Results for Alm. Brand Bank cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.17 | ||||||
2 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.23 | OD1 | |||||
3 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.23 | OD2 | |||||
4 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.37 | ||||||
5 | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.86 | ||||||
6 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.87 | ||||||
7 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 32.06 | ||||||
8 | Katrine Alstrup Rasmussen | 1997 | TVS Tårnborg IF | 34.15 | ||||||
9 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | ||||||
10 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | ||||||
11 | Sif Salomonsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
12 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.48 | ||||||
13 | Anna Glad | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
- | Laura Byvald | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.51 | ||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.53 | ||||||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.74 | ||||||
4 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 34.73 | ||||||
5 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.30 | ||||||
6 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 36.16 | ||||||
7 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.39 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.78 | ||||||
2 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.30 | ||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.98 | ||||||
4 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.81 | ||||||
5 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.28 | ||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 39.46 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.33 | ||||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.26 | ||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.57 | ||||||
4 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.92 | ||||||
5 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.64 | ||||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.72 | ||||||
7 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 46.57 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.75 | ||||||
2 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.04 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 40.71 | ||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.08 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.59 | ||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 44.56 | ||||||
7 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.81 | ||||||
8 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 45.88 | ||||||
9 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.65 | ||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 47.08 | ||||||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 47.63 | ||||||
12 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.78 | ||||||
13 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 48.74 | ||||||
14 | Caroline Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 48.84 | ||||||
15 | Amalie Leth-Nissen | 2004 | Herlev Svømning | 49.41 | ||||||
16 | Nora Armstrong | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.27 | ||||||
17 | Ella My Rensch Vinterberg | 2005 | Sigma Swim Allerød | 50.58 | ||||||
18 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.08 | ||||||
19 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.76 | ||||||
20 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.53 | ||||||
21 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.29 | ||||||
22 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.13 | ||||||
23 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:03.24 | ||||||
24 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:03.77 | ||||||
25 | Julie Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.23 | ||||||
26 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:16.87 | ||||||
27 | Mynte Ring | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:20.62 | ||||||
28 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.42 | ||||||
29 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.15 | ||||||
30 | Laura Frederikke Stoltz | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.30 | ||||||
31 | Sophie la Cour Bornet | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:04.03 | ||||||
32 | Frida Holm Andreasen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:05.61 | ||||||
33 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:25.32 | ||||||
- | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej berør v25m | |||||
- | Vilja S. Linneberg | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 |