2017-12-15   20:27:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Keskiviikkoaamu 23.4.

Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:08   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Myren  1991    704  28.30        58.37   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aleksi Schmid  1996    696  28.77        58.60   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Miro Vasko  1993    675  28.76        59.20   
  TaTu Tampere                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    658  29.38        59.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Sergei Haukka  1989    656  29.06        59.76   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Hannes Väre  1997    655  29.02        59.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Heikki Luukko  1988    649  29.60        59.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Teemu Aho  1994    637  29.00        1:00.36   
  Cetus Espoo                   
                     
Janne Markkanen  1994    635  29.06        1:00.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Andreas Niemi  1996    627  29.28        1:00.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Jani Mäkinen  1994    620  29.22        1:00.88   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Martin Kartau  1995    620  29.15        1:00.88   
  Simmis Grani                   
                     
11  Ollimatti Salovaara  1994    620  29.99        1:00.88   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Aleksanteri Järvinen  1996    618  29.56        1:00.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Petja Yritys  1993    618  29.47        1:00.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
16  Ville Ihalainen  1996    615  29.62        1:01.06   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
17  Alexei Mokichev  1994    610  29.80        1:01.21 
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Tuomas Ikonen  1996    607  29.54        1:01.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
19  Jari Schwarte  1990    592  29.70        1:01.83   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Aleksi Eskelinen  1988    587  29.90        1:02.01   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Valtteri Eloranta  1992    584  29.64        1:02.12   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Henri Hellström  1997    581  30.35        1:02.23   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Miro Juvonen  1994    577  30.37        1:02.38   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
24  Jasper Järvelä  1996    573  30.33        1:02.50   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Mikael Laakso  1997    570  29.89        1:02.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Sami Pakarinen  1992    567  29.78        1:02.73   
  Vantaan Vesikot                   
                     
27  Eemil Varho  1997    562  30.95        1:02.93   
  Rauman Uimaseura                   
                     
27  Niklas Reunanen  1998    562  30.83        1:02.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Topias Vainio  1997    554  30.70        1:03.21   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Antti Viilos  1989    550  30.36        1:03.36   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Peik Lehtonen  1991    546  30.15        1:03.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Janne Lantto  1994    540  30.70        1:03.75   
  Oulun Lohet                   
                     
33  Niki Karlsson  2000    540  30.12        1:03.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Peik Lindberg  1999    518  31.25        1:04.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Elmo Kiuru  1997    507  31.55        1:05.11   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Saku Salo  1995    500  31.09        1:05.42   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Martti Pyysalo  1992    483  30.94        1:06.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
38  Henrik Rinkinen  1997    453  32.67        1:07.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
39  Deny Belaic  1998    381  33.66        1:11.63   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare