2017-12-15   20:29:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Keskiviikkoaamu 23.4.

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Schmid  1996  696  28.77        58.60   
  Schwimmclub Kreuzlingen                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997  658  29.38        59.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Hannes Väre  1997  655  29.02        59.79  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996  627  29.28        1:00.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksanteri Järvinen  1996  618  29.56        1:00.96   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ville Ihalainen  1996  615  29.62        1:01.06   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Tuomas Ikonen  1996  607  29.54        1:01.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Henri Hellström  1997  581  30.35        1:02.23   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jasper Järvelä  1996    573  30.33        1:02.50   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Mikael Laakso  1997    570  29.89        1:02.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Eemil Varho  1997    562  30.95        1:02.93   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Niklas Reunanen  1998    562  30.83        1:02.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Topias Vainio  1997    554  30.70        1:03.21   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Niki Karlsson  2000    540  30.12        1:03.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Niklas Valkonen  1997    524  31.09        1:04.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
16  Peik Lindberg  1999    518  31.25        1:04.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Kaarlo Seppänen  1999    518  31.04        1:04.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Jimmy Nyberg  1996    513  30.97        1:04.85   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Oiva Lahtinen  1997    510  32.14        1:04.98   
  Keravan Uimarit                   
                     
20  Elmo Kiuru  1997    507  31.55        1:05.11   
  Keravan Uimarit                   
                     
21  Juuso Seppä  1997    502  31.56        1:05.35   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Eeli Aavasalo  1996    498  31.22        1:05.50   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Jussi Kause  1997    496  30.94        1:05.61   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
24  Henri Kämäräinen  1997    493  30.87        1:05.73   
  Keravan Uimarit                   
                     
25  Joel Rantala  1999    492  31.77        1:05.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Jere Kotomäki  1997    481  32.02        1:06.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
27  Danila Dobrzhanskiy  1998    479  32.70        1:06.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Elias Lampinen  1997    472  32.56        1:06.68   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
29  Wilhelm Suominen  1999    471  31.47        1:06.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Topi Suomalainen  1998    467  32.40        1:06.94   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Akseli Heino  1999    463  32.10        1:07.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Remi Tolppala  1997    460  32.12        1:07.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Juho Herva  1998    457  31.94        1:07.43   
  Oulun Lohet                   
                     
34  Henrik Rinkinen  1997    453  32.67        1:07.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
35  Antti Leiponen  1998    442  32.65        1:08.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
36  Riku Ylikärppä  1998    439  32.44        1:08.33   
  Kemin Uimaseura                   
                     
37  Arni Siline  1997    412  34.32        1:09.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
38  Deny Belaic  1998    381  33.66        1:11.63   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare