Resultater for AIF Forårsstævne 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forårsstævne 2014 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Albertslund | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | AIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2014 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.04 | 1:14.42 | |||||
2 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.59 | 1:23.52 | |||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.28 | 1:24.97 | |||||
4 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 41.14 | 1:26.47 | |||||
5 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.77 | 1:27.57 | |||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.85 | 1:27.77 | |||||
7 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.53 | 1:28.52 | |||||
8 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.16 | 1:31.62 | |||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.78 | 1:33.04 | |||||
10 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 42.90 | 1:34.70 | |||||
11 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.55 | 1:35.94 | |||||
12 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 45.82 | 1:37.77 | |||||
13 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 45.75 | 1:37.85 | |||||
14 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.25 | 1:39.50 | |||||
15 | Frida Grønhøj Burchardt | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.65 | 1:39.91 | |||||
16 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.99 | 1:40.85 | |||||
17 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.94 | 1:41.13 | |||||
18 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 51.72 | 1:45.92 | |||||
19 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.95 | 1:48.64 | |||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.13 | 1:50.19 | |||||
21 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.35 | 1:50.29 | |||||
22 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.50 | 1:51.02 | |||||
23 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 51.77 | 1:51.80 | |||||
24 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.60 | 1:53.46 | |||||
25 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.79 | 1:54.15 | |||||
26 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:01.33 | 2:04.51 | |||||
27 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:04.65 | 2:09.01 | |||||
- | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
- | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | asyn arme 50 m | |||||
- | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | 1 hånd v vend afs br | |||||
- | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 10:47 |