | |||||
4 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.40 | 1:42.52 | |||||
5 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:54.00 | 1:54.00 | |||||
6 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:04.25 | 2:11.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.49 | 1:07.21 | |||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.08 | 1:07.36 | |||||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 32.29 | 1:08.22 | |||||
4 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 34.33 | 1:11.34 | |||||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 36.50 | 1:14.21 | |||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.84 | 1:31.05 | |||||
7 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 47.98 | 1:36.55 | |||||
8 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 2:05.08 | 2:05.22 | |||||
- | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.58 | 1:12.17 | |||||
2 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.11 | 1:17.81 | |||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.50 | 1:20.17 | |||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 40.93 | 1:22.63 | |||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 44.11 | 1:28.75 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 44.33 | 1:29.20 | |||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 44.63 | 1:29.29 | |||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.55 | 1:31.59 | |||||
9 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 45.79 | 1:32.87 | |||||
10 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 47.88 | 1:37.05 | |||||
11 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 50.25 | 1:39.68 | |||||
12 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 54.75 | 1:50.54 | |||||
13 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 54.43 | 1:51.19 | |||||
14 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 52.88 | 1:51.36 | |||||
15 | Frederik Viggo Borum | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 53.85 | 1:52.01 | |||||
16 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 57.84 | 1:56.29 | |||||
17 | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 57.47 | 1:57.00 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej forts. bev. 75m | |||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | ej forts. bev. 25m | |||||
- | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | træk i tov 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 39.39 | 1:23.66 | |||||
2 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.67 | 1:24.45 | |||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.64 | 1:27.05 | |||||
4 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 41.38 | 1:28.58 | |||||
5 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.11 | 1:30.59 | |||||
6 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.48 | 1:31.99 | |||||
7 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.89 | 1:34.33 | |||||
8 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.86 | 1:34.37 | |||||
9 | Anna Broe | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 45.22 | 1:36.27 | |||||
10 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.82 | 1:36.93 | |||||
11 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 48.04 | 1:37.67 | |||||
12 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.46 | 1:38.50 | |||||
13 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 55.18 | 1:49.98 | |||||
14 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 57.43 | 2:03.18 | |||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
- | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej adskildt h. 75m | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.81 | 1:26.34 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 45.45 | 1:33.24 | |||||
3 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 45.30 | 1:35.09 | |||||
4 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 45.94 | 1:38.13 | |||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 46.82 | 1:40.88 | |||||
6 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 48.24 | 1:42.03 | |||||
7 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 47.85 | 1:43.29 | |||||
8 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.77 | 1:43.75 | |||||
9 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 49.99 | 1:43.78 | |||||
10 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 50.82 | 1:44.83 | |||||
11 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.87 | 1:46.28 | |||||
12 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 51.52 | 1:48.04 | |||||
13 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 51.00 | 1:52.53 | |||||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 55.52 | 1:57.46 | |||||
15 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:01.37 | 1:58.81 | |||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 59.71 | 1:59.95 | |||||
17 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 57.31 | 2:01.71 | |||||
18 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:06.80 | 2:14.99 | |||||
- | Freja Kathrine Borup | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Alina Thyregod | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | 1:09.55 | |||||
2 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 35.49 | 1:15.91 | |||||
3 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.16 | 1:33.43 | |||||
- | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.75 | 1:11.24 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.49 | 1:15.51 | |||||
3 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.21 | 1:22.07 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.12 | 1:24.23 | |||||
5 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 40.49 | 1:25.99 | |||||
6 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.12 | 1:26.11 | |||||
7 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.73 | 1:26.57 | |||||
8 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.84 | 1:26.61 | |||||
9 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 42.82 | 1:30.14 | |||||
10 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 44.25 | 1:30.29 | |||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 43.55 | 1:32.87 | |||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.73 | 1:37.23 | |||||
13 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 48.35 | 1:43.43 | |||||
14 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 48.30 | 1:43.85 | |||||
15 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 50.17 | 1:45.65 | |||||
16 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 48.85 | 1:47.31 | |||||
17 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 46.96 | 1:48.42 | |||||
18 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 54.61 | 1:51.31 | |||||
19 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 53.99 | 1:52.99 | |||||
20 | Frederik Viggo Borum | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 53.48 | 1:55.24 | |||||
21 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 57.33 | 1:55.46 | |||||
22 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 59.05 | 1:56.29 | |||||
23 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 59.64 | 1:58.92 | |||||
24 | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 59.26 | 2:00.36 | |||||
- | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | async ben | |||||
- | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:38.09 | 3:29.88 | 5:26.15 | 7:23.25 | 15:12.14 | ||
9:19.77 | 11:17.54 | 13:16.44 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:06.59 | 2:19.43 | 3:31.79 | 4:44.23 | 9:30.19 | ||
5:55.52 | 7:07.64 | 8:20.17 | ||||||||
2 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:07.53 | 2:19.47 | 3:31.98 | 4:44.76 | 9:34.44 | ||
5:58.29 | 7:11.81 | 8:25.62 | ||||||||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 1:08.53 | 2:21.11 | 3:35.20 | 4:49.67 | 9:46.91 | ||
6:04.76 | 7:19.67 | 8:36.95 | ||||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:08.39 | 2:21.65 | 3:36.69 | 4:52.25 | 9:48.56 | ||
6:07.57 | 7:23.35 | 8:38.42 | ||||||||
5 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:09.55 | 2:25.20 | 3:42.09 | 5:00.91 | 10:07.44 | ||
6:19.30 | 7:36.61 | 8:54.54 | ||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 1:08.78 | 2:23.94 | 3:42.58 | 5:03.35 | 10:33.40 | ||
6:26.81 | 7:50.31 | 10:33.40 | ||||||||
7 | Jens William S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 1:12.67 | 2:32.06 | 3:53.14 | 5:13.37 | 10:38.06 | ||
6:34.23 | 7:55.91 | 9:18.02 | ||||||||
8 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:24.62 | 2:56.75 | 4:30.33 | 6:05.24 | 12:13.08 | ||
7:39.61 | 9:14.13 | 10:46.22 | ||||||||
- | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:07.09 | 2:19.29 | 3:32.38 | 4:45.43 | 9:38.31 | ||
5:58.55 | 7:12.81 | 8:26.98 | ||||||||
2 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:08.99 | 2:25.26 | 3:43.66 | 5:02.64 | 10:12.39 | ||
6:21.38 | 7:40.94 | 9:37.98 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 42.31 | 1:33.10 | |||||
2 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 40.86 | 1:34.37 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 44.42 | 1:36.89 | |||||
4 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.02 | 1:41.50 | |||||
5 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 48.59 | 1:45.66 | |||||
6 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 49.25 | 1:45.94 | |||||
7 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 49.99 | 1:46.60 | |||||
8 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:01.42 | 2:12.90 | |||||
- | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | async ben | |||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | async ben | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 44.28 | 1:37.29 | |||||
- | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | DSQ | async ben 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.73 | 1:09.80 | |||||
2 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 48.98 | 1:44.58 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.14 | 1:12.44 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 35.26 | 1:17.61 | |||||
3 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 43.00 | 1:34.20 | |||||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 45.35 | 1:36.89 | |||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 45.23 | 1:40.40 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 50.47 | 1:50.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 41.96 | 1:27.57 | 2:10.45 | 2:50.54 | |||
2 | Anna Broe | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 39.50 | 2:09.75 | 2:51.23 | 2:51.23 | |||
3 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 41.25 | 1:26.77 | 2:12.06 | 2:55.62 | |||
4 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 3:09.26 | 3:14.60 | 3:14.60 | ||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 43.36 | 1:33.57 | 2:23.93 | 3:09.26 | |||
2 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.22 | 1:37.56 | 3:20.69 | 3:20.69 | |||
3 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 46.27 | 1:42.23 | 2:36.33 | 3:24.00 | |||
4 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 50.92 | 1:48.44 | 2:44.17 | 3:36.02 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.66 | 1:02.60 | 1:36.79 | 2:08.46 | |||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 30.33 | 1:03.29 | 1:37.18 | 2:11.10 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 30.59 | 1:06.18 | 1:42.22 | 2:15.03 | |||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 29.80 | 1:03.86 | 1:40.90 | 2:15.11 | |||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | 1:07.64 | 1:44.40 | 2:20.70 | |||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.82 | 1:08.32 | 1:46.37 | 2:22.61 | |||
- | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.04 | 1:16.57 | 1:56.71 | 2:34.85 | |||
2 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.06 | 1:17.00 | 1:58.09 | 2:35.19 | |||
3 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.87 | 1:18.42 | 2:02.21 | 2:41.76 | |||
4 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 38.32 | 2:03.72 | 2:43.36 | 2:43.36 | |||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.76 | 2:45.27 | 2:45.27 | ||||
6 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.11 | 1:18.39 | 2:03.36 | 2:46.13 | |||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 1:20.85 | 2:47.67 | 2:47.67 | ||||
8 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.58 | 1:29.89 | 2:15.62 | 2:58.36 | |||
9 | Joakim Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.08 | 1:27.18 | 2:15.20 | 3:01.20 | |||
10 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 43.98 | 1:31.57 | 2:18.58 | 3:04.50 | |||
11 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 43.23 | 1:31.39 | 2:20.16 | 3:05.97 | |||
12 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.77 | 1:33.39 | 2:24.41 | 3:12.66 | |||
13 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 45.22 | 1:36.58 | 2:28.44 | 3:16.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 50.06 | 1:45.30 | 2:40.71 | 3:33.18 | |||
2 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 51.95 | 1:50.18 | 2:46.95 | 3:42.27 | |||
3 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 51.97 | 1:50.80 | 2:48.57 | 3:42.95 | |||
- | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | asynk. ben | |||||
- | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.74 | 1:42.23 | 2:37.66 | 3:31.50 | |||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 50.44 | 1:49.17 | 2:47.37 | 3:42.39 | |||
3 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 54.67 | 1:54.41 | 2:51.79 | 3:47.61 | |||
4 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:00.83 | 2:08.13 | 3:13.36 | 4:22.04 | |||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 43.98 | 1:32.49 | 2:23.05 | 3:14.03 | |||
2 | Jacob Rønn | 2000 | Ringe Svømme Klub | 48.36 | 1:45.68 | 2:45.04 | 3:41.84 | |||
3 | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | 57.01 | 2:02.86 | 3:09.63 | 4:16.37 | |||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.17 | 1:35.71 | 2:26.64 | 3:16.29 | |||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 48.09 | 1:42.19 | 2:35.60 | 3:27.50 | |||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.09 | 1:41.14 | 2:35.94 | 3:27.59 | |||
4 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 50.52 | 1:45.37 | 2:41.56 | 3:35.97 | |||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 55.74 | 1:58.01 | 3:00.58 | 4:03.18 | |||
6 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 57.41 | 2:03.44 | 3:10.72 | 4:17.43 | |||
- | Kristian August Lange | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. 75m | |||||
- | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v. 150m | |||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Rsk Grp. 2 Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | 5:18.92 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 37.66 | 1:21.47 | 1:21.47 | ||||||
Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 35.09 | 1:15.89 | 2:37.36 | ||||||
Katrine B. Hansen | 2002 | 40.02 | 1:24.60 | 4:01.96 | ||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 37.29 | 1:16.96 | 5:18.92 | ||||||
2 | Svendborg Piger | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 5:50.28 | ||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 42.47 | 1:32.59 | 1:32.59 | ||||||
Liva Busk | 2003 | 42.19 | 1:28.79 | 3:01.38 | ||||||
Katrine Mejlsbye | 2002 | 43.45 | 1:31.16 | 4:32.54 | ||||||
Katarina Holse | 2002 | 36.35 | 1:17.74 | 5:50.28 | ||||||
3 | Sto Piger 2 | 2002 | Swim Team Odense | 5:56.82 | ||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 41.03 | 1:26.93 | 1:26.93 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 39.93 | 1:24.91 | 2:51.84 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 45.64 | 1:33.76 | 4:25.60 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 43.09 | 1:31.22 | 5:56.82 | ||||||
4 | Rsk Talent Piger | 2002 | Ringe Svømme Klub | 6:20.20 | ||||||
Amanda Siomone Witte | 2003 | 44.11 | 1:34.83 | 1:34.83 | ||||||
Trine Johansen | 2002 | 40.39 | 1:25.88 | 3:00.71 | ||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 56.07 | 1:38.72 | 4:39.43 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 54.85 | 1:40.77 | 6:20.20 | ||||||
5 | Frem Piger Gr 2 | 2002 | Frem Odense | 6:23.93 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 46.89 | 1:39.46 | 1:39.46 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 39.27 | 1:22.62 | 3:02.08 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 46.22 | 1:38.78 | 4:40.86 | ||||||
Alina Thyregod | 2003 | 44.55 | 1:43.07 | 6:23.93 | ||||||
6 | Sto Piger 3 | 2002 | Swim Team Odense | 6:35.04 | ||||||
Nanna Sofie Kralund | 2003 | 1:35.21 | 1:35.21 | |||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 1:29.78 | 2:17.09 | 3:52.30 | ||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 51.19 | 1:43.33 | 5:35.63 | ||||||
Mia Andersen | 2002 | 59.41 | 59.41 | 6:35.04 | ||||||
- | Sto Piger 1 | 2002 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto 5 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | 4:07.14 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 28.75 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 27.75 | 58.45 | 1:58.44 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 30.65 | 1:04.65 | 3:03.09 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 30.53 | 1:04.05 | 4:07.14 | ||||||
2 | Sto 6 Drenge | 2000 | Swim Team Odense | 4:20.25 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 30.77 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 30.41 | 1:05.11 | 2:11.89 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 31.59 | 1:06.02 | 3:17.91 | ||||||
Jacob De Lisser | 2001 | 29.84 | 1:02.34 | 4:20.25 | ||||||
3 | Rsk Grp. 2 Drenge | 2000 | Ringe Svømme Klub | 4:27.22 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 30.14 | 1:02.76 | 1:02.76 | ||||||
Markus Simonsen | 2001 | 34.44 | 1:12.84 | 2:15.60 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 2001 | 33.53 | 1:10.38 | 3:25.98 | ||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 29.15 | 1:01.24 | 4:27.22 | ||||||
4 | Nyborg Drenge | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:27.50 | ||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 37.90 | 1:18.64 | 1:18.64 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 40.69 | 1:24.88 | 2:43.52 | ||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 39.83 | 1:24.80 | 4:08.32 | ||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 37.60 | 1:19.18 | 5:27.50 | ||||||
5 | Svendborg Drenge | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 5:28.65 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 39.99 | 1:27.88 | 1:27.88 | ||||||
Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 35.54 | 1:15.65 | 2:43.53 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 44.97 | 1:35.02 | 4:18.55 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 32.96 | 1:10.10 | 5:28.65 | ||||||
6 | Sto Drenge 4 | 2000 | Swim Team Odense | 6:15.82 | ||||||
Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 45.00 | 1:35.41 | 1:35.41 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 40.37 | 1:24.36 | 2:59.77 | ||||||
Oliver Hannibal | 2001 | 49.17 | 1:48.03 | 4:47.80 | ||||||
Peter Fritsdal Refer | 2001 | 41.34 | 1:28.02 | 6:15.82 | ||||||
- | Frem Drenge Gr 2 | 2002 | Frem Odense | DNS | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | |||||||||
Christoffer Hald | 2003 | |||||||||
William Vig Stærmose | 2002 | DNS | ||||||||
- | Sto Drenge 3 | 2000 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |