Results for Thisted Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 7 | 726 | 30.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 5 | 701 | 30.66 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 4 | 687 | 30.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Elisabeth Jarland | 1985 | 3 | 636 | 31.67 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Kristine Mella | 1990 | 2 | 515 | 33.99 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Line Petersen | 1991 | 1 | 505 | 34.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Ida Christine Lundevold | 1991 | 476 | 34.89 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Tine Trolle | 1991 | 467 | 35.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Josephine Alexandrian | 1989 | 403 | 36.87 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Camilla Stange | 1989 | 383 | 37.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Siri Ovesen | 1990 | 348 | 38.71 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 161 | 50.10 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 7 | 708 | 30.56 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 5 | 601 | 32.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 4 | 599 | 32.31 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 3 | 580 | 32.66 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 2 | 526 | 33.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 1 | 525 | 33.76 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vanessa Tuxen | 1992 | 522 | 33.83 | ||||||
Sola Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Benedicte Kausland | 1992 | 500 | 34.32 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Juni Rugland | 1993 | 485 | 34.66 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Maria Bølgen | 1993 | 479 | 34.82 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
11 | Malin Johannessen | 1993 | 454 | 35.44 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
12 | Anja Frahm | 1992 | 446 | 35.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 434 | 35.97 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Cecilie Bak | 1992 | 432 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 426 | 36.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Kristine Nergaard | 1992 | 408 | 36.72 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Jeannie Jensen | 1993 | 398 | 37.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | 381 | 37.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Katrine R. Jensen | 1992 | 365 | 38.11 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Elisabeth Hedstrøm | 1992 | 354 | 38.52 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Stine Juul Routhe | 1993 | 314 | 40.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Mathilde Heide | 1993 | 287 | 41.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Arbresha Veligqi | 1993 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Christine Svaland | 1992 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 7 | 669 | 31.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Øverland | 1994 | 5 | 515 | 33.98 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 4 | 399 | 37.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Vilde Liland Thorstensen | 1994 | 3 | 391 | 37.24 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Amalie Sørensen | 1994 | 2 | 340 | 39.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 1 | 319 | 39.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kimmie Johansen | 1994 | 297 | 40.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 281 | 41.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Sofie B. Hansen | 1994 | 279 | 41.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Camilla Brønnum | 1994 | 148 | 51.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Julie Ritter | 1994 | DSQ | Svømning på mave 25m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 7 | 567 | 32.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 5 | 519 | 33.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Andrea Westbye | 1995 | 4 | 438 | 35.87 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1995 | 3 | 382 | 37.53 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 2 | 373 | 37.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 1 | 363 | 38.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Nielsen | 1995 | 322 | 39.74 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Jessen | 1995 | 316 | 39.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tilbe Kaya | 1995 | 290 | 41.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Katharina Madsen | 1995 | 284 | 41.45 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Louise Sander | 1995 | 272 | 42.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Kofoed | 1995 | 271 | 42.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Helene Siggaard | 1995 | 255 | 42.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elise Guldhav | 1995 | 163 | 49.90 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Signe Yder | 1995 | 140 | 52.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Amalie Vinther | 1995 | 103 | 58.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tina Schütz | 1996 | 7 | 416 | 36.48 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 5 | 399 | 37.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 4 | 354 | 38.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 3 | 255 | 42.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Hatting | 1996 | 2 | 254 | 42.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Storgaard | 1996 | 1 | 236 | 44.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 232 | 44.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Katrine Kudahl Meier | 1996 | 231 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Eline Krarup | 1996 | 221 | 45.05 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Rikke Juulsgaard | 1996 | 189 | 47.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tashia Lundvig | 1996 | 189 | 47.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ana Cecilia Voetmann | 1996 | 169 | 49.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Mortensen | 1996 | 167 | 49.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 141 | 52.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Shannie Zülar | 1996 | 139 | 52.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 87 | 1:01.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Celine Drivsholm | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DSQ | Svømning på maven | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, West Swim, 0.29.36, (2007) |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karianne Reinertsen | 1997 | 7 | 401 | 36.94 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 5 | 390 | 37.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 4 | 344 | 38.86 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ane Lee Johansen | 1997 | 3 | 284 | 41.42 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Rikke Mouritsen | 1997 | 2 | 262 | 42.56 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 1 | 197 | 46.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 188 | 47.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Riddersholm | 1997 | 175 | 48.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Zenia Høgh | 1997 | 123 | 54.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lisa Brayd | 1997 | 89 | 1:00.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jessie Christensen | 1997 | DSQ | Svømning på mave 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sofie Møller | 1997 | DSQ | Svømning på maven | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |