Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 1:26.35 | 2:53.45 | 4:43.47 | 6:07.81 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 1:44.43 | 4:23.28 | 6:09.85 | 6:54.40 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jasmin Jespersen | 2002 | 1:46.84 | 3:38.45 | 5:41.94 | 7:17.14 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aida Nezam | 2003 | 1:52.88 | 3:42.62 | 5:42.43 | 7:17.24 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sidsel Nielsen | 2002 | DSQ | Asynk armtag i fly | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 1:16.45 | 2:39.27 | 4:18.85 | 5:37.28 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:23.73 | 2:49.71 | 4:35.51 | 5:50.99 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esther Flø | 2001 | 1:26.03 | 2:58.86 | 4:43.18 | 6:03.43 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Stensdal | 2001 | 1:55.09 | 3:45.47 | 5:45.31 | 7:21.90 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde S. Gustafsson | 2000 | 1:45.37 | 3:41.14 | 5:49.57 | 7:34.29 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Emma L. S. Cameron | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev 125m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | DSQ | 2 armtag i vend 175. | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 1:22.91 | 2:47.24 | 4:26.31 | 5:45.41 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Amalie Skov | 1999 | 1:36.97 | 3:19.60 | 5:13.71 | 6:37.62 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 1:27.47 | 3:10.41 | 4:13.57 | 6:48.63 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 6:19.49 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 6:40.83 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 6:57.07 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 6:59.20 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Yang Li | 2002 | 7:18.76 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 5:23.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 5:47.09 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oliver Høyer | 2000 | 6:11.91 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 4:57.67 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 5:02.51 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 5:03.17 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 5:04.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 5:13.54 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 5:35.55 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Jens Søndergaard | 1999 | 5:44.64 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Andreas Hørmann | 1999 | 5:52.07 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Alexander Fenger | 1999 | 5:58.89 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Sebastian Halvorsen | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 5:24.55 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 5:26.99 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 2:50.87 | 5:46.93 | 11:46.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emma Rasmussen | 2002 | 3:01.54 | 6:11.78 | 12:25.43 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 3:04.62 | 6:21.66 | 12:49.15 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | 3:08.11 | 6:30.22 | 13:07.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | 3:14.84 | 6:42.06 | 13:33.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anna Raaber | 2002 | 3:17.64 | 6:48.57 | 13:45.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Cecilie Gregersen | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 2:45.29 | 5:33.90 | 11:09.47 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Luna Ladefoged | 2000 | 2:46.87 | 5:38.40 | 11:13.87 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Liv Hingeberg | 2001 | 2:49.95 | 5:46.23 | 11:30.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Camilla Ottesen | 2000 | 2:48.98 | 5:44.45 | 11:42.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 3:09.53 | 6:31.73 | 13:14.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Signe Søby Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 2:23.29 | 4:52.47 | 9:51.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 2:28.59 | 5:04.01 | 10:24.83 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 2:30.74 | 5:10.05 | 10:25.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 2:42.98 | 5:30.06 | 11:00.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sigrid Jensen | 1999 | 2:42.97 | 5:37.86 | 11:24.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Freja Brogaard | 1999 | 2:51.52 | 5:57.02 | 12:07.69 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 2:52.94 | 6:00.70 | 12:14.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 2:40.22 | 5:32.98 | 11:18.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 2:53.95 | 5:51.74 | 11:38.95 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 2:49.18 | 5:45.44 | 11:39.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 3:22.03 | 7:00.76 | 14:18.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 3:40.77 | 8:40.92 | 15:35.47 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 2:34.05 | 5:15.58 | 10:31.27 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Lukas Kristensen | 2000 | 2:37.01 | 5:24.67 | 10:55.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 2:44.18 | 5:36.70 | 11:15.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 2:43.13 | 5:34.99 | 11:15.79 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Oliver Høyer | 2000 | 2:46.95 | 5:39.19 | 11:25.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 2:15.62 | 4:41.69 | 9:24.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 2:15.41 | 4:40.90 | 9:33.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 2:18.45 | 4:44.74 | 9:39.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 2:49.42 | 5:44.66 | 11:13.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 2:41.11 | 5:47.06 | 12:00.83 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 5, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Nicoline Bredahl | 2000 | 5:12.94 | 19:28.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:24.72 | |||||||||
2 | Esther Flø | 2001 | 5:54.16 | 22:31.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 11:59.90 | |||||||||
Løb 5, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 4:56.23 | 18:53.01 | ||||||
Lyseng IF | 10:02.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 1:10.11 | 2:24.77 | 3:39.78 | 4:55.54 | 18:47.94 | |||
Odder IGF | 6:10.47 | 7:25.59 | 8:41.28 | 9:57.82 | ||||||
11:13.84 | 12:29.57 | 13:45.04 | 15:01.79 | |||||||
16:18.30 | 17:35.91 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 1:11.35 | 2:27.89 | 3:44.80 | 5:02.25 | 19:06.16 | |||
Lyseng IF | 6:19.16 | 7:36.36 | 8:53.47 | 10:10.50 | ||||||
11:29.90 | 12:46.59 | 14:03.19 | 15:20.21 | |||||||
16:36.54 | 17:52.68 | |||||||||
3 | Mike Boldsen | 2000 | 1:13.00 | 2:31.30 | 3:51.01 | 5:09.74 | 19:43.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:28.92 | 7:48.31 | 9:08.57 | 10:27.72 | ||||||
11:47.32 | 13:06.48 | 14:28.30 | 15:49.58 | |||||||
17:09.42 | 18:28.84 | |||||||||
4 | Mads Alnor | 2000 | 1:11.76 | 2:31.26 | 3:52.15 | 5:13.35 | 20:03.31 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 6:35.50 | 7:57.34 | 9:19.68 | 10:41.80 | ||||||
12:03.72 | 13:24.80 | 14:44.63 | 16:05.73 | |||||||
17:27.24 | 18:47.28 | |||||||||
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 1:04.80 | 2:12.87 | 3:20.99 | 4:28.95 | 16:58.80 | |||
Odder IGF | 5:36.76 | 6:44.88 | 7:53.23 | 9:01.23 | ||||||
10:09.97 | 11:18.63 | 12:27.16 | 13:35.80 | |||||||
14:44.38 | 15:53.63 | |||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 1:08.17 | 2:19.28 | 3:31.40 | 4:44.73 | 18:03.18 | |||
Odder IGF | 5:58.19 | 7:10.31 | 8:23.10 | 9:36.06 | ||||||
10:48.21 | 11:59.64 | 13:11.66 | 14:23.70 | |||||||
15:37.18 | 16:50.54 | |||||||||
3 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 1:03.84 | 2:18.78 | 3:37.90 | 4:56.33 | 19:03.63 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:15.11 | 7:33.51 | 8:51.92 | 10:08.89 | ||||||
11:26.79 | 12:45.25 | 14:02.13 | 15:19.12 | |||||||
16:36.21 | 17:52.73 | |||||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | 1:13.96 | 2:35.75 | 3:58.21 | 5:19.47 | 20:29.19 | |||
Svømmeklubben Koral | 6:41.98 | 8:04.77 | 9:27.70 | 10:51.07 | ||||||
12:15.71 | 13:39.91 | 15:03.98 | 16:28.38 | |||||||
17:30.41 | 18:32.74 | |||||||||
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anthon Løbner | 1997 | 1:06.90 | 2:17.57 | 3:29.58 | 4:42.59 | 18:49.46 | |||
Lyseng IF | 5:57.92 | 7:14.10 | 8:31.46 | 9:46.73 | ||||||
11:02.20 | 12:19.10 | 13:36.05 | 14:53.23 | |||||||
16:12.53 | 17:30.72 | |||||||||
2 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 1:11.96 | 2:33.37 | 3:56.85 | 5:20.98 | 21:12.39 | |||
Odder IGF | 6:47.42 | 8:13.28 | 9:40.54 | 11:07.05 | ||||||
12:34.72 | 14:02.30 | 15:29.17 | 16:56.48 | |||||||
18:21.78 | 19:48.74 | |||||||||
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 1:03.59 | 2:12.00 | 3:20.89 | 4:30.92 | 17:48.02 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:42.04 | 6:54.09 | 8:06.57 | 9:19.10 | ||||||
10:32.77 | 11:46.88 | 12:59.89 | 14:12.36 | |||||||
15:25.46 | 16:37.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 100 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 100, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Clara Skrydstrup | 2004 | DNF | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 100, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 38.10 | 1:18.53 | 2:00.30 | 2:42.90 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Cecilie Væver | 2002 | 2:58.18 | 2:58.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Emma Rasmussen | 2002 | 43.46 | 1:28.79 | 2:14.17 | 2:58.49 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 42.94 | 1:29.04 | 2:15.51 | 3:00.42 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Selma Pruzljanin | 2003 | 43.46 | 1:28.80 | 1:31.17 | 3:06.71 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aida Nezam | 2003 | 43.10 | 47.60 | 1:32.83 | 3:21.25 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 47.45 | 1:40.56 | 2:34.45 | 3:27.12 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 52.04 | 1:29.04 | 1:47.53 | 3:38.45 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Camilla di Leva | 2003 | 50.64 | 1:44.80 | 2:39.74 | 3:44.67 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 55.65 | 1:58.18 | 3:00.72 | 3:58.45 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Clara Grønkjær | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Dagmar Becher | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev 150 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ida Prange | 2003 | DSQ | Ej ber. 175m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maja Cordtz | 2003 | DSQ | 2 armtag v vend 150 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sidsel Nielsen | 2002 | DSQ | Udsvøm på mave 150 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 100, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 34.90 | 1:12.20 | 1:51.75 | 2:31.93 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Cecilie Dalgas | 2000 | 36.98 | 1:16.90 | 1:57.61 | 2:37.21 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 37.55 | 1:19.28 | 2:44.53 | 2:44.53 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
4 | Camilla Ottesen | 2000 | 39.11 | 1:22.11 | 2:06.77 | 2:47.92 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Luna Ladefoged | 2000 | 40.06 | 1:23.05 | 2:07.41 | 2:50.46 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 39.09 | 1:23.31 | 2:08.50 | 2:52.59 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Liv Hingeberg | 2001 | 43.29 | 1:30.58 | 2:17.95 | 3:04.41 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 44.72 | 1:32.22 | 2:20.25 | 3:06.64 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 2:18.63 | 3:00.73 | 3:07.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Sofie Petersen | 2001 | 45.07 | 1:34.40 | 2:25.11 | 3:12.90 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Tinggaard | 2000 | 43.09 | 1:32.83 | 2:23.37 | 3:13.86 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Jürgensen | 2000 | 45.47 | 1:35.79 | 2:26.56 | 3:16.55 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde S. Gustafsson | 2000 | 45.04 | 1:35.45 | 2:30.41 | 3:18.09 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | DSQ | Ej forts bev 125m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 100, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 34.13 | 1:11.02 | 1:48.60 | 2:26.35 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 38.55 | 1:19.69 | 2:01.66 | 2:43.40 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Esra Øzkan | 1998 | 38.82 | 1:21.20 | 2:04.08 | 2:45.68 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sigrid Jensen | 1999 | 39.09 | 1:21.17 | 2:05.65 | 2:47.31 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 42.46 | 1:27.01 | 2:11.67 | 2:54.56 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DSQ | 2 armtag v vend 125 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 101, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 39.46 | 1:21.72 | 2:03.20 | 2:44.05 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 39.66 | 1:22.75 | 2:06.46 | 2:48.49 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 43.10 | 1:28.80 | 2:15.06 | 3:01.23 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 41.26 | 1:28.81 | 2:17.68 | 3:02.36 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Yang Li | 2002 | 45.94 | 1:35.56 | 2:25.73 | 3:14.16 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 45.40 | 1:35.63 | 2:26.12 | 3:15.11 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Hejgaard Jensen | 2002 | 49.09 | 1:41.10 | 2:33.36 | 3:22.56 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 47.97 | 1:39.81 | 2:33.67 | 3:25.94 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Tobias Nielsen | 2004 | 59.83 | 2:06.21 | 3:13.58 | 4:18.53 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | Ej forts bev. 125m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sander Møller Jürgensen | 2004 | DSQ | Udsvøm på mave v 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 101, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 33.46 | 1:10.38 | 1:47.71 | 2:24.42 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 34.53 | 1:12.00 | 1:49.60 | 2:27.64 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 39.30 | 1:20.98 | 2:02.65 | 2:42.02 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 38.88 | 1:20.18 | 2:02.04 | 2:43.00 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mike Boldsen | 2000 | 40.51 | 1:23.49 | 2:07.92 | 2:49.27 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 43.46 | 1:29.90 | 2:16.37 | 2:59.36 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Laurits Pedersen | 2001 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 101, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 32.39 | 1:06.31 | 1:26.80 | 2:14.15 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 32.33 | 1:06.39 | 1:41.10 | 2:14.50 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 32.47 | 1:07.71 | 1:44.65 | 2:21.39 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 35.76 | 1:15.53 | 1:56.44 | 2:37.27 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 38.72 | 1:21.47 | 2:06.10 | 2:50.20 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 42.18 | 1:27.47 | 2:13.12 | 2:55.87 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 101, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 34.94 | 1:13.33 | 1:53.54 | 2:34.20 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 102, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 1:14.08 | 2:36.31 | 4:00.02 | 5:23.41 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 1:18.67 | 2:50.50 | 4:21.74 | 5:47.80 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 1:24.72 | 2:54.43 | 4:24.48 | 5:53.10 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Rasmussen | 2002 | 1:28.09 | 3:02.94 | 4:34.91 | 6:05.43 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:25.12 | 2:59.52 | 4:36.51 | 6:07.51 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 1:27.18 | 3:02.18 | 4:38.16 | 6:13.05 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Lykke Frandsen | 2002 | 1:27.71 | 3:02.79 | 4:40.23 | 6:14.61 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 1:37.28 | 5:05.55 | 6:40.36 | 6:40.36 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Tolderlund | 2002 | 1:35.67 | 2:14.20 | 2:42.37 | 6:57.19 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | DNF | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 102, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:08.86 | 2:22.32 | 3:36.38 | 4:48.60 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:10.35 | 2:26.43 | 3:42.96 | 4:58.47 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Ladefoged | 2000 | 1:16.23 | 2:39.58 | 4:03.98 | 5:25.98 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Signe Søby Jensen | 2001 | 1:17.74 | 2:43.22 | 4:08.03 | 5:29.60 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Liv Hingeberg | 2001 | 1:20.20 | 2:45.88 | 4:12.50 | 5:35.94 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 1:23.19 | 2:53.29 | 4:23.91 | 5:49.63 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 1:25.27 | 2:56.07 | 4:26.91 | 5:54.86 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 102, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:09.14 | 2:22.69 | 3:36.93 | 4:49.85 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 1:09.79 | 2:27.66 | 3:46.69 | 5:05.93 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 1:22.78 | 2:49.61 | 4:16.72 | 5:39.67 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 1:20.39 | 2:50.34 | 4:20.15 | 5:41.82 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 102, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 1:08.94 | 2:23.19 | 3:39.44 | 4:56.40 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 103, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 1:22.36 | 2:51.81 | 4:22.16 | 5:49.95 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 1:34.78 | 3:24.81 | 5:16.58 | 6:59.85 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias Nielsen | 2004 | 2:55.33 | 6:04.86 | 8:06.05 | 8:06.05 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 103, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 1:05.88 | 2:16.30 | 3:25.81 | 4:35.07 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 1:08.55 | 2:21.25 | 3:33.63 | 4:43.86 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | 1:08.59 | 2:21.19 | 3:33.76 | 4:44.66 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Alnor | 2000 | 1:11.33 | 2:29.15 | 3:47.40 | 5:02.46 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 1:16.26 | 2:38.21 | 3:58.19 | 5:16.85 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 1:16.57 | 2:39.44 | 4:02.97 | 5:25.58 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 1:19.67 | 2:46.66 | 3:46.17 | 5:44.68 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 103, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:04.16 | 2:14.12 | 3:21.82 | 4:31.24 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 1:05.88 | 2:15.58 | 3:27.28 | 4:40.82 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 1:04.40 | 2:16.63 | 3:29.20 | 4:41.22 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 1:07.65 | 2:22.64 | 4:15.33 | 4:51.01 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | 1:10.13 | 2:25.92 | 3:42.68 | 4:58.98 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 1:06.79 | 2:22.62 | 3:41.71 | 4:59.53 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 1:11.10 | 2:29.52 | 3:49.15 | 5:05.91 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 1:10.06 | 2:23.22 | 2:30.62 | 5:08.56 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
9 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 1:09.99 | 2:27.61 | 3:48.91 | 5:10.06 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Gad Hvas | 1998 | 1:14.88 | 2:37.36 | 4:01.01 | 5:21.77 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 103, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anthon Løbner | 1997 | 1:04.54 | 2:14.86 | 3:24.97 | 4:37.87 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mark Simonsen | 1997 | 1:07.74 | 2:22.45 | 3:37.43 | 4:51.34 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 103, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 1:01.08 | 2:06.98 | 3:15.23 | 4:24.70 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 104, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 39.34 | 1:21.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 39.31 | 1:22.21 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Trine Dam | 2001 | 42.67 | 1:30.81 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
4 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | 44.15 | 1:32.86 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 45.49 | 1:35.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Sofie Petersen | 2001 | 46.25 | 1:37.77 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 46.59 | 1:38.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Jürgensen | 2000 | 47.44 | 1:38.83 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 47.46 | 1:39.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 45.63 | 1:39.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 46.90 | 1:40.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 47.61 | 1:40.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 48.03 | 1:41.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 48.34 | 1:41.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Ida Fink Baun | 2000 | 48.36 | 1:44.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Tinggaard | 2000 | 50.99 | 1:47.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Matilde S. Gustafsson | 2000 | 52.36 | 1:49.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Freja Hansen | 2001 | 52.20 | 1:50.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 56.96 | 2:03.66 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anne Sofie Brodersen | 2001 | DSQ | 1 hånd v 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 104, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 40.58 | 1:24.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 40.49 | 1:24.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 39.65 | 1:26.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Lykke Muhlig | 1999 | 51.38 | 1:48.83 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 51.96 | 1:54.83 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 104, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Ølund | 1996 | 41.20 | 1:28.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 54.17 | 1:56.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 105, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 35.09 | 1:12.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 36.51 | 1:15.69 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 36.04 | 1:15.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | 36.14 | 1:16.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Chr. Dam | 1998 | 36.31 | 1:18.86 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
6 | Jens Søndergaard | 1999 | 37.77 | 1:21.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 39.36 | 1:22.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Hjertmann | 1998 | 38.37 | 1:23.70 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 40.02 | 1:25.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 41.65 | 1:30.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 46.36 | 1:39.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Nikolaj Isdahl | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Halvorsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 105, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 36.82 | 1:18.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 38.90 | 1:22.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 105, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 39.20 | 1:22.60 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 106, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 3:22.52 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 106, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Mia Kynde | 1994 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 107, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 31.28 | 1:05.64 | 1:40.14 | 2:16.08 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 32.57 | 1:10.67 | 1:50.42 | 2:32.19 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 34.50 | 1:15.25 | 1:56.99 | 2:39.39 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | 38.90 | 1:26.70 | 2:15.71 | 3:00.08 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 107, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 30.03 | 1:05.08 | 1:39.74 | 2:14.26 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Anthon Løbner | 1997 | 31.70 | 1:08.78 | 1:47.46 | 2:26.24 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 107, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 36.21 | 1:21.64 | 2:12.14 | 3:05.06 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 108, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Ginnerup | 2004 | 43.01 | 1:33.62 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 46.38 | 1:39.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Alberte Isdahl | 2005 | 47.13 | 1:44.62 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Clara Skrydstrup | 2004 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 108, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 32.82 | 1:09.32 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 34.34 | 1:12.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sidsel Nielsen | 2002 | 34.89 | 1:13.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | 35.84 | 1:15.89 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 37.06 | 1:16.92 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Cecilie Væver | 2002 | 1:17.61 | 1:17.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 39.53 | 1:20.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 40.55 | 1:20.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lærke Als | 2002 | 39.00 | 1:20.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Lykke Frandsen | 2002 | 39.37 | 1:22.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 38.85 | 1:23.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | 39.46 | 1:23.13 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 38.80 | 1:23.33 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 39.60 | 1:23.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Raaber | 2002 | 40.20 | 1:24.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Maiken Hougaard | 2002 | 41.09 | 1:25.05 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Fogh | 2003 | 41.15 | 1:27.29 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 42.09 | 1:28.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karolina Højfeldt | 2002 | 40.98 | 1:29.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Camilla di Leva | 2003 | 44.84 | 1:37.40 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 47.06 | 1:38.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Dagmar Becher | 2003 | 49.06 | 1:41.60 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Ida Prange | 2003 | 47.40 | 1:41.81 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Astrid Hannestad | 2002 | 47.12 | 1:44.36 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Maja Cordtz | 2003 | 50.41 | 1:44.94 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | 50.36 | 1:45.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 48.83 | 1:46.63 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Tinggaard | 2002 | 50.20 | 1:47.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 48.83 | 1:47.87 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Clara Grønkjær | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 108, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.17 | 59.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 30.04 | 1:03.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Cecilie Dalgas | 2000 | 29.97 | 1:03.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | 31.84 | 1:06.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Ottesen | 2000 | 32.97 | 1:06.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | 33.18 | 1:09.97 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Liv Hingeberg | 2001 | 34.56 | 1:11.03 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 34.70 | 1:11.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 34.62 | 1:12.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 34.82 | 1:12.85 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Sofie Petersen | 2001 | 35.70 | 1:13.95 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 36.05 | 1:14.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Dam | 2001 | 35.87 | 1:15.02 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Caroline Jürgensen | 2000 | 35.09 | 1:15.51 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | 36.16 | 1:15.94 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 36.93 | 1:16.97 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 36.33 | 1:17.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 36.68 | 1:17.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 37.57 | 1:18.30 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 37.41 | 1:19.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | 37.56 | 1:19.97 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
22 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 1:21.26 | 1:21.26 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 38.48 | 1:21.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 39.87 | 1:22.76 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Matilde S. Gustafsson | 2000 | 39.57 | 1:23.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
26 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 41.08 | 1:24.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Line Tinggaard | 2000 | 42.27 | 1:28.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Fink Baun | 2000 | 45.03 | 1:33.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 43.42 | 1:35.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Freja Hansen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 108, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 31.27 | 1:05.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 31.74 | 1:05.68 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 33.13 | 1:08.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 34.01 | 1:09.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 34.09 | 1:10.46 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 34.74 | 1:10.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sigrid Jensen | 1999 | 34.42 | 1:11.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 33.36 | 1:12.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 36.71 | 1:17.83 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lykke Muhlig | 1999 | 42.50 | 1:27.76 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 108, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Ølund | 1996 | 32.91 | 1:08.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 38.29 | 1:21.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 109, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 32.34 | 1:07.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 33.44 | 1:10.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 34.23 | 1:11.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 36.61 | 1:16.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 38.03 | 1:19.11 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 38.98 | 1:19.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 39.13 | 1:21.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Kasper Johnsen | 2003 | 39.01 | 1:21.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 39.92 | 1:23.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 40.38 | 1:25.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 41.04 | 1:25.90 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 39.89 | 1:26.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nicklas Bager | 2003 | 39.31 | 1:26.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alex Søndergård | 2003 | 41.81 | 1:26.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 39.47 | 1:27.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Jensen | 2003 | 40.90 | 1:28.19 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Mads Mikkelsen | 2004 | 40.78 | 1:28.42 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 41.46 | 1:29.34 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 42.63 | 1:30.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Tobias Hejgaard Jensen | 2002 | 41.73 | 1:31.43 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 44.18 | 1:32.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Alexander Johnsen | 2003 | 43.90 | 1:32.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 45.47 | 1:34.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Poulsen | 2003 | 46.07 | 1:36.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 43.50 | 1:37.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Tobias Nielsen | 2004 | 44.77 | 1:39.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 47.93 | 1:44.75 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Jonas Bach | 2003 | 1:49.82 | 1:49.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johan Roderick | 2003 | 53.71 | 1:59.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Hingeberg | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nicholas Bundgaard | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 109, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 28.95 | 59.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 28.62 | 59.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | 30.30 | 1:03.56 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 30.96 | 1:04.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 31.58 | 1:04.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 31.75 | 1:04.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mads Alnor | 2000 | 31.88 | 1:05.87 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Oliver Frølund | 2001 | 32.45 | 1:05.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mike Boldsen | 2000 | 32.44 | 1:06.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lukas Kristensen | 2000 | 32.26 | 1:06.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 32.21 | 1:07.42 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 33.53 | 1:09.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Oliver Høyer | 2000 | 33.60 | 1:10.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Magnus Thorhauge | 2001 | 34.21 | 1:11.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 34.02 | 1:12.46 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laurits Pedersen | 2001 | 38.21 | 1:18.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 1:20.49 | 1:20.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 39.93 | 1:20.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Frederik Gaardsted | 2001 | 41.89 | 1:27.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 109, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 56.11 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 56.72 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 28.19 | 57.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 59.99 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | 29.20 | 1:00.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 28.29 | 1:00.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 29.05 | 1:00.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Jens Søndergaard | 1999 | 30.02 | 1:02.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 30.47 | 1:02.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 29.83 | 1:03.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 30.27 | 1:03.97 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Martin Harder Bruun | 1998 | 29.53 | 1:04.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 31.02 | 1:05.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Morten Chr. Dam | 1998 | 30.83 | 1:05.28 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Johannes Hjertmann | 1998 | 31.09 | 1:06.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 31.79 | 1:06.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 32.59 | 1:09.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 32.49 | 1:09.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren Gad Hvas | 1998 | 32.56 | 1:10.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 109, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 55.54 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 56.90 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 28.60 | 58.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Simonsen | 1997 | 29.00 | 1:00.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 29.26 | 1:00.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anthon Løbner | 1997 | 1:01.05 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 109, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 28.37 | 58.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 32.16 | 1:06.46 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 110, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Alberte Isdahl | 2005 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Liva Ginnerup | 2004 | DSQ | Ej adsk hænder v afs | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 110, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 45.42 | 1:38.26 | 2:33.00 | 3:25.25 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Maiken Hougaard | 2002 | 47.79 | 1:42.06 | 2:38.14 | 3:31.54 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sidsel Nielsen | 2002 | 48.18 | 1:42.95 | 2:38.96 | 3:33.55 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 48.16 | 1:43.37 | 2:40.02 | 3:35.35 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 50.61 | 1:46.35 | 2:42.65 | 3:38.04 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Rasmussen | 2002 | 51.73 | 1:48.85 | 2:46.99 | 3:44.99 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 51.87 | 1:51.14 | 2:48.54 | 3:46.44 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Als | 2002 | 52.64 | 1:51.42 | 2:51.38 | 3:49.99 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 54.78 | 1:57.40 | 2:59.16 | 4:00.02 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Caroline Korsager Elkjær | 2003 | 59.56 | 2:10.63 | 3:24.99 | 4:33.94 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Astrid Hannestad | 2002 | DSQ | Ej adsk hænder v 100 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Emma Tinggaard | 2002 | DSQ | Asynk armtag v start | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Krogh Jensen | 2002 | DSQ | Ej adsk hænder v 150 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | DSQ | Samlede hænder v 125 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 110, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 40.69 | 1:26.00 | 2:12.31 | 2:56.65 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 44.57 | 1:33.98 | 2:25.04 | 3:16.28 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 47.24 | 1:41.01 | 2:35.73 | 3:28.08 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 47.92 | 1:43.02 | 2:38.49 | 3:31.95 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 49.48 | 1:46.42 | 2:40.82 | 3:33.77 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 50.64 | 1:44.72 | 2:39.95 | 3:34.79 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde S. Gustafsson | 2000 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Emma L. S. Cameron | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 125m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 110, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 39.07 | 1:24.37 | 2:11.75 | 2:59.01 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 40.10 | 1:28.18 | 2:19.10 | 3:10.60 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 50.42 | 1:45.45 | 2:40.58 | 3:34.72 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 55.75 | 2:00.76 | 3:07.27 | 4:09.54 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 111, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 49.52 | 1:43.64 | 2:38.98 | 3:32.84 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Yang Li | 2002 | 48.98 | 1:44.33 | 2:40.43 | 3:33.07 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 52.94 | 1:51.60 | 2:51.08 | 3:50.21 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | 53.54 | 1:53.19 | 2:53.79 | 3:54.77 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alex Hingeberg | 2002 | 57.88 | 2:02.39 | 3:07.48 | 4:09.60 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 57.83 | 2:03.09 | 3:08.47 | 4:12.33 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:00.32 | 2:08.75 | 3:17.39 | 4:23.91 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jacob Poulsen | 2003 | DSQ | asynk armtag v 100 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 37.38 | 1:19.69 | 2:03.02 | 2:45.44 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 42.41 | 1:30.96 | 2:20.26 | 3:08.15 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 44.37 | 1:34.43 | 2:23.83 | 3:12.40 | ||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Markus Hartvigsen | 2001 | 46.32 | 1:38.85 | 2:32.51 | 3:25.81 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Thorhauge | 2001 | 48.77 | 1:44.06 | 2:39.31 | 3:32.39 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Gaardsted | 2001 | 58.58 | 2:06.54 | 3:13.01 | 4:16.43 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Frølund | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 150m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | 36.90 | 1:18.70 | 2:01.23 | 2:44.20 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 37.52 | 1:19.88 | 2:02.52 | 2:45.28 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 37.56 | 1:20.66 | 2:04.36 | 2:47.25 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 37.95 | 1:21.47 | 2:06.32 | 2:50.79 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Morten Chr. Dam | 1998 | 40.05 | 1:26.50 | 2:14.92 | 3:02.97 | ||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
6 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 42.90 | 1:31.36 | 2:20.22 | 3:05.23 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 41.03 | 1:28.98 | 2:18.47 | 3:05.39 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 48.65 | 1:43.91 | 2:42.81 | 3:39.47 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Jens Søndergaard | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 38.60 | 1:21.43 | 2:05.28 | 2:50.03 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DSQ | Ej adsk hænder 25+75 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 152 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 152, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 48.48 | 1:48.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Alberte Isdahl | 2005 | 54.12 | 1:52.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Clara Skrydstrup | 2004 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 152, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 35.61 | 1:19.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 39.09 | 1:23.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sofie Vegener | 2002 | 40.56 | 1:26.93 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lykke Frandsen | 2002 | 39.15 | 1:26.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | 38.29 | 1:26.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 40.71 | 1:28.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 40.95 | 1:28.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 41.76 | 1:29.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 42.74 | 1:30.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sofia Ingeberg | 2002 | 41.33 | 1:31.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Lærke Als | 2002 | 43.14 | 1:32.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | 40.57 | 1:34.20 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Raaber | 2002 | 45.88 | 1:34.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Karolina Højfeldt | 2002 | 43.91 | 1:36.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Laura Fogh | 2003 | 47.93 | 1:38.42 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 42.92 | 1:41.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 49.04 | 1:42.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Camilla di Leva | 2003 | 25.38 | 1:47.45 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 51.41 | 1:50.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 52.46 | 1:51.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Caroline Korsager Elkjær | 2003 | 52.87 | 1:51.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | 55.76 | 1:56.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Maja Cordtz | 2003 | 55.47 | 1:56.31 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Ida Prange | 2003 | 56.77 | 2:00.85 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Astrid Hannestad | 2002 | 57.29 | 2:00.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Dagmar Becher | 2003 | DSQ | asym ben i bryst 52m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 153 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 153, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 34.80 | 1:18.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 38.39 | 1:26.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 41.59 | 1:27.03 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 40.25 | 1:29.10 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 42.12 | 1:31.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Yang Li | 2002 | 45.96 | 1:32.44 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 45.07 | 1:33.12 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 44.02 | 1:33.95 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Frederik Lindholm | 2004 | 45.92 | 1:34.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 47.99 | 1:40.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 45.36 | 1:40.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Alexander Johnsen | 2003 | 46.46 | 1:42.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Mads Mikkelsen | 2004 | 47.71 | 1:42.61 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 49.46 | 1:42.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Tobias Hejgaard Jensen | 2002 | 47.47 | 1:43.12 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 50.68 | 1:44.36 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Alex Hingeberg | 2002 | 49.92 | 1:46.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 52.91 | 1:47.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Jacob Poulsen | 2003 | 56.21 | 1:47.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 50.36 | 1:48.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Johan Roderick | 2003 | 52.28 | 1:59.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Bach | 2003 | 15.53 | 2:00.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Søndergård | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend, 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Jensen | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Kasper Johnsen | 2003 | DSQ | Ikke adsk. hænd 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 153, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 35.11 | 1:12.18 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 34.66 | 1:14.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Lukas Kristensen | 2000 | 34.66 | 1:15.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 35.58 | 1:17.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 35.91 | 1:17.61 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Thorhauge | 2001 | 40.21 | 1:24.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Hartvigsen | 2001 | 44.85 | 1:29.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laurits Pedersen | 2001 | 43.41 | 1:37.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Gaardsted | 2001 | 48.65 | 1:44.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Bastian Løve Høegh | 2000 | DSQ | Svøm under vand o 15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 156 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 156, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 40.20 | 1:26.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 26.49 | 1:32.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Ingeberg | 2002 | 41.75 | 1:35.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lykke Frandsen | 2002 | 43.54 | 1:36.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 45.45 | 1:40.52 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 46.98 | 1:41.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 48.65 | 1:47.58 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 47.75 | 1:48.59 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 46.41 | 1:55.30 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Raaber | 2002 | 51.46 | 1:58.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Camilla Kjær | 2003 | 34.57 | 1:59.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Grønkjær | 2002 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Aida Nezam | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | DSQ | Ej adsk. hænd i afsl | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 157 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 157, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 38.35 | 1:21.69 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 40.06 | 1:27.70 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 41.37 | 1:31.30 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 45.19 | 1:37.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 42.69 | 1:38.40 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 46.84 | 1:44.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Alexander Johnsen | 2003 | 49.35 | 1:51.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Alex Søndergård | 2003 | 48.44 | 1:52.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 53.21 | 2:00.35 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 55.29 | 2:02.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Jonas Bach | 2003 | 1:00.69 | 2:19.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Roderick | 2003 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 157, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 34.26 | 1:12.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | 34.81 | 1:14.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 35.84 | 1:15.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Lukas Kristensen | 2000 | 34.50 | 1:15.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mads Alnor | 2000 | 35.37 | 1:16.32 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 37.86 | 1:21.41 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Høyer | 2000 | 34.61 | 1:23.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Oliver Frølund | 2001 | 38.27 | 1:23.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 42.91 | 1:31.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 45.87 | 1:35.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Markus Hartvigsen | 2001 | 45.35 | 1:40.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | DSQ | Asym armtag v 45m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 200 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Isdahl | 2005 | 4:00.41 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 2:32.74 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 2:43.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 2:47.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 2:50.25 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 2:55.01 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Lykke Frandsen | 2002 | 2:58.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 3:01.42 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 3:04.96 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna Raaber | 2002 | 3:09.68 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Camilla Kjær | 2003 | 3:16.01 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 3:20.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 3:29.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Dalgas | 2000 | 2:19.00 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 2:26.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Ottesen | 2000 | 2:32.13 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Signe Søby Jensen | 2001 | 2:33.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 2:37.25 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Liv Hingeberg | 2001 | 2:39.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 2:47.85 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 2:48.66 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 2:49.88 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | 2:58.61 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Cathrine Stensdal | 2001 | 3:05.79 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 200, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 2:20.40 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 2:26.73 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Sigrid Jensen | 1999 | 2:35.58 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 2:37.24 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 2:46.16 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 2:51.02 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Julie Hage Hansen | 1999 | 2:51.16 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
8 | Nawras Aqidi | 1998 | 3:18.41 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Mathilde Christensen | 1999 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 201, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 2:31.92 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 2:38.97 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 3:01.67 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Alex Søndergård | 2003 | 3:02.81 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 3:11.43 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 3:12.55 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 3:27.96 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Tobias Nielsen | 2004 | 3:31.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 3:33.73 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 3:34.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Jonas Bach | 2003 | 3:45.50 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 201, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 2:08.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 2:13.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | 2:17.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | 2:21.32 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Alnor | 2000 | 2:21.38 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 2:23.39 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 2:25.49 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 2:26.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 2:31.32 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kenan Kaya | 2001 | 2:35.56 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Oliver Høyer | 2000 | 2:35.72 | OD1 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 2:36.83 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Thorhauge | 2001 | 2:37.37 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 2:52.67 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Frederik Gaardsted | 2001 | 3:14.57 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 201, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 2:02.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 2:08.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 2:15.42 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 2:16.72 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 2:23.29 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 2:25.64 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Fenger | 1999 | 2:27.65 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
8 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 2:34.57 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Lindgaard Knudsen | 1998 | 2:46.85 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 201, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 2:02.46 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Anthon Løbner | 1997 | 2:11.15 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 2:13.34 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Sørensen | 1997 | 2:35.72 | OD2 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
5 | Peter Bendtsen | 1996 | 2:44.74 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 201, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 2:04.55 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 202 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | 1:38.10 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sia Aagaard | 2004 | 1:38.27 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 1:52.45 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 1:57.32 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Amalie Stensdal | 2004 | 2:00.70 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Clara Skrydstrup | 2004 | DSQ | Ingen berøring 75m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | DSQ | Afsæt fra bund 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 1:15.68 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Cecilie Væver | 2002 | 1:22.20 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Emma Rasmussen | 2002 | 1:24.98 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | 1:30.55 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aida Nezam | 2003 | 1:34.46 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 1:34.97 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 1:35.09 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Als | 2002 | 1:36.18 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Frida Jensen | 2002 | 1:36.45 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | 1:36.72 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 1:39.98 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Caroline Korsager Elkjær | 2003 | 1:47.69 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Dagmar Becher | 2003 | 1:49.64 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 1:51.21 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 1:51.46 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 1:52.90 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Ida Prange | 2003 | 1:56.33 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Emma Nonbye | 2003 | 2:03.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Josephine Venus | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Maja F. Krogh | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Astrid Crone Jespersen | 2002 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Astrid Hannestad | 2002 | DSQ | Ej forts. bev 25m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | DSQ | Udsvøm på mave 26m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sisse Ø. Press | 2003 | DSQ | Ej forts bev 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:08.99 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 1:09.79 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Cecilie Dalgas | 2000 | 1:12.34 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:15.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Ottesen | 2000 | 1:16.37 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | 1:16.60 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:18.60 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
8 | Luna Ladefoged | 2000 | 1:19.45 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 1:20.76 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 1:21.77 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Dianna Au | 2000 | 1:22.36 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 1:25.73 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 1:27.17 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Sofie Petersen | 2001 | 1:27.96 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristina Plagborg | 2000 | 1:30.24 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Line Tinggaard | 2000 | 1:31.86 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 1:48.97 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Freja Hansen | 2001 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 1:10.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 1:14.52 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Esra Øzkan | 1998 | 1:15.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 1:15.94 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 1:18.58 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 1:22.38 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 1:22.77 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 1:23.76 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Skov | 1999 | 1:34.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Ølund | 1996 | 1:17.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 203 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 203, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 1:16.32 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 1:17.47 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | 1:26.32 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 1:27.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 1:30.06 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | August Ancker | 2003 | 1:33.84 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Yang Li | 2002 | 1:34.34 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:35.06 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Lindholm | 2004 | 1:37.78 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anton Rosenkilde | 2002 | 1:39.52 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 1:40.53 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 2003 | 1:44.39 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 1:45.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Johan Roderick | 2003 | 1:50.43 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 1:51.56 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mathias Orris | 2004 | 2:07.36 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Bendixen | 2004 | DSQ | Ej berøring v 50m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mathias Germansen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev 75m | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Bager | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas D. Kosior | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 203, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 1:05.96 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 1:14.96 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | 1:15.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 1:17.17 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 1:18.80 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 1:25.61 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 1:26.77 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 1:33.22 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 203, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:01.83 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | 1:03.76 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 1:04.28 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:09.19 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ludvig Lind | 1998 | 1:10.69 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 1:12.41 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 1:17.67 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 203, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 1:06.39 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 1:12.02 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 204 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 204, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sia Aagaard | 2004 | 42.98 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frida Saks Justesen | 2004 | 48.36 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emmalina Long | 2004 | 55.73 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Liva Ginnerup | 2004 | 57.99 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 204, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 37.66 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Sofia Ingeberg | 2002 | 38.54 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Carla Jensen | 2002 | 39.84 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | 41.00 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | 41.27 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 41.68 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | 42.64 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 43.97 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Clara Tolderlund | 2002 | 44.26 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jasmin Jespersen | 2002 | 47.91 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 49.29 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Camilla Kjær | 2003 | 49.70 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Prange | 2003 | 55.22 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 204, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Martinussen | 2000 | 34.39 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
2 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 35.52 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Jürgensen | 2000 | 36.28 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 38.13 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Søby Jensen | 2001 | 39.13 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Trine Dam | 2001 | 39.96 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 40.07 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 41.82 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 42.72 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 42.97 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 43.81 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Kristina Plagborg | 2000 | 44.78 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Line Tinggaard | 2000 | 44.78 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Bang Christensen | 2001 | 47.49 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cathrine Stensdal | 2001 | 48.89 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Fink Baun | 2000 | 50.66 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 204, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 32.21 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 32.51 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 36.36 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | 38.57 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Julie Hage Hansen | 1999 | 41.96 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Nawras Aqidi | 1998 | 47.09 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
7 | Lykke Muhlig | 1999 | 49.19 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Mathilde Christensen | 1999 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 204, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Seegert | 1994 | 30.77 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | 31.58 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jannie Krog | 1986 | 32.96 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Anne Ølund | 1996 | 34.11 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 43.76 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 205 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 205, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 35.92 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 36.02 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 38.36 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 41.52 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander Johnsen | 2003 | 42.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 43.65 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicklas Bager | 2003 | 46.69 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alex Søndergård | 2003 | 47.05 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Rosenkilde | 2002 | 47.10 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Yang Li | 2002 | 49.15 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Alex Hingeberg | 2002 | 49.61 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 52.98 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 53.38 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 54.16 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 56.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Johan Roderick | 2003 | 57.45 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Møller Jürgensen | 2004 | DSQ | Arme ej over vand 30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Silas D. Kosior | 2003 | DSQ | Asynk arme v start | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 205, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 31.17 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Lukas Kristensen | 2000 | 33.04 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mads Alnor | 2000 | 33.28 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 34.21 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 38.90 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 39.96 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Thorhauge | 2001 | 40.72 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laurits Pedersen | 2001 | 41.73 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Markus Hartvigsen | 2001 | 44.37 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 205, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 27.16 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 29.32 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 30.10 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jens Søndergaard | 1999 | 30.30 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 31.63 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Hjertmann | 1998 | 34.09 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 34.55 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 34.78 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Lindgaard Knudsen | 1998 | 39.74 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 205, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 26.36 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 27.91 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Anthon Løbner | 1997 | 29.12 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 29.51 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Bendtsen | 1996 | 35.42 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Søren Sørensen | 1997 | 36.82 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 206 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 206, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | 52.54 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 54.42 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | 54.80 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Liva Ginnerup | 2004 | 56.97 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 1:00.09 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Alberte Isdahl | 2005 | 1:00.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Frederikke Andersen | 2004 | 1:01.75 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Stensdal | 2004 | 1:03.08 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine Nonbye | 2004 | 1:49.73 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 206, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 42.86 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 43.80 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 44.12 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | 44.42 | OD1 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 44.42 | OD2 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Anna Raaber | 2002 | 45.87 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Carla Jensen | 2002 | 45.87 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 48.32 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lærke Als | 2002 | 49.52 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 49.63 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | 50.14 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 50.57 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 50.90 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karolina Højfeldt | 2002 | 51.03 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Caroline Sørensen | 2003 | 51.14 | OD2 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Jasmin Jespersen | 2002 | 52.18 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 54.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Emma Tinggaard | 2002 | 55.64 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Korsager Elkjær | 2003 | 56.32 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 1:00.21 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Cecilie Høgfeldt | 2003 | 1:01.31 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 1:07.31 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Emma Nonbye | 2003 | 1:11.20 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Josephine Venus | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Maja F. Krogh | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | DSQ | Ej samt. berør v 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sisse Ø. Press | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 206, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 37.47 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Trine Dam | 2001 | 41.26 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Luna Ladefoged | 2000 | 43.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 43.82 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sofie Petersen | 2001 | 44.74 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Søby Jensen | 2001 | 45.99 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 47.18 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cathrine Stensdal | 2001 | 47.78 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 47.99 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 56.65 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Freja Hansen | 2001 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 206, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 37.80 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 38.41 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Freja Brogaard | 1999 | 42.87 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Skov | 1999 | 47.51 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 51.14 | OD1 | ||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 206, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Ølund | 1996 | 39.42 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 45.44 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 45.64 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 47.86 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alex Hingeberg | 2002 | 51.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 52.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 52.65 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Bastian Søndergaard | 2004 | 52.96 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 53.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mathias Germansen | 2002 | 53.82 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 54.71 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 56.43 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 59.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 1:00.04 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 1:02.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Silas D. Kosior | 2003 | 1:14.22 | MD1 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mathias Orris | 2004 | 1:14.22 | MD2 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 1:21.57 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Lasse Just Sørensen | 2003 | 1:25.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Christian Justesen | 2003 | 1:34.30 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kasper Johnsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | Asymetriske ben | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Valdemar Degn | 2004 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 37.87 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Mads Alnor | 2000 | 39.68 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Oliver Høyer | 2000 | 41.83 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Markus Hartvigsen | 2001 | 44.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Thorhauge | 2001 | 46.47 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 207, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | 32.98 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Morten Chr. Dam | 1998 | 36.02 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 36.27 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Jens Søndergaard | 1999 | 36.71 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 37.03 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Hjertmann | 1998 | 37.68 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 38.07 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 41.38 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lucas Hein Saugmann | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 208 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 208, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Saks Justesen | 2004 | 41.22 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 41.86 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 42.00 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 42.44 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Liva Ginnerup | 2004 | 43.50 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 44.93 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Frederikke Andersen | 2004 | 45.39 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emmalina Long | 2004 | 47.01 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Alberte Isdahl | 2005 | 47.42 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 49.63 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Amalie Stensdal | 2004 | 50.74 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 53.59 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Kirstine Terndrup Gummer | 2004 | 1:01.23 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Kathrine Nonbye | 2004 | 1:01.74 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Clara Skrydstrup | 2004 | DNS | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 208, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 31.63 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 33.17 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sidsel Nielsen | 2002 | 33.28 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | 33.61 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | 33.63 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 34.38 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 35.40 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lykke Frandsen | 2002 | 35.57 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 35.72 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sofia Ingeberg | 2002 | 36.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Laura Fogh | 2003 | 36.85 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Aida Nezam | 2003 | 37.07 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emma Rasmussen | 2002 | 37.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Maiken Hougaard | 2002 | 37.61 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karolina Højfeldt | 2002 | 37.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 37.89 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Camilla Kjær | 2003 | 37.90 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 38.