Resultat för Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 1:04.89 | 2:14.20 | 3:24.91 | 4:35.75 | |||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.10 | 2:24.79 | 3:40.03 | 4:54.48 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.28 | 2:27.65 | 3:43.67 | 4:56.11 | |||
4 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.29 | 2:27.82 | 3:43.70 | 4:57.64 | |||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.41 | 2:27.09 | 3:42.83 | 4:58.27 | |||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:11.12 | 2:28.08 | 3:45.71 | 5:01.01 | |||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.20 | 2:27.57 | 3:44.15 | 5:01.18 | |||
8 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.55 | 2:29.65 | 3:50.00 | 5:09.81 | |||
9 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:13.91 | 2:33.09 | 3:53.27 | 5:11.49 | |||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:15.82 | 2:36.99 | 3:59.77 | 5:19.40 | |||
11 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 1:16.07 | 2:37.91 | 4:01.67 | 5:24.60 | |||
12 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:17.27 | 2:40.74 | 4:06.14 | 5:30.32 | |||
13 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:16.40 | 2:41.43 | 4:06.50 | 5:33.14 | |||
14 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.56 | 2:49.80 | 4:26.21 | 6:06.93 | |||
- | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.27 | 2:22.10 | 3:35.43 | 4:48.41 | |||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.93 | 2:27.13 | 3:41.95 | 4:57.36 | |||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.26 | 2:34.69 | 3:58.60 | 5:21.06 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.59 | 2:42.15 | 4:06.78 | 5:27.45 | |||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.60 | 2:43.21 | 4:09.44 | 5:35.61 | |||
6 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:18.09 | 2:45.92 | 4:16.69 | 5:42.90 | |||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.68 | 2:51.56 | 4:20.10 | 5:45.77 | |||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.98 | 2:54.39 | 4:27.16 | 5:55.27 | |||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:25.89 | 3:02.38 | 4:39.29 | 6:14.04 | |||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:34.83 | 3:17.18 | 4:59.27 | 6:39.47 | |||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:58.75 | 4:09.15 | 6:20.18 | 8:26.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 |