Tulokset Thisted Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 7 | 799 | 29.84 | 1:02.73 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Daniel Aronsen | 1986 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Robert Aronsen | 1986 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 7 | 680 | 31.42 | 1:06.19 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Erling Mjøs Brattelid | 1991 | 5 | 560 | 33.24 | 1:10.61 | ||||
Team Stavanger | ||||||||||
3 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 4 | 496 | 34.66 | 1:13.53 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Kasper Frank Larsen | 1990 | 3 | 489 | 34.71 | 1:13.85 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Claudio Nørskov-Kjær | 1991 | 2 | 403 | 37.62 | 1:18.79 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Tim Madsen | 1991 | 1 | 393 | 36.10 | 1:19.45 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 367 | 38.43 | 1:21.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Søren Mikkelsen | 1991 | 348 | 38.37 | 1:22.74 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Tollef Vollan | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Andreas Linnerud | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 684 | 31.09 | 1:06.05 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathias Nordberg | 1992 | 5 | 416 | 36.76 | 1:17.94 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Christian Broni | 1992 | 4 | 378 | 38.78 | 1:20.51 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Buch | 1992 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Søren Lund Lorenzen | 1992 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 7 | 455 | 36.24 | 1:15.66 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 5 | 442 | 36.82 | 1:16.40 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Bach | 1993 | 4 | 411 | 37.15 | 1:18.31 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asbjørn Skogen | 1993 | 3 | 408 | 37.46 | 1:18.50 | ||||
Randaberg IL | ||||||||||
5 | Øyvind Holtskog | 1993 | 2 | 341 | 40.15 | 1:23.29 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 1 | 322 | 40.40 | 1:24.92 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Theis Leonard | 1993 | 246 | 44.31 | 1:32.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 216 | 46.45 | 1:37.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai K Madsen | 1993 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Hvidsten | 1993 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 7 | 458 | 36.89 | 1:15.48 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tom Kaafjord | 1994 | 5 | 448 | 35.75 | 1:16.05 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Nicolai Gerrard | 1994 | 4 | 443 | 36.48 | 1:16.35 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 3 | 420 | 36.29 | 1:17.71 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Michael Petersen | 1994 | 2 | 413 | 37.92 | 1:18.13 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Luca Pasquali | 1994 | 1 | 382 | 38.72 | 1:20.23 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Lund Hansen | 1994 | 374 | 37.75 | 1:20.78 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 341 | 39.40 | 1:23.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Bak Larsen | 1994 | 333 | 40.19 | 1:23.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 296 | 43.81 | 1:27.37 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Karsten Ovesen | 1994 | 154 | 49.06 | 1:48.63 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 135 | 53.65 | 1:53.36 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Dam Westergaard | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Henrik Wathne | 1994 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Rasmus Fruergaard | 1994 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, Bærumsvømmerne, 1.00.89, (2004) |
Løbssponsor: Thisted VVS v/Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 7 | 495 | 34.90 | 1:13.59 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 5 | 346 | 39.30 | 1:22.90 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas K. Johansen | 1995 | 4 | 306 | 40.96 | 1:26.40 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Eirik Syltevik Jørgensen | 1995 | 3 | 286 | 42.19 | 1:28.31 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 2 | 262 | 42.65 | 1:31.00 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 1 | 255 | 43.61 | 1:31.77 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 253 | 43.84 | 1:32.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Kristoffer Moos | 1996 | 249 | 44.04 | 1:32.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas G. Kjeldgaard | 1996 | 229 | 45.65 | 1:35.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Magnus Yde | 1996 | 226 | 44.72 | 1:35.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 221 | 46.23 | 1:36.26 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 218 | 45.23 | 1:36.66 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | 218 | 45.84 | 1:36.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Pedersen | 1997 | 207 | 47.37 | 1:38.32 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Emil Buur Persson | 1995 | 188 | 47.61 | 1:41.58 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Sebastian Johansen | 1995 | 187 | 47.89 | 1:41.76 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Michael Kjær | 1995 | 183 | 48.99 | 1:42.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 179 | 47.72 | 1:43.34 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 153 | 51.64 | 1:48.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Casper Trier Jensen | 1996 | 149 | 52.82 | 1:49.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Munkholm | 1996 | 149 | 50.84 | 1:49.78 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Jessen | 1998 | 145 | 52.59 | 1:50.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 140 | 54.85 | 1:52.16 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
24 | Morten Thomsen | 1997 | 137 | 54.64 | 1:52.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Benjamin L. Larsen | 1998 | 132 | 55.36 | 1:54.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Pedersen | 1997 | 121 | 54.84 | 1:57.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin Hjelm | 1995 | 121 | 54.99 | 1:57.83 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Kristian B. Madsen | 1997 | 114 | 55.72 | 2:00.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stefan Jensen | 1995 | 107 | 59.98 | 2:02.64 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Vishnu Kumaran | 1995 | 102 | 58.52 | 2:04.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 85 | 1:02.03 | 2:12.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Mathias Tiedemann | 1996 | 55 | 1:12.59 | 2:33.46 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Reinertsen | 1995 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Underlien | 1995 | DSQ | Flyben v/vending | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Max Tellefsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |