Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Odder IGF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 6:19.49 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 6:40.83 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 6:57.07 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 6:59.20 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Yang Li | 2002 | 7:18.76 | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | 5:23.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 5:47.09 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Oliver Høyer | 2000 | 6:11.91 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 4:57.67 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 5:02.51 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 5:03.17 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 5:04.06 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 5:13.54 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 5:35.55 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Jens Søndergaard | 1999 | 5:44.64 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Andreas Hørmann | 1999 | 5:52.07 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Alexander Fenger | 1999 | 5:58.89 | |||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Sebastian Halvorsen | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Sponsor: Sportigan Odder |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 5:24.55 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | 5:26.99 | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |