2017-12-15   20:28:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:27   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Ålandsbanken 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Lähteenmäki  1991    749  30.30        1:05.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mika Kallio  1996    489  31.85        1:14.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:27 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:57   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    769          32.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Mäkinen  1995    747          32.48   
  Uinti Tampere                   
Jenna Laukkanen  1995    730          32.73   
  Swimming Club Vuokatti                   
Silja Känsäkoski  1997    714          32.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Maria Siiskonen  1997    685          33.43   
  Kuopion Uimaseura                   
Hanna-Maria Seppälä  1984    683          33.47   
  Cetus Espoo                   
Leena Koivusalo  1993    674          33.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emilia Eloranta  1997    663          33.80   
  Cetus Espoo                   
Alisa Ponomareva  1991    653          33.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Erika Bergström  1996    642          34.17   
  Raision Urheilijat                   
11  Moona Koski  1999    623          34.50   
  Vuoksen Uimaseura                   
12  Sanni Ikonen  1998    616          34.64   
  Lahden Uimaseura                   
13  Carita Luukkanen  1996    615          34.65   
  Vuoksen Uimaseura                   
13  Selina Virkkunen  1997    615          34.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Sohvi Nenonen  1999    615          34.66   
  Cetus Espoo                   
16  Viliina Vekkeli  1996    614          34.68   
  Lahden Uimaseura                   
17  Hanna Hammar  1998    602          34.91   
  Uinti Tampere                   
18  Rebecca Wahlstedt  1997    601          34.92   
  Cetus Espoo                   
19  Saara Palo  1996    592          35.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Sonja Rajakangas  1997    574          35.47   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Janette Karppinen  1996    573          35.49   
  Oulun Lohet                   
21  Sofia Risteelä  1993    573          35.49   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Lotta Hämäläinen  1998    566          35.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Hanna Kareinen  2000    564          35.67   
  Keravan Uimarit                   
25  Aura Lehtonen  1998    556          35.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Lotta Ruhala  1997    554          35.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Lotta Räisänen  1999    549          35.99   
  Keravan Uimarit                   
28  Sandra Aspholm  1990    548          36.02   
  IF Åland                   
29  Essi-Maria Lillman  2000    543          36.12   
  Lahden Uimaseura                   
30  Julia Bruneau  1999    538          36.24   
  Lahden Uimaseura                   
31  Sonja Pentti  1999    536          36.27   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Aliisa Liukkonen  1999    536          36.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
33  Reetta Pahkala  1997    534          36.32   
  Oulun Lohet                   
34  Eerica Kuusjärvi  1999    532          36.37   
  Raision Urheilijat                   
35  Kiia Karimaa  1996    531          36.40   
  Octopus Lohja                   
36  Lotta Kuulasmaa  1994    530          36.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
37  Kamilla Ryöti  1996    525          36.54   
  Uinti Tampere                   
38  Aada Illikainen  1998    524          36.56   
  Oulun Uinti 1906                   
39  Maija Hirvo  1997    523          36.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
40  Elisa Silvennoinen  1996    522          36.61   
  Cetus Espoo                   
41  Emilia Lahtinen  1996    520          36.66   
  Uinti Tampere                   
42  Siiri Karvosenoja  1997    515          36.76   
  Oulun Lohet                   
43  Minni Kotka  1998    514          36.78   
  Cetus Espoo                   
44  Ella Varis  1998    511          36.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
45  Laura Karhu  1995    508          36.94   
  Savonlinnan Uimaseura                   
45  Ninni Luoma  1998    508          36.94   
  Uinti Tampere                   
47  Minna Porentola  1996    506          36.99   
  TaTu Tampere                   
48  Emilia Potkonen  1998    502          37.07   
  Uinti Tampere                   
49  Maria Ripatti  1987    500          37.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
50  Lotta Mielonen  1996    493          37.30   
  Vantaan Vesikot                   
51  Amanda Saari  2000    481          37.61   
  TaTu Tampere                   
52  Erika Niemelä  1995    477          37.72   
  Oulun Uinti 1906                   
53  Lotta Raiski  1998    464          38.06   
  Lahden Uimaseura                   
54  Tea Österlund  1998    443          38.66   
  Swimming Jyväskylä                   
55  Anni Rajamäki  1996    429          39.06   
  Uinti Tampere                   
56  Eveliina Ollikainen  1998    425          39.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ida Hulkko  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sini Koivu  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:57 
 
Tulokset Laji 3 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    809          31.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Mäkinen  1995    761          32.28   
  Uinti Tampere                   
Jenna Laukkanen  1995    758          32.32   
  Swimming Club Vuokatti                   
Silja Känsäkoski  1997    713          32.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Leena Koivusalo  1993    693          33.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hanna-Maria Seppälä  1984    686          33.42   
  Cetus Espoo                   
Emilia Eloranta  1997    670          33.69   
  Cetus Espoo                   
Maria Siiskonen  1997    666          33.75   
  Kuopion Uimaseura                   
Sohvi Nenonen  1999    657          33.91   
  Cetus Espoo                   
10  Erika Bergström  1996    650          34.02   
  Raision Urheilijat                   
11  Carita Luukkanen  1996    645          34.11   
  Vuoksen Uimaseura                   
12  Alisa Ponomareva  1991    636          34.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Viliina Vekkeli  1996    612          34.71   
  Lahden Uimaseura                   
14  Moona Koski  1999    609          34.77   
  Vuoksen Uimaseura                   
15  Selina Virkkunen  1997    591          35.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Sanni Ikonen  1998    586          35.21   
  Lahden Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:14 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995  789          31.89   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Mäkinen  1995  760          32.29   
  Uinti Tampere                   
Jenna Laukkanen  1995  732          32.70   
  Swimming Club Vuokatti                   
Silja Känsäkoski  1997  719          32.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Emilia Eloranta  1997  680          33.51   
  Cetus Espoo                   
Leena Koivusalo  1993  680          33.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hanna-Maria Seppälä  1984  677          33.56   
  Cetus Espoo                   
Maria Siiskonen  1997  636          34.27   
  Kuopion Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:58   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    793          24.23   
  Cetus Espoo                   
Aleksi Schmid  1996    715          25.08   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
Tuomas Pokkinen  1995    711          25.12   
  Cetus Espoo                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    705          25.20   
  Cetus Espoo                   
Ossi Oksa  1988    691          25.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tatu Waltari  1987    689          25.39   
  Cetus Espoo                   
Eetu Karvonen  1986    686          25.43   
  Uinti Tampere                   
Jaakko Rautalin  1989    674          25.57   
  Uinti Tampere                   
Adam Vik  1996    671          25.61   
  Oulun Uinti 1906                   
Tony Eriksson  1995    671          25.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Olli Kokko  1994    671          25.62   
  Lahden Uimaseura                   
12  Mika Sola  1991    670          25.63   
  Raision Urheilijat                   
13  Uula Auren  1991    667          25.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Anton Herrala  1993    654          25.83   
  Uinti Tampere                   
15  Toni Kurkinen  1989    649          25.90   
  Cetus Espoo                   
16  Arttu Erkinaro  1992    642          26.00   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Juha Kollin  1993    632          26.13   
  Vantaan Vesikot                   
18  Eemil Varho  1997    625          26.23   
  Rauman Uimaseura                   
19  Toni Knuutila  1993    621          26.28   
  Eura Swimming Team                   
20  Kasper Nylund  1994    621          26.29   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
21  Jani Mäkinen  1994    617          26.34   
  TaTu Tampere                   
22  Tatu Peltonen  1989    616          26.35   
  Jämsänkosken Jyry                   
23  Joona Poutanen  1992    613          26.40   
  TaTu Tampere                   
23  Tomas Johansson  1994    613          26.40   
  Cetus Espoo                   
25  Juho Eerola  1995    610          26.44   
  TaTu Tampere                   
26  Lauri Leinonen  1992    596          26.65   
  Uinti Tampere                   
26  Tuomas Ikonen  1996    596          26.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
28  Pontus Kaisti  1997    593          26.69   
  Cetus Espoo                   
29  Daniel Viitikko  1996    592          26.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
29  Nikita Saunonen  1997    592          26.70   
  Aurajoen Uinti                   
31  Miika Nuorinko  1996    592          26.71   
  Nummelan Kisaajat                   
31  Roope Penttinen  1995    592          26.71   
  Lahden Uimaseura                   
33  Juho Nieminen  1993    590          26.73   
  Uinti Tampere                   
33  Jussi Leinonen  1991    590          26.73   
  Uinti Tampere                   
33  Sakari Rautalin  1991    590          26.73   
  Uinti Tampere                   
36  Niko Mäkelä  1998    588          26.77   
  Riihimäen Uimaseura                   
37  Mikael Laakso  1997    584          26.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
38  Gustav Carlsson  1993    584          26.83   
  Raision Urheilijat                   
38  Ville Kotikuusi  1991    584          26.83   
  Kouvolan Uimarit                   
40  William Wihanto  1994    582          26.85   
  Raision Urheilijat                   
41  Daniel Forslund  1995    581          26.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
42  Sami Pakarinen  1992    580          26.89   
  Vantaan Vesikot                   
43  Peik Lindberg  1999    576          26.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
44  Henrik Rinkinen  1997    573          27.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
45  Sami Aaltomaa  1992    571          27.03   
  Oulun Uinti 1906                   
46  Teemu Viitanen  1992    568          27.07   
  TaTu Tampere                   
47  Lauri Tolvanen  1988    566          27.11   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
48  Arttu Vänttinen  1996    561          27.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
48  Vladislav Vorobiev  1996    561          27.19   
  Cetus Espoo                   
50  Juho Hyrkkänen  1994    560          27.20   
  Swimming Jyväskylä                   
51  Johannes Lindroos  1996    560          27.21   
  Raision Urheilijat                   
51  Topias Vainio  1997    560          27.21   
  Cetus Espoo                   
53  Kasperi Kuulasmaa  1996    558          27.24   
  Swimming Club Rovaniemi                   
54  Tomi Järvelä  1995    557          27.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
55  Tommi Wallenius  1994    554          27.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
56  Lauri Pilpola  1993    550          27.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
57  Martti Pyysalo  1992    550          27.37   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
58  Elias Kouvo  1994    549          27.39   
  Uinti Tampere                   
59  Otto Kuittinen  1995    547          27.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
60  Rene Rokka  1992    545          27.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
61  Leevi Ruuttunen  1995    543          27.48   
  Swimming Jyväskylä                   
62  Janne Rissanen  1997    542          27.51   
  Raision Urheilijat                   
63  Saku Salo  1995    541          27.52   
  Uinti Tampere                   
64  Oskari Soini  1997    540          27.53   
  Raision Urheilijat                   
64  Vesa Suominen  1979    540          27.53   
  ORCA Helsinki                   
66  Tatu Mäkiaho  1995    537          27.59   
  Raision Urheilijat                   
67  Emil Kaidesoja  1995    536          27.61   
  Cetus Espoo                   
68  Teemu Laaksonen  1993    534          27.63   
  Uinti Tampere                   
69  Joni Lairola  1992    533          27.65   
  Aurajoen Uinti                   
70  Jaakko Poutamo  1994    532          27.68   
  Swimming Jyväskylä                   
71  Miko Joronen  1996    526          27.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
72  Jasper Järvelä  1996    526          27.78   
  Cetus Espoo                   
73  Emil Nylund  1995    525          27.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
74  Jere Kotomäki  1997    524          27.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
75  Elmo Kiuru  1997    523          27.83   
  Keravan Uimarit                   
76  Aleksi Kurronen  1997    521          27.86   
  Mikkelin Uimaseura                   
76  Miika Nordblad  1991    521          27.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
78  Juho Herva  1998    514          27.99   
  Oulun Lohet                   
79  Roni Oinonen  1996    511          28.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
80  Robin Thodin  1995    510          28.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
80  Tapio Uusitalo  1995    510          28.07   
  Tornion Uimaseura                   
82  Timi Lannetta  1996    504          28.17   
  Uinti Tampere                   
83  Oiva Lahtinen  1997    504          28.18   
  Keravan Uimarit                   
84  Jyri Toitturi  1996    498          28.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
85  Remi Tolppala  1997    496          28.32   
  Lahden Uimaseura                   
86  Janne Kekkonen  1989    496          28.33   
  Swimming Jyväskylä                   
87  Arto Auri  1997    488          28.48   
  Uinti Tampere                   
88  Panu Laukkanen  1994    487          28.49   
  Kuopion Uimaseura                   
89  Riku Ylikärppä  1998    484          28.56   
  Kemin Uimaseura                   
90  Oliver Tarkkanen  1995    476          28.72   
  Poseidon                   
91  Mitja Hyytiäinen  1996    472          28.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Matias Tyry  1993              DNF   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:58 
 
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:50   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    802          24.14   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    760          24.57   
  Cetus Espoo                   
Aleksi Schmid  1996    730          24.91   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
Eetu Karvonen  1986    708          25.16   
  Uinti Tampere                   
Anton Herrala  1993    706          25.18   
  Uinti Tampere                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    701          25.24   
  Cetus Espoo                   
Ossi Oksa  1988    701          25.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Tatu Waltari  1987    700          25.25   
  Cetus Espoo                   
Jaakko Rautalin  1989    690          25.38   
  Uinti Tampere                   
10  Toni Kurkinen  1989    686          25.43   
  Cetus Espoo                   
11  Tony Eriksson  1995    675          25.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Mika Sola  1991    674          25.58   
  Raision Urheilijat                   
13  Olli Kokko  1994    666          25.68   
  Lahden Uimaseura                   
14  Adam Vik  1996    660          25.76   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Arttu Erkinaro  1992    646          25.94   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Uula Auren  1991    641          26.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:50 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:23   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    775          24.41   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    715          25.08   
  Cetus Espoo                   
Ossi Oksa  1988    706          25.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Eetu Karvonen  1986    702          25.23   
  Uinti Tampere                   
Aleksi Schmid  1996    692          25.35   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
Tatu Waltari  1987    687          25.41   
  Cetus Espoo                   
Anton Herrala  1993    682          25.48   
  Uinti Tampere                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    671          25.61   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:23 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: VitaeLab avd Finland 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    737  27.44        57.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mimosa Jallow  1994    727  27.49        57.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Laura Kurki  1994    720  27.83        58.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mira Palovuori  1997    710  27.83        58.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    699  28.46        58.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anna Kotonen  1997    694  27.84        58.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Hanna-Maria Seppälä  1984    684  28.56        59.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Suvi Pulkkinen  1988    679  28.52        59.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    677  28.67        59.30  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Linda Laihorinne  1984    674  28.54        59.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tessa Nurminen  1994    674  28.85        59.37   
  Eura Swimming Team                   
                     
12  Laura Lajunen  1992    673  28.53        59.39  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Amanda Suihkonen  1995    658  28.25        59.85   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Noora Sartela  1991    656  28.41        59.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Anna Mäkinen  1995    655  28.74        59.93  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere                   
                     
16  Veera Venäläinen  1995    649  28.73        1:00.13   
  Poseidon                   
                     
17  Erika Lappalainen  1996    648  29.33        1:00.15 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Riina Kaakkolammi  1994    643  29.14        1:00.32  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere                   
                     
19  Moona Mankinen  1996    641  29.22        1:00.37 
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
20  Vaula Vekkeli  1996    639  29.14        1:00.43 
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Mirva Kallström  1999    636  29.15        1:00.53   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Iida Reini  2000    635  28.96        1:00.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Aino Puomila  1992    633  29.12        1:00.64   
  TaTu Tampere                   
                     
24  Reetta Kanervo  1999    628  29.55        1:00.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Laura Oesch  1997    626  28.95        1:00.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Melek Ayarci  1999    625  29.16        1:00.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Veera Rinne  1998    618  29.32        1:01.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Viivi Aliklaavu  1998    617  29.71        1:01.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Sara Kazi  1999    617  29.30        1:01.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Nina Haltia  1999    616  29.28        1:01.17   
  Poseidon                   
                     
31  Jessica Hölttä  1996    615  29.53        1:01.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Viola Kilpeläinen  1998    615  29.52        1:01.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Veera Kallio  1997    614  29.61        1:01.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Hanna Hammar  1998    613  29.32        1:01.27   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Alma Lumio  1999    612  29.10        1:01.31   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Ida Konkka  2000    611  29.40        1:01.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Alena Mokicheva  1996    607  29.97        1:01.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Emilia Lähteenmäki  1995    606  29.41        1:01.52   
  TaTu Tampere                   
                     
39  Julia Thurin  1996    604  29.45        1:01.58   
  IF Åland                   
                     
40  Susanne Hirvonen  1997    604  29.01        1:01.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Veera Kinnunen  1997    602  29.42        1:01.65   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
42  Salla Elovirta  1997    601  29.56        1:01.68   
  Cetus Espoo                   
                     
43  Nea Virta  1996    600  29.12        1:01.72   
  Uinti Tampere                   
                     
44  Anu Bergström  1996    599  29.86        1:01.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
45  Milla Inkeroinen  1998    597  29.33        1:01.82   
  Cetus Espoo                   
                     
46  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    592  30.19        1:02.00   
  TaTu Tampere                   
                     
47  Alissa Eloranta  1999    591  29.77        1:02.02   
  Cetus Espoo                   
                     
48  Adelia Spångberg  1999    587  30.07        1:02.18   
  Cetus Espoo                   
                     
49  Saima Kivimäki  1997    581  30.21        1:02.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
50  Eveliina Ala-Seppälä  1995    576  30.31        1:02.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Emma Suomio  1998    575  29.50        1:02.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Amanda Saari  2000    574  29.30        1:02.65   
  TaTu Tampere                   
                     
53  Suvi Karppinen  1998    571  30.01        1:02.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
54  Emilia Lahtinen  1996    571  29.84        1:02.74   
  Uinti Tampere                   
                     
55  Iida Koiranen  2000    568  30.51        1:02.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
56  Emma Lehtola  1997    567  30.17        1:02.88   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
57  Katja Pyörälä  1994    567  29.73        1:02.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
58  Emma Männikkö  1998    565  30.06        1:02.95   
  Uinti Tampere                   
                     
58  Marianne Pihkamäki  1996    565  30.15        1:02.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
60  Vera Lammi  1998    562  30.34        1:03.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
61  Sonja Pentti  1999    561  29.77        1:03.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
62  Claudia Åvist  1997    559  30.18        1:03.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
63  Aleksia Halonen  1996    559  30.23        1:03.20   
  Cetus Espoo                   
                     
64  Nea Kontturi  1998    555  30.36        1:03.34   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Ella Kurttila  1998    554  30.57        1:03.38   
  Cetus Espoo                   
                     
65  Sonja Portin  1998    554  30.24        1:03.38   
  Oulun Lohet                   
                     
67  Vilma Havo  1999    553  30.45        1:03.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
68  Ella Saarikko  2000    552  30.55        1:03.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
69  Kamilla Ryöti  1996    548  30.35        1:03.61   
  Uinti Tampere                   
                     
70  Anna Röytiö  1998    547  30.47        1:03.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
71  Alina Katajisto  1998    547  30.96        1:03.66   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
72  Viivi Immonen  1996    546  29.52        1:03.68   
  Varkauden Uimarit                   
                     
73  Kerttu Koivuniemi  1998    545  30.82        1:03.73   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
74  Vera Viitasuo  1995    543  31.04        1:03.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
75  Pinja Peippo  1999    533  30.68        1:04.21   
  Vantaan Vesikot                   
                     
76  Sanni Ikonen  1998    530  31.08        1:04.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
77  Heini Hammar  1999    526  31.45        1:04.49   
  Uinti Tampere                   
                     
78  Vuokko Suomäki  2001    503  30.88        1:05.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tanja Ruohoniemi  1995              DNF   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:00 
 
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Välierät, Aikuinen 
Sponsori: VitaeLab avd Finland 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    802  27.14        56.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Mimosa Jallow  1994    744  27.45        57.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Laura Kurki  1994    721  27.39        58.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tessa Nurminen  1994    714  28.34        58.25   
  Eura Swimming Team                   
                     
Roosa Mört  1999    706  27.84        58.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mira Palovuori  1997    703  28.02        58.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    699  28.41        58.67  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anna Kotonen  1997    691  28.18        58.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Suvi Pulkkinen  1988    682  28.01        59.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Veera Venäläinen  1995    681  28.37        59.18   
  Poseidon                   
                     
11  Noora Sartela  1991    679  28.27        59.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Linda Laihorinne  1984    675  28.36        59.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Amanda Suihkonen  1995    668  28.19        59.56   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Moona Mankinen  1996    658  28.84        59.84   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
15  Vaula Vekkeli  1996    650  28.86        1:00.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Erika Lappalainen  1996    643  28.98        1:00.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:28 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: VitaeLab avd Finland 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    791  27.06        56.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Tessa Nurminen  1994    749  27.12        57.32   
  Eura Swimming Team                   
                     
Mimosa Jallow  1994    736  27.03        57.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Laura Kurki  1994    730  27.29        57.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anna Kotonen  1997    699  28.01        58.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mira Palovuori  1997    691  28.37        58.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Roosa Mört  1999    688  27.73        58.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Suvi Pulkkinen  1988    668  28.42        59.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:03   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Intersport Hansa 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Piiroinen  1995    720  58.03  2:00.17  3:02.59    4:05.51   
  Simmis Grani                   
                     
Eetu Soini  1996    706  1:00.48  2:03.49  3:06.54    4:07.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
Roope Lehtonen  1996    684  59.31  2:01.92  2:33.52    4:09.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sami Juopperi  1992    675  59.75  2:02.91  3:06.58    4:10.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    675  59.75  2:03.35  3:06.84    4:10.83   
  Cetus Espoo                   
                     
Miro Torola  1995    671  1:00.07  2:03.90  3:07.65    4:11.34   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Matti Myllyaho  1995    662  1:00.27  2:04.25  3:08.39    4:12.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    659  58.73  2:03.36  3:09.28    4:12.87   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anton Dobrzhanskiy  1992    651  1:00.26  2:04.55  3:09.49    4:13.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Samuli Jeskanen  1996    638  1:00.54  2:06.90  3:12.37    4:15.58   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Juho Grönblom  1998    636  1:01.48  2:06.90  3:12.74    4:15.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Emil Martikainen  1997    634  1:00.21  2:06.02  3:12.01    4:16.17   
  Rauman Uimaseura                   
                     
13  Timo Lopperi  1994    629  1:00.21  2:04.69  3:11.06    4:16.83   
  Vantaan Vesikot                   
                     
14  Joni Kitinoja  1996    612  1:00.25  2:06.59  3:13.56    4:19.08   
  Keravan Uimarit                   
                     
15  Waltteri Rintala  1998    609  1:00.87  2:06.20  3:12.84    4:19.56   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Lauri Hatunen  1998    606  1:01.15  2:07.29  3:13.74    4:20.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Allar Lihtsa  1999    590  1:01.86  2:08.79  3:16.47    4:22.32   
  Vantaan Vesikot                   
                     
18  Pietari Virta  1997    578  1:00.98  2:07.90  3:16.68    4:24.07   
  TaTu Tampere                   
                     
19  Casper Salminen  1998    571  1:02.32  2:10.12  3:18.89    4:25.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Elias Lampinen  1997    567  1:01.80  2:10.00  3:19.78    4:25.83   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
21  Otto Kuittinen  1995    565  1:04.30  2:11.45  3:18.72    4:26.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
22  Matias Yritys  1997    559  1:02.19  2:10.01  3:18.33    4:27.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:03 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:50   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Intersport Hansa 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Piiroinen  1995  810  56.57  1:56.26  2:55.97    3:55.99   
  Simmis Grani                   
                     
Sami Juopperi  1992  748  57.98  1:58.01  2:59.30    4:02.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993  712  59.07  2:01.33  3:03.48    4:06.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Roope Lehtonen  1996  700  59.75  2:02.20  3:05.02    4:07.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
Miro Torola  1995  690  59.75  2:03.23  3:06.44    4:08.98   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Eetu Soini  1996  674  1:00.11  2:03.83  3:07.79    4:11.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
Matti Myllyaho  1995  671  59.16  2:02.89  3:07.92    4:11.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996  651  58.87  2:04.41  3:10.49    4:13.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:29   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 8, 400m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Intersport Hansa 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Kallio  1994  610  1:06.56  2:23.44  3:42.71    5:01.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mika Kallio  1996  513  1:10.19  2:31.06  3:56.06    5:19.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mikael Natunen  1992  482  1:20.48  2:50.65  4:23.52    5:55.87   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jimi Miromaa  1996  260  1:36.84  3:30.00  5:26.70    7:17.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:29 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:08   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: THV Turvapalvelut 
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    624  29.77  1:05.37      2:22.50   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    585  32.38  1:07.04  1:46.75    2:25.58   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Yvonne Tollander  1997    550  32.85  1:10.23  1:48.56    2:28.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Tiia Turunen  1998    540  31.77  1:09.64  1:49.50    2:29.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    533  31.80  1:08.25  1:49.17    2:30.16   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Inka Aaltonen  1999    523  34.36  1:13.51  1:53.09    2:31.10   
  Uinti Tampere                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    522  32.61  1:10.28  1:50.81    2:31.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miia Hurskainen  1992    521  33.72  1:12.63  1:52.52    2:31.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Erica Granesäter  1984    516  32.44  1:10.52  1:50.66    2:31.81   
  IF Åland                   
                     
10  Vilma Roman  2000    467  34.41  1:10.89  1:53.66    2:36.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Janna Ovaska  1996              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sini Niemi  1993              DNF   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Rinne  1995              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:08 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: THV Turvapalvelut 
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    671  30.31  1:05.90  1:41.67    2:19.10   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tanja Ruohoniemi  1995    606  30.98  1:07.65  1:46.43    2:23.93   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Tiia Turunen  1998    566  31.61  1:09.17  1:48.79    2:27.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Inka Aaltonen  1999    552  33.29  1:10.82  1:49.28    2:28.46   
  Uinti Tampere                   
                     
Yvonne Tollander  1997    539  33.10  1:11.45  1:49.23    2:29.60   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    538  34.03  1:11.36  1:51.11    2:29.70   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    513  32.40  1:10.74  1:50.42    2:32.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miia Hurskainen  1992    487  32.42  1:10.89  1:51.93    2:34.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:49 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:08   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Myren  1991    704  28.30        58.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aleksi Schmid  1996    696  28.77        58.60   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Miro Vasko  1993    675  28.76        59.20   
  TaTu Tampere                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    658  29.38        59.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Sergei Haukka  1989    656  29.06        59.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Hannes Väre  1997    655  29.02        59.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Heikki Luukko  1988    649  29.60        59.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Teemu Aho  1994    637  29.00        1:00.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Janne Markkanen  1994    635  29.06        1:00.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Andreas Niemi  1996    627  29.28        1:00.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Jani Mäkinen  1994    620  29.22        1:00.88   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Martin Kartau  1995    620  29.15        1:00.88   
  Simmis Grani                   
                     
11  Ollimatti Salovaara  1994    620  29.99        1:00.88   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Aleksanteri Järvinen  1996    618  29.56        1:00.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Petja Yritys  1993    618  29.47        1:00.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
16  Ville Ihalainen  1996    615  29.62        1:01.06   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
17  Alexei Mokichev  1994    610  29.80        1:01.21 
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Tuomas Ikonen  1996    607  29.54        1:01.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
19  Jari Schwarte  1990    592  29.70        1:01.83   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Aleksi Eskelinen  1988    587  29.90        1:02.01   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Valtteri Eloranta  1992    584  29.64        1:02.12   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Henri Hellström  1997    581  30.35        1:02.23   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Miro Juvonen  1994    577  30.37        1:02.38   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
24  Jasper Järvelä  1996    573  30.33        1:02.50   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Mikael Laakso  1997    570  29.89        1:02.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Sami Pakarinen  1992    567  29.78        1:02.73   
  Vantaan Vesikot                   
                     
27  Eemil Varho  1997    562  30.95        1:02.93   
  Rauman Uimaseura                   
                     
27  Niklas Reunanen  1998    562  30.83        1:02.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Topias Vainio  1997    554  30.70        1:03.21   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Antti Viilos  1989    550  30.36        1:03.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Peik Lehtonen  1991    546  30.15        1:03.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Janne Lantto  1994    540  30.70        1:03.75   
  Oulun Lohet                   
                     
33  Niki Karlsson  2000    540  30.12        1:03.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Peik Lindberg  1999    518  31.25        1:04.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Elmo Kiuru  1997    507  31.55        1:05.11   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Saku Salo  1995    500  31.09        1:05.42   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Martti Pyysalo  1992    483  30.94        1:06.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
38  Henrik Rinkinen  1997    453  32.67        1:07.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
39  Deny Belaic  1998    381  33.66        1:11.63   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:08 
 
Tulokset Laji 10 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Schmid  1996    699  28.98        58.50   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Sergei Haukka  1989    693  28.29        58.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miro Vasko  1993    691  28.54        58.75   
  TaTu Tampere                   
                     
Sami Myren  1991    687  28.12        58.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janne Markkanen  1994    685  28.50        58.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    670  29.01        59.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Teemu Aho  1994    664  28.40        59.51   
  Cetus Espoo                   
                     
Heikki Luukko  1988    659  29.21        59.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Andreas Niemi  1996    638  29.14        1:00.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jani Mäkinen  1994    631  29.25        1:00.54   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Aleksanteri Järvinen  1996    624  29.39        1:00.76   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Martin Kartau  1995    624  28.09        1:00.76   
  Simmis Grani                   
                     
13  Petja Yritys  1993    618  29.50        1:00.95   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Ollimatti Salovaara  1994    618  29.50        1:00.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Alexei Mokichev  1994    601  30.17        1:01.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Ville Ihalainen  1996    600  29.79        1:01.58   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:10   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sergei Haukka  1989    725  28.04        57.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sami Myren  1991    724  27.87        57.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janne Markkanen  1994    720  27.93        57.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Schmid  1996    719  28.34        57.97   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Miro Vasko  1993    700  28.47        58.48   
  TaTu Tampere                   
                     
Heikki Luukko  1988    675  28.96        59.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Teemu Aho  1994    657  28.94        59.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Jani Mäkinen  1994    577  28.44        1:02.36   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:10 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:09   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Myllyn Apteekki 
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    713  1:07.77  2:30.50  3:53.24    5:00.44   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Kotonen  1997    679  1:08.75  2:26.88  3:55.45    5:05.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    670  1:07.92  2:25.98  3:53.89    5:06.75   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Janna Ovaska  1996    663  1:07.93  2:26.41  3:54.83    5:07.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sohvi Nenonen  1999    652  1:09.09  2:27.62  3:55.78    5:09.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Silja Känsäkoski  1997    641  1:09.94  2:31.29  3:57.59    5:11.19  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiia Puolakka  1998    636  1:09.02  2:31.20  4:01.26    5:11.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    622  1:08.94  2:33.15  4:01.58    5:14.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
Julia Bruneau  1999    599  1:12.79  2:38.10  4:06.41    5:18.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Meri Parviainen  1998    588  1:12.98  2:32.36  4:08.67    5:20.24 
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Merina Suoranta  1999    583  1:14.14  2:35.20  4:08.79    5:21.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Essi-Maria Lillman  2000    582  1:17.81  2:40.79  4:07.95    5:21.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Kristiina Merenluoto  2000    581  1:14.59  2:39.26  4:07.95    5:21.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Nea-Amanda Heinola  2000    577  1:11.97  2:36.29  4:09.85    5:22.27   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  Jenna Lehtinen  1995    572  1:12.43  2:36.51  4:10.07    5:23.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Alisa Ponomareva  1991    565  1:08.87  2:38.55  4:11.20    5:24.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Ruusa Jumppanen  1995    561  1:13.72  2:37.86  4:12.73    5:25.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
18  Reetta Pahkala  1997    551  1:18.33  2:41.07  4:13.12    5:27.33   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Heini Tähkä  1998    548  1:13.15  2:39.68  4:11.74    5:27.92   
  Helsingin Uimarit                   
                     
20  Saara Salokangas  1996    544  11:10.82  2:38.51  4:12.42    5:28.80   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
21  Ella Varis  1998    530  1:19.85  2:44.58  4:16.19    5:31.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Miia Hurskainen  1992    514  1:12.33  2:40.99  4:17.38    5:34.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Eveliina Palo  1999    493  1:17.59  2:47.40  4:25.47    5:39.67   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:09 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:50   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Myllyn Apteekki 
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993  744  1:06.04  2:26.30  3:48.24    4:56.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996  720  1:07.66  2:25.40  3:51.97    4:59.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
Janna Ovaska  1996  706  1:08.57  2:26.39  3:52.27    5:01.41   
  Raision Urheilijat                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996  696  1:08.00  2:26.21  3:52.81    5:02.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anna Kotonen  1997  679  1:09.73  2:29.04  3:55.85    5:05.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Puolakka  1998  631  1:09.96  2:32.76  4:02.50    5:12.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sohvi Nenonen  1999  628  1:10.42  2:30.95  3:59.93    5:13.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Meri Parviainen  1998  585  1:12.52  2:32.82  4:09.09    5:20.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:50 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:12   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Amslift 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.28 2012-08-01 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Mattsson  1993    723  32.13  1:07.92  1:45.24    2:21.51   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    717  31.91  1:07.54  1:44.04    2:21.86   
  Cetus Espoo                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    714  31.77  1:07.87  1:44.97    2:22.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tapio Junninen  1995    711  31.73  1:07.74  1:44.73    2:22.25   
  Poseidon                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    692  32.24  1:09.09  1:46.68    2:23.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    675  32.68  1:09.70  1:47.04    2:24.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    669  31.86  1:07.94  1:45.46    2:25.18   
  Uinti Tampere                   
                     
Werneri Koskinen  1998    650  33.56  1:10.96  1:48.30    2:26.58   
  Uinti Tampere                   
                     
Konsta Naumanen  1996    645  32.46  1:08.51  1:47.07    2:26.97   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Miika Tolvanen  1996    640  31.40  1:07.94  1:46.34    2:27.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Santeri Rantanen  1996    639  33.82  1:11.17  1:49.36    2:27.41   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Jaro Salo  1997    622  33.42  1:10.92  1:49.12    2:28.79   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Kasper Jämsä  1997    616  33.85  1:12.29  1:51.17    2:29.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Mikko Pesso  1997    606  34.52  1:12.10  1:50.23    2:30.07   
  Simmis Grani                   
                     
15  Joni Lairola  1992    598  33.29  1:11.86  1:51.61    2:30.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Lauri Tolvanen  1988    595  32.52  1:10.71  1:50.66    2:30.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Antti Kiviaho  1996    595  32.87  1:08.96  1:49.61    2:30.95   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
18  Santeri Horst  1997    589  33.24  1:11.60  1:50.85    2:31.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Valtteri Kiiskinen  1998    586  34.07  1:13.65  1:52.06    2:31.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
20  Roni Oinonen  1996    584  34.14  1:13.80  1:54.24    2:31.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
21  Kasperi Kuulasmaa  1996    583  33.70  1:11.69  1:51.73    2:32.02   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
22  Jakob Nordman  1996    567  32.53  1:10.81  1:51.51    2:33.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
23  Bruce Clayhills  1997    564  34.64  1:13.22  1:52.74    2:33.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Tapio Roiko-Jokela  1996    561  34.38  1:13.48  1:53.68    2:33.97   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Miika Pentti  1997    560  33.49  1:11.89  1:52.38    2:34.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Vilppu Penttilä  1997    559  35.51  1:14.67  1:54.07    2:34.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Arttu Ristmeri  1992    543  33.62  1:12.36  1:54.17    2:35.65   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Juha Kollin  1993    534  34.83  1:15.39  1:56.19    2:36.52   
  Vantaan Vesikot                   
                     
29  Konsta Nenonen  1998    532  35.29  1:13.91  1:54.48    2:36.74   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Thomas Böckerman  1997    529  34.44  1:15.22  1:56.75    2:37.02   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Jyri Lähde  1996    520  34.72  1:15.54  1:56.71    2:37.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Mikael Karuveha  1999    515  33.87  1:13.96  1:55.79    2:38.37   
  TaTu Tampere                   
                     
33  Miika Tiainen  1994    515  34.15  1:14.06  1:55.95    2:38.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Santeri Siiranen  1998    482  34.17  1:14.94  1:57.27    2:41.97   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Vilho Mäenpää  1998    473  36.36  1:18.01  2:01.77    2:42.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaakko Poutamo  1994              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:12 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:00   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Amslift 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.28 2012-08-01 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    780  30.63  1:05.44  1:41.14    2:17.94   
  Poseidon                   
                     
Matti Mattsson  1993    775  30.41  1:04.66  1:40.74    2:18.23   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    761  31.33  1:06.96  1:41.72    2:19.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    739  31.46  1:07.24  1:44.34    2:20.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    685  32.16  1:09.30  1:47.23    2:24.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    681  32.81  1:10.14  1:48.38    2:24.33   
  Uinti Tampere                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    679  32.35  1:08.61  1:45.90    2:24.45   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Werneri Koskinen  1998    659  32.95  1:09.91  1:48.19    2:25.90   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:00 
 
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:13   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998    710  32.93  1:07.43  1:43.25    2:19.00   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Carita Luukkanen  1996    676  33.74  1:09.53  1:46.03    2:21.33   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    657  33.87  1:10.11  1:46.66    2:22.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    648  33.42  1:09.58  1:46.62    2:23.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Meri Parviainen  1998    638  33.76  1:11.07  1:48.81    2:24.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jessica Hölttä  1996    636  33.77  1:10.00  1:47.13    2:24.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aino Otava  1999    619  34.37  1:11.54  1:49.56    2:25.56  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo                   
                     
Nenne Tommiska  1993    593  34.34  1:11.85  1:50.31    2:27.61   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Selma Soininen  1999    592  34.14  1:11.52  1:49.96    2:27.67 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Iida Koiranen  2000    563  34.74  1:12.89  1:51.60    2:30.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Sanni Alamattila  1999    561  33.94  1:11.44  1:50.26    2:30.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Julia Thurin  1996    549  34.69  1:12.81  1:52.44    2:31.46   
  IF Åland                   
                     
13  Ksenia Egorova  2000    544  35.01  1:13.70  1:53.22    2:31.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Suvi Huhtanen  1999    535  34.33  1:12.80  1:53.28    2:32.77   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Emma Lehtola  1997    531  35.18  1:14.45  1:54.53    2:33.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
16  Helmi Lehti  1997    527  34.70  1:13.38  1:54.04    2:33.53   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Nea Kolu  1997    527  35.35  1:13.75  1:54.44    2:33.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Anna Jantunen  1998    518  35.71  1:14.67  1:54.88    2:34.43   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
19  Emma Nieminen  1996    504  35.44  1:14.70  1:55.18    2:35.88   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Saara Männistö  2000    497  35.32  1:14.39  1:55.84    2:36.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Alissa Eloranta  1999    492  36.63  1:16.06  1:56.85    2:37.07   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Sonja Portin  1998    490  35.89  1:15.03  1:56.05    2:37.29   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:13 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ruotsalainen  1996    738  32.42  1:07.24  1:42.30    2:17.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lotta Upanne  1998    710  32.99  1:08.22  1:43.79    2:19.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Carita Luukkanen  1996    709  33.14  1:08.61  1:44.46    2:19.10   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    623  33.38  1:10.80  1:49.50    2:25.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jessica Hölttä  1996    622  33.41  1:09.99  1:47.83    2:25.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    616  34.11  1:10.68  1:48.78    2:25.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Selma Soininen  1999    603  34.12  1:11.35  1:49.36    2:26.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nenne Tommiska  1993    585  34.01  1:11.34  1:49.65    2:28.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:42 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Sokos Hotels 
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:13.86 2013-08-03 
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Laura Lajunen  1992  766  1:03.63  2:11.71  3:19.61  4:27.91  8:59.72   
  Swimming Jyväskylä        5:36.07  6:44.49  7:53.17       
                     
Mira Palovuori  1997  734  1:04.22  2:12.87  3:21.88  4:31.05  9:07.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:40.11  6:49.33  7:58.77       
                     
Benita Haikola  1989  721  1:06.04  2:14.71  3:23.85  4:33.33  9:10.56   
  Vantaan Vesikot        5:42.88  6:52.63  8:02.30       
                     
Aino Otava  1999  704  1:05.93  2:16.17  3:27.27  4:37.78  9:15.01   
  Cetus Espoo        5:48.39  6:59.30  8:09.55       
                     
Hilla Kortetjärvi  1996  703  1:06.26  2:16.94  3:28.37  4:38.58  9:15.17   
  Raision Urheilijat        5:48.56  6:58.83  8:08.73       
                     
Adelia Spångberg  1999  670  1:07.58  2:19.20  3:30.99  4:43.18  9:24.19   
  Cetus Espoo        5:54.89  7:06.73  8:17.16       
                     
Eveliina Pihkamäki  1998  669  1:06.78  2:17.71  3:29.66  4:41.91  9:24.67   
  Riihimäen Uimaseura        5:54.09  7:06.93  8:18.93       
                     
Lotta Jacobson  1998  654  1:06.30  2:17.35  3:29.94  4:43.08  9:28.77   
  Helsingfors Simsällskap        5:55.22  7:07.26  8:18.62       
                     
Aada Alastalo  1998    637  1:09.06  2:20.57  3:32.61  4:45.48  9:33.96   
  Helsingfors Simsällskap        5:57.85  7:11.12  8:23.29       
                     
10  Aino Erkinaro  1995    604  1:06.76  2:18.44  3:32.20  4:46.93  9:44.19   
  Oulun Uinti 1906        6:01.61  7:16.39  8:31.17       
                     
11  Veera Pellinen  1997    603  1:09.57  2:24.00  3:38.05  4:52.65  9:44.25   
  Swimming Jyväskylä        6:07.14  7:21.83  8:35.89       
                     
12  Anna Silventoinen  1994    585  1:08.54  2:22.49  3:36.87  4:51.73  9:50.31   
  Poseidon        6:07.22  7:23.00  8:37.28       
                     
13  Ruusa Jumppanen  1995    582  1:09.14  2:22.96  3:37.69  4:52.41  9:51.32   
  Hyvinkään Uimaseura        6:08.41  7:24.26  8:38.57       
                     
14  Kerttu Koivuniemi  1998    575  1:08.81  2:23.13  3:37.75  4:53.07  9:53.89   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:08.53  7:24.09  8:39.71       
                     
15  Nea-Amanda Heinola  2000    549  1:10.99  2:28.29  3:44.90  5:02.07  10:02.95   
  Nummelan Kisaajat        6:18.64  7:34.79  8:50.64       
                     
16  Vilma Roman  2000    523  1:11.35  2:28.81  3:45.94  5:04.27  10:12.85   
  Aurajoen Uinti        6:22.32  7:39.27  8:57.32       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:02   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 15, 50m PU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Kallio  1996    598          32.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Antti Latikka  1990    566          29.64   
  Cetus Espoo                   
Mikael Natunen  1992    475          37.79   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Manu Lahtinen  1991    372          37.75   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksi Kaidesoja  1997    346          38.66   
  Swimming Jyväskylä                   
Tatu Kantonen  1984    343          38.77   
  Raision Urheilijat                   
Patrick Juhani Kulmala  1977    285          42.60   
  HTU Stadi                   
Lasse Purmonen  1985    219          45.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Riku Savola  1978    197          46.63   
  Raision Urheilijat                   
10  Jimi Miromaa  1996    150          55.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Mika Pienanen  1977              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:02 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:05   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 15, 50m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Kallio  1996    647          31.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Antti Latikka  1990    594          29.18   
  Cetus Espoo                   
Mikael Natunen  1992    517          36.72   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Manu Lahtinen  1991    373          37.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Tatu Kantonen  1984    371          37.78   
  Raision Urheilijat                   
Aleksi Kaidesoja  1997    340          38.89   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:08   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m PU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Pro Fashion Oy /Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Lilja  1992    342          45.72   
  Raision Urheilijat                   
Meri-Maari Mäkinen  1992    251          53.53   
  Raision Urheilijat                   
Anniina Saastamoinen  1981    189          53.51   
  ORCA Helsinki                   
Anni Taipale  1985    180          54.45   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:08 
 
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Ricoh 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Herrala  1993    755  24.63        51.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Severi Allonen  1991    724  24.95        52.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Andrei Tuomola  1989    723  25.05        52.25   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aleksi Schmid  1996    723  25.29        52.26   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Tony Eriksson  1995    722  25.28        52.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    717  24.99        52.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Sami Myren  1991    706  25.58        52.67  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tatu Waltari  1987    705  25.37        52.70   
  Cetus Espoo                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988    701  25.52        52.80   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Matias Tyry  1993    699  25.64        52.84   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Juho Nieminen  1993    695  25.36        52.94   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Miikka Ruohoniemi  1993    694  25.29        52.98  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Tuukka Myller  1994    687  25.33        53.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Samuli Korpi  1997    685  25.92        53.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Janne Markkanen  1994    682  25.52        53.27  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä              &nb