Results for Suomen mestaruusuinnit 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:27 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ålandsbanken |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
749 |
30.30 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
|
489 |
31.85 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:27 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:57 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Document House |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:57 |
|
Tulokset Laji 3 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:14 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Document House |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:14 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Document House |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:58 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ortomat Herpola |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:58 |
|
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Ortomat Herpola |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:50 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:23 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ortomat Herpola |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
EE: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 24.65 2003-08-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:23 |
|
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:00 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: VitaeLab avd Finland |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:00 |
|
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: VitaeLab avd Finland |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:28 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: VitaeLab avd Finland |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:03 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
720 |
58.03 |
2:00.17 |
3:02.59 |
|
4:05.51 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Soini |
1996 |
|
706 |
1:00.48 |
2:03.49 |
3:06.54 |
|
4:07.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
684 |
59.31 |
2:01.92 |
2:33.52 |
|
4:09.65 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
675 |
59.75 |
2:02.91 |
3:06.58 |
|
4:10.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
675 |
59.75 |
2:03.35 |
3:06.84 |
|
4:10.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Torola |
1995 |
|
671 |
1:00.07 |
2:03.90 |
3:07.65 |
|
4:11.34 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
662 |
1:00.27 |
2:04.25 |
3:08.39 |
|
4:12.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
659 |
58.73 |
2:03.36 |
3:09.28 |
|
4:12.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
651 |
1:00.26 |
2:04.55 |
3:09.49 |
|
4:13.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
638 |
1:00.54 |
2:06.90 |
3:12.37 |
|
4:15.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
636 |
1:01.48 |
2:06.90 |
3:12.74 |
|
4:15.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
634 |
1:00.21 |
2:06.02 |
3:12.01 |
|
4:16.17 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
629 |
1:00.21 |
2:04.69 |
3:11.06 |
|
4:16.83 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
612 |
1:00.25 |
2:06.59 |
3:13.56 |
|
4:19.08 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
609 |
1:00.87 |
2:06.20 |
3:12.84 |
|
4:19.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
606 |
1:01.15 |
2:07.29 |
3:13.74 |
|
4:20.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
590 |
1:01.86 |
2:08.79 |
3:16.47 |
|
4:22.32 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pietari Virta |
1997 |
|
578 |
1:00.98 |
2:07.90 |
3:16.68 |
|
4:24.07 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Salminen |
1998 |
|
571 |
1:02.32 |
2:10.12 |
3:18.89 |
|
4:25.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
567 |
1:01.80 |
2:10.00 |
3:19.78 |
|
4:25.83 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
565 |
1:04.30 |
2:11.45 |
3:18.72 |
|
4:26.19 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Matias Yritys |
1997 |
|
559 |
1:02.19 |
2:10.01 |
3:18.33 |
|
4:27.09 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:03 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
9 |
810 |
56.57 |
1:56.26 |
2:55.97 |
|
3:55.99 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Juopperi |
1992 |
7 |
748 |
57.98 |
1:58.01 |
2:59.30 |
|
4:02.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Laukkanen |
1993 |
6 |
712 |
59.07 |
2:01.33 |
3:03.48 |
|
4:06.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Lehtonen |
1996 |
5 |
700 |
59.75 |
2:02.20 |
3:05.02 |
|
4:07.83 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Torola |
1995 |
4 |
690 |
59.75 |
2:03.23 |
3:06.44 |
|
4:08.98 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Soini |
1996 |
3 |
674 |
1:00.11 |
2:03.83 |
3:07.79 |
|
4:11.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Myllyaho |
1995 |
2 |
671 |
59.16 |
2:02.89 |
3:07.92 |
|
4:11.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
1 |
651 |
58.87 |
2:04.41 |
3:10.49 |
|
4:13.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:50 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:29 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
9 |
610 |
1:06.56 |
2:23.44 |
3:42.71 |
|
5:01.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
7 |
513 |
1:10.19 |
2:31.06 |
3:56.06 |
|
5:19.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Natunen |
1992 |
6 |
482 |
1:20.48 |
2:50.65 |
4:23.52 |
|
5:55.87 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jimi Miromaa |
1996 |
5 |
260 |
1:36.84 |
3:30.00 |
5:26.70 |
|
7:17.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
09:29 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: THV Turvapalvelut |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
624 |
29.77 |
1:05.37 |
|
|
2:22.50 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
585 |
32.38 |
1:07.04 |
1:46.75 |
|
2:25.58 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
550 |
32.85 |
1:10.23 |
1:48.56 |
|
2:28.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
540 |
31.77 |
1:09.64 |
1:49.50 |
|
2:29.53 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
533 |
31.80 |
1:08.25 |
1:49.17 |
|
2:30.16 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inka Aaltonen |
1999 |
|
523 |
34.36 |
1:13.51 |
1:53.09 |
|
2:31.10 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
522 |
32.61 |
1:10.28 |
1:50.81 |
|
2:31.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
521 |
33.72 |
1:12.63 |
1:52.52 |
|
2:31.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erica Granesäter |
1984 |
|
516 |
32.44 |
1:10.52 |
1:50.66 |
|
2:31.81 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Roman |
2000 |
|
467 |
34.41 |
1:10.89 |
1:53.66 |
|
2:36.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janna Ovaska |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sini Niemi |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Rinne |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:08 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: THV Turvapalvelut |
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:11.77 2009-06-26 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
671 |
30.31 |
1:05.90 |
1:41.67 |
|
2:19.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
606 |
30.98 |
1:07.65 |
1:46.43 |
|
2:23.93 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
566 |
31.61 |
1:09.17 |
1:48.79 |
|
2:27.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inka Aaltonen |
1999 |
|
552 |
33.29 |
1:10.82 |
1:49.28 |
|
2:28.46 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
539 |
33.10 |
1:11.45 |
1:49.23 |
|
2:29.60 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
538 |
34.03 |
1:11.36 |
1:51.11 |
|
2:29.70 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
513 |
32.40 |
1:10.74 |
1:50.42 |
|
2:32.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
487 |
32.42 |
1:10.89 |
1:51.93 |
|
2:34.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Turun ErikoisTaksit |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:08 |
|
Tulokset Laji 10 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:18 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Turun ErikoisTaksit |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:18 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Turun ErikoisTaksit |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 |
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 |
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
725 |
28.04 |
|
|
|
57.80 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Myren |
1991 |
|
724 |
27.87 |
|
|
|
57.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
720 |
27.93 |
|
|
|
57.95 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Schmid |
1996 |
|
719 |
28.34 |
|
|
|
57.97 |
|
|
Schwimmclub Kreuzlingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Vasko |
1993 |
|
700 |
28.47 |
|
|
|
58.48 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
675 |
28.96 |
|
|
|
59.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Aho |
1994 |
|
657 |
28.94 |
|
|
|
59.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jani Mäkinen |
1994 |
|
577 |
28.44 |
|
|
|
1:02.36 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:09 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Myllyn Apteekki |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
713 |
1:07.77 |
2:30.50 |
3:53.24 |
|
5:00.44 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
679 |
1:08.75 |
2:26.88 |
3:55.45 |
|
5:05.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
670 |
1:07.92 |
2:25.98 |
3:53.89 |
|
5:06.75 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
663 |
1:07.93 |
2:26.41 |
3:54.83 |
|
5:07.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
652 |
1:09.09 |
2:27.62 |
3:55.78 |
|
5:09.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
641 |
1:09.94 |
2:31.29 |
3:57.59 |
|
5:11.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
636 |
1:09.02 |
2:31.20 |
4:01.26 |
|
5:11.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
622 |
1:08.94 |
2:33.15 |
4:01.58 |
|
5:14.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
599 |
1:12.79 |
2:38.10 |
4:06.41 |
|
5:18.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
588 |
1:12.98 |
2:32.36 |
4:08.67 |
|
5:20.24 |
q |
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
583 |
1:14.14 |
2:35.20 |
4:08.79 |
|
5:21.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
582 |
1:17.81 |
2:40.79 |
4:07.95 |
|
5:21.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
581 |
1:14.59 |
2:39.26 |
4:07.95 |
|
5:21.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
577 |
1:11.97 |
2:36.29 |
4:09.85 |
|
5:22.27 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
|
572 |
1:12.43 |
2:36.51 |
4:10.07 |
|
5:23.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
565 |
1:08.87 |
2:38.55 |
4:11.20 |
|
5:24.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
561 |
1:13.72 |
2:37.86 |
4:12.73 |
|
5:25.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
551 |
1:18.33 |
2:41.07 |
4:13.12 |
|
5:27.33 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
548 |
1:13.15 |
2:39.68 |
4:11.74 |
|
5:27.92 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
544 |
11:10.82 |
2:38.51 |
4:12.42 |
|
5:28.80 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ella Varis |
1998 |
|
530 |
1:19.85 |
2:44.58 |
4:16.19 |
|
5:31.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
514 |
1:12.33 |
2:40.99 |
4:17.38 |
|
5:34.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
493 |
1:17.59 |
2:47.40 |
4:25.47 |
|
5:39.67 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:09 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Myllyn Apteekki |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laukkanen |
1993 |
9 |
744 |
1:06.04 |
2:26.30 |
3:48.24 |
|
4:56.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
7 |
720 |
1:07.66 |
2:25.40 |
3:51.97 |
|
4:59.49 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janna Ovaska |
1996 |
6 |
706 |
1:08.57 |
2:26.39 |
3:52.27 |
|
5:01.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
5 |
696 |
1:08.00 |
2:26.21 |
3:52.81 |
|
5:02.76 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Kotonen |
1997 |
4 |
679 |
1:09.73 |
2:29.04 |
3:55.85 |
|
5:05.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Puolakka |
1998 |
3 |
631 |
1:09.96 |
2:32.76 |
4:02.50 |
|
5:12.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
2 |
628 |
1:10.42 |
2:30.95 |
3:59.93 |
|
5:13.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meri Parviainen |
1998 |
1 |
585 |
1:12.52 |
2:32.82 |
4:09.09 |
|
5:20.92 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:50 |
|
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:12 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Amslift |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.28 2012-08-01 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
723 |
32.13 |
1:07.92 |
1:45.24 |
|
2:21.51 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
717 |
31.91 |
1:07.54 |
1:44.04 |
|
2:21.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
714 |
31.77 |
1:07.87 |
1:44.97 |
|
2:22.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
711 |
31.73 |
1:07.74 |
1:44.73 |
|
2:22.25 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
|
692 |
32.24 |
1:09.09 |
1:46.68 |
|
2:23.54 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
675 |
32.68 |
1:09.70 |
1:47.04 |
|
2:24.76 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
669 |
31.86 |
1:07.94 |
1:45.46 |
|
2:25.18 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
650 |
33.56 |
1:10.96 |
1:48.30 |
|
2:26.58 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Konsta Naumanen |
1996 |
|
645 |
32.46 |
1:08.51 |
1:47.07 |
|
2:26.97 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
640 |
31.40 |
1:07.94 |
1:46.34 |
|
2:27.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
639 |
33.82 |
1:11.17 |
1:49.36 |
|
2:27.41 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jaro Salo |
1997 |
|
622 |
33.42 |
1:10.92 |
1:49.12 |
|
2:28.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
616 |
33.85 |
1:12.29 |
1:51.17 |
|
2:29.23 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
606 |
34.52 |
1:12.10 |
1:50.23 |
|
2:30.07 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joni Lairola |
1992 |
|
598 |
33.29 |
1:11.86 |
1:51.61 |
|
2:30.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Tolvanen |
1988 |
|
595 |
32.52 |
1:10.71 |
1:50.66 |
|
2:30.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Kiviaho |
1996 |
|
595 |
32.87 |
1:08.96 |
1:49.61 |
|
2:30.95 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Santeri Horst |
1997 |
|
589 |
33.24 |
1:11.60 |
1:50.85 |
|
2:31.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
586 |
34.07 |
1:13.65 |
1:52.06 |
|
2:31.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
584 |
34.14 |
1:13.80 |
1:54.24 |
|
2:31.90 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
583 |
33.70 |
1:11.69 |
1:51.73 |
|
2:32.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jakob Nordman |
1996 |
|
567 |
32.53 |
1:10.81 |
1:51.51 |
|
2:33.43 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
564 |
34.64 |
1:13.22 |
1:52.74 |
|
2:33.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
561 |
34.38 |
1:13.48 |
1:53.68 |
|
2:33.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Miika Pentti |
1997 |
|
560 |
33.49 |
1:11.89 |
1:52.38 |
|
2:34.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
559 |
35.51 |
1:14.67 |
1:54.07 |
|
2:34.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Arttu Ristmeri |
1992 |
|
543 |
33.62 |
1:12.36 |
1:54.17 |
|
2:35.65 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Juha Kollin |
1993 |
|
534 |
34.83 |
1:15.39 |
1:56.19 |
|
2:36.52 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
532 |
35.29 |
1:13.91 |
1:54.48 |
|
2:36.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Thomas Böckerman |
1997 |
|
529 |
34.44 |
1:15.22 |
1:56.75 |
|
2:37.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
520 |
34.72 |
1:15.54 |
1:56.71 |
|
2:37.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
515 |
33.87 |
1:13.96 |
1:55.79 |
|
2:38.37 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Miika Tiainen |
1994 |
|
515 |
34.15 |
1:14.06 |
1:55.95 |
|
2:38.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Santeri Siiranen |
1998 |
|
482 |
34.17 |
1:14.94 |
1:57.27 |
|
2:41.97 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
473 |
36.36 |
1:18.01 |
2:01.77 |
|
2:42.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaakko Poutamo |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:12 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Amslift |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.28 2012-08-01 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
780 |
30.63 |
1:05.44 |
1:41.14 |
|
2:17.94 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
775 |
30.41 |
1:04.66 |
1:40.74 |
|
2:18.23 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
761 |
31.33 |
1:06.96 |
1:41.72 |
|
2:19.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
739 |
31.46 |
1:07.24 |
1:44.34 |
|
2:20.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
|
685 |
32.16 |
1:09.30 |
1:47.23 |
|
2:24.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
681 |
32.81 |
1:10.14 |
1:48.38 |
|
2:24.33 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
679 |
32.35 |
1:08.61 |
1:45.90 |
|
2:24.45 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
659 |
32.95 |
1:09.91 |
1:48.19 |
|
2:25.90 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:13 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
710 |
32.93 |
1:07.43 |
1:43.25 |
|
2:19.00 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
676 |
33.74 |
1:09.53 |
1:46.03 |
|
2:21.33 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
657 |
33.87 |
1:10.11 |
1:46.66 |
|
2:22.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
648 |
33.42 |
1:09.58 |
1:46.62 |
|
2:23.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
638 |
33.76 |
1:11.07 |
1:48.81 |
|
2:24.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
636 |
33.77 |
1:10.00 |
1:47.13 |
|
2:24.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Otava |
1999 |
|
619 |
34.37 |
1:11.54 |
1:49.56 |
|
2:25.56 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
593 |
34.34 |
1:11.85 |
1:50.31 |
|
2:27.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Selma Soininen |
1999 |
|
592 |
34.14 |
1:11.52 |
1:49.96 |
|
2:27.67 |
q |
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
563 |
34.74 |
1:12.89 |
1:51.60 |
|
2:30.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
561 |
33.94 |
1:11.44 |
1:50.26 |
|
2:30.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Thurin |
1996 |
|
549 |
34.69 |
1:12.81 |
1:52.44 |
|
2:31.46 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
544 |
35.01 |
1:13.70 |
1:53.22 |
|
2:31.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
535 |
34.33 |
1:12.80 |
1:53.28 |
|
2:32.77 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Lehtola |
1997 |
|
531 |
35.18 |
1:14.45 |
1:54.53 |
|
2:33.11 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helmi Lehti |
1997 |
|
527 |
34.70 |
1:13.38 |
1:54.04 |
|
2:33.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nea Kolu |
1997 |
|
527 |
35.35 |
1:13.75 |
1:54.44 |
|
2:33.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
518 |
35.71 |
1:14.67 |
1:54.88 |
|
2:34.43 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
504 |
35.44 |
1:14.70 |
1:55.18 |
|
2:35.88 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saara Männistö |
2000 |
|
497 |
35.32 |
1:14.39 |
1:55.84 |
|
2:36.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
492 |
36.63 |
1:16.06 |
1:56.85 |
|
2:37.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sonja Portin |
1998 |
|
490 |
35.89 |
1:15.03 |
1:56.05 |
|
2:37.29 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:13 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
738 |
32.42 |
1:07.24 |
1:42.30 |
|
2:17.25 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
710 |
32.99 |
1:08.22 |
1:43.79 |
|
2:19.03 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carita Luukkanen |
1996 |
|
709 |
33.14 |
1:08.61 |
1:44.46 |
|
2:19.10 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
623 |
33.38 |
1:10.80 |
1:49.50 |
|
2:25.19 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
622 |
33.41 |
1:09.99 |
1:47.83 |
|
2:25.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
616 |
34.11 |
1:10.68 |
1:48.78 |
|
2:25.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Selma Soininen |
1999 |
|
603 |
34.12 |
1:11.35 |
1:49.36 |
|
2:26.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
585 |
34.01 |
1:11.34 |
1:49.65 |
|
2:28.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Sokos Hotels |
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:13.86 2013-08-03 |
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
9 |
766 |
1:03.63 |
2:11.71 |
3:19.61 |
4:27.91 |
8:59.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:36.07 |
6:44.49 |
7:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
7 |
734 |
1:04.22 |
2:12.87 |
3:21.88 |
4:31.05 |
9:07.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:40.11 |
6:49.33 |
7:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Benita Haikola |
1989 |
6 |
721 |
1:06.04 |
2:14.71 |
3:23.85 |
4:33.33 |
9:10.56 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:42.88 |
6:52.63 |
8:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Otava |
1999 |
5 |
704 |
1:05.93 |
2:16.17 |
3:27.27 |
4:37.78 |
9:15.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:48.39 |
6:59.30 |
8:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
4 |
703 |
1:06.26 |
2:16.94 |
3:28.37 |
4:38.58 |
9:15.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:48.56 |
6:58.83 |
8:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adelia Spångberg |
1999 |
3 |
670 |
1:07.58 |
2:19.20 |
3:30.99 |
4:43.18 |
9:24.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:54.89 |
7:06.73 |
8:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
2 |
669 |
1:06.78 |
2:17.71 |
3:29.66 |
4:41.91 |
9:24.67 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
5:54.09 |
7:06.93 |
8:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Jacobson |
1998 |
1 |
654 |
1:06.30 |
2:17.35 |
3:29.94 |
4:43.08 |
9:28.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:55.22 |
7:07.26 |
8:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
637 |
1:09.06 |
2:20.57 |
3:32.61 |
4:45.48 |
9:33.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:57.85 |
7:11.12 |
8:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Erkinaro |
1995 |
|
604 |
1:06.76 |
2:18.44 |
3:32.20 |
4:46.93 |
9:44.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:01.61 |
7:16.39 |
8:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
603 |
1:09.57 |
2:24.00 |
3:38.05 |
4:52.65 |
9:44.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
6:07.14 |
7:21.83 |
8:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Silventoinen |
1994 |
|
585 |
1:08.54 |
2:22.49 |
3:36.87 |
4:51.73 |
9:50.31 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
6:07.22 |
7:23.00 |
8:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
582 |
1:09.14 |
2:22.96 |
3:37.69 |
4:52.41 |
9:51.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
6:08.41 |
7:24.26 |
8:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
575 |
1:08.81 |
2:23.13 |
3:37.75 |
4:53.07 |
9:53.89 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
6:08.53 |
7:24.09 |
8:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
549 |
1:10.99 |
2:28.29 |
3:44.90 |
5:02.07 |
10:02.95 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
6:18.64 |
7:34.79 |
8:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilma Roman |
2000 |
|
523 |
1:11.35 |
2:28.81 |
3:45.94 |
5:04.27 |
10:12.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
6:22.32 |
7:39.27 |
8:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:02 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m PU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ortomat Herpola |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:02 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m PU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ortomat Herpola |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m PU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy /Boomerang |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:08 |
|
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 17 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:26 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:26 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:57 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 |
EE: Alain BERNARD (1983) 47.12 2009-07-30 |
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 50.68 1991-07-13 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:57 |
|
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:59 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Salcomp |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
729 |
1:02.88 |
2:10.59 |
3:19.24 |
|
4:25.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
705 |
1:02.51 |
2:10.78 |
3:19.76 |
|
4:28.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
694 |
1:04.16 |
2:13.55 |
3:23.25 |
|
4:30.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
671 |
1:04.22 |
2:14.74 |
3:25.18 |
|
4:33.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
657 |
1:05.19 |
2:15.18 |
3:25.57 |
|
4:35.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
646 |
1:04.92 |
2:15.56 |
3:26.94 |
|
4:36.60 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
637 |
1:06.78 |
2:16.83 |
3:27.84 |
|
4:37.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
627 |
1:07.32 |
2:18.16 |
3:29.00 |
|
4:39.30 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
619 |
1:05.90 |
2:18.25 |
3:31.57 |
|
4:40.56 |
q |
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
603 |
1:07.92 |
2:18.89 |
3:30.70 |
|
4:42.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
602 |
1:05.93 |
2:19.40 |
3:32.61 |
|
4:43.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
602 |
1:05.17 |
2:18.43 |
3:32.59 |
|
4:43.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
601 |
1:07.98 |
2:20.37 |
3:32.55 |
|
4:43.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
598 |
1:07.01 |
2:20.19 |
3:33.02 |
|
4:43.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
598 |
1:06.55 |
2:18.95 |
3:31.89 |
|
4:43.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
597 |
1:04.87 |
2:17.83 |
3:32.56 |
|
4:43.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Silventoinen |
1994 |
|
583 |
1:06.45 |
2:19.43 |
3:33.59 |
|
4:46.20 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Kallio |
1997 |
|
582 |
1:06.69 |
2:19.03 |
3:32.91 |
|
4:46.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Annika Falk |
1999 |
|
581 |
1:07.20 |
2:20.90 |
3:35.41 |
|
4:46.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
580 |
1:05.85 |
2:18.76 |
3:33.63 |
|
4:46.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aino Erkinaro |
1995 |
|
579 |
1:06.50 |
2:18.99 |
3:33.88 |
|
4:46.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sini Niemi |
1993 |
|
574 |
1:07.02 |
2:20.36 |
3:35.01 |
|
4:47.60 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
566 |
1:08.65 |
2:21.74 |
3:36.41 |
|
4:49.06 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
559 |
1:05.39 |
2:20.68 |
3:36.64 |
|
4:50.16 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Oona Laukkanen |
1995 |
|
558 |
1:08.49 |
2:22.37 |
3:36.41 |
|
4:50.32 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Suvi Karppinen |
1998 |
|
557 |
1:06.84 |
2:21.63 |
3:37.25 |
|
4:50.56 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
|
545 |
1:10.21 |
2:24.68 |
3:39.16 |
|
4:52.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Marianne Pihkamäki |
1996 |
|
538 |
1:11.02 |
2:25.96 |
3:41.11 |
|
4:54.03 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
534 |
1:07.78 |
2:22.60 |
3:38.72 |
|
4:54.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kiia Kagan |
1997 |
|
529 |
1:08.83 |
2:23.90 |
3:40.97 |
|
4:55.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
518 |
1:09.00 |
2:24.74 |
3:41.28 |
|
4:57.65 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
494 |
1:08.75 |
2:24.11 |
3:42.02 |
|
5:02.38 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:59 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Salcomp |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.75 2008-03-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
791 |
1:02.82 |
2:08.83 |
3:14.55 |
|
4:18.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
726 |
1:03.60 |
2:11.97 |
3:20.31 |
|
4:26.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Otava |
1999 |
|
725 |
1:04.28 |
2:13.11 |
3:21.88 |
|
4:26.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
713 |
1:05.28 |
2:13.88 |
3:21.96 |
|
4:27.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
663 |
1:05.48 |
2:15.95 |
3:26.29 |
|
4:34.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
649 |
1:05.75 |
2:15.35 |
3:25.59 |
|
4:36.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
620 |
1:05.52 |
2:16.50 |
3:28.19 |
|
4:40.45 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
580 |
1:06.88 |
2:19.10 |
3:33.56 |
|
4:46.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:20 |
|
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:03 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: TOK Ravintolat |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
615 |
29.22 |
1:02.77 |
1:37.70 |
|
2:11.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Soini |
1997 |
|
613 |
29.12 |
1:03.23 |
1:36.55 |
|
2:11.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Sola |
1991 |
|
605 |
28.90 |
1:02.34 |
1:37.30 |
|
2:11.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Torola |
1995 |
|
598 |
29.40 |
1:03.41 |
1:38.13 |
|
2:12.32 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemil Varho |
1997 |
|
592 |
29.25 |
1:02.34 |
1:37.16 |
|
2:12.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
585 |
27.61 |
1:00.28 |
1:35.42 |
|
2:13.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
584 |
30.36 |
1:04.18 |
1:38.93 |
|
2:13.34 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niko Korhonen |
1993 |
|
584 |
29.40 |
1:03.83 |
1:38.79 |
|
2:13.38 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
580 |
30.00 |
1:04.54 |
1:39.91 |
|
2:13.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
571 |
29.42 |
1:02.69 |
1:37.45 |
|
2:14.38 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tatu Mäkiaho |
1995 |
|
568 |
29.60 |
1:04.27 |
1:39.37 |
|
2:14.63 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
|
545 |
31.24 |
1:04.23 |
1:40.78 |
|
2:16.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
542 |
30.15 |
1:03.21 |
1:38.83 |
|
2:16.71 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miko Kinnunen |
1992 |
|
496 |
29.75 |
1:04.76 |
1:42.23 |
|
2:20.79 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
485 |
28.65 |
1:01.88 |
1:38.46 |
|
2:21.85 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:03 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: TOK Ravintolat |
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.80 1992-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Sola |
1991 |
|
675 |
27.50 |
58.83 |
1:31.44 |
|
2:07.10 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
667 |
27.97 |
59.90 |
1:33.31 |
|
2:07.59 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Torola |
1995 |
|
646 |
28.99 |
1:01.97 |
1:35.07 |
|
2:08.93 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Korhonen |
1993 |
|
610 |
28.83 |
1:02.49 |
1:38.48 |
|
2:11.45 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Soini |
1997 |
|
609 |
29.13 |
1:03.52 |
1:36.72 |
|
2:11.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
600 |
29.65 |
1:03.01 |
1:37.99 |
|
2:12.18 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
582 |
28.60 |
1:02.57 |
1:37.54 |
|
2:13.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemil Varho |
1997 |
|
528 |
29.79 |
1:02.92 |
1:40.39 |
|
2:17.92 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: FinnSpring |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
803 |
33.87 |
1:11.95 |
1:50.56 |
|
2:29.66 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
725 |
35.69 |
1:15.34 |
1:54.55 |
|
2:34.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
712 |
33.65 |
1:14.47 |
1:56.44 |
|
2:35.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moona Koski |
1999 |
|
669 |
35.93 |
1:16.14 |
1:57.15 |
|
2:39.01 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
666 |
36.17 |
1:16.67 |
1:57.51 |
|
2:39.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
637 |
36.06 |
1:16.57 |
1:58.76 |
|
2:41.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
636 |
37.09 |
1:17.92 |
1:59.30 |
|
2:41.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
631 |
37.50 |
1:19.95 |
2:01.48 |
|
2:42.12 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Koivu |
1999 |
|
628 |
37.03 |
1:18.18 |
2:00.36 |
|
2:42.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida Reini |
2000 |
|
624 |
37.08 |
1:18.61 |
2:00.03 |
|
2:42.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
621 |
37.21 |
1:18.37 |
2:01.56 |
|
2:42.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
611 |
36.48 |
1:17.56 |
2:00.69 |
|
2:43.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
609 |
36.78 |
1:18.16 |
2:00.90 |
|
2:44.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
606 |
38.02 |
1:20.20 |
2:02.95 |
|
2:44.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
604 |
36.51 |
1:19.26 |
2:03.19 |
|
2:44.56 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Leena Koivusalo |
1993 |
|
592 |
35.74 |
1:16.69 |
1:59.98 |
|
2:45.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Karhu |
1995 |
|
584 |
37.87 |
1:20.01 |
2:03.05 |
|
2:46.40 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
581 |
38.63 |
1:20.19 |
2:04.45 |
|
2:46.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
579 |
37.49 |
1:19.41 |
2:02.82 |
|
2:46.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lotta Räisänen |
1999 |
|
579 |
37.30 |
1:19.68 |
2:03.37 |
|
2:46.90 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minni Kotka |
1998 |
|
571 |
38.82 |
1:20.10 |
2:04.37 |
|
2:47.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilia Lahtinen |
1996 |
|
567 |
37.38 |
1:19.58 |
2:03.49 |
|
2:48.02 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
554 |
37.82 |
1:20.59 |
2:04.88 |
|
2:49.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
553 |
37.99 |
1:21.16 |
2:05.50 |
|
2:49.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
536 |
36.02 |
1:17.91 |
2:03.11 |
|
2:51.15 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
536 |
38.03 |
1:21.46 |
2:05.99 |
|
2:51.22 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nea Rinne |
1995 |
|
535 |
38.90 |
1:23.17 |
2:07.47 |
|
2:51.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
528 |
39.06 |
1:21.35 |
2:06.95 |
|
2:52.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
520 |
37.45 |
1:20.99 |
2:07.58 |
|
2:52.89 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elisa Silvennoinen |
1996 |
|
507 |
39.24 |
1:22.64 |
2:09.20 |
|
2:54.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ninni Luoma |
1998 |
|
506 |
39.02 |
1:22.55 |
2:08.22 |
|
2:54.52 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofia Risteelä |
1993 |
|
504 |
38.69 |
1:23.15 |
2:09.91 |
|
2:54.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
496 |
37.99 |
1:22.53 |
2:08.11 |
|
2:55.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
493 |
37.61 |
1:21.74 |
2:09.43 |
|
2:56.03 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Lotta Mielonen |
1996 |
|
478 |
38.24 |
1:23.24 |
2:10.98 |
|
2:57.80 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Riina Strengell |
1997 |
|
473 |
39.37 |
1:24.08 |
2:11.07 |
|
2:58.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
468 |
40.20 |
1:26.45 |
2:13.43 |
|
2:59.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Anni Rajamäki |
1996 |
|
423 |
41.38 |
1:29.46 |
2:17.36 |
|
3:05.27 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Rajakangas |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: FinnSpring |
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
EE: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 |
Nuorten SE: Noora Laukkanen (1993) 2:28.30 2009-07-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
794 |
34.09 |
1:12.14 |
1:50.35 |
|
2:30.20 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
774 |
34.85 |
1:14.84 |
1:52.53 |
|
2:31.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moona Koski |
1999 |
|
719 |
34.64 |
1:14.23 |
1:55.28 |
|
2:35.25 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
715 |
35.35 |
1:15.58 |
1:56.61 |
|
2:35.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
675 |
37.00 |
1:16.70 |
1:57.93 |
|
2:38.52 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
653 |
36.88 |
1:17.03 |
1:59.33 |
|
2:40.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
642 |
37.32 |
1:17.07 |
1:58.64 |
|
2:41.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
630 |
38.42 |
1:20.45 |
2:00.93 |
|
2:42.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:07 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SKU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Turun hylly-ja trukkitalo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
710 |
31.00 |
1:11.41 |
1:54.51 |
|
2:29.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
|
570 |
31.79 |
1:14.38 |
2:03.81 |
|
2:40.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatu Kantonen |
1984 |
|
233 |
39.78 |
1:42.80 |
2:45.64 |
|
3:36.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
226 |
44.59 |
1:45.85 |
2:51.62 |
|
3:38.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:07 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:15 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m SKU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tytti Lehtola |
1995 |
|
568 |
36.90 |
1:27.08 |
2:20.44 |
|
3:00.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Lilja |
1992 |
|
351 |
47.53 |
1:36.44 |
2:45.76 |
|
3:29.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Saastamoinen |
1981 |
|
191 |
56.66 |
2:08.55 |
3:18.93 |
|
4:19.63 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Taipale |
1985 |
|
184 |
57.54 |
2:08.16 |
3:23.71 |
|
4:23.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:15 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Santen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
755 |
27.17 |
59.00 |
1:34.93 |
|
2:05.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
695 |
27.27 |
59.74 |
1:37.58 |
|
2:08.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
656 |
27.75 |
1:03.49 |
1:40.47 |
|
2:11.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
654 |
28.31 |
1:02.01 |
1:41.39 |
|
2:11.28 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
654 |
28.90 |
1:01.59 |
1:40.44 |
|
2:11.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
651 |
28.93 |
1:04.71 |
1:40.46 |
|
2:11.51 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miro Torola |
1995 |
|
649 |
28.05 |
1:01.77 |
1:41.42 |
|
2:11.61 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
638 |
28.50 |
1:03.55 |
1:41.79 |
|
2:12.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
638 |
29.62 |
1:05.56 |
1:41.58 |
|
2:12.41 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
631 |
28.23 |
1:04.56 |
1:40.70 |
|
2:12.86 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
621 |
28.62 |
1:04.61 |
1:42.28 |
|
2:13.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
615 |
28.72 |
1:01.91 |
1:41.92 |
|
2:14.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Petja Yritys |
1993 |
|
607 |
28.43 |
1:00.82 |
1:41.19 |
|
2:14.63 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
598 |
28.52 |
1:03.29 |
1:43.49 |
|
2:15.29 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
|
591 |
29.52 |
1:03.00 |
1:42.47 |
|
2:15.82 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
580 |
28.92 |
1:03.75 |
1:44.08 |
|
2:16.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peik Lehtonen |
1991 |
|
575 |
29.20 |
1:04.07 |
1:44.19 |
|
2:17.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
573 |
28.20 |
1:03.20 |
1:44.67 |
|
2:17.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
569 |
29.85 |
1:04.87 |
1:45.63 |
|
2:17.53 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pietari Virta |
1997 |
|
564 |
29.66 |
1:04.48 |
1:46.88 |
|
2:17.90 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
562 |
29.04 |
1:06.55 |
1:44.18 |
|
2:18.07 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lauri Leinonen |
1992 |
|
562 |
28.68 |
1:04.31 |
1:43.38 |
|
2:18.08 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
558 |
27.95 |
1:04.72 |
1:43.96 |
|
2:18.45 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
554 |
28.44 |
1:04.35 |
1:46.85 |
|
2:18.80 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
544 |
28.75 |
1:02.89 |
1:45.85 |
|
2:19.61 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
540 |
29.28 |
1:06.15 |
1:47.31 |
|
2:19.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
531 |
30.50 |
1:06.01 |
1:47.14 |
|
2:20.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
522 |
30.51 |
1:09.42 |
1:49.51 |
|
2:21.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Hannu Vilpponen |
1991 |
|
520 |
30.29 |
1:07.31 |
1:49.19 |
|
2:21.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Daniel Viitikko |
1996 |
|
516 |
28.17 |
1:07.85 |
1:48.90 |
|
2:22.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
514 |
29.75 |
1:07.80 |
1:47.61 |
|
2:22.31 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Miika Pentti |
1997 |
|
513 |
29.00 |
1:08.51 |
1:48.83 |
|
2:22.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Niemi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heikki Luukko |
1988 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Santen |
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:01.18 1992-07-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
758 |
27.36 |
58.80 |
1:33.92 |
|
2:05.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
733 |
27.65 |
59.76 |
1:36.13 |
|
2:06.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
683 |
27.54 |
1:02.15 |
1:38.69 |
|
2:09.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
663 |
28.75 |
1:03.30 |
1:39.18 |
|
2:10.73 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
651 |
29.28 |
1:04.22 |
1:40.12 |
|
2:11.50 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
649 |
28.22 |
1:01.73 |
1:40.23 |
|
2:11.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miro Torola |
1995 |
|
642 |
28.17 |
1:02.09 |
1:41.73 |
|
2:12.09 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
628 |
29.22 |
1:03.37 |
1:42.02 |
|
2:13.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 1500m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Yuriy PRILUKOV (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
|
1:04.09 |
2:11.77 |
3:20.84 |
4:31.13 |
17:11.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:41.30 |
6:51.88 |
7:59.82 |
9:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.77 |
11:26.93 |
12:36.11 |
13:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.56 |
16:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
|
1:03.61 |
2:13.04 |
3:23.06 |
4:33.52 |
17:21.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:43.98 |
6:53.30 |
8:03.09 |
9:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.01 |
11:33.50 |
12:44.35 |
13:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:05.40 |
16:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Yritys |
1997 |
|
|
1:04.62 |
2:14.69 |
3:25.12 |
4:36.10 |
17:35.28 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:47.19 |
6:58.34 |
8:09.61 |
9:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.58 |
11:42.91 |
12:53.71 |
14:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.21 |
16:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Levola |
1996 |
|
|
1:05.92 |
2:16.68 |
3:28.21 |
4:39.77 |
17:47.63 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
5:51.88 |
7:03.38 |
8:14.84 |
9:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.42 |
11:48.73 |
13:01.17 |
14:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.36 |
16:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Stolt |
1990 |
|
|
1:05.64 |
2:17.05 |
3:29.73 |
4:40.25 |
17:59.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:52.02 |
7:03.96 |
8:16.66 |
9:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
10:42.16 |
11:55.15 |
13:07.92 |
14:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.17 |
16:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:02 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Intersport Hansa |
ME: Yang SUN (1991) 14:31.02 2012-08-04 |
EE: Yuriy PRILUKOV (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 15:09.17 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
9 |
767 |
59.29 |
2:02.50 |
3:05.97 |
4:09.80 |
15:51.30 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:13.40 |
6:17.20 |
7:20.93 |
8:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
9:28.93 |
10:32.84 |
11:36.53 |
12:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:44.55 |
14:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Lehtonen |
1996 |
7 |
670 |
1:02.49 |
2:08.50 |
3:14.83 |
4:21.40 |
16:35.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:27.45 |
6:33.92 |
7:40.89 |
8:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
9:54.21 |
11:01.17 |
12:07.49 |
13:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
14:21.32 |
15:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Grönblom |
1998 |
6 |
658 |
1:03.17 |
2:09.96 |
3:17.47 |
4:25.48 |
16:41.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:33.51 |
6:41.85 |
7:49.09 |
8:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
10:03.58 |
11:11.18 |
12:18.89 |
13:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14:31.68 |
15:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
5 |
645 |
1:01.45 |
2:08.90 |
3:16.45 |
4:24.17 |
16:47.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:31.95 |
6:40.26 |
7:48.30 |
8:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:03.95 |
11:11.81 |
12:19.91 |
13:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.77 |
15:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Allar Lihtsa |
1999 |
4 |
644 |
1:04.02 |
2:11.84 |
3:19.87 |
4:28.09 |
16:48.49 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:36.77 |
6:44.79 |
7:52.76 |
9:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:08.87 |
11:16.60 |
12:23.93 |
13:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.64 |
15:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Waltteri Rintala |
1998 |
3 |
630 |
1:03.44 |
2:12.05 |
3:21.66 |
4:31.10 |
16:56.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:39.61 |
6:48.20 |
7:56.09 |
9:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.41 |
11:20.62 |
12:28.18 |
13:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:42.43 |
15:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Horst |
1997 |
2 |
614 |
1:03.76 |
2:11.72 |
3:19.70 |
4:28.54 |
17:04.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:37.32 |
6:45.89 |
7:54.71 |
9:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.25 |
11:21.33 |
12:30.42 |
13:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.93 |
15:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joni Kitinoja |
1996 |
1 |
603 |
1:03.88 |
2:12.07 |
3:20.71 |
4:29.90 |
17:10.65 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:39.69 |
6:49.06 |
7:58.70 |
9:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.44 |
11:27.14 |
12:36.76 |
13:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14:55.27 |
16:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
602 |
1:04.09 |
2:11.77 |
3:20.84 |
4:31.13 |
17:11.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:41.30 |
6:51.88 |
7:59.82 |
9:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.77 |
11:26.93 |
12:36.11 |
13:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.56 |
16:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
585 |
1:03.61 |
2:13.04 |
3:23.06 |
4:33.52 |
17:21.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:43.98 |
6:53.30 |
8:03.09 |
9:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.01 |
11:33.50 |
12:44.35 |
13:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15:05.40 |
16:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Yritys |
1997 |
|
562 |
1:04.62 |
2:14.69 |
3:25.12 |
4:36.10 |
17:35.28 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:47.19 |
6:58.34 |
8:09.61 |
9:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.58 |
11:42.91 |
12:53.71 |
14:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.21 |
16:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sakari Levola |
1996 |
|
543 |
1:05.92 |
2:16.68 |
3:28.21 |
4:39.77 |
17:47.63 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
5:51.88 |
7:03.38 |
8:14.84 |
9:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.42 |
11:48.73 |
13:01.17 |
14:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.36 |
16:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Stolt |
1990 |
|
524 |
1:05.64 |
2:17.05 |
3:29.73 |
4:40.25 |
17:59.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:52.02 |
7:03.96 |
8:16.66 |
9:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
10:42.16 |
11:55.15 |
13:07.92 |
14:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.17 |
16:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:02 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Sairaala Neo |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Lilja |
1992 |
|
479 |
37.97 |
1:19.79 |
2:02.85 |
|
2:45.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taru Luotonen |
1977 |
|
284 |
42.21 |
1:31.43 |
2:24.89 |
|
3:17.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susanna Halme |
1996 |
|
250 |
46.56 |
1:42.61 |
2:41.38 |
|
3:35.54 |
|
|
Valkeakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:35 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Viking Line |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Kallio |
1996 |
|
418 |
30.38 |
1:05.08 |
1:41.47 |
|
2:16.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
418 |
30.44 |
1:05.29 |
1:41.10 |
|
2:16.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julius Kallio |
1997 |
|
202 |
38.58 |
1:21.52 |
2:06.92 |
|
2:53.61 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
193 |
37.57 |
1:22.95 |
2:09.69 |
|
2:56.30 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
156 |
40.17 |
1:28.22 |
2:19.66 |
|
3:09.32 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:49 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Orion Oyj |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 |
SE: Anni Alitalo (1991) 28.61 2013-07-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:49 |
|
Tulokset Laji 27 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:15 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Orion Oyj |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 |
SE: Anni Alitalo (1991) 28.61 2013-07-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:15 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Orion Oyj |
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 |
EE: Daniela SAMULSKI (1984) 27.23 2009-07-30 |
SE: Anni Alitalo (1991) 28.61 2013-07-31 |
Nuorten SE: Lotta Nevalainen (1994) 29.65 2011-03-26 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:05 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Turun hylly-ja trukkitalo |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 |
EE: Hendrik FELDWEHR (1986) 26.83 2009-07-28 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:05 |
|
Tulokset Laji 28 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Turun hylly-ja trukkitalo |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 |
EE: Hendrik FELDWEHR (1986) 26.83 2009-07-28 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Turun hylly-ja trukkitalo |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 |
EE: Hendrik FELDWEHR (1986) 26.83 2009-07-28 |
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 |
Nuorten SE: Tuomas Pokkinen (1995) 28.66 2012-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Sairaala Neo |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 2:04.05 2008-03-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
707 |
29.52 |
1:02.15 |
1:34.68 |
|
2:06.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
707 |
29.01 |
1:01.42 |
1:34.35 |
|
2:06.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
696 |
29.94 |
1:02.24 |
1:35.26 |
|
2:07.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
695 |
28.82 |
1:01.21 |
1:34.89 |
|
2:07.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
694 |
29.38 |
1:01.42 |
1:33.69 |
|
2:07.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benita Haikola |
1989 |
|
665 |
30.34 |
1:02.73 |
1:36.07 |
|
2:09.43 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
653 |
30.56 |
1:03.44 |
1:36.96 |
|
2:10.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
645 |
30.36 |
1:03.35 |
1:37.88 |
|
2:10.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
631 |
30.52 |
1:03.46 |
1:37.89 |
|
2:11.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
629 |
30.50 |
1:03.77 |
1:37.69 |
|
2:11.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
626 |
30.83 |
1:04.61 |
1:38.74 |
|
2:12.07 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Konkka |
2000 |
|
620 |
30.04 |
1:03.00 |
1:37.72 |
|
2:12.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
615 |
30.34 |
1:03.42 |
1:37.78 |
|
2:12.85 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Reini |
2000 |
|
612 |
30.43 |
1:04.42 |
1:38.95 |
|
2:13.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
610 |
30.67 |
1:04.47 |
1:38.72 |
|
2:13.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
604 |
30.74 |
1:04.39 |
1:39.61 |
|
2:13.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katja Pyörälä |
1994 |
|
603 |
30.64 |
1:04.45 |
1:39.06 |
|
2:13.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
602 |
30.98 |
1:05.09 |
1:40.28 |
|
2:13.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
598 |
31.11 |
1:04.53 |
1:39.13 |
|
2:14.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nea Virta |
1996 |
|
598 |
30.85 |
1:04.18 |
1:39.03 |
|
2:14.10 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
594 |
31.30 |
1:05.55 |
1:40.64 |
|
2:14.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
584 |
30.48 |
1:05.35 |
1:40.67 |
|
2:15.11 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Oesch |
1997 |
|
582 |
31.07 |
1:05.32 |
1:40.39 |
|
2:15.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
580 |
30.71 |
1:04.88 |
1:40.16 |
|
2:15.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alena Mokicheva |
1996 |
|
580 |
31.05 |
1:05.30 |
1:41.24 |
|
2:15.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Veera Kallio |
1997 |
|
579 |
30.53 |
1:04.96 |
1:40.46 |
|
2:15.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julia Thurin |
1996 |
|
577 |
30.14 |
1:03.15 |
1:39.00 |
|
2:15.68 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
573 |
31.10 |
1:04.75 |
1:40.01 |
|
2:16.01 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
569 |
30.23 |
1:04.44 |
1:40.46 |
|
2:16.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Veera Rinne |
1998 |
|
561 |
31.32 |
1:05.88 |
1:41.45 |
|
2:16.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anna Silventoinen |
1994 |
|
557 |
31.00 |
1:05.30 |
1:41.38 |
|
2:17.25 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
557 |
31.66 |
1:06.61 |
1:42.33 |
|
2:17.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Suvi Karppinen |
1998 |
|
554 |
30.39 |
1:05.36 |
1:42.37 |
|
2:17.50 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aino Erkinaro |
1995 |
|
553 |
31.64 |
1:05.83 |
1:41.75 |
|
2:17.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sara Kazi |
1999 |
|
553 |
30.87 |
1:06.23 |
1:42.34 |
|
2:17.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Vera Viitasuo |
1995 |
|
552 |
31.74 |
1:06.04 |
1:41.79 |
|
2:17.70 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Eveliina Ala-Seppälä |
1995 |
|
541 |
32.27 |
1:06.79 |
1:42.18 |
|
2:18.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
539 |
30.57 |
1:04.58 |
1:41.01 |
|
2:18.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
538 |
32.55 |
1:08.48 |
1:43.96 |
|
2:18.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Aleksia Halonen |
1996 |
|
535 |
32.29 |
1:07.04 |
1:42.92 |
|
2:19.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
530 |
32.37 |
1:08.01 |
1:43.61 |
|
2:19.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Alina Katajisto |
1998 |
|
526 |
32.86 |
1:08.97 |
1:45.31 |
|
2:19.92 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
514 |
32.79 |
1:08.17 |
1:44.93 |
|
2:20.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Vilma Havo |
1999 |
|
509 |
32.45 |
1:08.34 |
1:44.75 |
|
2:21.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:00 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Sairaala Neo |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 2:04.05 2008-03-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
771 |
27.92 |
58.82 |
1:30.91 |
|
2:03.18 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
721 |
29.21 |
1:00.99 |
1:33.76 |
|
2:05.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
719 |
29.71 |
1:01.54 |
1:33.74 |
|
2:06.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
718 |
28.92 |
1:00.71 |
1:34.08 |
|
2:06.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Otava |
1999 |
|
718 |
29.67 |
1:01.73 |
1:34.48 |
|
2:06.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
685 |
30.07 |
1:02.13 |
1:35.87 |
|
2:08.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
642 |
30.17 |
1:03.13 |
1:37.13 |
|
2:10.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benita Haikola |
1989 |
|
630 |
30.36 |
1:03.31 |
1:37.63 |
|
2:11.73 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:00 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:56 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Nordic Trianing Camp |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
EE: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:54.75 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Schmid |
1996 |
|
685 |
30.01 |
1:01.22 |
1:33.97 |
|
2:06.94 |
|
|
Schwimmclub Kreuzlingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Juopperi |
1992 |
|
669 |
30.56 |
1:03.40 |
1:35.21 |
|
2:07.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
656 |
30.01 |
1:01.71 |
1:34.85 |
|
2:08.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
652 |
30.08 |
1:02.43 |
1:35.96 |
|
2:09.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petja Yritys |
1993 |
|
642 |
30.27 |
1:03.10 |
1:37.08 |
|
2:09.70 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
638 |
29.68 |
1:02.79 |
1:36.84 |
|
2:09.96 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
636 |
30.43 |
1:03.38 |
1:36.89 |
|
2:10.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
622 |
30.42 |
1:03.53 |
1:37.29 |
|
2:11.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
610 |
30.40 |
1:04.66 |
1:39.07 |
|
2:11.91 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
607 |
30.86 |
1:04.04 |
1:38.16 |
|
2:12.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
605 |
30.96 |
1:04.44 |
1:38.41 |
|
2:12.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ollimatti Salovaara |
1994 |
|
589 |
30.82 |
1:04.42 |
1:39.58 |
|
2:13.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
|
585 |
31.32 |
1:05.64 |
1:40.23 |
|
2:13.80 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Antti Viilos |
1989 |
|
577 |
30.98 |
1:04.96 |
1:39.83 |
|
2:14.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
577 |
31.64 |
1:05.96 |
1:40.79 |
|
2:14.39 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
567 |
30.15 |
1:04.00 |
1:39.57 |
|
2:15.18 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Martin Kartau |
1995 |
|
558 |
30.66 |
1:04.48 |
1:40.00 |
|
2:15.90 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miro Juvonen |
1994 |
|
553 |
31.21 |
1:04.91 |
1:40.74 |
|
2:16.32 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henri Hellström |
1997 |
|
537 |
32.13 |
1:07.52 |
1:43.00 |
|
2:17.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
536 |
30.40 |
1:05.04 |
1:42.10 |
|
2:17.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
532 |
31.46 |
1:05.80 |
1:41.82 |
|
2:18.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
530 |
32.42 |
1:07.30 |
1:43.01 |
|
2:18.29 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
506 |
31.66 |
1:06.69 |
1:43.55 |
|
2:20.45 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
492 |
32.34 |
1:08.21 |
1:44.73 |
|
2:21.74 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexei Mokichev |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:56 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Nordic Trianing Camp |
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
EE: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:54.75 2009-07-31 |
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
709 |
28.98 |
1:00.68 |
1:33.40 |
|
2:05.50 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Schmid |
1996 |
|
690 |
29.95 |
1:01.45 |
1:34.30 |
|
2:06.62 |
|
|
Schwimmclub Kreuzlingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Markkanen |
1994 |
|
677 |
29.49 |
1:01.45 |
1:34.31 |
|
2:07.44 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
671 |
29.88 |
1:01.90 |
1:34.76 |
|
2:07.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
669 |
29.78 |
1:01.74 |
1:35.38 |
|
2:07.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petja Yritys |
1993 |
|
641 |
30.32 |
1:03.69 |
1:37.08 |
|
2:09.78 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
613 |
30.60 |
1:04.24 |
1:38.48 |
|
2:11.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m SU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:01 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:59 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m SU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:59 |
|
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:06 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m SU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Turun ErikoisTaksit |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
583 |
34.92 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Latikka |
1990 |
|
459 |
34.81 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
240 |
54.31 |
|
|
|
1:51.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Kallio |
1997 |
|
213 |
49.91 |
|
|
|
1:41.95 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riku Savola |
1978 |
|
198 |
49.54 |
|
|
|
1:44.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
160 |
50.53 |
|
|
|
1:52.18 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Kojo |
1977 |
|
38 |
1:21.46 |
|
|
|
2:55.88 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:06 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m SU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Turun ErikoisTaksit |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
|
722 |
31.04 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
602 |
35.60 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jimi Miromaa |
1996 |
|
231 |
54.46 |
|
|
|
1:53.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Savola |
1978 |
|
209 |
50.00 |
|
|
|
1:42.63 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Kallio |
1997 |
|
172 |
53.59 |
|
|
|
1:49.58 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Purmonen |
1985 |
|
152 |
55.90 |
|
|
|
1:54.03 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:33 |
|
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:31 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Eloni |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:31 |
|
Tulokset Laji 33 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Eloni |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Eloni |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:11 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:05 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: JV-Sport |
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:36.53 2013-07-30 |
EE: Lotte FRIIS (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 |
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 17:18.16 2007-08-10 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
764 |
1:05.30 |
2:14.61 |
3:23.79 |
4:32.83 |
17:04.44 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:41.96 |
6:51.32 |
8:00.55 |
9:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:18.21 |
11:26.45 |
12:34.61 |
13:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.12 |
15:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Benita Haikola |
1989 |
|
705 |
1:06.72 |
2:16.70 |
3:27.23 |
4:38.02 |
17:32.23 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:48.20 |
6:58.09 |
8:08.27 |
9:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.26 |
11:39.80 |
12:50.08 |
14:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.43 |
16:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
672 |
1:07.21 |
2:18.24 |
3:30.05 |
4:41.68 |
17:48.69 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:53.64 |
7:04.56 |
8:15.18 |
9:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.72 |
11:49.51 |
13:01.74 |
14:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
15:25.43 |
16:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
666 |
1:06.93 |
2:18.21 |
3:29.15 |
4:41.63 |
17:52.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
5:53.07 |
7:04.47 |
8:16.45 |
9:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.48 |
11:53.27 |
13:04.59 |
14:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
15:29.15 |
16:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
663 |
1:07.85 |
2:20.01 |
3:32.00 |
4:44.00 |
17:53.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:56.40 |
7:08.37 |
8:20.33 |
9:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.18 |
11:56.01 |
13:07.71 |
14:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
15:32.33 |
16:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
651 |
1:08.11 |
2:20.32 |
3:32.47 |
4:44.41 |
18:00.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:56.68 |
7:08.53 |
8:20.66 |
9:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.28 |
11:57.75 |
13:09.86 |
14:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.35 |
16:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
590 |
1:09.74 |
2:23.08 |
3:37.53 |
4:51.80 |
18:36.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:07.06 |
7:22.19 |
8:37.22 |
9:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.24 |
12:22.73 |
13:38.33 |
14:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.89 |
17:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
588 |
1:10.86 |
2:26.19 |
3:41.10 |
4:56.12 |
18:37.43 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
6:11.54 |
7:26.82 |
8:41.64 |
9:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:11.50 |
12:26.56 |
13:41.62 |
14:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
16:11.27 |
17:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Falk |
1999 |
|
588 |
1:07.39 |
2:20.41 |
3:34.27 |
4:48.65 |
18:37.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
6:02.74 |
7:18.21 |
8:33.35 |
9:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.36 |
12:21.87 |
13:37.75 |
14:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16:10.66 |
17:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
588 |
1:11.59 |
2:27.56 |
3:42.92 |
4:58.38 |
18:37.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
6:13.80 |
7:29.30 |
8:44.21 |
9:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.87 |
12:28.44 |
13:43.36 |
14:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.14 |
17:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
582 |
1:07.36 |
2:21.15 |
3:35.97 |
4:51.68 |
18:41.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
6:06.90 |
7:21.99 |
8:37.78 |
9:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.11 |
12:25.20 |
13:40.63 |
14:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.38 |
17:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
572 |
1:08.86 |
2:23.76 |
3:39.28 |
4:55.38 |
18:48.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
6:11.43 |
7:27.81 |
8:43.58 |
9:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.94 |
12:31.96 |
13:47.57 |
15:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16:18.95 |
17:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
566 |
1:09.25 |
2:25.07 |
3:40.87 |
4:57.25 |
18:51.64 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
6:13.15 |
7:29.46 |
8:45.80 |
10:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.03 |
12:35.82 |
13:51.69 |
15:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.86 |
17:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oona Laukkanen |
1995 |
|
563 |
1:10.18 |
2:25.95 |
3:42.29 |
4:59.81 |
18:53.81 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
6:15.95 |
7:32.27 |
8:47.00 |
10:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.60 |
12:32.87 |
13:48.97 |
15:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.86 |
17:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
541 |
1:11.05 |
2:26.48 |
3:42.63 |
4:59.78 |
19:09.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:16.57 |
7:33.07 |
8:49.95 |
10:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.34 |
12:42.02 |
14:00.45 |
15:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.53 |
17:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Erkinaro |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:05 |
|
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m RU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Santen |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m RU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Santen |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Document House |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:14 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m RU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Document House |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:14 |
|
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m VU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: City-Lab Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:35 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: City-Lab Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:43 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m VU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Proni Logistics |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:43 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Proni Logistics |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
865 |
|
|
|
|
26.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Kallio |
1996 |
|
739 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Latikka |
1990 |
|
710 |
|
|
|
|
26.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Manu Lahtinen |
1991 |
|
407 |
|
|
|
|
33.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riku Savola |
1978 |
|
318 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Kallio |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:50 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Euroports |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Nuorten SE: Marlene Niemi (1992) 25.65 2009-06-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:50 |
|
Tulokset Laji 39 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Vapaauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Euroports |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Nuorten SE: Marlene Niemi (1992) 25.65 2009-06-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:11 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Euroports |
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 |
Nuorten SE: Marlene Niemi (1992) 25.65 2009-06-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: LähiTapiola |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
EE: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 40 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:16 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: LähiTapiola |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
EE: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:16 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: LähiTapiola |
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
EE: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 |
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 26.64 2003-07-31 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: DHL Global Forwarding |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 41 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:19 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Selkäuinti Naiset, Välierät |
Sponsori: DHL Global Forwarding |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:19 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:33 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: DHL Global Forwarding |
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 |
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:33 |
|
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Viking Line |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Schmid |
1996 |
|
713 |
26.52 |
54.51 |
1:24.41 |
|
1:54.17 |
|
|
Schwimmclub Kreuzlingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
710 |
26.95 |
56.03 |
1:25.29 |
|
1:54.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
707 |
26.85 |
55.67 |
1:25.27 |
|
1:54.45 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Herrala |
1993 |
|
685 |
26.87 |
56.26 |
1:26.18 |
|
1:55.67 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
683 |
27.28 |
56.75 |
1:26.16 |
|
1:55.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
683 |
26.93 |
56.42 |
1:26.52 |
|
1:55.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
683 |
26.97 |
56.27 |
1:25.83 |
|
1:55.81 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
676 |
26.99 |
56.05 |
1:26.26 |
|
1:56.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Soini |
1996 |
|
675 |
27.75 |
57.44 |
1:27.20 |
|
1:56.25 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miro Torola |
1995 |
|
649 |
27.54 |
57.03 |
1:27.54 |
|
1:57.79 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
639 |
26.96 |
56.28 |
1:26.97 |
|
1:58.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hannes Väre |
1997 |
|
635 |
26.52 |
55.48 |
1:26.99 |
|
1:58.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Antti Viilos |
1989 |
|
633 |
27.44 |
57.34 |
1:28.23 |
|
1:58.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
629 |
27.29 |
56.80 |
1:27.45 |
|
1:59.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
629 |
28.21 |
58.97 |
1:29.30 |
|
1:59.04 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexei Mokichev |
1994 |
|
627 |
27.65 |
57.53 |
1:27.99 |
|
1:59.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niko Korhonen |
1993 |
|
624 |
27.55 |
58.25 |
1:29.82 |
|
1:59.30 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
623 |
28.13 |
58.42 |
1:29.09 |
|
1:59.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
622 |
27.65 |
57.54 |
1:28.56 |
|
1:59.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
618 |
27.49 |
57.36 |
1:28.66 |
|
1:59.72 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
617 |
27.36 |
57.04 |
1:28.49 |
|
1:59.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
617 |
27.50 |
57.08 |
1:27.91 |
|
1:59.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Gustav Carlsson |
1993 |
|
614 |
27.34 |
57.11 |
1:28.09 |
|
1:59.95 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
611 |
27.39 |
58.79 |
1:29.89 |
|
2:00.15 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Otto Kuittinen |
1995 |
|
604 |
27.67 |
57.99 |
1:29.06 |
|
2:00.61 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Pietari Virta |
1997 |
|
603 |
28.22 |
58.26 |
1:28.90 |
|
2:00.73 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
600 |
28.29 |
58.76 |
1:29.70 |
|
2:00.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
596 |
28.66 |
58.80 |
1:30.24 |
|
2:01.17 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
591 |
28.22 |
58.60 |
1:30.28 |
|
2:01.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Samuli Korpi |
1997 |
|
588 |
28.01 |
59.64 |
1:30.24 |
|
2:01.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Tapio Uusitalo |
1995 |
|
581 |
27.64 |
58.51 |
1:30.44 |
|
2:02.22 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
578 |
28.05 |
59.36 |
1:31.14 |
|
2:02.42 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
576 |
28.00 |
58.40 |
1:30.72 |
|
2:02.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emil Kaidesoja |
1995 |
|
570 |
27.39 |
58.04 |
1:30.56 |
|
2:03.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
569 |
28.07 |
59.23 |
1:31.35 |
|
2:03.03 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
561 |
28.56 |
59.20 |
1:31.39 |
|
2:03.65 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
555 |
28.75 |
1:00.14 |
1:31.70 |
|
2:04.08 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jan Rif |
1998 |
|
555 |
27.97 |
59.27 |
1:31.73 |
|
2:04.08 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
550 |
28.15 |
1:00.09 |
1:32.66 |
|
2:04.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Casper Salminen |
1998 |
|
546 |
28.96 |
1:00.48 |
1:33.40 |
|
2:04.79 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Samu Vuoriainen |
1995 |
|
545 |
28.38 |
59.45 |
1:31.58 |
|
2:04.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Vladislav Vorobiev |
1996 |
|
544 |
28.22 |
59.43 |
1:32.92 |
|
2:04.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
531 |
28.15 |
59.37 |
1:32.41 |
|
2:05.91 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Miko Joronen |
1996 |
|
531 |
28.20 |
59.96 |
1:32.82 |
|
2:05.94 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Lauri Leinonen |
1992 |
|
521 |
29.07 |
1:00.66 |
1:33.85 |
|
2:06.75 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
520 |
28.39 |
1:00.73 |
1:34.17 |
|
2:06.79 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Esa Paavilainen |
1997 |
|
495 |
29.08 |
1:01.99 |
1:35.78 |
|
2:08.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:01 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Viking Line |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 |
Nuorten SE: Antti Kasvio (1973) 1:49.83 1991-08-21 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
744 |
26.15 |
54.77 |
1:23.72 |
|
1:52.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tony Eriksson |
1995 |
|
719 |
26.37 |
54.83 |
1:24.20 |
|
1:53.85 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Schmid |
1996 |
|
717 |
26.37 |
54.80 |
1:24.41 |
|
1:53.91 |
|
|
Schwimmclub Kreuzlingen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
711 |
26.67 |
55.01 |
1:24.67 |
|
1:54.28 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Eskelinen |
1988 |
|
701 |
27.10 |
56.26 |
1:25.82 |
|
1:54.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
699 |
27.01 |
56.03 |
1:25.36 |
|
1:54.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
688 |
26.89 |
56.33 |
1:26.12 |
|
1:55.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Herrala |
1993 |
|
656 |
26.56 |
55.66 |
1:25.92 |
|
1:57.39 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:07 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m RU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Orion Oyj |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanna Halme |
1996 |
|
292 |
52.86 |
|
|
|
1:54.70 |
|
|
Valkeakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Kukkonen |
1994 |
|
172 |
1:06.45 |
|
|
|
2:18.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riikka Peteri |
1995 |
|
85 |
1:34.52 |
|
|
|
3:21.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:07 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m RU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Amislift |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m RU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Amislift |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:44 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: TYA |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
709 |
29.52 |
1:06.47 |
1:49.41 |
|
2:21.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
685 |
31.21 |
1:07.14 |
1:49.33 |
|
2:23.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Otava |
1999 |
|
668 |
32.44 |
1:09.96 |
1:53.14 |
|
2:24.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
664 |
31.24 |
1:08.70 |
1:49.14 |
|
2:24.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
658 |
31.19 |
1:09.22 |
1:51.00 |
|
2:24.99 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
658 |
31.24 |
1:08.52 |
1:50.35 |
|
2:25.00 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
644 |
31.45 |
1:09.31 |
1:52.79 |
|
2:26.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
642 |
32.10 |
1:10.57 |
1:53.38 |
|
2:26.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fanny Teijonsalo |
1996 |
|
628 |
31.48 |
1:09.40 |
1:51.23 |
|
2:27.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
613 |
31.44 |
1:11.50 |
1:54.71 |
|
2:28.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katja Pyörälä |
1994 |
|
592 |
32.43 |
1:10.11 |
1:54.43 |
|
2:30.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
576 |
31.44 |
1:11.28 |
1:55.67 |
|
2:31.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alma Lumio |
1999 |
|
566 |
31.49 |
1:11.98 |
1:57.00 |
|
2:32.44 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
562 |
31.78 |
1:12.61 |
2:00.61 |
|
2:32.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
561 |
32.45 |
1:12.09 |
1:58.78 |
|
2:32.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
560 |
33.56 |
1:14.53 |
1:56.66 |
|
2:33.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
554 |
34.55 |
1:14.18 |
1:58.49 |
|
2:33.59 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
551 |
30.99 |
1:12.34 |
1:57.55 |
|
2:33.80 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Benita Haikola |
1989 |
|
551 |
32.41 |
1:12.69 |
1:59.51 |
|
2:33.83 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
|
550 |
32.80 |
1:12.17 |
1:58.93 |
|
2:33.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
548 |
32.40 |
1:13.11 |
1:57.71 |
|
2:34.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
548 |
33.10 |
1:10.22 |
1:56.15 |
|
2:34.13 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Selma Soininen |
1999 |
|
545 |
32.98 |
1:11.38 |
1:58.47 |
|
2:34.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saara Salokangas |
1996 |
|
543 |
32.06 |
1:14.14 |
1:59.37 |
|
2:34.54 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Viliina Vekkeli |
1996 |
|
540 |
30.97 |
1:12.55 |
1:58.18 |
|
2:34.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
538 |
34.12 |
1:14.86 |
1:59.09 |
|
2:35.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
530 |
31.71 |
1:14.96 |
2:00.62 |
|
2:35.81 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vilma Havo |
1999 |
|
529 |
32.66 |
1:14.61 |
2:00.74 |
|
2:35.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ruusa Jumppanen |
1995 |
|
528 |
32.94 |
1:12.29 |
2:00.18 |
|
2:35.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Erika Lahtinen |
1998 |
|
526 |
33.03 |
1:15.63 |
2:01.51 |
|
2:36.21 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ella Varis |
1998 |
|
525 |
36.50 |
1:16.99 |
2:00.21 |
|
2:36.33 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Riina Strengell |
1997 |
|
521 |
32.62 |
1:14.79 |
2:00.95 |
|
2:36.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Männikkö |
1998 |
|
517 |
33.10 |
1:13.60 |
2:01.02 |
|
2:37.08 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
509 |
33.55 |
1:15.65 |
2:02.05 |
|
2:37.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
499 |
34.11 |
1:13.87 |
2:03.50 |
|
2:38.96 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Oona Laukkanen |
1995 |
|
499 |
33.38 |
1:14.39 |
2:02.21 |
|
2:39.02 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
497 |
32.23 |
1:13.14 |
2:02.13 |
|
2:39.24 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
491 |
33.19 |
1:15.45 |
2:02.46 |
|
2:39.82 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
475 |
34.53 |
1:17.90 |
2:04.30 |
|
2:41.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
467 |
35.28 |
1:19.51 |
2:03.94 |
|
2:42.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
426 |
35.39 |
1:19.48 |
2:10.56 |
|
2:47.56 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
426 |
35.57 |
1:19.01 |
2:08.82 |
|
2:47.61 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Mört |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Moona Mankinen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:44 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:16 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: TYA |
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laukkanen |
1993 |
|
748 |
29.19 |
1:05.40 |
1:45.89 |
|
2:18.92 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
736 |
30.94 |
1:06.29 |
1:47.03 |
|
2:19.66 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
683 |
31.62 |
1:08.75 |
1:50.39 |
|
2:23.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
682 |
31.29 |
1:07.78 |
1:49.97 |
|
2:23.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
681 |
30.94 |
1:07.03 |
1:50.17 |
|
2:23.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Otava |
1999 |
|
660 |
31.19 |
1:09.85 |
1:53.10 |
|
2:24.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Kuulasmaa |
1994 |
|
658 |
31.29 |
1:09.06 |
1:49.89 |
|
2:24.98 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
608 |
32.33 |
1:10.98 |
1:54.38 |
|
2:28.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:16 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ålandsbanken |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 46 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Ålandsbanken |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:38 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ålandsbanken |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:38 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:25 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy / Gant |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:09.39 2011-07-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:25 |
|
Tulokset Laji 47 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:44 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Rintauinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy / Gant |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:09.39 2011-07-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:44 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy / Gant |
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 |
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:09.39 2011-07-25 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:17 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Avoltus |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 |
EE: Hugues DUBOSCQ (1981) 58.64 2009-07-27 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:17 |
|
Tulokset Laji 48 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:07 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 100m Rintauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Avoltus |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 |
EE: Hugues DUBOSCQ (1981) 58.64 2009-07-27 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:07 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:00 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Avoltus |
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 |
EE: Hugues DUBOSCQ (1981) 58.64 2009-07-27 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 1:02.94 2011-12-02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:00 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Suomisen Konepaja Oy |
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
EE: Federico COLBERTALDO (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 8:04.82 2012-03-31 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
767 |
58.81 |
2:01.05 |
3:03.06 |
4:05.81 |
8:13.80 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:08.08 |
6:10.60 |
7:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
679 |
1:00.40 |
2:04.33 |
3:09.17 |
4:14.07 |
8:34.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:19.42 |
6:24.99 |
7:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
653 |
1:01.43 |
2:07.61 |
3:14.24 |
4:20.62 |
8:41.01 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:27.11 |
6:33.42 |
7:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Soini |
1996 |
|
643 |
1:02.71 |
2:08.21 |
3:14.15 |
4:20.24 |
8:43.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:26.48 |
6:32.73 |
7:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
643 |
1:03.04 |
2:09.08 |
3:14.21 |
4:20.05 |
8:43.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:26.67 |
6:33.61 |
7:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
640 |
1:01.45 |
2:07.59 |
3:14.67 |
4:21.23 |
8:44.49 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:28.62 |
6:35.83 |
7:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
628 |
1:00.21 |
2:05.18 |
3:11.10 |
4:17.80 |
8:47.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:24.24 |
6:31.94 |
7:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
624 |
1:01.21 |
2:07.82 |
3:15.04 |
4:22.36 |
8:49.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:29.68 |
6:37.13 |
7:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
621 |
1:01.02 |
2:07.90 |
3:14.39 |
4:22.02 |
8:49.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:30.34 |
6:37.79 |
7:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
602 |
1:02.77 |
2:10.11 |
3:17.99 |
4:26.02 |
8:55.38 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
5:34.62 |
6:42.90 |
7:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
594 |
1:02.05 |
2:08.81 |
3:17.17 |
4:26.22 |
8:57.73 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:34.76 |
6:43.34 |
7:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
582 |
1:03.19 |
2:11.23 |
3:20.79 |
4:29.23 |
9:01.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:38.63 |
6:47.62 |
7:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jimi Kallio |
1993 |
|
582 |
1:02.77 |
2:11.93 |
3:20.32 |
4:29.56 |
9:01.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:38.80 |
6:48.01 |
7:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Santeri Horst |
1997 |
|
578 |
1:03.91 |
2:10.53 |
3:19.05 |
4:27.64 |
9:02.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:37.37 |
6:46.47 |
7:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Salminen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw4.1 |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m VU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Euromaster |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:08 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:06 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m VU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Euromaster |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Lähteenmäki |
1991 |
|
845 |
27.64 |
|
|
|
58.49 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Latikka |
1990 |
|
667 |
27.94 |
|
|
|
58.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
656 |
29.72 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Natunen |
1992 |
|
516 |
35.79 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Manu Lahtinen |
1991 |
|
397 |
35.53 |
|
|
|
1:13.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mika Kallio |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
IPC3.1.6 |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:06 |
|
Tulokset Laji 51 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 51 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:11 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m VU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:11 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m VU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Ricoh |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:08 |
|
Tulokset Laji 52 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 52 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:00 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Proni Logistics |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 22.22 2012-05-27 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:00 |
|
Tulokset Laji 52 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 52 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:22 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 50m Vapaauinti Miehet, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Proni Logistics |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 22.22 2012-05-27 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:22 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Proni Logistics |
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 |
EE: Frederick BOUSQUET (1981) 20.94 2009-04-26 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 22.22 2012-05-27 |
Nuorten SE: Manu Mäntymäki (1985) 23.03 2003-08-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy/Boomerang |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 53 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Välierät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 50m Perhosuinti Naiset, Välierät, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy/Boomerang |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy/Boomerang |
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
EE: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Muovitech |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 4:06.16 2005-06-07 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
656 |
1:02.36 |
2:13.70 |
3:34.42 |
|
4:40.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannes Väre |
1997 |
|
649 |
1:03.60 |
2:15.10 |
3:38.86 |
|
4:41.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Torola |
1995 |
|
641 |
1:02.45 |
2:16.52 |
3:38.66 |
|
4:42.68 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
637 |
1:07.80 |
2:24.05 |
3:40.69 |
|
4:43.27 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
635 |
1:03.45 |
2:16.30 |
3:36.52 |
|
4:43.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petja Yritys |
1993 |
|
633 |
1:03.77 |
2:14.28 |
3:37.06 |
|
4:43.98 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
614 |
1:04.48 |
2:20.40 |
3:41.60 |
|
4:46.83 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
613 |
1:05.24 |
2:22.54 |
3:42.52 |
|
4:46.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
593 |
1:04.83 |
2:22.41 |
3:41.88 |
|
4:50.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
587 |
1:04.19 |
2:23.64 |
3:48.00 |
|
4:51.15 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
579 |
1:02.18 |
2:19.13 |
3:43.70 |
|
4:52.53 |
q |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santeri Horst |
1997 |
|
570 |
1:07.05 |
2:23.17 |
3:44.53 |
|
4:53.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
570 |
1:03.58 |
2:18.56 |
3:45.41 |
|
4:54.02 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
551 |
1:02.86 |
2:21.03 |
3:44.86 |
|
4:57.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
548 |
1:04.35 |
2:20.50 |
3:45.44 |
|
4:57.82 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
545 |
1:05.07 |
2:18.03 |
3:45.72 |
|
4:58.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
544 |
1:11.76 |
2:26.43 |
3:52.37 |
|
4:58.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
526 |
1:05.01 |
2:25.22 |
3:54.35 |
|
5:02.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oskari Soini |
1997 |
|
506 |
1:04.78 |
2:23.18 |
3:56.83 |
|
5:05.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joel Rantala |
1999 |
|
502 |
1:06.29 |
2:25.39 |
3:54.98 |
|
5:06.78 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tatu Mäkiaho |
1995 |
|
500 |
1:05.52 |
2:24.33 |
3:55.97 |
|
5:07.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Allar Lihtsa |
1999 |
|
496 |
1:10.23 |
2:31.13 |
4:00.35 |
|
5:08.03 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heikki Luukko |
1988 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Juopperi |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tapio Junninen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Dobrzhanskiy |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
300m |
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
300m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:28 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Muovitech |
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 |
EE: Laszlo CSEH (1985) 4:06.16 2005-06-07 |
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 4:22.77 1992-04-25 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Laukkanen |
1993 |
|
714 |
1:01.49 |
2:11.45 |
3:29.47 |
|
4:32.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Torola |
1995 |
|
693 |
1:01.58 |
2:13.92 |
3:34.28 |
|
4:35.52 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
654 |
1:05.60 |
2:17.52 |
3:36.14 |
|
4:40.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
653 |
1:05.82 |
2:22.01 |
3:38.30 |
|
4:40.92 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannes Väre |
1997 |
|
638 |
1:01.40 |
2:14.54 |
3:39.49 |
|
4:43.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petja Yritys |
1993 |
|
633 |
1:05.03 |
2:16.85 |
3:38.52 |
|
4:43.97 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Myllyaho |
1995 |
|
619 |
1:06.11 |
2:23.22 |
3:42.12 |
|
4:46.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
570 |
1:03.87 |
2:21.49 |
3:45.78 |
|
4:53.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:28 |
|
Tulokset Laji 55 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 55 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 50m SU Naiset VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy / Gant |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:39 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 50m SU Naiset VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Pro Fashion Oy / Gant |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:39 |
|
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:48 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 50m SU Miehet VSM, Alkuerät, Aikuinen |
Sponsori: Avoltus |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:48 |
|
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:36 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 50m SU Miehet VSM, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Avoltus |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:36 |
|
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:16 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Marli |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 6:58.55 2009-07-31 |
EE: RUSSIA (1900) 6:59.15 2009-07-31 |
SE: Cetus (1900) 7:37.16 2013-07-04 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 7:56.85 2011-06-30 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:16 |
|
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:37 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 4X200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Aquanetti |
ME: CHINA (1900) 7:42.08 2009-07-30 |
EE: GREAT BRITAIN (1900) 7:45.51 2009-07-30 |
SE: Cetus (1900) 8:24.34 2013-07-05 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 8:42.28 2011-07-01 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:37 |
|
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:54 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: X-copy |
ME: USA (1900) 3:52.05 2012-08-04 |
EE: GERMANY (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
SE: Cetus (1900) 4:10.90 2013-07-06 |
Nuorten SE: Oulun Uimarit 73 (1900) 4:24.96 2010-07-10 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:54 |
|
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:06 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Myllyn Prisma |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:08.24 2008-08-11 |
EE: FRANCE (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:24.73 2013-07-06 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:33.85 2011-07-02 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
26 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:06 |
|
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: Areva Solar |
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:27.28 2009-08-02 |
EE: GERMANY (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
SE: Raision Urheilijat (1900) 3:48.67 2009-06-28 |
Nuorten SE: Cetus (1900) 3:55.27 2011-07-03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:09 |
|
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen |
Sponsori: NCC Roads Oy |
ME: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2008-03-18 |
EE: NETHERLANDS (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
SE: Cetus (1900) 3:48.41 2011-07-03 |
Nuorten SE: Raision Urheilijat (1900) 3:59.22 2013-07-04 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
27 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:30 |
|