2017-12-15   20:25:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Keskiviikkoaamu 23.4.

Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:57   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    769          32.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Anna Mäkinen  1995    747          32.48   
  Uinti Tampere                   
Jenna Laukkanen  1995    730          32.73   
  Swimming Club Vuokatti                   
Silja Känsäkoski  1997    714          32.97   
  Oulun Uinti 1906                   
Maria Siiskonen  1997    685          33.43   
  Kuopion Uimaseura                   
Hanna-Maria Seppälä  1984    683          33.47   
  Cetus Espoo                   
Leena Koivusalo  1993    674          33.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emilia Eloranta  1997    663          33.80   
  Cetus Espoo                   
Alisa Ponomareva  1991    653          33.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Erika Bergström  1996    642          34.17   
  Raision Urheilijat                   
11  Moona Koski  1999    623          34.50   
  Vuoksen Uimaseura                   
12  Sanni Ikonen  1998    616          34.64   
  Lahden Uimaseura                   
13  Carita Luukkanen  1996    615          34.65   
  Vuoksen Uimaseura                   
13  Selina Virkkunen  1997    615          34.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Sohvi Nenonen  1999    615          34.66   
  Cetus Espoo                   
16  Viliina Vekkeli  1996    614          34.68   
  Lahden Uimaseura                   
17  Hanna Hammar  1998    602          34.91   
  Uinti Tampere                   
18  Rebecca Wahlstedt  1997    601          34.92   
  Cetus Espoo                   
19  Saara Palo  1996    592          35.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Sonja Rajakangas  1997    574          35.47   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Janette Karppinen  1996    573          35.49   
  Oulun Lohet                   
21  Sofia Risteelä  1993    573          35.49   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Lotta Hämäläinen  1998    566          35.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Hanna Kareinen  2000    564          35.67   
  Keravan Uimarit                   
25  Aura Lehtonen  1998    556          35.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
26  Lotta Ruhala  1997    554          35.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Lotta Räisänen  1999    549          35.99   
  Keravan Uimarit                   
28  Sandra Aspholm  1990    548          36.02   
  IF Åland                   
29  Essi-Maria Lillman  2000    543          36.12   
  Lahden Uimaseura                   
30  Julia Bruneau  1999    538          36.24   
  Lahden Uimaseura                   
31  Sonja Pentti  1999    536          36.27   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Aliisa Liukkonen  1999    536          36.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
33  Reetta Pahkala  1997    534          36.32   
  Oulun Lohet                   
34  Eerica Kuusjärvi  1999    532          36.37   
  Raision Urheilijat                   
35  Kiia Karimaa  1996    531          36.40   
  Octopus Lohja                   
36  Lotta Kuulasmaa  1994    530          36.41   
  Swimming Club Rovaniemi                   
37  Kamilla Ryöti  1996    525          36.54   
  Uinti Tampere                   
38  Aada Illikainen  1998    524          36.56   
  Oulun Uinti 1906                   
39  Maija Hirvo  1997    523          36.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
40  Elisa Silvennoinen  1996    522          36.61   
  Cetus Espoo                   
41  Emilia Lahtinen  1996    520          36.66   
  Uinti Tampere                   
42  Siiri Karvosenoja  1997    515          36.76   
  Oulun Lohet                   
43  Minni Kotka  1998    514          36.78   
  Cetus Espoo                   
44  Ella Varis  1998    511          36.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
45  Laura Karhu  1995    508          36.94   
  Savonlinnan Uimaseura                   
45  Ninni Luoma  1998    508          36.94   
  Uinti Tampere                   
47  Minna Porentola  1996    506          36.99   
  TaTu Tampere                   
48  Emilia Potkonen  1998    502          37.07   
  Uinti Tampere                   
49  Maria Ripatti  1987    500          37.12   
  Järvenpään Uintiklubi                   
50  Lotta Mielonen  1996    493          37.30   
  Vantaan Vesikot                   
51  Amanda Saari  2000    481          37.61   
  TaTu Tampere                   
52  Erika Niemelä  1995    477          37.72   
  Oulun Uinti 1906                   
53  Lotta Raiski  1998    464          38.06   
  Lahden Uimaseura                   
54  Tea Österlund  1998    443          38.66   
  Swimming Jyväskylä                   
55  Anni Rajamäki  1996    429          39.06   
  Uinti Tampere                   
56  Eveliina Ollikainen  1998    425          39.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ida Hulkko  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sini Koivu  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  23 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare