Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 5.11.38 / årgang-2002 - 5.24.67 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 5.45.61 / årgang-2004 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Olsen | 2000 | 1:07.10 | 2:20.25 | 3:34.78 | 4:48.09 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Katrine B. Riss | 1999 | 1:17.16 | 2:42.85 | 4:09.49 | 5:35.01 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
3 | Ditte Petersen | 1999 | 1:30.07 | 3:07.93 | 4:44.37 | 6:12.80 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Kristine Lander | 2000 | 1:31.69 | 3:17.88 | 5:06.68 | 6:51.85 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Thea Pontoppidan | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 5.11.38 / årgang-2002 - 5.24.67 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 5.45.61 / årgang-2004 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Jatta | 2001 | 1:08.56 | 2:21.88 | 3:36.24 | 4:47.93 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 1:13.24 | 2:31.66 | 3:50.20 | 5:08.17 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | 1:14.58 | 2:33.64 | 3:54.02 | 5:13.64 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 1:14.03 | 2:35.62 | 3:57.42 | 5:17.65 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | 1:12.00 | 2:30.91 | 3:56.02 | 5:18.19 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anastacia Damm Nielsen | 2001 | 1:15.81 | 2:37.04 | 4:00.27 | 5:22.43 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 1:17.12 | 2:40.95 | 4:06.41 | 5:29.68 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Alberte Kjølby | 2002 | 1:18.07 | 2:44.00 | 4:10.67 | 5:34.89 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Clara Støttrup | 2002 | 1:22.07 | 2:51.02 | 4:19.22 | 5:43.99 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 1:21.25 | 2:51.19 | 4:21.04 | 5:49.76 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Signe Schwartz | 2002 | 1:21.80 | 2:53.78 | 4:25.14 | 5:53.31 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 1:22.23 | 2:53.15 | 4:26.68 | 5:56.76 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 1:29.82 | 3:06.82 | 4:42.94 | 6:11.95 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Sara Neermann | 2002 | 1:30.74 | 3:08.11 | 4:44.77 | 6:15.97 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 1:32.11 | 3:16.22 | 5:00.92 | 6:47.15 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Iben Sønnichsen | 2002 | 1:38.73 | 3:24.15 | 5:09.24 | 6:53.89 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Emilie Eriksen | 2002 | 1:22.39 | 2:50.49 | 4:16.41 | 5:40.52 | EXTRA | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Lærke Rask Sander | 2002 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 5.11.38 / årgang-2002 - 5.24.67 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 5.45.61 / årgang-2004 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 1:15.41 | 2:37.68 | 4:00.71 | 5:20.54 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:18.58 | 2:41.48 | 4:04.40 | 5:25.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 1:17.72 | 2:40.64 | 4:04.72 | 5:25.86 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | 1:17.40 | 2:42.30 | 4:06.28 | 5:26.38 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:18.45 | 2:42.55 | 4:08.04 | 5:28.91 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | 1:17.30 | 2:41.68 | 4:07.60 | 5:33.44 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Ella Christiansen | 2003 | 1:19.67 | 2:46.01 | 4:12.33 | 5:37.28 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 1:18.78 | 2:45.21 | 4:13.29 | 5:40.39 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Emma Thorsen | 2004 | 1:22.57 | 2:53.60 | 4:23.76 | 5:54.30 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 1:24.25 | 2:57.14 | 4:30.37 | 6:02.04 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 1:30.85 | 3:10.54 | 4:50.29 | 6:27.01 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebecca Heimer | 2004 | 1:35.56 | 3:19.96 | 5:06.73 | 6:49.09 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 3:28.30 | 5:17.42 | 6:58.96 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Freja Ulka Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 5.11.38 / årgang-2002 - 5.24.67 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 5.45.61 / årgang-2004 og yngre - 6.10.85 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karla Kristensen | 2005 | 1:38.10 | 3:24.68 | 5:14.11 | 6:56.67 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 1:39.58 | 3:28.75 | 5:18.05 | 7:00.17 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:49 |