Resultat för FÅM 2014 - Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 1
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.02 | 1:35.48 | |||||
2 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 47.16 | 1:37.02 | |||||
3 | Nanna Funch Martens | 2002 | O.S.L.F. | 47.92 | 1:39.09 | |||||
4 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 47.75 | 1:39.40 | |||||
5 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 51.22 | 1:46.89 | |||||
6 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 52.43 | 1:48.17 | |||||
7 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.51 | 1:51.96 | |||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 52.84 | 1:52.67 | |||||
9 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 56.41 | 1:59.14 | |||||
10 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 56.66 | 2:01.69 | |||||
11 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:09.52 | 2:26.63 | |||||
- | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asym. ben | |||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.09 | 1:37.53 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 47.59 | 1:39.06 | |||||
3 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 53.24 | 1:51.65 | |||||
4 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.19 | 1:53.57 | |||||
5 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.13 | 1:55.04 | |||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 58.00 | 2:03.36 | |||||
7 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | Tommerup Svømme Klub | 58.89 | 2:03.65 | |||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 58.67 | 2:04.62 | |||||
9 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:01.30 | 2:07.02 | |||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:00.18 | 2:08.11 | |||||
11 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:02.55 | 2:10.60 | |||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:02.02 | 2:11.04 | |||||
13 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.57 | 2:21.08 | |||||
14 | Klara Anna Mathisen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:08.34 | 2:21.50 | |||||
- | Freja Kathrine Borup | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Alina Thyregod | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | DSQ | flyben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |