Results for Alm. Brand Bank cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.16 | 1:10.67 | |||||
2 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.25 | 1:14.89 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.60 | 1:06.26 | |||||
2 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.26 | 1:22.96 | |||||
- | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.67 | 1:16.44 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:13.33 | |||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:15.94 | |||||
3 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:39.96 | |||||
4 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 47.41 | 1:41.27 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.74 | 1:17.63 | |||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.43 | 1:24.97 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.63 | 1:27.36 | |||||
4 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.04 | 1:28.83 | |||||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.59 | 1:29.01 | |||||
6 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.80 | 1:31.54 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.96 | 1:32.43 | |||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.06 | 1:34.05 | |||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.24 | 1:35.25 | |||||
10 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.56 | 1:43.72 | |||||
11 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 49.86 | 1:44.25 | |||||
12 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.30 | 1:46.81 | |||||
13 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.29 | 1:48.22 | |||||
14 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.15 | 1:49.62 | |||||
15 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 56.07 | 1:53.65 | |||||
16 | Joakim R. Petersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 58.58 | 1:54.41 | |||||
17 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 59.78 | 1:59.17 | |||||
18 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.04 | 1:59.50 | |||||
19 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.96 | 2:01.71 | |||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 55.67 | 2:03.57 | |||||
21 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.98 | 2:09.30 | |||||
22 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 56.36 | 2:09.64 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Crawlben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:44 |