Results for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Below are all results from the competition shown by session.
24. april 2015-afsnit 1
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Lindquist | 1996 | 27.79 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
2 | Frederik Elmann | 1997 | 27.99 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Joachim Lindquist | 1994 | 28.76 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
4 | Thor Friis Skifte | 1997 | 30.42 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | 32.83 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Andersen | 1997 | 33.08 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 27.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 27.95 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Kasper Jørgensen | 2000 | 27.99 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Andreas Jørgensen | 2000 | 29.73 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Malthe Sielemann | 1999 | 29.84 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Lau Lindquist | 1999 | 30.25 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | August Terp Larsen | 1999 | 31.20 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Halfdan Heegård Mørch | 2000 | 31.46 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 31.72 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Brylov | 2000 | 36.22 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
11 | Frederik L. Hansen | 1999 | 39.26 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Emil Henriksen | 1999 | 43.02 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hald | 2001 | 29.09 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Benjamin Rohde | 2001 | 30.90 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Magnus Funder | 2001 | 31.49 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 31.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 31.64 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kragh | 2001 | 31.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | 31.91 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | 32.53 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Perzynski | 2002 | 33.21 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | William Svarer | 2002 | 33.41 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | 34.06 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Andreas Blaaberg | 2002 | 34.10 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.15 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lukas Jeppesen | 2001 | 34.25 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Joshua Dannevang | 2002 | 34.49 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | August Becktor | 2001 | 34.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jannick Hagensen | 2001 | 35.09 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 35.28 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | August Sparre Hangel | 2001 | 35.59 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Høst Stenbæk | 2001 | 35.77 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 35.94 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
23 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 36.01 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Jacob Christensen | 2002 | 36.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 36.81 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | William Ohrt | 2002 | 36.81 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 37.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | André Iversen | 2001 | 38.38 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 41.76 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Anders Hvidt | 2002 | 42.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | August Bruun Henriksen | 2002 | 44.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alexander Stærkær | 2002 | 46.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lucas Grinderslev | 2001 | 47.77 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 48.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Karl Johansen | 2002 | 48.90 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander S. Nielsen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 33.19 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 35.40 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 37.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 37.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander L. Bjxrn | 2003 | 38.53 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 40.09 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mads Iversen | 2004 | 42.26 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 42.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Harald Riisager | 2003 | 44.62 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Penghao Ji | 2003 | 44.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 44.77 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 45.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Eigil Sigfusson | 2004 | 47.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 48.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 49.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Kjølby | 2004 | 51.41 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Laurids Steen | 2004 | 53.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 44.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | 51.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 58.34 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Nicholai Emil Andresen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Nikolai Uerkermann Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Simon Juel | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 20:07 |