Resultat för Sydsim Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 39.67 | 1:24.68 | 2:10.90 | 2:54.95 | |||
2 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 40.59 | 1:25.06 | 2:10.21 | 2:55.25 | |||
3 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.94 | 1:26.40 | 2:12.90 | 2:58.38 | |||
4 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 40.67 | 1:26.46 | 2:12.35 | 2:58.49 | |||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.95 | 1:24.46 | 2:12.00 | 2:58.86 | |||
6 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.74 | 1:29.01 | 2:17.75 | 3:06.68 | |||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.90 | 1:28.90 | 2:19.02 | 3:07.76 | |||
8 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.60 | 1:28.77 | 2:20.19 | 3:09.64 | |||
9 | Mathilda Linné | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.94 | 1:33.93 | 2:22.81 | 3:11.44 | |||
10 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.63 | 1:35.03 | 2:25.28 | 3:12.79 | |||
11 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 45.45 | 1:34.67 | 2:24.61 | 3:12.82 | |||
12 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.55 | 1:34.12 | 2:23.88 | 3:13.01 | |||
13 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.65 | 1:33.93 | 2:24.73 | 3:13.10 | |||
14 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.35 | 1:33.15 | 2:24.10 | 3:14.10 | |||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 44.66 | 1:35.65 | 2:26.68 | 3:16.03 | |||
16 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 44.26 | 1:36.58 | 2:27.55 | 3:16.38 | |||
17 | Aliah Moberg | 2003 | Simklubben Hajen | 46.39 | 1:37.29 | 2:28.61 | 3:17.30 | |||
18 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.48 | 1:33.15 | 2:25.51 | 3:18.26 | |||
19 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 44.29 | 1:36.38 | 2:28.81 | 3:19.10 | |||
20 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 46.68 | 1:38.22 | 2:31.16 | 3:22.27 | |||
21 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.59 | 1:38.54 | 2:32.00 | 3:22.45 | |||
22 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 46.72 | 1:38.57 | 2:31.61 | 3:23.98 | |||
23 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 45.37 | 1:39.30 | 2:32.96 | 3:25.65 | |||
24 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 47.13 | 1:39.91 | 2:34.94 | 3:25.95 | |||
25 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 46.25 | 1:39.06 | 2:32.98 | 3:26.63 | |||
26 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 47.63 | 1:40.52 | 2:35.57 | 3:28.11 | |||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 48.39 | 1:41.93 | 2:36.22 | 3:30.43 | |||
28 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.95 | 1:42.58 | 2:37.37 | 3:31.22 | |||
29 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.77 | 1:44.21 | 2:38.81 | 3:31.36 | |||
30 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 49.01 | 1:43.18 | 2:39.13 | 3:32.89 | |||
31 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 49.73 | 1:44.98 | 2:40.64 | 3:35.33 | |||
32 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 48.92 | 1:44.74 | 2:42.03 | 3:37.51 | |||
33 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 49.97 | 1:46.20 | 2:43.11 | 3:38.50 | |||
34 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 48.58 | 1:45.25 | 2:44.32 | 3:38.54 | |||
35 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 49.56 | 1:48.51 | 2:50.33 | 3:50.70 | |||
36 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.27 | 1:52.22 | 2:52.18 | 3:50.71 | |||
37 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 50.64 | 1:49.69 | 2:51.12 | 3:50.84 | |||
38 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 49.96 | 1:49.06 | 2:49.45 | 3:51.13 | |||
39 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 54.42 | 1:54.44 | 2:55.30 | 3:53.28 | |||
40 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 58.10 | 2:03.84 | 3:11.42 | 4:16.75 | |||
41 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 58.39 | 2:03.72 | 3:11.99 | 4:18.53 | |||
- | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Szekely | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 37.73 | 1:19.74 | 2:02.33 | 2:45.14 | |||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 37.47 | 1:21.47 | 2:06.82 | 2:52.52 | |||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 40.53 | 1:27.04 | 2:14.63 | 3:00.84 | |||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.59 | 1:25.57 | 2:14.14 | 3:03.60 | |||
5 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 40.26 | 1:27.45 | 2:16.52 | 3:05.79 | |||
6 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 41.40 | 1:27.35 | 2:17.07 | 3:05.87 | |||
7 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.66 | 1:28.14 | 2:17.93 | 3:07.23 | |||
8 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.76 | 1:33.89 | 2:24.82 | 3:15.19 | |||
9 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 48.43 | 1:43.19 | 2:37.83 | 3:30.81 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 38.07 | 1:20.17 | 2:02.95 | 2:43.93 | |||
2 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 36.98 | 1:19.22 | 2:01.99 | 2:45.11 | |||
3 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.92 | 1:20.82 | 2:04.58 | 2:48.77 | |||
4 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 38.61 | 1:21.70 | 2:06.28 | 2:49.16 | |||
5 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 38.43 | 1:21.94 | 2:06.06 | 2:49.34 | |||
6 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | 1:21.12 | 2:05.68 | 2:50.13 | |||
7 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.93 | 1:30.75 | 2:20.83 | 3:12.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:43 |