Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Lappeenranta | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | LrU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 maaliskuu 2014 |
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eric Forslund | 1937 | 40.64 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
2 | Klaus Bremer | 1938 | 44.94 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Martti Lahti | 1937 | 52.21 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Pekka Sortila | 1935 | 52.40 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Malk | 1937 | 53.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pentti Keränen | 1935 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Lampinen | 1941 | 43.81 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mauri Ekholm | 1943 | 46.68 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Risto Åman | 1941 | 49.58 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Juha Koski | 1942 | 50.71 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Asko Saarinen | 1942 | DNS | |||||||
Vetehiset | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Martti Nurmi | 1947 | 42.34 | |||||||
Turun Uimarit | ||||||||||
2 | Keijo Hela-Aro | 1946 | 46.85 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Raimo Etelävuori | 1945 | 59.22 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Kari Suominen | 1948 | DSQ | |||||||
Turun Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vasiliy Popov | 1953 | 33.64 | |||||||
Neva Stars, St. Petersburg | ||||||||||
2 | Tapani Tuomiranta | 1951 | 39.84 | |||||||
Koovee | ||||||||||
3 | Tapani Frantsi | 1954 | 40.31 | |||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Raine Valtonen | 1954 | 41.47 | |||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
5 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 45.89 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Tapio Saarelainen | 1953 | 46.78 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Juha Kainulainen | 1954 | 49.80 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Ralf Lindblad | 1951 | 50.95 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Matti Myllymäki | 1951 | 58.22 | |||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
10 | Markku Nousiainen | 1954 | 1:07.61 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | 33.83 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Petri Eklund | 1957 | 36.02 | |||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
3 | Tom Nylund | 1959 | 38.59 | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Markku Ahonpää | 1956 | 41.82 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Jorma Heinonen | 1958 | 42.01 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Esko Heikkilä | 1959 | 45.29 | |||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
7 | Ralf Sund | 1955 | 46.22 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Seppo Hytönen | 1956 | 46.37 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 29.83 | |||||||
Speedo Masters Finland | ||||||||||
2 | Lauri Heikkilä | 1964 | 33.61 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
3 | Jari Ketola | 1962 | 33.82 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Henri Räty | 1963 | 35.27 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Robert Sandström | 1963 | 35.78 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Jouni Paukkonen | 1962 | 35.98 | |||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
7 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 36.88 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Taito Nurmi | 1961 | 39.30 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ari Outinen | 1964 | 49.37 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Kari Pykälistö | 1964 | 52.69 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Pentti | 1968 | 30.60 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tero Kinnunen | 1965 | 31.78 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Timo Vepsäläinen | 1966 | 33.95 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
4 | Kai Mustonen | 1966 | 33.97 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
5 | Ruslan Tikhonov | 1965 | 34.48 | |||||||
Neva Stars, St. Petersburg | ||||||||||
6 | Timo Narumo | 1969 | 35.68 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Juhana Lounela | 1969 | 36.59 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Jouni Koivu | 1966 | 37.72 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Marko Lysmä | 1965 | 38.94 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Panu Hagström | 1968 | 41.65 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Petri Jokinen | 1969 | 43.07 | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Vesa Laakso | 1968 | 44.70 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Soini | 1972 | 30.03 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Sami Tuhkanen | 1973 | 33.93 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuomas Iivanainen | 1970 | 34.94 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Janne Forsberg | 1972 | 36.02 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
5 | Tatu Viitala | 1973 | 36.43 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Ari Korhonen | 1972 | 36.51 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Tomi Haapanen | 1973 | 38.20 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Janne Ollikainen | 1972 | 39.22 | |||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
9 | Tommi Halima | 1973 | 43.26 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
- | Jussi Luokkakallio | 1971 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexandr Shilin | 1976 | 27.73 | |||||||
Neva Stars, St. Petersburg | ||||||||||
2 | Jon Berndtsson | 1976 | 30.79 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Marko Isomaa | 1977 | 33.31 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Tero Tuhkanen | 1977 | 37.19 | |||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | ||||||||||
5 | Eetu Rahikainen | 1979 | 40.07 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Ville-Pekka Pirilä | 1978 | 42.40 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Hellas | 1982 | 27.62 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 30.00 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikko Arponen | 1980 | 30.38 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Aki Sirkka | 1980 | 30.77 | |||||||
Speedo Masters Finland | ||||||||||
5 | Petteri Torssonen | 1984 | 32.05 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 33.41 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
7 | Jorge Paredes | 1982 | 35.67 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Aalto | 1988 | 29.01 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Janne Saraluhta | 1986 | 29.83 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Kalle Lintula | 1986 | 29.84 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Juuso Nikkanen | 1986 | 30.92 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 31.95 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Arto Kesälä | 1989 | DSQ | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 29 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit | Tulostusaika | 12:10 |