Results for Alm. Brand Bank cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stvne by | Blovstrd | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangr | Sigma Swim Allerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 april 2014 |
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Mads Munk Srensen | 1999 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.94 | 1:18.98 | 2:01.62 | 2:43.06 | |||
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Gustav Jrgensen | 2000 | TVS Trnborg IF | 36.61 | 1:16.73 | 1:56.04 | 2:33.60 | |||
2 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerd | 38.38 | 1:20.43 | 2:03.67 | 2:45.05 | |||
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerd | 39.07 | 1:20.20 | 2:02.87 | 2:42.88 | |||
2 | Thor Klysner | 2001 | Helsingr Svmmeklub | 42.92 | 1:29.24 | 2:16.34 | 3:01.10 | |||
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 39.80 | 1:24.47 | 2:11.14 | 2:56.43 | |||
2 | Gustav Haugrd Hansen | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 43.48 | 1:28.88 | 2:13.97 | 2:58.72 | |||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingr Svmmeklub | 45.45 | 1:30.93 | 2:15.32 | 2:59.95 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 47.69 | 1:38.06 | 2:28.46 | 3:16.02 | |||
5 | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 44.43 | 2:24.74 | 3:16.93 | 3:16.93 | |||
6 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerd | 46.80 | 1:37.88 | 2:29.08 | 3:18.71 | |||
7 | Erik Li | 2003 | Herlev Svmning | 47.98 | 1:40.30 | 2:34.18 | 3:20.34 | |||
8 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svmning | 49.80 | 1:42.50 | 2:37.02 | 3:27.39 | |||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 52.34 | 1:47.83 | 2:43.94 | 3:36.28 | |||
10 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerd | 52.56 | 1:49.09 | 2:45.52 | 3:38.56 | |||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerd | 52.99 | 1:50.04 | 2:46.04 | 3:39.61 | |||
12 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svmning | 52.68 | 1:51.32 | 2:48.13 | 3:40.74 | |||
13 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerd | 1:03.16 | 2:14.21 | 3:25.63 | 4:35.55 | |||
14 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerd | 1:09.33 | 2:27.79 | 3:46.64 | 5:03.75 | |||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svmning | DSQ | Svm p maven v150m | |||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerd | DSQ | Ej forts bev. v150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerd | Udskriftstidspunkt | 11:51 |