Resultater for Alm. Brand Bank cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.32 | ||||||
2 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.12 | ||||||
3 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 42.27 | ||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 43.27 | ||||||
5 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.83 | ||||||
2 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.66 | ||||||
3 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 41.70 | ||||||
4 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.22 | ||||||
- | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven f 25m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.49 | ||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.23 | ||||||
3 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.96 | ||||||
4 | Victoria Toft | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.84 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.38 | ||||||
2 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.62 | ||||||
3 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 48.91 | ||||||
4 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 50.15 | ||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.70 | ||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.03 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 45.23 | ||||||
4 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.76 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.50 | ||||||
6 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.41 | ||||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.60 | ||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.48 | ||||||
9 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 52.70 | ||||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.23 | ||||||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 53.42 | ||||||
12 | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.16 | ||||||
13 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.83 | ||||||
14 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 57.22 | ||||||
15 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.77 | ||||||
16 | Laura Hindsgaul | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:00.72 | ||||||
17 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.15 | ||||||
18 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.51 | ||||||
19 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:05.54 | ||||||
20 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:06.55 | ||||||
21 | Julie Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.14 | ||||||
22 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:07.29 | ||||||
23 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:08.18 | ||||||
24 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:10.99 | ||||||
25 | Laura Frederikke Stoltz | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.37 | ||||||
26 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.47 | ||||||
27 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:16.78 | ||||||
28 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:18.50 | ||||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej forts bevæg v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:14 |