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 39.79 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Astrid Hannestad | 2002 | 41.35 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 43.55 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 43.94 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Ida Prange | 2003 | 44.47 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Caroline Sørensen | 2003 | 44.50 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 44.77 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Dagmar Becher | 2003 | 45.04 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 45.73 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Emma Nonbye | 2003 | 46.10 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | 48.93 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 53.93 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Cecilie Høgfeldt | 2003 | 54.92 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sisse Ø. Press | 2003 | 1:12.90 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Josephine Venus | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Maja F. Krogh | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emma Tinggaard | 2002 | DSQ | Ej berørig 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 208, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Dalgas | 2000 | 29.12 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Camilla Ottesen | 2000 | 29.24 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Liv Hingeberg | 2001 | 31.50 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | 32.07 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 32.35 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 33.43 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | 33.47 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Sofie Petersen | 2001 | 33.56 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 33.58 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Kristina Plagborg | 2000 | 33.94 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 33.95 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 34.04 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 35.00 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 35.43 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 36.19 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Freja Bang Christensen | 2001 | 36.50 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 37.21 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Hansen | 2001 | 37.31 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 38.00 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Line Tinggaard | 2000 | 38.99 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 43.05 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Julie Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 208, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 29.44 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 30.74 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 30.97 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 30.99 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 31.24 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 31.25 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 32.05 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 32.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Esra Øzkan | 1998 | 32.61 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 32.99 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | 33.00 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Freja Brogaard | 1999 | 33.71 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 33.93 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Julie Hage Hansen | 1999 | 34.63 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Nawras Aqidi | 1998 | 40.17 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Mathilde Christensen | 1999 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 208, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Krog | 1986 | 31.00 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Anne Ølund | 1996 | 31.05 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 209 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 209, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 30.83 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 31.40 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 32.13 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 33.68 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 34.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 35.07 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | 35.19 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.20 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Kasper Johnsen | 2003 | 35.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 36.08 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 36.48 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 36.61 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mathias Germansen | 2002 | 36.79 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 37.08 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 37.62 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 38.17 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Anton Rosenkilde | 2002 | 38.28 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicklas Bager | 2003 | 38.39 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Ancker | 2003 | 38.54 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Alexander Jensen | 2003 | 38.62 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Tobias Nielsen | 2004 | 39.49 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Alexander Johnsen | 2003 | 39.55 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 40.14 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Jacob Bendixen | 2004 | 40.23 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 41.12 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 41.49 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Jonas Bach | 2003 | 41.85 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mikkel Oskar Holm Nielsen | 2003 | 43.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Bastian Søndergaard | 2004 | 44.41 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Lucas Rosenborg | 2004 | 46.98 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Johan Roderick | 2003 | 49.42 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Justesen | 2003 | 52.35 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Silas D. Kosior | 2003 | 54.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Lasse Just Sørensen | 2003 | 1:00.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 1:02.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Valdemar Degn | 2004 | 1:09.85 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Mathias Orris | 2004 | 1:15.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Alex Hingeberg | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 209, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 27.79 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.10 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | 29.79 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Kristensen | 2000 | 29.87 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mads Alnor | 2000 | 29.89 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 30.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 30.37 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Oliver Høyer | 2000 | 30.73 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | 31.30 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Magnus Thorhauge | 2001 | 33.68 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 34.68 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laurits Pedersen | 2001 | 35.45 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 35.99 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 36.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Frederik Gaardsted | 2001 | 38.28 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mike Boldsen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 209, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 25.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.07 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 26.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 27.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 28.58 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Morten Chr. Dam | 1998 | 28.62 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Johannes Hjertmann | 1998 | 28.89 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 29.78 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 29.80 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 30.14 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 30.51 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 31.37 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Nicolai Lindgaard Knudsen | 1998 | 32.54 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Lucas Hein Saugmann | 1999 | 37.55 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 209, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 25.12 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 25.94 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 27.12 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Sørensen | 1997 | 30.42 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
5 | Peter Bendtsen | 1996 | 33.15 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 209, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 27.12 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 210 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Skrydstrup | 2004 | 50.34 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eva Hjort | 2004 | 50.65 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | 51.80 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 53.38 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 56.00 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Amalie Stensdal | 2004 | 56.26 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Isdahl | 2005 | 57.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | 58.00 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Emmalina Long | 2004 | 58.22 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Frederikke Andersen | 2004 | 58.55 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 1:02.76 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Kathrine Nonbye | 2004 | 1:14.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kirstine Terndrup Gummer | 2004 | DSQ | 2 tag v vending | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 37.14 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Sofie Vegener | 2002 | 39.92 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 40.14 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Emma Rasmussen | 2002 | 41.42 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 42.22 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | 43.08 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frida Jensen | 2002 | 45.03 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 45.61 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 45.85 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 48.80 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Camilla Kjær | 2003 | 49.34 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Dagmar Becher | 2003 | 50.47 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 50.92 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 52.98 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Riishøj Jensen | 2002 | 54.08 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Astrid Hannestad | 2002 | 54.64 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Emma Tinggaard | 2002 | 57.66 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 58.40 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Emma Nonbye | 2003 | 1:02.44 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Sisse Ø. Press | 2003 | 1:11.04 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Josephine Venus | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laura Fogh | 2003 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Maja F. Krogh | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Michelle Kjær Kramhøft | 2002 | DSQ | udsvøm på mave 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 33.41 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Dalgas | 2000 | 33.94 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Camilla Ottesen | 2000 | 35.39 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Julie Martinussen | 2000 | 36.55 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 37.12 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | 37.53 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 40.35 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Caroline Jürgensen | 2000 | 40.69 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 40.91 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Petersen | 2001 | 41.43 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 41.60 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Line Tinggaard | 2000 | 42.40 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Bang Christensen | 2001 | 43.54 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Hansen | 2001 | 46.18 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Katja Holm Nielsen | 2001 | 49.23 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 33.08 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 35.40 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Esra Øzkan | 1998 | 36.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sigrid Jensen | 1999 | 37.57 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 37.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 38.42 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 39.35 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 210, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | 43.32 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 211 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 211, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 36.44 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 37.18 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 38.98 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 40.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 42.36 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Germansen | 2002 | 42.44 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | August Ancker | 2003 | 44.09 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Alex Søndergård | 2003 | 45.52 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Bager | 2003 | 45.70 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 46.63 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 48.37 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 49.62 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 50.17 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 50.93 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 51.23 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Daniel Kristian Johansen | 2002 | 51.56 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Alexander Jensen | 2003 | 51.68 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Mikkel Oskar Holm Nielsen | 2003 | 52.53 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Tobias Nielsen | 2004 | 55.02 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Jonas Bach | 2003 | 57.91 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Orris | 2004 | 1:03.38 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Alex Hingeberg | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christian Justesen | 2003 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jacob Bendixen | 2004 | DSQ | Afsæt fra bunden 25m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lasse Just Sørensen | 2003 | DSQ | Svøm på mave før ven | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Silas D. Kosior | 2003 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Valdemar Degn | 2004 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 211, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 37.03 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 40.36 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Laurits Pedersen | 2001 | 43.60 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 211, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 34.21 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Alexander Fenger | 1999 | 38.25 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Lucas Hein Saugmann | 1999 | 48.37 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 211, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 33.05 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 212 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 212, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Martinussen | 2000 | 1:23.20 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | 1:24.11 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 1:27.30 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 1:31.79 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Cathrine Stensdal | 2001 | 1:56.25 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 212, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:13.94 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 1:18.29 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | 1:38.21 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
4 | Julie Hage Hansen | 1999 | 1:38.22 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
5 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 1:50.48 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nawras Aqidi | 1998 | 1:51.08 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Mathilde Christensen | 1999 | DNS | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 212, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Seegert | 1994 | 1:10.05 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mia Kynde | 1994 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 213 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 213, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 1:00.15 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:00.38 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 1:02.05 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:07.98 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 1:08.76 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 1:09.27 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 1:09.92 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jens Søndergaard | 1999 | 1:11.14 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 1:11.46 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Nicolai Lindgaard Knudsen | 1998 | 1:36.33 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Magnus Sommer Klampe | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 213, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 59.22 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Anthon Løbner | 1997 | 1:03.85 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 1:14.64 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Søren Sørensen | 1997 | 1:28.29 | |||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Peter Bendtsen | 1996 | DSQ | 1 hånd i vend v75m | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 214 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 214, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sia Aagaard | 2004 | 3:21.11 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 214, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 3:04.47 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 3:11.79 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lykke Frandsen | 2002 | 3:12.21 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | 3:14.96 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carla Jensen | 2002 | 3:24.91 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jasmin Jespersen | 2002 | 3:26.42 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aida Nezam | 2003 | 3:28.30 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 3:31.74 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 3:42.63 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 214, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 2:36.82 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 2:43.99 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dianna Au | 2000 | 2:46.92 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | 2:55.16 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 2:57.42 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
6 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 3:01.91 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Jürgensen | 2000 | 3:06.04 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 3:10.01 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 3:19.39 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 3:19.66 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | 3:20.24 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Cathrine Stensdal | 2001 | 3:28.00 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Fink Baun | 2000 | 3:42.31 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 214, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 2:38.80 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sigrid Jensen | 1999 | 2:59.16 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Freja Brogaard | 1999 | 3:00.72 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Skov | 1999 | 3:11.40 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lykke Muhlig | 1999 | 3:39.89 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 214, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1997 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 215 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 215, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 3:14.14 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 3:19.89 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alex Søndergård | 2003 | 3:34.85 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Johnsen | 2003 | 3:39.27 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 3:42.30 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 3:46.08 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 3:47.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Johan Roderick | 2003 | 4:37.43 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | Crawltag v start. | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 215, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 2:27.01 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | 2:37.85 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Alnor | 2000 | 2:41.39 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Oliver Frølund | 2001 | 2:41.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 2:45.83 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 2:52.94 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 2:53.57 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 2:56.01 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 3:01.73 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Markus Hartvigsen | 2001 | 3:15.85 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 3:29.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Frederik Gaardsted | 2001 | 3:45.35 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 215, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | 2:30.57 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 2:37.02 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 2:41.16 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Morten Chr. Dam | 1998 | 2:48.06 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Alexander Fenger | 1999 | 2:50.27 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 215, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 2:35.84 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 215, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1915-1995 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 2:23.21 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 258 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 258, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Isdahl | 2005 | 2:10.85 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Amalie Stensdal | 2004 | 2:15.88 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 2:15.89 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DSQ | Tytart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 258, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 1:36.36 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 1:38.02 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Maiken Hougaard | 2002 | 1:39.85 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Raaber | 2002 | 1:40.71 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Sidsel Nielsen | 2002 | 1:41.05 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 1:44.16 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 1:44.71 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Als | 2002 | 1:45.08 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Emma Rasmussen | 2002 | 1:47.74 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Frida Jensen | 2002 | 1:48.52 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | 1:49.08 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 1:49.97 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Caroline Sørensen | 2003 | 1:50.76 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | 1:51.17 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 1:52.89 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Karolina Højfeldt | 2002 | 1:54.53 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Caroline Korsager Elkjær | 2003 | 2:04.12 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 2:05.78 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Emma Tinggaard | 2002 | 2:08.68 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Venus | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Maja F. Krogh | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Aida Nezam | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 259 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 259, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yang Li | 2002 | 1:37.48 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 1:41.31 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 1:45.06 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 1:48.13 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 1:54.33 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 1:55.24 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Germansen | 2002 | 1:56.27 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 1:56.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 1:56.69 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Bastian Søndergaard | 2004 | 1:59.10 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Alexander Jensen | 2003 | 1:59.85 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 2:01.67 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 2:04.90 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thomas F. Nielsen | 2002 | 2:15.16 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silas D. Kosior | 2003 | 2:43.58 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mathias Orris | 2004 | 2:56.77 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | asynkron ben v 15m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 259, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 1:17.00 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 1:21.03 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 1:24.36 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 1:25.82 | |||||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lukas Kristensen | 2000 | 1:27.67 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 1:32.92 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Markus Hartvigsen | 2001 | 1:35.33 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Høyer | 2000 | 1:36.65 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 1:49.45 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mike Boldsen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 14:40 |