Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 33.99 | 1:11.97 | |||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.67 | 1:15.52 | |||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 36.52 | 1:17.32 | |||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 36.42 | 1:17.44 | |||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.44 | 1:19.89 | |||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.89 | 1:20.27 | |||||
7 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 39.65 | 1:20.72 | |||||
8 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.41 | 1:21.92 | |||||
9 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.35 | 1:30.41 | |||||
10 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 43.04 | 1:31.08 | |||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.67 | 1:19.23 | |||||
2 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.94 | 1:26.12 | |||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | 1:26.79 | |||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.67 | 1:28.69 | |||||
5 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | 1:30.39 | |||||
6 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.49 | 1:32.75 | |||||
7 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.83 | 1:34.51 | |||||
8 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 46.71 | 1:36.44 | |||||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 46.97 | 1:36.59 | |||||
10 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 49.88 | 1:43.52 | |||||
- | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.07 | 1:25.59 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 41.89 | 1:29.20 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.78 | 1:33.65 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.92 | 1:34.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.89 | 1:36.72 | |||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.18 | 1:37.58 | |||||
7 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.59 | 1:41.39 | |||||
8 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.71 | 1:42.94 | |||||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.59 | 1:46.23 | |||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 50.87 | 1:49.38 | |||||
11 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:52.31 | |||||
12 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 52.89 | 1:52.48 | |||||
13 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 56.15 | 1:54.99 | |||||
14 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.31 | 1:56.96 | |||||
15 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 58.51 | 1:58.31 | |||||
16 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:00.43 | 2:13.95 | |||||
- | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben | |||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | crawlben v start | |||||
- | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.84 | 1:58.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 59.37 | 2:04.56 | |||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.95 | 2:06.29 | |||||
4 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.92 | 2:08.96 | |||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | 2:17.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 |