Results for Falkenberg Race 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | 668 | 30.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | 567 | 32.22 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | 559 | 32.36 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Robin Fröstberg | 1996 | 528 | 32.99 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | 516 | 33.25 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | 512 | 33.32 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Ludvig Hazard | 1995 | 491 | 33.79 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Julian Cöster | 1995 | 491 | 33.80 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Andersson | 1994 | 431 | 35.29 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Arvid Lundgren | 1997 | 359 | 37.52 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Anton Berglund | 1995 | 324 | 38.80 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | Alexander Lundgren | 1997 | 323 | 38.85 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
- | Jesper Kaudern | 1997 | DNS | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | 547 | 32.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 456 | 34.64 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 413 | 35.81 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | 399 | 36.20 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | 392 | 36.42 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 388 | 36.55 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Erik Brink | 1999 | 354 | 37.69 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Jesper Eriksson | 1999 | 331 | 38.53 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Samuel Rudqvist | 1999 | 302 | 39.75 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Johan Persson | 1998 | 280 | 40.73 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 280 | 40.75 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
12 | Noah Svensson | 1999 | 250 | 42.28 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
13 | Hugo Bergman | 1999 | 233 | 43.30 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
14 | Sebastian Svensson | 1999 | 223 | 43.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Jonathan Karlsson | 1999 | 223 | 43.94 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Albin Larsson | 1998 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | 450 | 34.80 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Erik Josefson | 2000 | 401 | 36.16 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Albin Edvardsson | 2000 | 390 | 36.48 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Daniel Någård | 2001 | 386 | 36.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Zacharias Olausson | 2000 | 376 | 36.95 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | William Kerman | 2001 | 343 | 38.08 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | 329 | 38.61 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Anton Hong | 2000 | 328 | 38.66 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Rikard Arnebjer | 2000 | 320 | 38.99 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Nam Do | 2001 | 315 | 39.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Emil Tiger | 2000 | 300 | 39.82 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Gustavsson | 2000 | 290 | 40.25 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
13 | Filip Johansson | 2000 | 281 | 40.71 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Berglund | 2000 | 245 | 42.57 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Carl Uddgren | 2001 | 244 | 42.68 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
16 | Eric Jigrup | 2000 | 220 | 44.14 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 212 | 44.71 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Gustav Vallin | 2001 | 199 | 45.61 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Dennis Andersson | 2001 | 188 | 46.49 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Elias Hedberg | 2001 | 187 | 46.61 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Filip Brink | 2001 | 183 | 46.92 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Noah Gustafsson | 2000 | 183 | 46.96 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
23 | Martin Ettberger | 2001 | 181 | 47.10 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
24 | Pontus Hake | 2001 | 168 | 48.27 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Philip Solberg | 2000 | 158 | 49.28 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 154 | 49.73 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Alfred Thäng | 2001 | DNS | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Finn Gaudenz | 2002 | 212 | 44.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Polyushkin | 2002 | 191 | 46.27 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
3 | Walter Hero | 2002 | 191 | 46.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Viking Josefson | 2002 | 176 | 47.55 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Momir Reljanovic | 2002 | 172 | 47.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Gustaf Jonsson | 2003 | 159 | 49.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Carl Storberg | 2002 | 149 | 50.23 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
8 | Edward Björkman | 2002 | 130 | 52.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Axel Vaide | 2005 | 129 | 52.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Emil Curlow | 2002 | 100 | 57.29 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
11 | Albin Ekstrand | 2004 | 99 | 57.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Lucas Nilsson | 2003 | 94 | 58.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Michal Szczesniak | 2002 | 91 | 59.14 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
14 | Marcus Bjering | 2002 | 89 | 59.56 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Simon Johansson | 2003 | 81 | 1:01.52 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
16 | Alexander Mcadam | 2004 | 77 | 1:02.68 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
17 | Erik Rexfelt | 2004 | 57 | 1:08.95 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Alex Tudt | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:17 |