Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Kusk | 1999 | 31.26 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 34.69 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Josephine Olsen | 2000 | 35.01 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Fie Holzmann | 2000 | 35.91 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Mille Marie Gydesen | 2000 | 36.09 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 38.58 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Julie Bjerre Paulsen | 2000 | 42.34 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Kathrine Gohr | 1997 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria S. Johannsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Mathilde E Petersen | 1998 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | 30.72 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 30.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 32.12 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.03 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 33.49 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Jatta | 2001 | 33.55 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | 34.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 37.63 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Signe Schwartz | 2002 | 37.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Johanne S. Christensen | 2002 | 38.08 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 38.20 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Anna Poulsen Broen | 2002 | 38.86 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Alberte Kjølby | 2002 | 40.27 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 40.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Maja Nielsen | 2001 | 41.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Camille Klinge | 2002 | 46.56 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Julie Madsen | 2002 | 58.84 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Anastacia Damm Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | 34.73 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 35.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | 35.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 35.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 36.14 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 36.22 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 38.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 39.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 41.66 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 41.96 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 42.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 42.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Batz | 2003 | 42.94 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 43.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 43.33 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Freja Stenbækgård | 2003 | 43.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Liva Søby | 2004 | 44.47 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
20 | Holly Lønne Turner | 2003 | 44.64 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Anne Wolmar | 2003 | 44.71 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 45.08 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 45.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Pipaluk Selbo | 2003 | 45.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Laura Arentsen | 2003 | 46.94 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 47.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Ellen A. Skov | 2003 | 47.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Josefine Westergaard | 2004 | 48.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 48.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mille Søegaard | 2003 | 49.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 49.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mille Bjørn | 2003 | 51.02 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
33 | Fie Juul Haagen | 2004 | 52.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Nanna Bütikofer | 2004 | 53.02 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
35 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 53.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 53.06 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 54.25 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
38 | Christina B Jurgensen | 2004 | 57.38 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Astrid M. Østergaard | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Rigmor Bæhrenz | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Josephine Holst Vinther | 2004 | DSQ | 1 hånd v afslut | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Rebecca Heimer | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 49.76 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Isabel Karlskov | 2005 | 50.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 50.91 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 51.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | 51.66 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Patricia Petersen | 2005 | 52.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karoline Anthonsen | 2006 | 55.59 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Laura Frost Rainer | 2005 | 56.13 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 56.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 58.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Ane Christensen | 2006 | 58.56 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 58.73 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 59.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emma Phaff Steen | 2005 | 1:00.15 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 1:05.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 1:06.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Anthonsen | 2005 | 1:07.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2000 - xx / årgang-2001 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2002 - xx / årgang-2003 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 54.39 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Frida M R Graversen | 2007 | 58.35 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Laura M R Graversen | 2007 | 1:03.13 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 20:07 |