Tulokset Alm. Brand Bank cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.32 | 1:27.87 | |||||
2 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.52 | 1:36.92 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.37 | 1:31.55 | |||||
2 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 45.49 | 1:39.96 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.40 | 1:24.20 | |||||
2 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.29 | 1:29.12 | |||||
3 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.47 | 1:33.54 | |||||
4 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 54.67 | 1:58.36 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.13 | 1:34.92 | |||||
2 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 46.48 | 1:40.71 | |||||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.95 | 1:43.90 | |||||
4 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.52 | 1:44.13 | |||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.33 | 1:46.11 | |||||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.03 | 1:46.28 | |||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 50.74 | 1:47.03 | |||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.42 | 1:51.97 | |||||
9 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.28 | 1:52.57 | |||||
10 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.89 | 1:55.09 | |||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.05 | 1:59.15 | |||||
12 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.89 | 2:00.77 | |||||
13 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 59.97 | 2:03.69 | |||||
14 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.07 | 2:05.48 | |||||
15 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.03 | 2:06.04 | |||||
16 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.29 | 2:10.26 | |||||
17 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.11 | 2:10.31 | |||||
18 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.08 | 2:10.68 | |||||
19 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.61 | 2:12.98 | |||||
20 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:10.16 | 2:31.37 | |||||
- | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | En hånd i vend 50m | |||||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Fl armt u vand v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 |