2017-12-15   20:27:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Keskiviikkoaamu 23.4.

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 
Nuorten SE: Anu Koivisto (1980) 2:17.40 1997-07-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998  710  32.93  1:07.43  1:43.25    2:19.00   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998  657  33.87  1:10.11  1:46.66    2:22.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Meri Parviainen  1998  638  33.76  1:11.07  1:48.81    2:24.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aino Otava  1999  619  34.37  1:11.54  1:49.56    2:25.56  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo                   
                     
Selma Soininen  1999  592  34.14  1:11.52  1:49.96    2:27.67 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iida Koiranen  2000  563  34.74  1:12.89  1:51.60    2:30.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sanni Alamattila  1999  561  33.94  1:11.44  1:50.26    2:30.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Fanny Grönvall  2000  547  34.82  1:13.51  1:53.59    2:31.65   
  Uinti Tampere                   
                     
Ksenia Egorova  2000    544  35.01  1:13.70  1:53.22    2:31.93   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Suvi Huhtanen  1999    535  34.33  1:12.80  1:53.28    2:32.77   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Emma Lehtola  1997    531  35.18  1:14.45  1:54.53    2:33.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Helmi Lehti  1997    527  34.70  1:13.38  1:54.04    2:33.53   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Nea Kolu  1997    527  35.35  1:13.75  1:54.44    2:33.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Selina Virkkunen  1997    523  34.90  1:13.69  1:54.16    2:33.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
15  Anna Jantunen  1998    518  35.71  1:14.67  1:54.88    2:34.43   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
16  Henna Kainulainen  1998    515  35.83  1:14.90  1:55.14    2:34.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Vilma Hämäläinen  1998    504  35.32  1:15.03  1:56.16    2:35.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Saara Vesa  1999    503  36.43  1:15.98  1:56.13    2:35.95   
  ORCA Helsinki                   
                     
19  Saara Männistö  2000    497  35.32  1:14.39  1:55.84    2:36.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Ida Tahvanainen  1997    494  36.56  1:16.34  1:57.20    2:36.87   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Carita Heikkala  1998    493  35.15  1:14.33  1:55.65    2:36.98   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Alissa Eloranta  1999    492  36.63  1:16.06  1:56.85    2:37.07   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Sonja Portin  1998    490  35.89  1:15.03  1:56.05    2:37.29   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Henna Syrjälä  1999    483  36.71  1:17.13  1:57.72    2:38.01   
  Porin Uimaseura                   
                     
25  Emma Hällfors  1998    483  35.76  1:15.35  1:56.99    2:38.06   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Onerva Lahtinen  1998    483  35.85  1:16.44  1:58.09    2:38.06   
  Keravan Uimarit                   
                     
27  Aleksandra Ockenström  1998    483  36.62  1:16.09  1:57.57    2:38.08   
  Salon Uimarit                   
                     
28  Noora Kukkonen  1999    482  36.38  1:16.28  1:57.54    2:38.16   
  TaTu Tampere                   
                     
29  Rosa Sahlström  1997    481  35.72  1:15.64  1:57.79    2:38.28   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
30  Pinja Peippo  1999    474  35.77  1:16.86  1:59.00    2:39.03   
  Vantaan Vesikot                   
                     
31  Venla Niemelä  1999    471  36.35  1:16.59  1:58.39    2:39.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
32  Janina Ollikainen  2000    458  36.92  1:17.80  1:59.64    2:40.83   
  Porin Uimaseura                   
                     
33  Nea-Maria Laitervo  1997    455  37.23  1:18.48  2:00.04    2:41.29   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Pia Peräjoki  2000    454  37.67  1:18.67  2:00.22    2:41.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Hanna Rautiainen  1999    444  37.68  1:18.15  2:00.43    2:42.61   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Vilma Iisalo  2001    442  37.11  1:18.66  2:01.07    2:42.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
37  Anniina Perkiö  1999    420  37.19  1:18.56  2:02.12    2:45.59   
  Vantaan Vesikot                   
                     
38  Noora Tuovinen  1998    412  37.62  1:19.72  2:03.34    2:46.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Mona Kunnas  1998    409  38.68  1:20.75  2:04.32    2:47.08   
  TaTu Tampere                   
                     
40  Satu Mäkinen  1997    406  36.86  1:17.93  2:02.28    2:47.49   
  Octopus Lohja                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare